LEYDSGHE COURANT. 1852. VRIJDAG, 2 JULIJ. N*. I');'*fM BIMENLANDSGIIE BERÏGÏEN. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag Avond. De Prijs der Courant is f 13 in het jaar de afzonderlijke nornmers worden tegen 10 Centen afgegeven. -xr LEYDEN, 1 Julij. Zitting van den Gemeenteraad van gisteren. Afwezig de HH. Mr. J. Bake, Mr. J. C. Bucaille, Mr. H. Cock, S. J. Ie Poole, P. II. Baron Taets van AmerongenMr. D. Tieboel Siegenbeek, A. C. Leembruggen en Mr. M. H. A. Lisman. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: Eene missive van den Commissaris des Konings in de Provincie Zuidholland van den 12ien Junij houdende kennisgeving van de benoeming van J. W. A. van Hulst tot Commissaris van Policieonder den titel van Hoofd-Commis- saris, onder het genot van de aan zijne tegenwoordige betrekking uit de ge meentekas verbonden jaarwedde, en eene missive van den Officier van Justitie van den 16den daaraanvolgende, houdende mededeeling zijner beëediging. Door den Burgemeester voorgedragen zijndedeze aan te nemen voor kennisgeving en tevens Burgemeester en Wethouders te magtigen tot de uit betaling der jaarwedde, tot zoodanig bedrag als deze op de begrooling is uit getrokken, is na bet wisselen van consideration, gedurende welke de Heer Gevers ter vergadering verschijntdeze ten fine van berigt en raad gesteld in banden eener Commissie; en zijn de HH. van Outeren, Adriaans en van der Hoeven aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemop neming op beden uit te makenwanneer tot de stemming overgegaan zijnde zijn uitgebragt op de HII. van Outeren 10Luzac 9Groos 8 Siegenbeek 7 Gevers 6van Stirum 5Olivier 5 en Lisman 1 stemen alzoo benoemd de HIJ. van OuterenLuzac en Groos. Door den Burgemeester zijn overgelegd: 1°. De Rekening van de Armbakkerij over 1851. Waaromtrent overeen komstig des Voorzitters voordragt is beslotendeze ten fine van berigt en raad te stellen in banden der Commissie van Finantie. 2°. Een request van P. van Geer als mede-eigenaar van de Sociëteit op de Ruïnedaarbij verzoekende vermindering der vastgestelde recognitieop grond dat bij opmeting gebleken is, dat liet op recognitie uitgegeven gedeelte gronds kleiner is dan bij de dispositie is bepaald. 3°. Een request van J. Zwetslootwonende buiten de Marcpoortwaarbij deze verzoekt dat tegen eene verhooging zijner huur, eene schuur bij zijne woning worde geplaatst en de huurtijd van de woning en het land bij hem in gebruik worde verlengd. De Burgemeester stelt vooren is dienovereenkomstig beslotendeze beide stukken te stellen in handen van de Commissie van Fabricage om dienaan gaande te dienen van berigt en raad. 4°. Requesten van Ds. J. F. Kuyper en van Meerten, geb. Vosmaerbeide houdende verzoek om kosteloos onderwijs op hel Gymnasium voor hunne zo nen Abraham Kuyper en Willem Carel van Meerten. Is besloten deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Curatoren van het Gymnasium. 5°. Een Rapport van Curatoren voornoemd op het request van Mr. J. G. Kist om ontslag als Secretaris van dat Collegie en voordragt tot vervulling van die betrekking. De Burgemeester stelt voor en wordt dienovereenkomstig besloten dit stuk ter inzage van de Leden in de Leeskamer neder te leggen. 6°. De rekening van de particuliere trekvaartenlsas over 1851, welke echter krachtens art. 68 der Gemeentewet bereids in handen der Commissie van Finantie is gesteld, ten einde nog in deze vergadering te worden be handeld opdat de Gemeente-Ontvanger aan zijne verpligting betrekkelijk het doen van rekening zoude kunnen voldoen. 