COURANT. ,i LE YDS CIIE M VRIJDAG27 AUGUSTUS. N°. 10#'" n, De Prijs der Courant is f12 in liet jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt uit Zaturdag Avond. Bl.WEXLAXDSCHE BERIG T EX. LEYDEN26 Augustus. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de I1H. Bake, van Kaatlioven, van der Hoeven, Lezwijn, Taets van Amerongen en van der Boon Mesch. Nadat de Notulen der vorige Vergadering gelezen en goedgekeurd zijndoet dc Voorzitter de leden opmerken dat ten opzigle van liet Werkhuis in de Vergadering van den 7dc[1 Mei dezes jaars is bepaald, dat het bestuur jaar lijks vóór den lsten April rekening zou moeten doen en stelt mitsdien voor dat zulks in dc Notulen der vorige Vergadering zal worden hersteld, in dier voege dut daar, voor liet rekening doen in de maand Mei, de maand Maart gelezen worde, en wordt dien overeenkomstig besloten. De Burgemeester deelt vervolgens mede, eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie waarbij de raadsbesluiten tot het uitgeven van gron den aan A. W. SijtholF, en bet onderhandsch aanbesteden van bel opwinden der klokken aan C. F. Mevlan worden goedgekeurd. Is overeenkomstig bet voorstel van den Voorzitter besloten deze aan te nemen voor kennisgeving. Hierop zijn door den Voorzitter nog de navolgende stukken overgelegd als 1°. De Begrooting van Armverzorgers der Israëlitische gemeente voor 1853. 2°. De Begrooling van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 1853. 3°. De Rekening van Mroa Regenten der 1!. C. Armen over 1851. 4°. De Rekening van Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudelieden- huis over 1851. De Burgemeester stelt voor, en is dienovereenkomstig besloten, deze stuk ken ter line van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van Finantiën. De Burgemeester stelt alsnu aan de orde van den dag. 1°. Het Reglement van orde voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Gelet op het rapport van dc Commissie in wier handen dit Reglement ten fine van berigt en raad was gesteld, is met 15 stemmen besloten hetzelve goed te keuren. Aan deze stemming hebben geen deelgenomen de HH. Ie Poole. Kranz, Ilartevelt en Leembruggen als leden van de Kamer van Koophandel. 2°. De Begrooling der dienstdoende Schutterij, voor de dienst van 1353. Naar aanleiding van het rapport van de Commissie van Finantie, na de de liberatie over dit onderwerp, door den Voorzitter in rondvraag gebragt zijnde of op deze begrooting onder art. 44 in uitgaaf zal worden gebragt voor kos ten van muziek en onderhoud der instrumenten eene som van 400, is daartoe met 15 legen 4 stemmen besloten. Tegen hebben gestemd de Hli. de Mocn, iWanl/.Ilartevelt en Groos. Voorts is de begrooting zelve in behandeling en stemming gebragt, en is met 18 tegen 1 stemmen besloten dezelve voorloopig goed te keurenen alzoo de toelage uit de gemeentekas over 1853 te bepalen op 5981.60. Tegen heeft gestemd de Ilr. Ilartevelt. 3°. Verzoek van Armenverzorgers der Israëlitische Armenom terug te komen op bet Raadsbesluit dd. 10 Mei 11., betredende den Staat van af- en overschrijving, begrooting 1851. Na deliberatie het rapport van de Commissie van Finantie op dit onder werp in rondvraag gebragt zijnde, strekkende om dit verzoek van de bami te wijzen en te persisteren bij het besluit in de vergadering van den 10,lcn Mei dezes jaars genomen, met uitnoodiging aan deze administratie om binnen 14 dagen hare rekening over 1851 in te dienen, is zulks met 11 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de 1111. Luzac, le Poole, Adriaans, Stoffels, Leem- bruggen Bucaille, IJsselsleyn en Gevers. 