LEYDSCHE VRIJDAG, 26 MAART. BINi\ENLANDSC!IE BERIGTEN. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt vil Zuturdug Avond. De Prijs der Courant is f\2 in het jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN25 Maart. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de Uil. Mr. G. P. van Outeren S. J. 1c Poole, Mr. II. Gevers en Mr. D. Tieboel Siegenbeek. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester beeft overgelegd eenige stukken waaromtrent besloten wordt deze ter inzage voor de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. De beëediging van den Ontvanger. En beeft deze, ter vergadering verschenen zijnde, den eed afgelegd voor geschreven bij art. 108 der gemeentewetna den in art. 83 der Grondwet bedoelden eed van zuivering te hebben afgelegd. 2°. De bezwaarschriften tegen de kieslijstenvoor zoo ver die zijn inge komen, zijnde een van J. P. 11. Schretlen wonende in deBurgstecg, waarbij deze beweert dat legen de bepaling van art. 8 der kieswet zijn naam niet voorkomt op de lijsten van Kiezers voor leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. En in aanmerking genomen zijnde dat deze in de directe belastingen 49,15 betaalt en overigens alle de in de kiezers gevorderde vereischlcn bezit, is besloten dat deszelfs naam alsnog op de kiezerslijst voor den Ge meenteraad zal worden geplaatst, doch vermits door hem niet wordt betaald de som van 50 gevorderd om op de kieslijsten voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en der provinciale Stalen te worden gesteld, op deszelfs verder verzoek afwijzend te beschikken, welke afwijzende beschikking door cenen deurwaarder aan hem ten zijner koste zal worden beteekendkunnende in des adressants nader verzoek om aan dit gedeelte van zijn adres geen ge volg te geven, of wel hem bij afwijzing van deze beteekening vrij te stellen niet worden getreden. 3°. De benoeming van leden voor de Commissie van Fabricage, van welke de Wethouder 5Ir. J. C. Bucaille Voorzitter is. En zijn, nadat waren aangewezen de 1111. Leembruggen, Ysselsteyn en van der Boon Mesch om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te makentot benoeming van het le lid bij stemming uitgebragt op de HII. ten Sande 13, Stoffels 6 en Ysselsteyn 2 stemmen, en alzoo benoemd de lieer ten Sande, tot benoeming van het 2e lid uitgebragt op de HH. Stof fels 17 en de Moen, Taets, Krantz cn Leembruggen 1 stem, en alzoo be noemd de Heer Stoffels. 4°. De benoeming var. Voorzitter cn leden voor de Commissie van Finanlie. En zijn voor de betrekking van Voorzitter dezer Commissie uitgebragt op de TUL Bake 12, de Moen 7, Luzac en Krantz 1 slem, en mitsdien benoemd de lieer Bake, welke verzocht hebbende van deze betrekking te worden ge ëxcuseerd, is tot cenc nieuwe benoeming overgegaan, waarbij zijn uitgebragt op de HU. Luzac 8, de Moen 8, Krantz 4 en Lisman 1 stem; geene der le den de volstrekte meerderheid op zich vereenigd hebbende is, nadat de Heer Luzac verzocht had niet verder in aanmerking le komen, tot eene tweede vrije stemming overgegaanwaarbij zijn uitgebragt op de HII. de Moen 10 van Outeren 5, Krantz 3, Luzac 2 en Lisman 1 stem; ook nu geene dei- leden de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is tot eene derde stemming overgegaan tusschen de HH. de Moen en van Outerenen zijn daarbij op de HII. de Moen 13 en van Outeren 8 stemmen uitgebragt, zoodat de eerstgenoemde tot Voorzitter dezer Commissie is benoemd. Bij de benoeming van leden dezer Commissiezijn voor het eerste lid bij de eerste stemming uitgebragt op de IIH. Krantz 9, van Outeren 8, Leembruggen 3 en Lisman 1 stem. Geene der IIH. de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbendeis tot eene tweede vrije stemming overgegaan en zijn daarbij uitgebragt op de HH. van Outeren 11 en Krantz 10 stem men, en is alzoo de Ileer van Outeren benoemd. Bij de stemming voor het tweede lid zijn uitgebragt op de IIII. Krantz 12, Leembruggen 4, Lisman 3, Taets v. Amerongen en van Kaalhoven 1 stemen is alzoo de Heer Krantz als zoodanig benoemd. 