7°. Het Reglement van orde voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Overeenkomstig des Burgemeesters voordragt is besloten dit stuk ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Benoeming van 3 leden voor het Werkhuis en Reglement. Tot de benoeming overgegaan zijnde, zijn voor hot le lid dezer Com missie uit de ingezetenenuitgebragt op de I1H. P. J. Zuurdeeg Jz. 14 en N. II. de Graaf 3 stemmen en is alzoo benoemd de Heer 1'. J. Zuurdeeg Jz. voor het 2e lid dezer Commissie uit de ingezetenen zijn uitgebragt op de HH. D. A. Schretlen 15en M. Couvée 2 stemmen en is alzoo benoemd de Heer D. A. Schretlenvoor het 3e lid dezer Commissie uit de ingezete nenzijn uitgebragt op de 1111. II. Zaalberg 13, en P. van Geer 4 stemmen, en is alzoo benoemd de Heer II. Zaalberg. Eindelijk is door den Burgemeester voorgesteld het Reglement ter fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie voor het ont werpen van verordeningen, betreffende de huishouding der Gemeente. En heeft de Raad daartoe besloten. 2°. Benoeming van een lid in de Commissiebenoemd den 6dcn Maart 1852ter vervanging van den Heer van der Boon Mesch die voor deze Commissie heeft bedankt. En hiertoe overgegaan zijnde, zijn uitgebragt op de HH. Hartevelt 8, van Outeren 1Gevers 1 stemen 7 billetten blanco. En is alzoo de Heer Hartevelt tot deze Commissie benoemd, 3°. Rekening van de Gazfabriek over 1851 is overeenkomstig hel rapport van de Commissie van Financie besloten: 1° de rekening dezer inrigting over 1851 op te nemen en te sluiten in ontvang toty79,796.30j. uitgaaf tot - 69,662.35* en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van10,133.95. hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ont vang te verantwoorden. 2°. Op te nemen en te sluiten de bij deze admi nistratie bestaande rekening wegens genomen inschrijvingen op het Grootboek der Nat. Werkelijke Schuld ten behoeve dezer fabriek over 1851in ont vang totƒ9,524.39. uitgaaf tot - 9,494.64. en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van29.75. hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ont vang te verantwoorden. 3°. Geene verandering te brengen in het bepaalde van art. 12 van het Reglement op deze inrigting, en alzoo uit de winst jaar lijks niet meer dan 2 pCt. van het uitgeschoten kapitaal tot dit reserve fonds af te zonderen; welk besluit genomen is met 15 tegen 2 stemmen. Tegen hebben gestemd de HH. Hartevelt en van Stirum. Op het 4e punt van het rapport der Commissie van Finantie, strekkende om de winst dezer fabriek over den jare 1851 ten bedrage van ƒ15,278.33; te bestemmen om daarvoor aan te koopen Inschrijvingen op het Grootboek ter name der Stadis door den Heer Hartevelt als amendement voorgedragen om deze te storten in de Gemeentekas en dezelve aan le wenden lot aflossing van ƒ15,000 der negotiatie ad 4 pCt. ten laste dezer Gemeente. En is zulks met algemeene stemmen aangenomen. 4°. Rekening van de vereeniging der Turfdragers over 1851. En is met algemeene stemmen conform het rapport van de Commissie van Finantie besloten onder goedkeuring van den overgelegden staat van af- en over schrijving deze rekening op te nemen en te sluiten, in ontvang ten bedrage van2,811,46. in uitgaaf ten bedrage van2,357,26*. en alzoo sluitende met een voordeelig saldo454,19j. betgeen de rendanten in hunne eerstvolgende rekening in ontvang gehouden zijn te verantwoorden. 5°. Adres en rapport betreffende de verdere toelage aan die Vereeniging. Hieromtrent door den Heer Groos voorgesteld zijndedal als nog wordt verlangd van Burgemeester en Wethouders een onderzoek omtrent deze instel ling is hiertoe besloten. 6°. Rekening van de Kamer van Koophandel over de eerste vijf maanden van 1852. Conform de voordragt van de Commissie van Finantie is met 14 stem men, hebbende de IIH. Hartevelt, ten Sande en Kraritz als rendanten in deze zich van de stemming ontbondenbesloten deze rekening op te nemen in ontvang en in uitgaaf tot 193,01 'f en alzoo sluitende quite. 7°. Rekening van de particuliere trekvaarlcnkas over 1851. Hieromtrent door den Heer Olivier een voorstel van orde gedaan zijnde, om namelijk deze rekening thans niet op te nemendaar deze later een deel moet uitmaken van de Gemeenterekening over 1851 die binnen de eerste zeven maanden dezes jaars door Burgemeester en Wethouders aan dezen Raad moei.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1