LEYDSCHE VRIJDAG, 2 APRIL. BIMENLANDSCIIE BERIGTEV. De Courant wordt MaandagWoensdag cn Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt vit Zuturdug Avond. De Prijs der Courant is f 13 in het jaar de afzonderlijke nommcrs worden tegen 10 Centen afgegeven. LEY DEN1 April. Zitting van den Gemeenteraad van heden. O Afwezig de HH. Mr. C. J. Luzac, Mr. G. P. van Oulcren en P. II. Baron Tacts van Amerongen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester doet rapport van een plaats gehad hebbend bezoek in liet Mïnnehuis door Burgemeester en Wethouders. De Burgemeester heeft overgelegd: 1°. Ecne missive van A. E. Snijders Wed. G. Couvéehoudende mededee- ling van bet overlijden van bare moeder, de Stads-Vroedvrouw G. B. BI. Kosters Wed. Snijders. En is deze aangenomen voor kennisgeving. 2°. Staten van af- en overschrijving op de begrooting van Mren Regenten van bet Euangeliseh Luthersche Wees- en Oudeliedenhuisen van de Armen dier Gemeente, op de begrooting van 1851. 3". De Rekening van de administratie der Vcreeniging van de Turfdragcrs cn Tonsters over 1851. En is conform de voordragt beslotendeze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantiënen vermits deze Commissie thans benoemd is ook in bare handen bij deze gelegenheid te stellen, de vroeger reeds in deze vergadering overlegd zijnde Staten van af- en overschrijving door diverse be sturen ingediend, alsmede de reeds van rekenpligtige administratiën ingeko men rekeningen. 4°. Een adres van A. E. Snijders Wed. G. Couvée, verzoekende tot Stads- Vroedvrouw te worden benoemd. En is conform de voordragt besloten dit st.uk in de leeskamer neder te leggen. 5°. Een adres van P. J. de AVildeiioudende verzoek om met den lstcn Mei aanstaande eervol te worden ontslagen als Commissaris van het Delftsche, Ilaagsche en Rotterdammer Pakschuitenveer. En is conform de voordragt besloten hem dit ontslag eervol tegen den Isten Mei aanstaande te vetieenen. Voorts zullende overgaan tot de aan de orde gestelde punten zijn aange geven om in deze vergadering met den Burgemeester bet bureau van stem opneming uit te maken de II1I. Stoffels, Groos en Adriaans. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Benoeming van één lid voor de Commissie van Finantie in plaats van den lieer van Outeren, die verhinderd is deze betrekking te aanvaarden. En zijn bij stemming uitgebragt op de I1H. Lisman 12, Le Poole 2, Olivier 2, Leembruggen 2, van der Ilocven 1, Gevers 1 cn Siegenbeek 1 stem. En is als zoodanig benoemd de Heer Lismandie deze benoeming zich laat welgevallen. 2°. Benoeming van twee Raadsleden tot Commissarissen voor de Bank van Lecning. En zijn bij eenc eerste stemming uitgebragt op de HII. Luzac 8, Sikkel Groos 7, van Outeren 3, Gevers 3 stemmen en een billet blanco. En niemand ecne volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is tot eene tweede vrije stemming overgegaan waarbij zijn uitgebragt op de IIH. Luzac 13 en Gxoos 9 stemmen. En is alzoo tot Commissaris van Stads-Bank van Leening benoemd de Heer Mr. Corneille Jean Luzac. Tot de benoeming van eenen 2dcn Commissaris over deze instelling overge gaan zijnde, zijn uitgebragt op de HII. van Outeren 13 cn Groos 9 stemmen. En is mitsdien mede tot Commissaris van Stads-Bank van Leening benoemd de lieer Mr. Guillaume Pierre van Outeren. 3°. Benoeming van twee Raadsleden lot Commissarissen over de Gaz-Fabriek. En tot eene stemming overgegaan zijnde zijn uitgebragt op de HII. Ten Sande 8, Le Poole 3, Stoffels 3, Leembruggen 2 en Gevers 1 stem. Niemand alzoo eene volstrekte meélderheid van stemmen verkregen heb bende is tot eene tweede vrije stemming overgegaan en zijn daarbij uitge bragt op de IIII. Ten Sande 9, Le Poole 8 en Stoffels 5 stemmen. Ook nu wederom niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen ver kregen hebbende is tot eene derde stemming overgegaan tusschen de Ilecren, Ten Sande cn Lc Poole. En zijn bij deze derde stemming uitgebragt op de HII. Le Poole 12 en Ten Sande 10 stemmen. En is alzoo de Heer Le Poole tot Lid dezer Commissie benoemd. Voor bet tweede Lid dezer Commissie zijn uitgebragt op de HII. Stoffels 14, Ten Sande 6 cn Leembruggen 2 stemmen. En is alzoo de Heer Stoffels tot tweede Lid dezer Commissie benoemd. 