ET ALI F<> ROME, 20 April. De zaakgelastigde van de Sardinische Regering, de Marquis Spinola, is liier aangekomen niet nieuwe voorstellen tot vereffening der sinds geruimen tijd tussclien dien Staat en onze Regering opgerezen oneeniglieden. De Sardinische Ren-erinn- zou aanbieden, den Aartsbisschop van Turyn, die wegens verzet tecen de Regering sedert lang van zijn zetel verwijderd is, terstond terug te roepen, het huwelijk niet tol ccne handeling van louter burgerlijken aard te maken, en eene strenge wet voor te dragen tot beveiliging van de godsdienst en de algemeene zedelijkheid tegen aanrandingen der drukpers. Dit berigt wordt door den Parijsschen Constitutionnel medegedeelddoch velen twijfe len aan de echtheid er van. BAKEST. KARLSRUIIE, 25 April. Gisteren is de Groothertog Leopold aan zijne smartelijke ziekte bezweken. Hij was den 29stcn Augustus 1790 geboren en zoon van den Groothertog Karei Frederik; hij volgde zijnen broeder, Groothertog Lodewijk, in de rege ring op den 30stcn Maart 1830, en trad in 1819 met de Groothertogin Sophia, dochter van Koning Gustaaf IV van Zweden, in den echt. Zijn oudste zoon en opvolger, thans Groothertog Lodewijk, is den 15den Augustus 1824 geboren; zijn tweede zoon is de tegenwoordige Regent Prins Frederik, den 9den Sept. 1826 geboren. Laatstgenoemde Vorst heeft in eene proclamatie van het overlijden zijns vaders kennis gegeven, met betuiging levens van zijne dubbele smart, dat zijn oudste broeder, wegens zware geest- en ligchaams- ziekle, buiten de gelegenheid is, de Regering te aanvaarden; «waarom hij, door regt en pligt geroepen, die op zich neemt, oin die in de plaats van zijnen beminden broeder Ie voeren, tot dat het den Almagtige behagen zal, hem van zijn lijden weder te verlossen." De Regent hoopt en vertrouwt op de trouwhartigheid zijner onderdanen; belooft zijnerzijds de staatsregeling te handhaven en 's lands welvaart naar vermogen te bevorderen. Heden ochtend heeft het garnizoen den huldigingseed aan Prins Frederik afgelegd. PROGRAMMA der zevende Algemeene Vergadering van de Gel der sche Maatschappij van Landbouwzooals die gehouden zal worden te Apeldoornden 2den Juni'j 1852 en volgende dagen. Dingsdag den lslen Junij, des voormiddags beproeving en beoordeeling der Werktuigendoor de commissie. Des namiddags om 6 uur in het gemeen tehuis te Apeldoorn vergadering der leden van de hoofdafdeelingder leden van het bestuur der algemeene vergadering en der voorzitters van de onder scheidene commissiën, tot regeling van het feest. AVoensdag den 2den om 8|- uur, zamenkomst der leden in het gemeente huis te Apeldoorn en om 9 uur algemeene vergadering in de schouwburgs zaal op het Loo. Opening, mededeeling van het verslag over 1851, en het verrigten der werkzaamheden volgens de berigten blz. 16 a) b) enz. Om 12 uursectie-vergaderingen aldaar. lsle Akkerbouw (de Heer C. J. L. Mos). 5lle Veeteelt en AVeidenbouw (de Heer Mr. J. F. R. van Hasselt). 