4". Voordrag! tot het verlecnen van een voorschot van ƒ18,600, aan het lluiszillenhiiis. In deliberatie gebragt zijnde bet rapport van de Commissie van Finantie, strekkende om dit voorschot dit jaar niet te verleenen, maar deze stukken te stellen in handen van de Commissie benoemd in de vergadering van 6 Maart dezes jaars, ten einde ook daarop bij haar aan deze vergadering le doene voord ragt te letten, heeft de Raad met 13 tegen 6 stemmen besloten zich met dit rapport niet te vereenigen. Voor hebben gestemd de HIT. Lisman, Stoffels, Cock, de Moen, Krantz en Groos. Hierna de voordragt van Burgemeester en Wethouders in deliberatie ge bragt zijnde, strekkende om dit voorschot te verleenen, en daarbij tevens overleggende een concept-raadsbesluit waarbij tot dit voorschot wordt beslo ten, is deze met 13 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de HH. Lisman, Stoffels, Cock, de Moen, Krantz en Groos. Het lid ten Sandc verlaat de Vergadering. 5°. De Rekening van Gecommitteerden tot de administratie der Gasthuizen, dienst 1851. Deze in rondvraag gebragt zijnde is met 17 stemmen besloten dezelve op te nemen en te sluitenin ontvang tot 18,171.29}in uitgaaf/11,939.89, en mitsdien sluitende met een voordeelig saldo van 6231.401. Tijdens het besluit tot het opnemen en sluiten dezer rekening zijn de HH. Olivier en Bucaille ingevolge art. 24 der Gemeentewet als rendanten niet tegenwoordig geweest. 6°. De Rekening van Mren Regenten der Armbakkerij dienst 1851. Is na deliberatie besloten met 16 tegen 2 stemmen de rekening op te nemen en te sluiten: in ontvang lot f 88,070.33}in uitgaaf 57,312.82, en mitsdien sluitende met een voordeelig saldo van 30,757.51}. Tegen hebben gestemd de HII. Cock en Groos. 7°. De Rekening van Mren Regenten der Iluiszitten- en Diaconie-Armcn over 1851. ïs na deliberatie besloten met 16 tegen 2 stemmen, deze rekening op te nemen en te sluiten, in ontvang tot 33,686.86in uitgaaf 31,762.91 en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van 1,923.95. Tegen hebben gestemd de HH. Cock en Groos. 8°. De Rekening van Bestuurders van het Minnehuis, dienst 1851. Is besloten met 15 tegen 2 stemmen deze op te nemen en te sluiten m ontvang tot ƒ19,591.63, in uitgaaf 17,751.18en alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ1,840.45. Tijdens het opnemen en sluiten dezer rekening is de Heer Olivier inge volge art. 24 der Gemeentewet in de vergadering niet tegenwoordig geweest. Tegen hebben gestemd de HH. Cock en Groos. 9°. De Rekening van MreB Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kin derhuis, dienst 1851. Is na deliberatie besloten deze rekening op te nemen en te sluiten in ont vang tot 44,935.56, in uitgaaf 42,656.35}.en alzoo sluitende met een goed saldo van ƒ2,278.20} 10°. De Rekening van vrouwen-kraammoedersdienst 1851. Is na deliberatie besloten deze rekening op te nemen en te slniten, in ont vang tot f 3,966.601. in uitgaaf ƒ3,230.84} en mitsdien sluitende met een batig saldo van ƒ685.76. 11°. De Rekening van den Armvcrzorgcr der Oud-Catholijke gemeente, dienst 1851. Na deliberatie is besloten deze rekening op te nemen en te sluiten, in ont vang tot ƒ481.56, in uitgaaf tot gelijk bedrag van ƒ481.56, en alzoo slui tende quite. 12". 4 plans en voorwaarden van aanbesteding, als: a. Van bet onderhoud der brug- en beschoeijingswerken langs het Utrechtsche jaagpad. Van bet opmaken en onderhouden van dat puin- of jaagpad. Van bet schoonmaken en schoonhouden van wateren en grachten dezer gemeente en het banwerk en schoonmaken van den Rijn. Van bet reinigenopmaken en onderhouden van de Haarlemmer- trek vaart- Welke plans en voorwaarden met algemeene steramen na deliberatie zijn vastgesteld. Waarna de Vergadering is gesloten. Gisteren is alhier de lste verjaardag van Prins Alexander, jongste zoon des Konings, op de gebruikelijke wijze herdacht. L. 1. Dingsdag avond bad een eind weegs buiten de Morschpoort een droevig onheil plaats. De persoon van Schilt en zijne vrouw reden met nog eenig werkvolk op een met aardappelen geladen vrachtwagen naar de stad. De poort naderende vermisten zij bun tienjarig zoontje dat mede op den wagen had gezeten. Teruggaande om bet te zoeken vonden zij het jongetje op eeni- gen afstand. Ilij was ongemerkt van den wagen afgegleden een wiel had zijn hoofd getroffen, dc bedroefde ouders vonden een lijk. h. d.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1