LEYDSCHE COURANT. WOENSDAG, 22 DECEMBER. Do Courant wordt Vrijdag uitgegeven, vit Zaturdag Avond. MaandagWoensdag en Die van Maandag komt Do Prijs der Courant is f\'i in hot jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. Fit hoofde vanhetKE3S§FEEST, zal de Maandagsclie Courant van 27 December niet worden uitgegeven. BINNENLANDSCHE BEIÜGTEiW LEYDEN21 December. Zitting van den Gemeenteraad van gisteren. Afwezig de Hoeren: Rake, Hartevelt, Cock, van KaatliovenYsselsteyn van Outcren en Lezwyn. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en vastgesteld. De Burgemeester doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukkenals 1". Een Provinciaal blad N°. 141, inhoudende eenc dispositie van Gedepu teerde Staten van Zuidholland dato 8 December jl. N°. 2, waarbij de gemeente besturen worden uitgenoodigd, om de onderscheidingsleekenen der Burgemees ters bedoeld bij Koninklijk besluit van den 16dt'n November bevorens [Staatshl. N". 201ten koste der gemeente aan te schallen. De Voorzitter geeft kennis, zich deze onderscbeidingstcekenen voor eigen rekening te zullen aanschaften, doch stelt voor, een tweede keten en pen ning ten gevolge van het aanbod van Gcdep. Statenuit de gemeentekas te bekostigenten gebruikc van hem die den Burgemeester soms in zijne function inoct vervangen. Aangenomen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 29sten der vorige maand N°. 23waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van den 13den bevorens, tot verkoop van een aantal boomen, zoo in, als buiten de gemeente. 3". Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 7dcn dezer maand N°. 38daarbij kennis gevende dat er geene bezwaren beslaan tegen bet Raadsbeluit van den 26st n November 11., (betreffende de huur van bet land ten behoeve van bet regiment Rijdende Artillerie)doch dat de beslissing hierop wordt aangehouden tot de goedkeuring der begrooting voor bet volgend dienstjaar. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten voornoemd van den 8sten dezer maand N°. 23, houdende goedkeuring van bet Raadsbesluit van den 20slcn November dezes jaars, tot onderhandsche verpachting der poortgelden, gehe ven wordende aan de Koe Witte- en Rijnsburger-poorten, voor den tijd van 12 maanden, ingaande den 1°. Januarij 1853. 5°. Eene dispositie van gemeld Collegie van den 14den dezer maand N°. 36, daarbij goedkeurende het besluit van dezen Raad van den 25stcn der vori maand, betrekkelijk den afstand van een gebouw, voorheen gediend hebbende tot de Stedelijke linnenweverij, voor den tijd van 5 jaren. 6°. Eene afwijzende beschikking van den Minister van Justitie van den 4den dezer maand N°. 25 op het adres van dezen Raadwaarbij 's Ministers tusschenkomst is verzocht ten einde aan den Commissaris van Politie, waar nemende bet Openbaar Ministerie bij bet Kanlongeregteene geldelijke beloo ning worde toegelegd. Al deze stukken aangenomen voor kennisgeving. Nog zijn door den Burgemeester overgelegd: l0. De rekening van Bestuurders van bet Minnebuis over den jare 1848. Overeenkomstig des Burgemeesters voorstel wordt besloten dit stuk ten line van berigt en raad te stellen in banden der Commissie van Finantie. 2°. Een rapport van de Commissie voor de verordeningen betreffende de buishouding der gemeente op bet adres van de afdeeling Leyden en omstreken der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst. Is besloten hetzelve ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen De Burgemeester stelt aan de orde van den dag Eene verordening op het losloopen van honden. Na bet wisselen van algcmecne consideration is men overgegaan tot de behandeling der bijzondere artikelen. Op art. 1dus luidende: Gedurende den tijd, door Burgemeester en Wethouders te bepalen, mogen geene bonden anders dan behoorlijk gemuilband, op straat komen. Van die muilbandenuit ijzer of koper te vervaardigenzal een model op het bureau van politie te bczigtigen zijn wordt door het lid Stoffels als amendement voorgedragen alinea 1 aldus te lezen Alle op de openbare straten rondloopende bonden zullen steeds van een muilband voorzien zijn; welk amendement met 12 legen C stemmen is verworpen. Voor hebben gestemd de