Een dagblad van Tonlon bcrigt dat men de gevangenen in de galei- kerkers op last der Regering ondervraagd beeft, of zij naar de West-Indische straf-kolonie zouden willen overgebragt worden en dat bijna de helftom streeks 1800 in getal, dit hebben aangenomen. Het blad voegt er bij dat alleen lieden van een sterk ligchaamsgeslel en die in de gevangenis geene poging tot ontsnapping gedaan noch bestraffing ondergaan hebbenzullen worden gedeporteerd, en dat deze maatregel welligt de eerste stap is tot ge heel opheffing der bagno's. De Raadslieden der familie van Orleans hadden, in overeenstemming met de testamentaire executeurs, besloten om het adres, dat zij aan den President hebben gezonden, uit te geven, maar van hooger hand is dit ver boden, en de drukkers hebben bepaald bevel ontvangen, hunne persen niet voor die uitgave te mogen gebruiken. Het consultatief comité bestaat thans uit de IIH. Berryer, de Vatismenil DufaureOdilon BarrotPailletClaudaz en FremynNotaris. De Heer Delanglc, benoemd tot Procureur-Generaal, heeft zijn ontslag genomen als lid van dit comité. Er zijn in de voorstad Sb Antoine eenige personen gevangen genomen, onder welke de Oud-Luitenant-Colonel van het lste legioen Nationale Garde. In de Departementen zijn drie Regters en de President van het Hof te Rodez gevangen genomen. Uit Madrid wordt van den 28sten Januarij gemelddat de Clamor Pu blico in beslag was genomenwegens een artikel over het besluit van den President, betreffende de goederen van de familie Orleans. Dit was de vierde inbeslagneming gedurende 8 dagen. Er wordt zelfs geen oordeelvelling over dat besluit geduld, en de dagbladen zijn ook daarom vervolgd, omdat zij hebben bekend gemaakt aan welke gestrengheid zij waren onderworpen. In 1789 en in 1816 lelde Frankrijk 30 mill, en in 1848 35,700,000 inwoners. In dezelfde jaren had Rusland 33, 50 en 70 millioen zielen. In 1789 waren er in Oostenrijk 28, 27 jaren later 28 en in 1848 ruim 39 millioen zielen. Engeland had in eerstgenoemd jaar 14, in het tweede 19 en in het laatste 29 mill, zielen. Pruissen telde in dezelfde jaren 6]10 en 16 millioen inwoners. Ook de Nationale rijkdom is in Frankrijk niet toegenomenzoo als in an dere Rijken. Sedert 1816 vermeerderde die volgens een Duitsch blad in Oosten rijk met 34, in Rusland met 40, in Engeland (zonder Ierland) met 59, in Pruissen met 64 en in Frankrijk slechts met 19 pCt. Centralisatie is het tooverwoord der Fransche Regering en van daar dat Parijs eigenlijk Frankrijk is. Alle inkomsten stroomen naar de hoofdstad en van de 1329 millioen francs die de Natie in 1848 aan de schatkist bragt werden alleen te Parijs uitgegeven, 613 millioen francs. SPANJE). MADRID 29 Januarij. Ter gelegenheid der geboorte van de Infanteerfgenaam van den troon is door het gemeente-bestuur alhier bepaalddat alle kinderen van beider kunne, die op denzelfden dag als de Prinses zijn geboren en wettige kinde ren zijn van handwerksliedendaglooners of gegagccrde militairenwier gage- inent niet meer beloopt dan 6 realen daags (75 Cis.) en die geen ander middel van bestaan hebben, ieder 6000 realen zullen ontvangen; de kinderen gebo ren op den dag van den doop der Prinses, zullen elk 3000 realen genieten; deze gelden zullen in de spaarkas belegd en bij meerderjarigheid met de opgeloopene rente hun worden uitgekeerd. lïAïiïE, ROME, 10 Januarij. In het laatste halfjaar zijn bier 2211 criminele processen aanhangig ge- geweest. Onder de veroordeelden waren 51 moordenaars, 776 roovers, 6 die een zelfmoord wilden begaan, 1 kerkroover, 30 valsche munters en verval- schers van stukken, 22 straatroovers en 14 brandstichters. De hoop op de afkondiging eencr amnestie, bij de nadering van het uitgeschreven Jubile wordt meer en meer levendig. Ilct H. Office heeft wederom ccne nieuwe lijst van verboden boeken be kend gemaaktwaarop ook de werken van E. SueProudhon en Gioberti met al de mogelijke vertalingen veroordeeld worden. OOSTENRIJ K. WEENEN, 1 Februarij. De Regering zou werkelijk bevel hebben gegeven, om hare troepen uit HolsteinLauenhurg en Hamburg te doen terugtrekken. Er is door de Regering bevel uitgeveardigd om geene jagtakten te verleenen aan schoolmeesters en handwerkslieden, omdat deze hunnen tijd beter kunnen besteden. RUSLANB. De Keizer heeft liet besluit doen bekend maken omtrent den aanleg van een spoorweg van Petersburg naar Warschau. Men hoopt dezen weg in vier jaren gereed te hebben, de Keizer zal twee afdeelingen van het leger bij dien arbeid gebruiken. Voorts is er plan om daarna een spoorweg te leggen van Warschau naar Moscou, ruim de helft langer dan die van Moscou naar Pe tersburg, door aanleg waarvan het midden zuidwestelijke gedeeltedooreenen driehoek van spoorwegen zal worden omgeven die op het toenemend verkeer en de ontwikkeling