BUITENLANDSCnE BERIGTEN. met de ruïne van liet fort Nassau, mitsgaders de bosclikrommeljes Seboe, liroewaJanbransang, Ouraba, Abra en Aeon. Kormantijn met de ruïne van bel fort Amsterdam en de boschlcrommetjes Groefl en Abra. Apam met de ruïne van bet fort Lijdzaamheid en krommen Assin en Adjumakon; Berkoe met de ruïne van bet fort Goede Hoop en een paar buitenkrommen. Jin- jano, Acra met liet fort Crcvecocur en eenige bosebkrommen. De opper vlakte dezer bezittingen kan niet opgegeven worden, uithoofde de grensschei ding binnen 's lands niet bepaald is. De bevolking dier kolonie bestaat uit vrije negers en hunne slaven, en voorts uit kleurlingen (vrijburgers, tapoeijers of mulatten). Europeanen zijn er in die bezittingen niet aanwezig dan bet kader ambte naren en officierenbenevens eenige weinige kooplieden en hunne adsistenten. Europesehe vrouwen zijn er niet. Het is ondoenlijk, om juiste getallen aangaande de bevolking op te geven, dewijl door de negers geene volkstellingen worden gedaan en zij zelfs hunne getal-sterkte ook aan elkander niet willen laten blijken, uithoofde zij vreezen, dat zulks hun bij binnenlandschen oorlog schaden zou. Met de grootste moeite werd in 1840bij gelegenheid van bet vernieuwen der overeenkomsten, van de negerhoofden het approximatief cijfer der weer bare mannen verkregenhetwelk over de gezamenlijke bezittingen beliep 22,080 koppenwaaruit menechter zeer onzekerzou kunnen afleidendut de bevolking ongeveer 130,000 zielen bedraagt. Het hoogste gezag berust bij den Gouverneur, zoowel in burgerlijke als militaire zaken. Hij wordt door den Koning benoemd en ontvangt de Ko ninklijke bevelen door lusschenkomst van den Minister van Koloniën en is I verpligt jaarlijks in te zenden een afschrift van het door hem gehouden dag register, waarin zijne voornaamste handelingen moeten worden opgeteekend. Zonder uildrukkelijken last des Konings mag de Gouverneur tegen de in- i landschc vorsten of volken gecncn oorlog aanvangen. Vijandige aanvallen worden echter met geweld te keer gegaan. Aan den Gouverneur is toegevoegd een Koloniale Raad, te zamengcsteld uit den Boekhouder en Officier van Justitie, den oudsten in rang aanwezigen Officier van het garnizoen en twee onbezoldigde leden, uit ingezetenen te kiezen. De laatstgenoemden worden door den Gouverneur onder nadere goed keuring des Konings benoemd, telkens voor den tijd van vijf jaren. Ilet lid op hem in rang volgendehoudt naauwkeurige aanteekeningen van de onderwerpen in den raad behandeld, van de geuite gevoelens, van de gronden waarop zij rusten en van den uitslag der stemming. Verv. hierna.) 's GRAVENHAGE 31 Jul ij. Z. M. heeft den Kapitein van den Generalcn Staf J. B. E. von Motz, Chef van den Staf der 4de brigade Infanteriebenoemd tot Ridder der Orde van den Ned. Leeuw. - II. M. zal hare reis naar de badplaats Ischl ondernemen onder den naam van Gravin van Bueren, en onder anderen worden vergezeld door den Baron van Ilardenbroek, Kamerheer; den Heer von WekherlinSecretaris; en de Hofdame, Barones van Heeckeren. Men verneemt dat te Ischl ook worden verwachtHII. MM. de Keizer van Oostenrijkde Koningen van Pruissen, van Wurtembcrgvan Griekenland, de Koninginnen van Pruissenvan Saksenvan Zweden en andere Vorstelijke personen. De Minister van Marine zal Vrijdag geen gehoor verleenen. NIJMEGEN, 27 Julij. Meermalen zijn van verschillende zijden klagten gerezen over dehoewel moeijelijk te weren, drukke passage van hondenwagens langs de groote heer baan van Nijmegen op Kleef, vermits de paarden daarvan ligtelijk schrikken en het leven van menigeen in gevaar brengen. Gisteren leverde een voorval daarvan een nieuw en treurig bewijs. De Regter-Commissaris bij de Arrond.