LEYDSCHE COURANifi 18B2. VRIJDAG, 30 APRIL. %BSL BmXEXLANDSCIIE BERIGTEN. Do Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zuturdug Avond. Sr- f Is, It De Prijs der Courant is f 12 in hot jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN, 29 April. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de UH. Mr. J. Bake en 5Ir. D. Tieboel Siegenbeek. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurdterw ijl door bet Lid van der Hoeven bij bet rondvragen is te kennen gegevendat bij na beraad besloten bad, zich de betrekking van Gecommitteerde over de vereenigde Gast- en Leproosbuizen, te laten welgevallen. De Burgemeester beeft overgelegd 1°. Zes Adressen om met de betrekking van Commissaris van bet Haag- sche, Delftsche en Rotterdamschë Pakscliuitenveer te worden begunstigd, nog na de laatste Vergadering ingekomen, als van L. J. Godefroy, J. fl. Jansen, J. Desablijn Sr.F. W. Langguth, J. P. te Water en J. de la Court. Isnadat de namen der adressanten zijn voorgelezenbesloten dezelve aan te nemen voor kennisgeving. 2°. Een Adres van W. F. Filippo, waarbij deze toezegt dat bijaldien bij tot Commissaris over bovengenoemde veeren mogt worden benoemd hij aan den Itaad eene som van 500 zal ter hand stellenom daarmede te bande len zoo als deze zal goedvinden te behooren. En is overeenkomstig bet voorstel van den Burgemeester besloten op dit adres over te gaan tot de orde van den dag. 3°. De rekening van de Stedelijke Gazfabriek over den jare 1851. Is besloten die te stellen in banden van de Commissie van Financiën ter line van berigt en raad. 4°. Het jaarlijksch verslag van den toestand der Gemeente. De Burgemeester deelt hierop mede dat dit aanstaanden Zalurdag geheel ter inzage van de Leden in de Leeskamer zal gereed liggenterwijl op voorstel van bet Lid Taets van Amerongen met algemcene stemmen besloten is dit te doen drukken en aan de Leden rond te deelen. Y'oorts is door den Burgemeester medegedeeld U O 1°. Dat nog is ingekomen een adres van S. M. Goddijn om tot Stads-Vroed vrouw te worden benoemd, en dat dit adres is gesteld in banden van de Plaatselijke Geneeskundige Commissie, om dienaangaande te handelen, even als omtrent de vroegere requeslen in de vergadering van den 22sten dezer maand is besloten. 2°. Dat de Commissie benoemd in de Vergadering van den G'lcn Maart jl. in zake bet Huisziltenhuismet baar rapport gereed is, en dit ter inzage van de Leden op Maandag aanstaande in de Leeskamer zal zijn gedeponeerd. 3°. Een plan van een nieuw belastingstelselingediend door den Heer Abr. Harlevelt. Door den Burgemeester is voorgesteld ook dit stuk te doen drukken en aan de leden rond te deelen, doch aangezien hiertegen bij sommige leden be zwaren bestondenbeeft de Burgemeester bet daartoe strekkende voorstel in getrokken; terwijl verder is besloten hetzelve stuk ten fine van rapport te stellen in handen van bet Collegie van Burgemeester cn Wethouders en der Commissie van Finaricie, cn tevens ter inzage van de Leden in de Leeskamer neder te leggen. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. Benoeming van een' Commissaris voor het Ilaagsche, Delftsche en Ilotterdamsche Paksch uitenveer. Alvorens tot deze benoeming over te gaan stelt de Burgemeester voor, vermits onder de sollicitanten naar deze betrekking eenige zijn, die reeds eene gemeente-betrekking bekleedenterwijl er een tevens onder is die een wachtgeld van ƒ150 trekt, dat de benoemde, door bet aannemen der be noeming afstand doet van de thans door hem bekleed wordende betrekking of betgeen bij thans uit de gemeentekas als wachtgeld trekt, waarmede de Vergadering zich zonder consequentie voor bet vervolg heeft vereenigd. Voorts zijn de leden van Outercnvan der Hoeven en Cock aangewezen om in deze Vergadering met den Burgemeester bet bureau van stemopne ming uit te maken. Tot de stemming overgegaan zijndezijn bij 23 stembriefjes uitgebragt op H. van Dorsten 13, J. A. van Hees 2, Z. Longepée 2, en op F. S. C. Cap- teyn, J. H. Delforuo, S. van der Kamp, A. Taverne, C. Visser cn S. A. Wetrens elk 1 stemen is alzoo benoemd Hendrik van Dorstenthans de betrekking waarnemende van Viscbafslager. 