des volks grooten invloed zullen oefenenen vooral ter na dere vereeniging van Polen met Rusland veel zullen toebrengen. STABS BERUST EST. Burgerlijke &tanb. Van «ïen 39 Januarij lot en niet den 4 Februarij 1853. BEVALLEN: C. Smittenaar, gel). Hoogkamer, Z. M. Wijnnobcl, geb. van den Bosch, Z. M. de la Rie, geb. FasseurZ. A. Bon, D. M. J. Hansen, geb. Jaspersc, I). J. Selier, geb. van den Burg, Z. J. Ilanno, geb. Laget, Z. L. Hoogendoorn, geb. Pander, D. M. C. Gründemann, geb. Jansen, Z. M. C. S. Dijkman, geb. Beusemaker, Z. levenl. P. van WensD. II. A. Houthuysen, geb. Post, Z. J. Zand vliet, geb. van den Berg, Z. J. Asier, Z. L. A. van der Steen, geb. SinteurZ. E. M. van der Heydengeb. de RidderZ. W. Bonte geb. Nagelsmit, Z.levenl. C. van Duuren, geb. Kok, Z.levenl. M. J. van Benten, geb. Bronsgeest, Z. A. Kok, geb. Derogce, Z. E. B. J. Kluit, geb. Sclieltema, D. P. Vink, geb. Brusse, D. C. Coppij, geb. ChristiaanseZ. J. van Leeuwen, geb. van Ettenger, Z. H. Blankwaart, D. M. E. Draijer, geb. Visser, Z. A. van der Lelie, geb. WerkZ.levenl. J. M. Koster, Z. M. Langeveld, geb. Bouman,Z. W. M. van Itersongeb. BlomZ. - II. J. M. Schmiergeb. YsselsleijnD. J. Vermey, Z. J. Brittijn, geb. van der Linden, D. E. Breda, geb. de Bruin, tweel. beide Z. M. C. van Dieren, geb. van der Linden, D. II. A. Warners, geb. Pronk, D. GEHUWD: C. BoehmerJm. en P. T. Overdijk, Jd. J. W. Vintges, Jm. en M. M. Courtois, Jd. OVERLEDEN: J. Korpel, geb. Kossaar, 72 j. J. W. Arbouw, D. 23 j. F. 1c Febvrc48 j. N. W. van Wijk, Z., 3 m. W. A. M. van der Velden, D.14 w. E. Robberse, geb. Lecourt, 55 j. J. Smit, Z. 11 w. G. Strylaud, D.15 m. A. Hansen, geb. Vos, 65 j. C. W. Jaspersc, D.8 j. en 3 m. M. A. WendelD.5 d. C. C. Markelbach 68 j. A. van Cagten, 92 j. P. Zandvliet, Z.1 d. AV. J. Goddijn, Z.8 d. J. Galjaart, Z.18 m. J. Kerkhoven, Z., 2 j. G. Plaat, 68 j. -M. Cats, geb. van der Noordaa, 62 j. G. van der A'elde, 85 j. M. J. van AVijk Z.3 j. BURGEMEESTER en AVETHOUDERS der Gemeente I.EYDENgezien de missive van den Heer Commissaris des Konings in deze provincievan den 29stcn Januarij jl., houdende medcdeeling eener missive van den Heer Minis ter van Binnenl. Zaken betrekkelijk de toepassing van hel Koninklijk besluit van den 5'lcn December 1851houdende instelling van een eeretecken voor eervolle langdurige werkelijke dienst bij de Schutterijenbrengen bij deze ter kennis der daarbij belanghebbendendat gemeld besluit mede van toe passing is op de Vrijwilligers bij de dienstdoende Schutterij en dat de tijd gedurende welken een Officier en Onderofficier door zijne plaatsing a la suite van de dienst doorgaans is bevrijd gebleven, niet als werkelijke dienst is aan te merken, tenzij hij bij of ten behoeve der Schutterij voortdurend dienst heeft gedaan. Burgemeester en Wethouders Toorn., Leiden, 3 Februarij 1852. De Burgemeester VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. De A'oorzitter van den Gemeenteraad van Leyden noodigt bij deze, inge volge art. 7 der Kieswet, de inwoners dezer Gemeente uit, om, zoo zij elders in de Directe Belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den vijftienden Fe bruarij aanstaandete doen blijken door inlevering ter Secretarie dezer Gemeente der aanslagbillelten. Leiden, 15 Januarij 1852. VAN LIMBURG STIRUM. In de maand December 1851 zijn binnen de Stad Leyden overleden 86 personenals19 Alarmen21 Vrouwen25 Zoons en 21 Dochtersdaaren boven als levenloos aangegeven 9. Gedurende diezelfde maand zijn aldaar geboren 125 Kinderenals65 Zoons en 60 Dochters, waaronder zijn begrepen 3 paar tweelingen. BROOBZÊïTING Voor de Gemeente Leyden Ingaande Maandag den 2llün Februarij 1852. Alaximum van den prijswaar niet bovenmaar wel beneden zal mogen worden verkocht, ingevolge Koninklijk besluit van den 25sten Januarij 1826, Staatsblad N°. 5) en de dispositie van H. H. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, van den 5llen December 1828, Provinciaalblad N'. 161.) liet Roggebrood, van zuivere Rogge gebakken, wegende drie Nederlandsche pondenop37 Cents. Een pond vijf oneen, op18 Het Tarwebroodbeste soortwegende een Ncderl. pondop 30 Vijf oneenop15 Het Franschbrood van een Nederl. pond, op30 Vijf oneen, op15 Het Huisbak wegende een Nederl. pond op26 Vijf oneen, op13 Het minste soort of zoogenaamd krop uit de zakvan een Nederl. pond, op21 Vijf oneen, op10] Alles gebakken overeenkomstig art. 2 van het Reglement op het bakken en verkoopen van brood, gearresteerd den 5'l('n September 1846. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden Afgekondigd Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leyden Leyden29 Januarij 1852. De Burgemeester VAN LIAIBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAAIAIER.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 3