LEYDSCHE /I 'n COUR WT. XVI 1852. WOENSDAG, 12 MEI. BIXiVENLANDSCUE BERIGTE\. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt vit Zaturdag Avond. De Prijs der Courant is f 13 in het jaar do afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN11 Mei. Zitting van den Gemeenteraad van gisteren. Afwezig de HU. Bake, van Kaalhoven, van Outeren, van der Hoeven, Krantz, Olivier, Groos en Leembruggen. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede eene Resolutie van Gedeputeerde Stalen dezer Provincie van den 27sten April 1852, n°. 22, Provinciaalhln°. 55) hou dende aanschrijving aan de Gemeentebesturen om de voorstellen tot wijziging der plaatselijke belastingen vóór of uiterlijk op den lsten Augustus aanstaande in te zenden. En is deze aangenomen voor notificatie. De Heer Bucaille stelt aan de Vergadering voor, om bet plan van bet Raadslid Hartevelt betrekkelijk een nieuw belastingstelsel voor deze gemeente in de voorlaatste Vergadering overgelegdte doen drukken en voor bet publiek verkrijgbaar te stellenwaarop de Voorzitter te kennen geeft dat dit voorstel, wanneer de onderwerpen die nog van de vorige Ver gadering aan de orde zijn, behandeld zullen wezen, door hem in conside ratie zal worden gebragt. De Burgemeester brengt alsnu in behandeling 1°. Borgtogt van den Commissaris van liet Rotterdammer pakschuitenvecr. En is na deliberatie, met algemeene stemmen overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wethouders besloten, dat door den nieuw benoemden Commissaris H. van Dorsteneen personele borgtogt zal worden gesteld tot een bedrag van 600. 2°. Vereeniging van de betrekkingen van viscbafslager en vischkeurder. Waarop door bet lid Gevers is voorgesteldomwanneer door den Raad tot dié vereeniging mogt worden besloten de reiniging van de Vischmarkt voortaan van Regeringswege te doen plaats hebbenten koste van genoemden Stcdelijken Ambtenaar. AVelk voorstel na deliberatie met 10 tegen 7 slem- men is verworpen waarbij het lid Cock zich buiten stemming beeft gehouden. Voor hebben gestemd de I1H. de Moen, Gevers, ten Sande, Y'ssclsteyn, Lisman en Lu/.ac. En alsnu bet voorstel van Burgemeester en Wethouders in stemming ge bragt zijnde, is dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten. 3". 4 Requc ten houdende verzoeken tot beschikking over gemeente-eigen dominen. En is omtrent deze adressen, zonder hoofdelijke omvraag, overeenkomstig de voordragten van Burgemeester en Wethoudersbesloten de daarin vermelde verzoeken toe te staan. 4°. Benoeming van eene Stads-Vroedvrouw. En is, nadat de HH. Adriaans, de Moen en Ysselsteyn waren aangewezen om met den Voorzitter bet bureau van stemopneming uit te makentot de stemming overgegaan, waarbij zijn uitgebragt op Anna Elisabeth Snijders, Weduwe G. Couvée, 10 stemmenen op Johanna Maria van WijkHuis vrouw van Johannes Veldhuyzc, 7 stemmen, zoodat eerstgenoemde Anna Elisabeth Snijders, Weduwe G. Couvée, tot Stads-Vroedvrouw is benoemd. 5°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting der Israëlitische Arm- verzorgers 1851. Waarop met algemeene stemmen, overeenkomstig de voordragt der Com missie van Finantie, besloten is aan genoemde Armverzorgers magtiging te verleenen om op de begrooting hunner administratie over 1851 af te schrijven: van Art. 1032.93® 11- 22.34 14- 29.56 84.8 err over te schrijven op Art. 96.083 13- 74.60 16- 4.15 84.83®. komstig met algemeene stemmen besloten genoemde rekening op te nemen en te sluiten in ontvang ter somma van15,465.05. uitgaaf - 15,093.65®. en mitsdien sluitende met een voordeelig saldo van 371.39®. 