LEYDSCHE COURANT 1852. MAANDAG, 9 AUGUSTUS. BIMENLANDSCIIE BERIGTEN. De Courant wordt Prijdug uitgegeven, uit Zaturdag Avond. MaandagWoensdag en Die van Maandag komt De Prijs der Courant is f 13 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN, 7 Augustus. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig tic HM. Bake, Bucaille, ten Sande, Adriaans, van Kaathovcn le PooleStoffelsTactsvan der Boon MeschKrantz. en Leembruggen. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 20stcn J it 1 ij jl. G. S. N°. 39, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 30stcn Junij bevorens, houdende beschikking over de winst der Gaz- fabriek, dienst 1851, gedeeltelijk tot aflossing van de 2e, 3° en 4e, 9e ter mijnen van een ten laste der Gemeente loopend kapitaal ten behoeve der Leydsche Spaarbank. 2°. Eene missive van Commissarissen der Leydsche Spaarbank dd. 2 Augus tus 11.waarbij deze met die aflossing genoegen nemen. Is besloten deze beide stukken aan te nemen voor kennisgeving. Door den Burgemeester worden overgelegd de volgende stukkenals 1°. Het rapport van de Commissie van Finantiën op de begrooting der dienstdoende Schutterij voor de dienst van 1853. 2°. liet rapport van deze Commissie op de rekening van Mren Regenten van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over de dienst van 1851. 3°. Het rapport van deze Commissie op de rekening van den Arinver- zorger der Oud-Catholieke gemeente over de dienst van 1851. Hierop is conform de voordragt van den Voorzitter besloten deze stukken ter kennisneming voor de leden in de Leeskamer neder te leggen. 4°. De rekening van Armverzorgers der Evangelisch-Luthersche Gemeente over de dienst van 1851. 5". Do rekening van Mren Regenten van het Evangelisch-Lutherseh Wees- en Oudeliedenhuis over de dienst van 1851. 6°. De begrooting van Mrcn Regenten der Huiszitten- en Diaconie-Armen voor de dienst van 1853. 7°. De begrooting van Bestuurders van het Minnehuis voor de dienst van 1853. 8°. De begrooting van Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudelieden huis voor de dienst van 1853. 9°. De begrooting van Mren Regenten der R. C. Armen, voor de dienst van 1853. 10°. Do begrooting van Armverzorgers der Evangelisch-Luthersche Gemeente voor de dienst van 1853. 11°. De begrooting van Mren Regenten van het Evangelisch-Lutherseh Wees en Oudeliedenhuis voor de dienst vau 1853. 12°. De begrooting van de Commissie voor de Onderwijzers kweekschool voor de dienst van 1853. 13°. Eene voordragt van Burgemeesters en Wethouders tot het verleenen van een voorschot groot 18,600.aan Mrcn Regenten der Huiszitten- en Diaconiearmcnvoor de dienst van 1852. 14". Een adres van Armverzorgers der Israëlitische Gemeente, daarbij ver zoekende terug te komen op het besluit van den 10llcn Mei dezes jaars. Overeenkomstig de voordragt van den Burgemeester is besloten al deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van finantiën. Nog is door den Voorzitter aan de Leden kennis gegeven, dat de Commis sie voor de zaken van het Huiszittenhuis benoemd in de raadsvergadering van 6 Maart 11.uit hoofde der afwezigheid van het lid dier Commissiede Heer Bake, haar rapport nog niet kan uitbrengen, maar het heeft moeten uitstellen tot in de maand September. De Burgemeester brengt vervolgens in deliberatie 1". Toelage aan de Vereeniging der Turfdragers en Turftonsters. Onder de behandeling van dit onderwerp verschijnt ter vergadering het lid Adriaans. Bij de deliberatien is door het lid Gevers voorgedragen dat voor dit jaar ƒ600 aan de Vereeniging der Turfdragers en Turftonsters zal worden toege kend en bij de begrooting over 1853 nader op dit punt zal worden terugge komen. Dit voorstel is met 12 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de 1111. Olivier, Cock en de Voorzitter. 