- Reglbank te dezer stedede Heer Mr. S. J. E. Rauvergezeld van den Heer Subsl.-Officier van Justitie, Mr. C. E. van Tricht en den beëedigden klerk der Griffie den Heer J. II. van der "Weddendie de funcliën van Griffier had waargenomen, keerden van een gcregtelijk onderzoek naar ecne plaats gehad hebbende verwonding te Groesbeekvan daar terug over den straatweg van Nijmegen op Kranenburg. Tusschen Wijier en Beek geraakten de paar den op hol. De voerman sprong uit het rijtuig en bleef bewusteloos liggen. De beëedigde klerk had de leidsels gegrepen en het mogt hem door inspan ning van alle krachten gelukken de woedend voorthollende paarden hoe lan ger zoo digter den kant van den Hunnerberg te doen houden, tot dat het rijtuig bij het vallen van een der paarden, geheel verbrijzeld, nederstorlle. De Heer Mr. Rau, keerde tot den bewusteloozen voorman terug, terwijl de beide andere Ileeren de paarden grepentot dat de Artillerie-Officier van Rappardte paard komende aanrijdendadelijk bijstand bood. Na in het logement van den Heer Beker, te Beek, van den schrik eenigermate bekomen te zijn, reden de Ileeren in een daartoe inmiddels aangekomen rijtuig, weder stadwaarts. De voerman is nog in zorgelijken toestand. ElVGELAlIi», LONDEN, 27 Julij. In de werkplaatsen der Gutta-percha-maatschappij alhier wordt ijverig ge arbeid aan het vervaardigen van telegraaphdradendie in de volgende maand tusschen Harwich en Scheveningenen tusschen Dover en Ostende zullen nedergclalcn worden. In 1830 onder het oude stelsel werden met de post ongeveer 76 mil- liocn brieven vervoerd, terwijl thans sedert hel nieuwe stelsel der penny- post dat getal in 1851 reeds het geweldige cijfer van ruim 360 millioen heeft bereikt. De Anglikaansche Bisschop van Chanlerbury heeft den 27slen cene nieuwe kerk te Croydon ingewijd, lot welker opbouw hij zelf het noodige geld ver strekt had. Men is in Sydenham thans druk bezig met bet inrigten van den grond voor de plaatsing van het nieuwe glazen paleis. Er liggen thans in de Clyde en elders 9 schepen in lading naar Aus tralië; te Paisley hebben zich reeds 6000 personen aangegeven om naar dat nieuwe goudland te worden overgevoerd. Zaturdag 11. is de onderzeesche lelegraaph tusschen Portpatrick en Do- naghadee (Schotland en Ierland) tot stand gekomen de afstand tusschen de beide kusten bedraagt 21 mijlen (7 uren); men is thans bezig de uiteinden met de electrische draden der voornaamste steden in verband te brengen. In de Schotscbe stad Kilmarnock aan de Ayre heeft men dezer dagen schokken van aardbeving gevoeld. In het kanaal heeft cene zonderlinge jagt plaats gevonden. Van het uit Liverpool naar Australië bestemde schip Olillia hadden Zondag 23 pas sagiers de onvoorzigtigheid zich aan wal te begeven, mcenende dat bet schip dien dag niet zou vertrekken. Den volgenden morgen zien zij tot hunne ont zetting dat het vaartuig vertrokken is. Daar al hunne goederengeld enz, aan boord van de Olillia zich bevinden, huren zij eene stoomboot en zetten het schip achterna. Men ontdekt na veel zockens eindelijk den vlug teling die echterdoordien inmiddels een fiksche wind was opgestokendoor het stoomvaarluig niet konde worden ingehaalden ondanks liet geschreeuw der radelooze passagiershet vertoonen van noodseinenlossen van kanonscho ten zijne vaart