3de Houtteelt (de Heer Dr. A. Erants). Om 4 uur Table d'höte te Apeldoorn. Des namiddags, 'Tentoonstelling in werking der beproefde AVerktuigen. Donderdag den 3den om 9 uur, algemeene vergadering. Om 11 uur Ten toonstelling van Vee op het Loo. Om 6 uur gemeenschappelijke maaltijd. A'rijdag den 4den, bezigtiging der omstreken. Voor den wedstrijd en de Tentoonstelling van AVerktuigen zijn prijzen uitgeloofd ƒ5.tot ƒ30.vergezeld van getuigschriften. AVerktuigen voor Akker- en AVeidenbouw. Voor Voertuigen en Werktuigen voor Mestwinning mede van ƒ5.tot 30.A'oor AVerktuigen voor Vee houderij, van 2.tot 30. Voor andere AVerktuigen dan bovengenoemde. Prijzen te zamen van ƒ50 ter beschikking van de Commissie van beoordeelinguitgeloofd door de ge meente Apeldoorn. De AVerktuigen moeten Zaturdag 29 Mei vrachtvrij ingezonden zijn. Zij zullen allen worden beproefd ten overstaan eener Commissie van deskundigen. Degene die ingezonden worden, zonder dat men ze wenscht te doen mede dingen naar de prijzen, zullen echter even als de andere, worden beproefd indien de inzenders niet het tegendeel uitdrukkelijk verlangen. Mogten er van deze voor de besten worden verklaard, dan zullen hun de getuigschriften der lstc prijzen worden toegekend, maar de prijzen zelve, ten voordeele van de kas, onuitbetaald blijven. Alle die Werktuigen wenschen in te zendenworden verzochtzulks te willen berigten aan den Heer Bruno Tideman Jr. te Apeldoorn, voor 23 Mei, met eene beschrijving van de AVerktuigen en den prijs van verkoopvoor den te drukken Catalogus. Bij het beoordeelen der werktuigen zullen de prijs, wanneer daaraan de deugdzaamheid niet ten offer is gebragt, en de eenvoudigheid van zamenstcl- ling, wanneer zulks niet ten koste van een goed werk verkregen is, steeds in de eerste plaats in aanmerking genomen worden. Een ieder, waar ook gevestigd, is geregtigd mede te dingen. De Maatschappij verbindt zich wijders om alle Landbouw-AVerktuigen, welke daartoe door de Inzenders bestemd mogten worden, vrachtvrij te bezorgen aan het gebouw der Tentoonstelling van Nijverheid te Arnhem. Aoor de Tentoonstelling op Donderdag 3 Junij van Paarden, Rundvee, MelkkoeijenVaarzen en PinkenSchapenHerdershondenBokken en Gei ten Varkens en Trekvee. zijn werktuigen of prijzen in geld van ƒ1.tot 25.uitgeloofd. Alle die Paarden en Vee wenschen in te zendenworden verzocht die met opgaaf van ras, kleur en ouderdom op te geven, vóór of uiterlijk op Dings dag den lstcn Junij aan den Heer Bruno Tideman Jr.te Apeldoorn, zullende hetgene na dien tijd mogt worden aangegeven, niet vermeld kunnen worden in den gedrukten catalogus van het tentoongestelde en dus, waarschijnlijk, weinig worden opgemerkt en ook niet verzekerd zijn van eene goede standplaats. STADS ISESSIffiT. Burgerlijke istaub. Van den 23 tot en niet den 28 April 1852. BEVALLEN: A. de Haas, geb. Dingjan, Z. B. J. Catyn, geb. Door nik Z. A. M. Mieremetgeb. de TombeD. P. M. Smitgeb. Le- get? D. M. van AVelzen, geb. Duvigneau, D. C. J. AVeyers, geb. Se- creve, Z. J. van der Stok, geb. van Houten, D. J. Renier, D. H. Koppeschaar, Z. J. M. de Vries, Z. J. M. Stephanus geb. Res ting, Z. E. Lammers, geb. A'ermeyD. S. Pina, geb. Oostveen. Z. M. Smittenaar. geb. Ruigrok, Z. E. M. Hamerling, geb. Segaar, D. A. Schaake, geb. van Haarlem, Z. P. v. AVageningen, geb. van Haas- tert. D. J. M. Marks, geb. Zangers, D. A. C. van Kerkhoff, geb. MarkxZ. A. Keulemans, geb. van Dorp, Z. A. M. Cormont, geb. de Ja Rivière, D. M. Bekooy, geb. de Zwijger, Z. A. de Mey, geb. Noest, D. C. Opgenendt, D. AL