2". Adressen om vrijstelling van het Minerval op het stedelijk Gymnasium voor één jaar als van a. C. E. Huisboek, Wede. Ds. A.L. Land, voor haren zoon Andries Abraham. b. De Wed". M. L. van Meerten Geb. Vosmaer, voor baren zoon Willem Carel. c. C. M. Maequelyn, Wed". Prof. J. C. Broers, voor hare beide zoons Pietcr Abraham en Jacob Cornelis, zijnde het verzoek voor baren zoon George ver vallen, daar deze na het indienen van het adres, aan het hospitaal te Utrecht is geplaatst. d. Ds. J. F. Kuyper, voor zijnen zoon Abraham. e. D9. A. Rutgers van der Loeff. voor zijnen zoon Abrahamwordende het verzoek 1en behoeve van zijnen zoon Michael tot een nader rapport van Curatoren aangehouden. J. van der Markvoor zijnen zoon Meindert Jan. g. P. Venker, voor zijnen zoon André Matthieu. h. D, C. Ponse, voor zijne zoons David Cornelis Johannes Allart, en Allart Hendrik Jacob Leonard. Bij de deliberatien wordt door het lid Ilartevelt voorgesteld om bij het behandelen dezer adressen tevens in rondvraag te brengen of de Raad zou kunnen besluiten om Curatoren van het Gymnasium uittenoodigen tot het doen van een voorstel tot beperking van bet getal waaraan deze vrijstelling wordt verleendmet wegneming van alle misbruiken waartoe deze vrijstelling anleiding geeft. De Vergadering heeft zich hiermede met algcmeene stem men vereenigd. 3". De Verantwoording van Burgemeester en Wethouders, dienst 1851. De Raad heeft met 12 stemmen, hebbende de Burgemeester en de Wethou ders Hartevelt en Lezwijn zich van medestemming onthouden, besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren, en het bedrag der ontvangsten en uitgaven voorloopig vast te stellen bij het besluit, waarvan het ontwerp te gelijk met de rekening aan den Raad is aangeboden. 4". Een voorstel omtrent de jaarwedde van den Hoofd-Commissaris van Po- licieJ. W. A. van Hulst. Overeenkomstig dit voorstel heeft de Raad met 14 tegen 1 stemmen besloten zich bij adres aan den Koning te wenden en daarbij te verzoeken alsnog over de bezoldiging van den Heer J. W. A. van Hulst als Hooofd-Commissaris van Policie te worden gehoord. Tegen heeft gestemd de Heer Cock. 5". Staat van af- en overschrijving op de begrooting der R. K. Armen dienst 1851. Is overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie met 14 stemmen, hebbende het lid Ysselsteyn als Regent over deze adminis tratie aan de behandeling geen deel genomenbesloten dezen staat goed te keurenen tevens Burgemeester en Wethouders te verzoeken Mren Regenten uit te noodigen om in de bedeeling in geld steeds de meeste spaarzaam heid te betrachten. 6". Staat van af- en overschrijving op de begrooting van bet R. K. Wees- en Oude-Liedenhuis, dienst 1851. Ook deze is met eene daarbij overgelegde suppletoire begrooting met 14 stemmen aangenomenaan welke stemming het lid Ysselsteyn als Regent dezer administratiegeen deel heeft genomen. 7". Het Reglement voor het Werkhuishetwelk behoudens de opmer king der Commissie, in wier handen dit reglement ten fine van berigt en raad was gesteldis goedgekeurdonder bepaling dat deze administratie in de maand Mei van elk jaarrekening over het vorig jaar zal behooren te doen. 8". Adres van C. F. Meylan houdende verzoek tot continuatie zijner aan neming wegens het opwinden en onderhouden der klokken. Is na deliberatie besloten hem dat verzoek voor den tijd van zes jaren toe te staanonder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Stalen. Waarna de Vergadering is gesloten. Er schijnt op de China-markt weder eenige vraag naar Leydsche grij- nen le komen, althans begint zich aanvankelijk in de sedert lang geheel stilstaande grijnfabrieken eenig leven te vertoonen, 't geen vooral tegen den winter voor menigen behoefligen grijnweverbij wien het nu reeds zoo lang kommerlijk was gesteldeene gewensebte uitkomst zou zijn. Wij vernemen, dat de loten voor de verloting der voorwerpen op de Arnhemsche Tentoonstelling a ƒ3.le verkrijgen zijn, bij den Boekhande laar P. Engels alhier.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1