LEYDSCHE COURAN VRIJDAG, 13 FEBRUARIJ. BIMENLANDSCI1E BERIGTEV De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt vit Zaturdag Avond De Prijs der Courant is f 13 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN, 12 February. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de lieer Dr. J. Adriaans. De Notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester heeft eenige stukken overgelegden is besloten deze ter inzage in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester heeft in behandeling gebragt 1°. Het Reglement van Orde voor het Collegie van Burgemeester en Wet houders. En is, overeenkomstig het rapport van de Commissie, uitgenoodigd om hier omtrent te dienen van berigt en raad, besloten dit reglement goed te keuren. 2°. liet voorstel van de Commissie tot het onderzoeken der middelen ter wering der bedelarij. En is na deliberatie als amendement door den lieer Olivier voorgedragen, dat eene Commissie zou worden benoemd ter fine bij het rapport vermeld om namelijk een uitgewerkt plan te ontwerpen eener inrigting tot wering der bedelarij door het verschaffen van werk aan behoeft,igenhetzij naar het voor beeld van Gouda of op andere wijze, zoo veel mogelijk met raming der daar toe benoodigde uilgaven en der middelen om daarin te voorzien, en dat op voordragt van die commissie door Burgemeester en Wethouders 4 of 5 inge zetenen zullen worden uitgenoodigd om het voorgedragene te onderzoeken. Welk amendement in rondvraag is gebragt en algemeen is goedgekeurd. En zijn tot deze Commissie verzocht de HQ. Krantz, Cock en Stoffels. 3°. Een adres van het Collegie van Zetters der Directe Belastingen alhier waarbij deze uit de gemeentekas aanvragen eene jaarlijksche som van 150, tot bezoldiging van een' beambte, die door hetzelve aangesteld, ook aan dat Collegie dadelijk ondergeschikt en verantwoordelijk is. En is na eenige deliberatiën door den Burgemeester voorgedragen om dit adres te stellen in handen eener Commissie om berigt en raad, waarmede de vergadering zich met 22 tegen 2 stemmen heeft vereenigd. Tegen hebben gestemd de HH. Taets en Olivier. Voorts zijn de fill. Krantz, Groos en van Outeren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te makenen na stemming tot deze Commissie benoemd de HH. van Outeren, Cock en Siegenbeek. 4°. Voorwaarden van verpachting van grasgewas der singels en vestwallcn. 5°. Voorwaarden van verhuring van gronden langs de Haarlemmervaart. En zijn deze achtervolgens vastgesteld. Waarna de Vergadering is gesloten. Aan de Gemeentebesturen is dezer dagen kennis gegeven dat Z. II. verlangt, dat ook dit jaar geene openbare feestplegtigheden ter gelegenheid van zijnen verjaardag plaats hebben. Het getal der te Utrecht ingeschrevene Studenten, beloopt 460; hoe velen van deze aan de Athenaea studeren, wordt niet opgegeven. In 1851 waren er 357sedert April zijn er 138 ingeschreven en 35 hadden de Akademie verlaten. De Commissaris des Konings in Zuidholland heeft bepaald dal aan hou ders van vergunningen voor de jagt op ganzen, eenden en watersnippen, na de bepaalde sluiting van dat jagtbedrijf, op den laatsten der loopende maand, nog gedurende eenigen tijd het schieten van watersnippenen wel van den jstcn Maart tot en met den 15dcn April aanstaande, voor zooveel het publiek jagtveld betreft, wordt toegestaan, onderanderen: Aan de oevers van bet Haarlemmer-, Kager- en Braasscm-Mcer en van de Wijde Aavoorts in den Piaspolder onder AA'oubruggeen de veenplassen onder ter Aar, AarlanderveenNieuwveen, Zevenhoven, Nieuwkoop en Noor den. Op en langs de veenplassen onder Nootdorp, Vrijenban, Stompwijk, Zoetermeer, Rijswijk, AA'ateringen'tAVoud, Pijnacker en Berkel, dc Alaas- sluissche en Vlaardingsche vaarten, en vliellanden onder den Haagpolder. Het contingent miliciens voor de ligting van 1852 is voor de onder scheiden provinciën des Rijks bepaald op 7,987 man. Uit den Haag schrijft men het volgende aan de Indépendance te Brus sel, over de aflossing aan de Handelmaatschappij van 1} .millioen, en de bepaling dat de Regering vóór 1855 maatregelen zou moeten voorstellen tot gelieele aflossing dier schuld, die dan nog 7; millioen zou bedragen, gelijk zulks bij de Tweede Kamer