2°. De Voorwaarden tot leverantie van Houtwaren ten behoeve der Ge meentewerken. Hierop wordt door den Heer Lisman aangemerkt dat de inlichtingen bij bet sedert de vorige vergadering overgelegde stuk gegeven, hem niet hebben over tuigd, en hij alzoo herhaalt hel vroeger door hem voorgestelde amendement, om de woorden verscli gezaagd liout te doen vervangen door dat het gezaagd hout droog moet worden geleverdvoorts stelt de Heer van der Hoeven andermaal voor dat ook deze inlichtingen hem hebben geleid tot het voorstel om de woorden verscli gezaagd hout weg te laten zonder die door andere te laten vervangenterwijl de Heer Taets voordraagt om deze voorwaarden vast te stellen, maar dit te doen bij wijze van proefneming, onder bepaling dat bij eene nadere aanvrage in het volgende jaar tevens rapport wordt ge daan omtrent den uitslagwelke deze aanbesteding zal hebben opgeleverd. En dit voorstel in rondvraag gebragt zijnde, is aangenomen. Waarna de Vergadering is gesloten. PROCES-VERBAAL. van de inlevering der opneming der Stembriefjes die ten behoeve der keuze van negen Leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft plaats gevonden den 28 At pril 1852 in de Gemeente Legden. Hel bureau van Stemopneming neemt in de ter inlevering der Stembriefjes bestemde Zaal (de Lakenhal) plaats, des morgens ten tien ure. Het is zamengesteld uit den Heer Mr. A. O. E. Grave van Limburg Stirum, Burgemeester, Voorzitter, en de Heercn Mr. G. P. van Outeren en Mr. N. Olivier, Leden van den Gemeenteraad Slemopnemers. De lijst der Kiezers die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van bet Koninklijk besluit van den 9 November 1851, hou den de vaststelling van een Reglement bevattende de algeineene bepalingen betreffende de Kamers van Koophandel en Fabriekenwordt op de tafel voor bet bureau staande, nedergelegd. De Stembus na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijnwordt met twee Sleutels geslotenwaarvan de eene door den Voorzitter van het bureau, de andere door den Heer van Outeren als oudsten Stemopneiner in bewaring wordt genomen. In de Stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgevoegde lijst vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Ten twaalf ure wordt door den Voorzitter verklaard dat de ter inlevering van Stembriefjes bestemde tijd verstreken is. Onmiddelijk daarop is de Stembus gesloten op de daartoe voorgeschrevene wijze. De bus wordt vervolgens geopend en bevonden te bevatten zeven en ne gentig stembriefjes. Dit getal met de lijst der kiezers die briefjes hebben ingeleverd vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereen gemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau beeft geen Stembriefje van onwaarde verklaard. Het getal der geldige uitgebragte Stemmen is mitsdien geweest zeven en negentig. Van dit getal zijn uitgebragt op Mr. P. du Rieu Jr. 82 stemmen, A. Harlevelt 80, B. F. Krantz 74, J. J. v. Wensen 67, S. J. Le I'oole 63, A. C. Leembruggen 49, J. A. de Frcmery 44, D. A. Schretlen 43, P. v. Geer 40, C. Dros 36, P. J. Zuurdeeg 36, M. Couvée 28, J. C. Zaalberg 28, S. A. Meerburg 26, T. W. J. van den Aardwegh 25, Mr. J. C. Bucaille 11, J. B. de Moen 11, AV. F. Koppe- schaar 9, J. Zuurdeeg 9, J. Scheltema 8, O. O. van den Berg 8, J. B. II. Schmier 8, C. M. Bronkkuvze 7, W. Wolters 7, J. Zandvliet 6, M. G. ten Sancjp 5, J. Hopman 5, II. Veefkind 4, S. Meerburg 4, C. Wijnobel 3W. F. van Hartrop 3, L. J. Tieynvaan 3, C. van den Berg 3, H. J. de Graaf 2, Mr. I'. I. de Fremery 2, W. C. de Sain 2N. ll.de Graaf 2, P. du Rieu Senr. 2, J. van Heukelom, BIr. W. H. Dozij, A. F. Hopman, T. W. van Hartrop, N. W. Beuzernaker, II. N. van Haansbergen, J. 11. Biben, Mr. M. II. A. Lisman, II. ZaalbeTg, A. Couvee, W. J. H. H. van Wensen, van Wensen en Wolters, ieder 1 stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid verkregen M'. Paul du Rieu, Junior. Abraham Hartevelt, Johannes Zoon. Boude-

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1