T. de Vrind, geb. Bey, Z. J. Prevo, geb. Nagelsmit, Z. M. de AVekker, geb. van der Hoeven, D. C. Sprin ger, geb. AVyling, Z. J. S. AVedepoel, geb. Kleyberger, D. levenl. C. E. A'oorham, D. levenl. C. Benie, geb. Verkerk, D. -C. J. Galjaard, geb. Cederhout, Z. S. Flipoo, geb. Misselie, Z. C. Zitman, AVed. van J. J. KoolD. C. Sieratgeb. van den BoschD. E. de Grootgeb. OoijendijkD. GEHUWD: H. van den Berg, Jm. en AI. J. Balman, Jd. J. A'isser Jm. en C. van Heusden, Jd. P. Keyzer, Jm. en E. Breedeveld, Jd. J. de Heer, Jm. en K. Smit, Jd. J. de Geus, Jm. en P. van der AVey- den, Jd. C. ter Laag, Jm. en F. H. AVynstroornJd. F. Gribling Jm. en AV. Knaap, Jd. J. E. AVytenburg, AVedr. en C. Keizer, Jd. J. Raaphorst, Jm. en AV. van der Ham, Jd. - J. P. Duyverman, Jm. en F. F. Gutberlet, Jd. J. II. Landwehr, Jm. en C. Oudshoorn, Jd. OVERLEDEN: J. J. LaLau, 77 j.J. den Mouter, Z., 4 d. AI. Boctje, geb. AVetzelaar, 26 j. J. II. Boetje, Z., 10 d.C. AI. J. Koornhof, D., 3 w. T. Drayer, Z., 11 w. J. P. C. Hartevelt, Z., 12 d. A. van Iperen, Z.20 m. J. F. Deuzel, 20 j. - G. van Hoorn, geb. Bakker 89 j. - AV. AI. Koster, Z.3 m. J. Nieuwenhuyzen25 j. A. AT. de Bink, D.7 w. J. P. Vomhofe, 47 j. II. L. Nieuwenhuyzen, Z.4j. AV. B. Dulfer, 24 j. C. Verboog, geb. Alolenaar, 87 j. E. L. A. Beekman, Z.6 m. N. van Leeuwen, Z.3 m. S. Dijkman, 68 j. J. Carton, 84 j. B. Terpstra, 16 j. J. Speet, geb. Knuyvers, 89 j-- AV. F. S. Smit, D.6 d. G. J. Clavant, D., 6 j. G. F. van de Geer, 21 j. KEBKAIIEVWS. Z. AI. heeft goedgekeurd de door de Kerkeraden der Herv. gemeenten te Zevenhoven en Biervliet, gedane beroepingen van de Candidaten J. C. Tol en N. J. Krom. De Kerkeraad der Hervormde gemeente te Edam heeft den 23stc", uit het vroeger medegedeeld zestal Predikanten, dit drietal geformeerd, alphabe- tisch gesteldDD. F. AV. B. van BellTh. Dr.te NoordwijkerhoutG. L. van Loonte Alijdrechten J. Allingh Prinste Kamper eiland. De Kerkeraad der Herv. Gemeente te Harderwijk heeft tot Predikant beroepen Ds. J. Binneweg, te Otlerloo. A VE SST FE ATI FIS. Getrouwd: C. ter LAAG, Doctor in de Genees- en Verloskunde. en Leyden 23 April 1852. F. H. AVIJNSTROOM. Getrouwd A. F. HOPMAN met Arnhem, 28 April 1852. C. M. E. EBERSON, van Arnhem Strekkende tot Bijzondere en Algemeene Kennisgeving. lieden overleed ons geliefd eenig Kind, in den ouderdom van bijna 9 maanden. S. AV. AVOLVEKAMP. Leyden, 28 April 1852. C. C. AVOLVEKAAIP, Geb. Hoefman. Voor de vele blijken van opregte deelneming bij het afsterven van mijnen geliefden Echtgenoot, den AVel-Eerwaarden zeer Geleerden Heer ADRIANUS LEONARDUS van her BOON AIESCIITheologiae Doctor en Emeritus- Predikant ondervonden betuig ik, ook uit naam mijner Betrekkingen, mijnen hartelijken dank. C. van der BOON AIESCII, LiftrEN, 26 April 1852. Geb. ATeteierkamp. Het Kantoor van G. J. ROLLANDETCommissionair in ""lïjtt EffectenCorrespondent der Onderlinge Brand-lVaar- borg-Maatschappij onder Directie van de Ileeren DE JONG C°. en van de Rollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen onder Directie van den Heer P. LANGERIIUlZEN te Amsterdamis Verplaatst van den Ouden Singel naar het Rapenburg bij de Houtstraat, AVijk IA'. N°. 645.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 3