HH. de Moenten SandcStoffels Krantz, Gevers en Olivier. Een amendement door bet lid Taets voorgestelddat geene bonden anders dan gemuilband of aan een touw vastgemaakt op straat zouden mogen komen, is door dezen later ingetrokken en daarvoor een nieuw amendement voor gedragen dus luidende: Gedurende den tijd door Burgemeester en Wethouders te bepalen, mogen geene honden op straat komen, behalve die voor karren gespannen zijn; welk amendement met 14 legen 4 stemmen is verworpen. Voor hebben gestemd de 1111. de Moen, Taets, Leembruggen en Groos. Voorts is door de commissie van redactie voorgesteld om in plaats van de woorden: Burgemeester en Wethouders te lezen: den Burgemeesterhet geen met 17 stemmen is aangenomen, hebbende het lid Groos zich buiten stemming gehouden. Waarna bet art. mede op voordragt van de commissie van redactie in rondvraag is gebragt als volgt en met 15 tegen 3 stemmen is aangenomen: Gedurende den tijd door den Burgemeester te bepalenmogen geene hon den anders dan behoorlijk voorzien van een muilband, waardoor bun bet bijten belet wordtop straat loopen. Van die muilbanden uit ijzer of ko per te vervaardigenzal een model op het bureau van politie te bczigtigen zijn. Tegen hebben gestemd de H1I. Taets, Lisman en Leembruggen. Art. 2 dus luidende: Alle bonden, welke ongemuilband, hetzij losloopcn- de, betzij vastliggende, hetzij aan karren of wagens gespannen op straat ge vonden wordenmoeten door de beambten van politie opgevangenof indien die opvanging te moeijclijk is, afgemaakt worden. Is met 12 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de 1111. Taets, Lisman, Luzac, Adriaans, Leembruggen en Bucaille. Art. 3 dus luidende: De eigenaars of bezitters, wier honden niet behoor lijk gemuilband op straat gevonden zijnworden gestraft met eene geldboete van drie tot vijf gulden. Bij herhaling der overtreding kan, behalve de boete, op ben eene gevan genisstraf van een tot drie dagen toegepast worden. Is na cenige deliberatie, ten gevolge waarvan het gewijzigd wordt als volgt: De eigenaars of bezitters, wier honden niet behoorlijk gemuilband op straat gevonden en niet afgemaakt zijn, worden gestraft met eene geldboete van drie tot vijf gulden. Bij herhaling der overtreding kan, behalve de boete, op hen eene gevangenisstraf van een tot drie dagen toegepast worden met 14 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de TUI. Lc Poole, Adriaans, Stoffels en Gevers. Art. 4 van dezen inhoud: Bij eerste overtreding zal bet den eigenaars vrijstaan binnen den termijn van tweemaal vier en twintig uren hunne hon den van de politie terug te vorderenmits zij bet bewijs vertoonendat het maximum der geldboete volgens art. 254 van het Wetboek van Strafvorde ring betaald is wordt met 15 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de 1111. LismanLuzac en Adriaans. Ook wordt art. 5 met 15 tegen 3 stemmen, zijnde die van dezelfde IIII. aangenomen van dezen inhoud: Alle honden die opgevangen en binnen twee maal vier en twintig uren niet opgeeischt zijn, worden door of van wege de politie afgemaakt. Op art. 6 van dezen inhoud: Door of van wege de politie worden mede terstond afgemaaktwaar zij ook mogen gevonden worden alle dolle of dol vermoed wordende bonden, gelijk ook alle honden welke door een' dollen of dol vermoed wordenden hond gebeten zijn; is door het lid Groos als amendement voorgesteld dit te lezen als volgt: Door of van wege de politie worden terstond afgemaakt, waar zij ook op straat mogen gevonden wezenalle hondendie dol zijn of vermoed worden dol te zijngelijk ook alle bonden die gebeten zijn door een bonddie dol is of vermoed wordt dol te zijn. En is dit met 15 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de HH. Adriaans, van der Ilceven en Leembruggen. Tot de behandeling van art. 7 zullende overgaan wordt door het lid van der Boon Mesch een nieuw art. voorgedragen dus luidende: Elke hond, die door eenen dollen hond of die vermoed wordt dol te zijngebeten ismoet onder het toezigt der politie gedurende vijftig dagen worden gesteldvoor rekening van den eigenaar, Zordra de verschijnselen van hondsdolheid zich

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1