LEYDSCHE WOENSDAG15 SEPTEMBER. BIMEXLANDSCHE BERIGTEfl. De Courant wordt Maandag Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdug Avond. De Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN14 September. Volgens berigt van den Officier van Justitie te Rotterdam dd. 7 Sept., is zekere Jan Servaas, koopman, wonende te Heinkenszand15 Aug. jl.van Rotterdam gevaren met de Middelburgsehe stoomboot, bij zich hebbende eene geel lederen portefeuille, inhoudende ƒ7,600, aan geldswaarde hebbende pa pieren, die hij te Dordrecht had ontvangen; mitsgaders nog eene som van ƒ3,000, waaronder verschillende bankbilletten van ƒ300200 en ƒ100 zonder echter van dit opgegevcne nadere omschrijving te kunnen doen. Nog had hij den vorigen dag te Rotterdam ontvangen de som van ƒ10,000, be staande in 44 bankbillettenwelke hij alle heeft geborgen in dezelfde porte feuille, en die gesloten in den zak van zijn buis, dat bij aanbad. - Hij heeft de boot verlaten aan het Katscheveer, in bet land van Ter Goes, en nog kortte voren, op zijn buis voelende, zich overtuigd, de portefeuille nog in zijn bezit, te hebben; korten tijd aan wal zijnde, heeft hij echter bemerkt, dat de portefeuille, met de daarin zich bevindende waarde ad ƒ20,600, was verdwenen. Ofschoon bij vermoedde de portefeuille met al de zich daarin bevindende waarden te hebben verloren, is zij, in weerwil van alle aange wende pogingen dusverre niet teruggevonden. Den Uilen kwamen te Nieuwesluis 2 hoekers aan, de een met 95 ton, de ander met 12 last. Er moet meer haring over zee komen en in het laatst der voorgaande week veel gevangen zijn. De prijzen van de kaas waren te Delft den ll^en ƒ10.50 lot 13 de 100 Ned. 'if. Er werden ter markt 24 stapels verkocht, wegende 7,974 Ned. fl\ De werkzaamheden aan het boren van den Artesischen put op de markt te Gouda zijn, nadat men tot eene diepte van 180 voet daarmede gevorderd wasgestaakt. - De inzameling van honig is vooral in het oostelijk deel van Drenthe zeer groot. Een bijenhouder te Beilen beeft 30 korvenwelke over de 3000 ff wegen. De Staats-Courant bevat bet volgend Programma voor de opening van de Vergadering der Staten-Generaalte 's Gravenhageop Maandag den 20sten September aanslaande. Art. 1. Des middags ten twaalf ure zullen de Leden der Staten-Generaal zich begeven naar de zaal, bestemd voor de zittingen van de Tweede Kamer, en zich in eene Algemeene Vergadering vereenigen, onder voorzitting van den door Zijne Majesteit benoemden President van de Eerste Kaïner. Art. 2. De Ministers, Hoofden van Ministeriële Departementen, de Kanse lier der Orden, en de Leden van den Raad van State zullen zich, des na middags ten één ure, mede in die zaal vervoegen. Art. 3. Z. M. de Koningde Vergadering der Staten-Generaal zullende openenzal ten één ure met den volgenden trein van bet paleis afrijden a. Een kommando cavalerie tot opening van den trein b. Een Hoffourier en twee rijknechts, te paard; c. De Kamerheer-Ceremoniemeester, gezeten in eene koets met twee paarden hespannen, gaande één lakkei naast elk portier; d. Acht Kamerheeren van Z. M., gezeten in twee koetsen, ieder met zes paarden bespannengaande twee lakeijen naast elk portier. De Kamerheeren plaatsen zich volgens hunnen rang, rijdende de jongsten vooruit e. De Groot-Officieren van 's Konings Huis, gezeten in twee koetsen, ieder met zes paarden bespannen, gaande twee lakeijen naast elk portier, Een kommando cavalerie; g. Z. M. de Koning, en IIII. KK. I1IT. de Prinsen tegenover Z. M. gezeten in eene koets met acht paarden bespannengaande één rijknecht naast elk paard, en vier lakeijen naast elk portier. De Luitenant-Generaal Chef van bet Militaire Huis des Konings rijdt regts, en de Gcneraal-Majoor waarnemende Gouverneur der Koninklijke Residentie links van de koels; achter deze volgen de Officieren van bet Militaire Iluis almede te paard, rijdende twee aan twee, de oudste in rang vooruit; 7i. Een kommando cavalerie, tot sluiting van den trein. Art. 4. De trein zal rijden: door het Noordeinde, over de Plaats, over het Buitenhof, naar het Binnenhof. Art. 5. De trein gekomen zijnde aan de Vergaderplaats der Staten-Generaal zal Z. M. aan de deur van het Ilötcl ontvangen worden door eene Commissie uit de Vergadering, dewelke, voorafgegaan door den Kamerheer-Ceremonie meester, de Kamerheeren