niet konde of wilde stuiten weshalve de ongelukkige emi granten tegen wil en dank genoodzaakt waren naar Liverpool terug te keeren. Een aantal personen van Southend hebben onlangs een Britsclie schoe ner, welke in de nabijheid was gestrand, geplunderd, nadat zij de man schap verdreven hadden. Die plaats ligt slechts 2 4 3 mijlen van Sheerness waar gewoonlijk eenige oorlogschepen liggen. Een dezer werd door den Ad miraal te Sheerness tot bijstand en bescherming van hel gestrande schip gezondendoch naauwelijks had dit de plaats weder verlaten of de aanval begon op nieuw, zoodat de Admiraal genoodzaakt was eene afdeeling mari niers aan boord van het wrak te plaatsen. De aardappelenziekte is in het noordwesten van Ierland weder hevig uitgebroken. Aardappelen die den 23sten gekocht warenwaren den 26sten al gansch verrot. BE Li» IE. BRUSSEL, 29 Julij. Victor Hugo, na den 2den December uit Frankrijk gebannen en zich se dert eenigen tijd alhier ophoudende, is eergisteren door tusschenkomst van den Burgemeester der staduilgenoodigd om het Belgische grondgebied te verlatenhij zal ten gevolge daarvan binnen weinige dagen vertrekken. Deze maatregel is, naar men zegt, genomen uithoofde dat hij dezer dagen in Londen een geschrift vol scherpe uitvallen tegen den President der Fransche Republiek heeft doen drukken. De Ministeriële krisis wordt als geëindigd beschouwd daar al de Minis ters zullen aanblijvenalleen misschien de Minister van JustitieTesch uit gezonderd, die wegens ziekelijkheid zou aftreden. - De Koninklijke vereeniging van letterkunde en schoone kunsten te Gent heeft cene gouden medaille, ter waarde van 500 francs, uitgeloofd voor het best gekeurde werk, ingezonden op de prijsvraag: Eene geschiedenis der Vlaamsche en Fransche letterkunde in het graafschap Vlaanderentot op het einde der Regering van het Huis van Bourgogne (1482). Op een kermis te Baudoux in Henegouwenzijn drie vrouwen bijna vergeven geweest door bier, waarvan kruiken met hagel gespoeld waren ge weest en waarin nog hagel was gebleven. De Geneesheer heeft ze nog geluk kig van een hevig loodcoliek gered. rsi.iissiBLiit. PARIJS, 29 Julij. Bij besluit van den President der Republiek van den 10dcn Julij, opgeno men in het Bulletin de Loiswordt het costuum voor de leden van het Hof van Rekeningen (Cours des Comptes, de rekenkamer) aldus verordend: Een zwart fluweelen rok met zwarte zijde geborduurd; een regt vest van zwarte zijdeeen zwartlakcnsche broek met fluweelen bandeen villen zwar ten hoed met pluimen; een gepolijsten stalen en vergulden degen. Verder regelt het besluit de onderscheidingsteekenen. De Minister van Onderwijs schijnt eene beschikking te willen nemen, ten aanzien der klagten van de Protestanten en Israëliten, die zich voortaan van het onderwijzersschap uitgesloten rekenen. De Regering dezer stad zou voornemens zijn den 15den Augustus, in de Champs Elysées, aan de barrière du Trone, en de voornaamste toegangen der stad, uildeelingen van wijn en eetwaren aan het volk te doen, even als zulks onder het Keizerrijk en de Restauratie plaats had. Ook zouden dien dag al de schouwburgen gratis spelen en het feest besloten worden met een prachtig vuurwerkvoorstellende den togt van Napoleon over den Sb Bernard. Men merkt als eene omstandigheid, die voor het reglschapen karakter en de eerlijkheid van den overleden Maarschalk Excel mans zeer pleit, op, dat, hoewel hij gedurende zijne lange en eervolle militaire loopbaan in de gelegen-

Leydse Courant | 1852 | | pagina 2