7°. De Rekening der Bank van Leening over 1851. En is hieromtrent na deliberatie met 15 stemmen beslotenhebbende do leden Hartevelt en Luzac als rendanten zich van stemming onthouden, over eenkomstig de voordragt der Commissie van Finantie gemelde Rekening op te nemen en te sluiten in ontvang tol een bedrag vanƒ299,751.78 uitgaaf - 299,325.45® 6". De Rekening van bet Minnen- of Armen Oude Mannen- en Vrouwen buis 1851. En gelet op bel rapport van de Commissie van Finantie, is dicnoverccn- en alzoo sluitende met een voordeelig Saldo van426.32s. 8°. De Rekening van de Biljetgelden over 1851. Omtrent welke rekening, overeenkomstig de voordragt der Commissie van Finantiemet algemeene stemmen is besloten dezelve op te nemenen als ,ereenstemmende met de te dier zake bij den Gemeente-Ontvanger over 1851 gedane stortingengoed te keuren en te sluiten. 9®. De Rekening van bet Lantaarn- en Brandspuitengeld 1849. En gelet op het rapport van de Commissie van Finantie is dienovereen komstig met algemeene stemmen beslotendeze rekening op te nemen en te sluiten behoudens de nadere verantwoording der restanten zoo als zulks bij de rekening zelve is vermeld. Eindelijk is door den Burgemeester in behandeling gebragt, het voorstel van den Heer Bucaille, om het door den Wethouder Hartevelt aan dezen Raad ingediende plan betrekkelijk een nieuw belastingstelsel voor deze ge meente, te doen drukken, en algemeen verkrijgbaar te stellen. En bij de deliberatien hieromtrent door sommige leden de vraag geopperd zijndeof bet niet verkieslijker ware, dit voorstel lot eene volgende vergadering aan te hou den is dit door den voorsteller en andere Raadsleden bestredenen ten 6lotte overeenkomstig bet voorstel met algemeene stemmen besloten. W aarna de vergadering is gesloten. Eergisteren is bier op de gebruikelijke wijze de verjaardag herdacht van Prinses Marianne. Z. M. de Keizer van Oostenrijk heeft den Iloogleeraar van der Chijs alhier, vereerd met de gouden medaille voor kunsten en wetenschappen, we gens het aan Hem aangeboden werk over de munten van de oude Hertog dommen Brabant en Limburg, welk werk uitmunt door verdienstelijke be werking en keurige uitvoering. Deze medaille is de eerste met de bceldtenis des tegenwoordigen Keizersdie in Nederland is aangekomen. LI. Donderdag hield de Afdeeling Leyden van bel, aan bet Prot. Land bouwkundig geslicht te Montfoort, voor verwaarloosde kinderen van beiderlei kunne verbonden patronaat, bare eerste algemeene vergadering. Uit bet verslag des bcsluurs bleek onder anderendat zich alhier als be gunstigers een getal van 91 personen hadden opgegeven, die aan jaarlijkscbe bijdragen of giften in ééns, een som van ƒ664.77 verstrekt hadden, onder welke som eene aanzienlijke gift van ƒ40.Dat door bet bestuur een jongen en twee meisjes in het gesticht waren geplaatst geworden, die naar ligchaam en geest verwaarloosd waren, of met verwaarloozing werden be dreigd. Dat door tusschenkomst van bet bestuur 3 weezen uit bet Burger weeshuis alhier, een kind van de diaconie te Sassenhcim en 3 weezen van de diaconie te Noordwijk-Binnen in het gesticht waren opgenomen. Voorts dat van wege het bestuur een der leden bet jaarlijkscb examen in bet gesticht bad bijgewoond, waarbij de goede vruchlen, die onderwijs en leiding, bij de kin deren droegen, treffend gebleken waren. De verschillende werk-inrigtingen zooals de boek- en steendrukkerij, de timmermanswinkel en daaraan verbon den draaiwinkelde weverij, smederij, naaischool, schoen- en kleedermakers- winkel, geven gelegenheid om de kinderen naar liun verschillenden aanleg, bezigheid en opleiding te verschaffenen tevens om in vele behoeften der inrigling te doen voorzien. De boerderij is op ruimen schaal aangelegd en droeg de blijken van zorg vuldig overleg. De landerijen alle aan een gesloten en in de onmiddelijke j nabijheid kunnenvolgens bet oordeel van bevoegden met de beste in den omtrek wedijveren.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1