en de Groot-Officieren van 's Konings lluis, Z. M. zal geleiden naar de zaal der Staten-Generaal. Het Militaire Huis volgt onmiddellijk. Art. 6. De Groot-Officieren van 's Konings huis en de waarnemende Gou verneur der Koninklijke Residentie plaatsen zich achter Z. M. zitplaats, de Kamerheeren en het Militaire Iluis regts en links van den troon, en de Ka merheer-Ceremoniemeester regts vóór dezelve. Art. 7. De zitting geëindigd zijnde, gaat Z. M. de Koning met denzelfden trein waarmede Z. M. binnengekomen isen in de bij art. 3 vermelde orde naar het Paleis terug; zullende de trein den navolgenden weg nemen: het Binnenhof, den Korten Vijverberg, den Langen Vijverberg, de Plaats, het Noordeinde, naar bet Paleis. Art. 8. Salvo's uit het geschut zullen het afrijden van Z. M. van het Paleis, en het oogenblik waarop Z. M. het Hotel van de Staten-Generaal verlaataankondigen. 's GRAVENHAGE 14 September. Z. M. heeft aan den gewezen Minister van Justitie Jhr. Mr. J. T. U. Ne- dermeyerRidder van Rosenthaleen pensioen verleend van 3678. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan den Heer F. 4V. Selle uit zijne betrekking van Directeur van het Postkantoor te Utrecht, behoudens aanspraak op pensioen; en in zijne plaats benoemd den Heer II. IV. van Marle, thans Directeur van bet Postkantoor te Delft; en aldaar, den Heer J. C. Wilbren- ninck, thans Commies der eerste klasse hij bet vak der posterijen. -Z. M. heeft 17 Hoofd- en andere Officieren van het wapen der artil lerie op pensioen gestelden onder anderen benoemd bij dat wapen bij den Staf, tot Kolonel den Luit.-Kolonel A. W. de Bruyn van dien Staf, Chef van bet bureau der artillerie bij het Departement van Oorlog; zullende hij ook in zijnen nieuwen rang in die betrekking verblijven; tót Majoor en Onder directeur der artillerie-stapel- en constructie-magazijnenden Kapitein der lstc klasse J. van Heel, van bet 2|le regement vesting-artillerie; tot Majoor: de Kapiteins IV. B. Vergroesen S. van Riemsdijk J. F. Klercq en Y. C. IV. von Dassel, Magazijnmeesters der lste klasse, te Maastricht, Gorinchem, 's Bosch en Bergen op Zoom; bij bet regement veld-artillerie: tot Kolonel en Kominandant van heL regement, den Luit.-Kolonel J. P. Baron de Girard de Mielet van Coehoorn, van bet corps, zijn' Adjudant in buiten gewone dienst; tot Luit.-Kolonelden Majoor Jhr. J. L. de Casembroot, mede van bet corps: tot Majoor: de Kapiteins der lste klasse J. A. Snellen en J. P. C. van Overstraten, beide van het corps en van den Slaf van het wapen, gedetacheerd bij de Kon. Academie voor de Zee- en Landmagt; bij bet lsle regement vesting-artillerie: tot Kolonel en Kommandant van bet regement, den Luit.-Kolonel W. Baron Bentinck, van bet corps; tot Luit.- Kolonel, den Majoor C. Daniels van Wijkhuise, van bet 2ae regement ves ting-artillerie; bij bet 2(le regement vesting-artillerie: tot Kolonel en Kom mandant van bet regement, den Luit.-Kolonel A. F. Brade, van den Staf van bet wapeninspecteur der draagbare wapenentot Luit.-Kolonel den Majoor J. II. van Deventer, van bet corps; tot Majoor den Kapitein der lste klasse W. II. Doorman, van bet corps; bij bet 3l,c regement vesting-artillerie: tot. Luit.-Kolonel den Majoor A C. J. M. den Beer Poortugael, van bet lstc regement vesting-artillerie; tot Majoor den Kapitein der lsle klasse W. J. Del Campo genaamd Camp, van bet regement veld-artillerie; bij bet regement rij dende artillerie: tot Luit.-Kolonel en Kommandant van het regement, den Majoor Jhr. C. D. P. Singendonck, van het corps; tot Majoor den Kapitein der lste klasse F. F. J. II. van Heeckeren van de Cloese, van bet corps; bij het corps pontonniers: tot Majoor den Kapitein G. J. Stieltjes, Kommandant van het corps. Nog heeft Z. M. benoemd bij den Staf van bet wapentot Inspecteur dei- draagbare wapenen den Majoor C. T. van Meurs, Onderdirecteur bij de arlil- lerie-stapel- en constructie-magazijnen, zijn' Adjudant in buitengewone dienst; tot Magazijnmeester der artillerie van de lste klasse te Delft,den Kapitein der lste klasse A. P. Carré, van het 2(le regement vesting-artillerie; bij bet gdc regement vesting-artillerie: tot Kommandant van bet regement, den Ko- I lonel F. A. E. Mcvlthans Kommandant van het lstc regement vesting-arlil-

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1