is aangenomen, volgens 'tamendement van den Heer dc Alan en vijf andere leden, met 38 tegen 27 stemmen, in weerwil van de verklaringen der Ministers van Financiën en Koloniënwelke dien maatregel hebben bestreden Ik geloof dat men zich nog niet behoeft te verontrusten, omdat het meer dan waarschijnlijk is dat de Eerste Kamer den Koning het moeijelijk besluit zal sparenom zijne bekrachtiging van 'l ontwerp te weigeren. AVijders zul len er nog vele zeer afdoende beweegredenen voor dc Eerste Kamer zijn om zich met den maatregel der Tweede niet te vercenigcn. Het gebeurde is van belang en zal zich op de Beurs doen gevoelen. Uit 's Hertogenbosch wordt gemelddat het digten der openingden 20sten Januarij 11. in den weg geslagen van die stad naar A'ngt, door den lieer J. G. Schuil, aldaar is aangenomen voor 3,835. De berigten omtrent den toestand van het water in Noord-Braband mel den langzame verbetering en daling. 's GRAVENHAGE 12 Fehruarij. Z. AI. heeft aan zijnen Kamerheer in buitengewone dienst, A. F. G. G. C. Baron van Knobelsdorffvergunning verleend tot het aannemen en dragen van de Johanniler-Ordehem door Z. AI. den Koning van Pruissen ge schonken; en aan den Kapitein hij het 3de regiment dragondersA. C. E. Rochcll, om de Orde van het Legioen van Eer te dragen hem geschonken door den President der Franschc Republiek. Naar men verneemt is de lste Luit. A. E. Alansfeldt, Ordonnans-Officier van Z. AI. den Koning, benoemd tot Ridder van het Legioen van Eer. Z. AI. heeft den generaal A. F. J. F. J. Baron van Omphal benoemd tot Opper-Intendant der koninklijke paleizen. Z. AI. heeft aan A. D. Alethorst, A. van AA'eel Az., Jhr. AIr. AI. C. Paspoort van Grijpskerke, en J. van Garderen, op hun verzoek eervol ontslag verleend als Burgemeesters van Amersfoort, AliddelharnisOost- en AA'est- Souburgen Ilpendamen benoemd tot Burgemeester van Oost- en AVest- Souburg, A. J. van Teylingen. Z. AI. heeft benoemd tot Griffier van het Kantongeregt te Nijmegen, AIr. A. A. Putman Cramer thans in die betrekking te AVageningenen tot Offi cieren van Gezondheid der lste kl., die van de 2de ld. A. Alathvsen en J. AVeteling. Z. AI. heeft kwijtschelding van de doodstraf verleend aan D. Bleeken- daaldoor het Prov. Gereglshof in Noord-Holland veroordeeld, wegens het. op 2 Julij des vorigen jaars, moedwillig in het water werpen van zijn kind, en deze veranderd in die van twintigjarige tuchthuisstraf. Gisteren heeft het Comitté van defensie zijne werkzaamheden hervat Prins Frcdcrik woonde de vergadering bij. Den 4dcn dezer is alhier overleden de Ileer II. AAL Lans (en niet Leens zoo als wij in onze vorige door verkeerde opgaaf hadden medegedeeld), Ridder der O. v. d. N. L.Inspecteur van Nijverheid en Culture in de Ned. 4\rest- Indische Bezittingen. Heden heeft het Prov. Geregtshof in Zuidholland, uitspraak gedaan in zake J. U. v. d. Alark, meesterknecht in de Fabriek van den Heer Scheltema, te Lcyden alwaar hij, tegen een wekelijksch loon van ƒ15, in dienst was. Het Ilof heeft hem schuldig verklaard aan diefstal jegens zijnen Aleesler en hem te dier zake verklaard eerloos en veroordeeld lot vijf jaren tuchthuis straf en in de kosten van het geding. De afdeclingen der Tweede Kamer hebben lieden onderzocht het ont werp van wet, betrekkelijk het tarief met België, en voorts het voorstel van den Heer de Fremcry en negen andere ledentot w ijziging van den accijns op het geslagt. AMSTERDAM, 10 February. A'olgens berigten, voor wier juistheid wij kunnen instaan, heeft in dc vorige week alhier eene bijeenkomst plaats gehad van eenige der tot de Ko ninklijke Academie van AA etcnschappen benoemde ledendie zich deze be noeming niet hadden laten welgevallen, en die zich daaromtrent in een eerbiedig adres aan Z. AI. den Koning verklaarden. Elk hunner is bij kabinetschrijven van den Koning uitgenoodigd, om niet in dit besluit te volharden, en is het uitzigt geopend tot latere vorming van eene instelling, waarin ook andere dan alleen natuurkundige wetenschappen zullen opgeno- men worden en zijn veranderingen in het reglement toegezegd. In deze bijeenkomst is een gemeenschappelijk antwoord op dit kabinet

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1