5°. De benoeming van leden voor de Commissie belast met hel ontwerpen en herzien der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Tot de stemming voor leden van deze Commissie, van welke de Burge meester Voorzitter is, overgegaan zijnde, zijn voor het le lid uitgebragt op de HH. Groos 8Olivier GSiegenbeek 5Luzac 1 en Lisman 1 slem geene der leden eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, zijn bij eene 2 vrije stemming uitgebragt op de HH. Groos 9, Olivier 8Siegenbeek 3 en Lisman 1 stemmeneene 3 stemming alzoo gevorderd wordendezijn bij deze uitgebragt op de HII. Olivier 10 en Groos 9 stemmenterwijl 2 billetten blanco zijn bevonden zoodat de Heer Olivier alzoo tot lid dezer Commissie is benoemd. Tot 2e lid dezer Commissie is benoemd de Heer Siegenbeek, bij eene stemming waarbij zijn uitgebragt op de HII. Siegenbeek 12Groos 7Cock 1 en Lisman 1 stem. 6°. De benoeming van Voorzitter en leden voor de Commissie belast met het ontwerpen en herzien der plaatselijke verordeningen betreffende de huishou ding der Gemeente. Voor de betrekking van Voorzitter dezer Commissie zijn uilgebragt op de H1I. van der Boon Mesch 10, van Stirum 9, Siegenbeek 1 en Groos 1 stem; geen lid alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij hebben verkregen de IIH. van der Boon Mesch 10, van Stirum 9, Siegenbeek en Groos 1 stemmen; ook nu weder geene der leden de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, is tot eene derde stemming overgegaan, waarbij zijn uilgebragt op de IIH. van der Boon Mesch 12 en van Stirum 8 stemmenzijnde 1 billet blanco in de bus gevonden, en is alzoo de Heer van der Boon Mesch tot Voorzitter dezer Commissie benoemd. Voor het lc lid dezer Commissie zijn uitgebragt op de HII. Groos 7, van Kaathoven 5Olivier 4van Stirum 2le Poole 2 cn Siegenbeek 1 stem men bij deze le stemming alzoo geene der leden de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbendeis tot eene 2° vrije stemming overgegaan waarbij zijn uitgebragt op de 1111. Groos 9, van Kaalhoven 5, Olivier 5, le Poole 1 en Siegenbeek 1 stemmen; ook nu weder niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, heeft, alvorens tot eene 3e stemming over te gaan, eene tusschenstemming plaats gehad, tusschen de IIII. van Kaathoven en Olivier, waarbij op den 1111. van Kaathoven 12 en Olivier 7 stemmen zijn uitgebragt, terwijl 2 briefjes blanco zijn gebleven: ten gevolge van die stemming is de 3e stemming geloopenover de I1H. Groos en van Kaalhoven, en heeft hij deze stemming de till, van Kaatho ven 11 en Groos 8 stemmen verkregen, zijnde 2 biljetten blanco gebleven, zoodat tot lc lid dezer Commissie is benoemd de Ileer van Kaathoven. Tot 2,le lid dezer commissie is henoemd de Heer Groos bij eene stemming, waarbij zijn uitgebragt op de 1111. Groos 11, Siegenbeek 6, Olivier 2, le Poole L en Lisman 1 stem. 7°. De benoeming van een lid in de Geneeskundige plaatselijke Commissie. En is daartoe benoemd de heer Med. Dr. Hermanus Lührmann bij stem ming, met 12 stemmen, hebbende de lieer Med. Dr. Julianus llenricus Molkenbocr 9 stemmen op zich vereenigd. 8°. Een voordragt om le mogen beschikken op het artikel der Onvoorziene Uilgaven ter beschikking van het plaatselijk bestuur dienst 1851. En is conform de voordragt besloten en daartoe de vcrcischte magliging verleend. 9". Het voorstel van den Heer Stoffels betrekkelijk het stads-doctoraat. En is conform dc conclusie van het rapport der Commissie in wier banden het stuk was gesteld om dienaangaande te dienen van berigt en raad be sloten den Stads-doctor C. A. Sleurs in het genot van deszelfs jaarwedde le laten en cenen Stads-doctor zonder genot van traclement te benoemen onder verzekering dat hij met inachtneming van de bepalingen op stads-gcnces- heeren toepasselijk, bij eene eerstvolgende vacature door overlijden of bedan ken de bezoldiging zal genieten van 350, nadat een amendement van den Heer van der Hoeven om reeds dadelijk dezen nieuwen Stads-doctor in hel genot van traclement te stellen, met 11 tegen 10 stemmen was ver worpen. 10°. Het Rapport omtrent den afstand van het Nosocomium Acadcmieum. En is met 13 tegen 8 stemmen tot dc bij dit rapport voorgedragene wijzi ging in de conceptacte van overeenkomst omtrent den afstand van het Noso comium Academicum om hetzelve tot Stedelijk Ziekenhuis te bezigen, over eengekomen tusschen het Bestuur dezer Gemeente cn Curatoren van 's Rijks Hoogeschool besloten.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1