4°. Benoeming van drie Raadsleden tot Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. Tot deze benoeming zullende overgaan is door het lid van Kaathoven het voorstel in het midden gebragt of de Heer van der Hoeven, die in dit Collcgic als uit de ingezeten gekozen zitting had, benoembaar was. En is nadat verscheidene Ilecren aan de deliberatie hierover deel hadden genomen, dit toestemmend beslist met 14 tegen 7 stemmen, hebbende de lieer van der Hoeven aan deze stemming geen deel genomen. Tegen hebben gestemd de IIH. Olivier, de Moen, ten Sande, Bake, Leem bruggen, Ysselsteyn en Siegenbeek. Als nu tot de stemming overgegaan zijnde, zijn uitgebragt op de IIII. van Stirum 21 en van Kaathoven 1 stem. En is alzoo de Heer van Stirum als zoodanig benoemd. Voor de 2llc vacature zijn uitgebragt op de HII. van Kaathoven 17, Bake 3, van der Hoeven 1 cn Groos 1 stem. En is alzoo de Heer van Kaathoven benoemd. Voor de 3d0 vacature zijn uitgebragt op de IIH. Bake 9, van der Hoe ven 9, van der Boon Mesch 2, Olivier 1 en Groos 1 stem. Bij deze stemming alzoo geene der I1H. eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is tot eene tweede vrije stemming overge gaan, waarbij zijn uitgebragt op de IIII. Bake 13, van der Hoeven 8 en van der Boon Mesch 1 stem. En is alzoo benoemd tot Curator van het Stedelijk Gymnasium de Heer Bake. 5°. Benoeming van drie raadsleden als gecommitteerden tot het beheer over de vereenigde Gast- en Leprooshuizen. Tot de benoeming overgegaan zijnde, zijn uitgebragt op de "IIH. Bucaille 8 van Kaathoven 8, van der Boon Mesch 3, Ysselsteyn 1, Olivier 1 stem, terwijl 1 billet blanco in de bus is gevonden. Niemand der leden alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbendeis tot eene tweede vrije stemming overgegaan waarbij zijn uitgebragt op de 1IH. Bucaille 12, van Kaathoven 9 en Ysselsteyn 1 stem. En is alzoo benoemd de Heer Bucaille. Voor de tweede vacature tot de stemming overgegaan zijnde, zijn stemmen uitgebragt op de IIH. van Kaathoven 9, Olivier 8, van der Boon Mesch 3, Y'sselseyn 1 en Lezwyn 1 stem. Niemand der leden alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen verkre gen hebbende, is tot ecne tweede vrije stemming overgegaan, waarbij hebben verkregen de HII. va* Kaathoven 11, Olivier 9, van der Boon Mesch 1 en Lezwijn 1 stem. "Wederom niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbendeis tot eene derde stemming overgegaan tusschen de IIH. van Kaat hoven en Olivier cn zijn daarbij uitgebragt op de 1111. van Kaathoven 11 cn Olivier 9 stemmen, terwijl 2 briefes blanco zijn bevonden. En is alzoo de Heer van Kaathoven benoemd. Voor de derde vacature tot eene stemming overgegaan zijndezijn uitge bragt op de UIL van der Boon Mesch 11Olivier 9Lezwijn 1 en Lisman 1 stem. Niemand alzoo eene meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is tot eene tweede vrije stemming overgegaanwaarbij zijn uitgebragt op de HH. van der Boon Mescli 11Olivier 9, Lezwijn 1 stem en 1 blanco billet. En is alzoo voor deze Commissie benoemd de lieer van der Boon Mesch. 6°. Voorstel van den Burgemeester om nog in deze Vergadering tot de benoeming van eenen Stads-Doctor over te gaan. En is dit voorstel in rondvraag gebragt zijnde met algemcene stemmen aan genomen waarna tot de stemming is overgegaan en zijn daarbij uitgebragt op de HH. Dr. G. W. A. Plaat 19 en Dr. C. Ter Laag 3 stemmen. Eu is alzoo D1'. Gerhard Willem Alexander Plaat als Stads-Doctor benoemd.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1