rn de Generaal de Lamoricièrc moesten beloven de eerste zir li naar Aken en de tweede naar Keulen te zullen begeven. De Generaal Changarnier, de Kolonel Cliarras en de Heer Baze werden als- toen, door twee policie-agenten vergezeld, naar bet spoorweg-station gebragt, en namen, altoos door die agenten geleid, plaats in een vertrekkenden trein. Aan de grenzen gekomen, vertrokken zij met hunne geleiders naar Brussel. De Heer Baze heeft zich aldaar slechts zoolang opgehouden, als noodig was om het vertrek van den Duiteclien trein af te wachten. Altijd door de twee Fransclie agenten vergezeld, is hij naar Aken gereisd. De Heeren Changarnier en Cliarras zijn te Brussel gebleven, de eerste heeft zich echter later naar Mechelen cn de tweede naar Leuven begeven. Wat den generaal Lamoricièrc betreft, hij is met den tweeden trein Donderdag uit liet kasteel Ham vertrokken. Ook hij werd tot aan de grenzen door de agenten begeleid. Gisteren avond is hij te Brussel aangekomende agenten hebben hunnen intrek in hetzelfde hotel genomen, waar de generaal is afgestapt, en des avonds zijn zij naar Keulen vertrokken. De generaal Bedeaude laat ste der gevangenen op het kasteel Ham, werd gisteren avond met den laat- sten trein te Brussel verwacht, doch was aldaar nog niet aangekomen. Men weet nietwelke bestemming aan dien generaal gegeven is. De Senaat heeft zijne zittingen tot den 27slcn verdaagd. Daar de Se naat dit besluit heeft genomen zonder acht Ie slaan op hel aandringen der Regering op spoedige behandeling van liet handelsverdrag met Nederland zoo zou men daaruit kunnen opmaken, dat de Senaat dat verdrag afkeurt. De Heer Thiers is van hier naar Londen vertrokken. FBASR El 1.9 Si. PARIJS, 11 Januarij. Volgens een besluit van den President zijn 6G voormalige Afgevaardigden van Franscli grondgebied verwijderdonder welker meest onbekende of wei nig bekende namenmen enkele meer bekende aantreftalsVictor Hugo Theod. Bac, Raspail en Cliarras. Als een hunner den Franschen grond durft betreden, zal hij dadelijk gedeporteerd worden. Bovendien zijn de volgende voormalige Afgevaardigden voor onhepaal- den lijd verwijderd, namelijk Duvergier de HauranneCreton, de Gene raals Lamoricière, Changarnier, Baze, Leflö, Bedeau, Thiers, Chamholle, Remusat, Jules Lasteyric, Emile de Girardin, Leydet, Pascal Duprat., Fdgard Quinet, Antony Thourct, Chauffour en de Persigny. Deze zullen het Fransch grondgebied niet mogen betreden zonder daartoe verlof bekomen te hebben. Naar Guyana zullen worden gedeporteerd de Heeren Mare. Dufraisse, Greppo, Mathé en A. Richardet. De Moniteur behelst omtrent die maatregelen het volgende: Bij het onverzettelijk besluit om elke oorzaak van beroering voor te komen, heeft het gouvernement maatregelen moeten nemen tegen zekere personen, wier tegenwoordigheid in Frankrijk de herstelling der rust zoude kunnen be letten. Deze maatregelen betreffen drie klassen van personen. De eerste klasse bevat degenen, wier deelneming aan de laatstelijk voorgevallen oproer- tooneelen bewezen is; zij zullen, naar mate hunner schuld, naar Fransch Guyana of naar Algerie worden gebragt. De tweede klasse bevat de erkende hcofden van het socialismus; hun verblijf in Frankrijk zou strekken om bur gerkrijg aan te kweeken; zij zullen van het grondgebied der Republiek ver wijderd eningeval zij er mogten terugkomengedeporteerd worden. De derde klasse bevat de staatslieden, die zich door hevige vijandigheid tegen de Regering onderscheiden hebben en wier tegenwoordigheid eene oorzaak van beroering zou zijnzij zullen voor het oogenblik uit Frankrijk worden ver wijderd. In de tegenwoordige omstandigheden is het de pligt der Regering met kracht cn vastberadenheid te handelendoch zij zal bij het aanwenden van dwang binnen behoorlijke grenzen weten te blijven. De voornaamste fabriekanten hebben, op aandrang der Regering besloten, des Zondags niet te laten arbeiden. De vrijheidsboomen zijn thans op last van den Prefect van Policie om gehouwen en het hout aan de armen gegeven om te verbrandendit heeft zonder eenige rustverstoring plaats gehad. De bekende letterkundige Benjamin Laroche is alhier overleden. Fr is een crediet van 3,587,000 fr. geopend voor maatregelen, vereischt tot de oprigting van een etablissement te Cayenne. Aan de gemeente Bouilly-Sur-Seine zijn door den President gedurende 7 jaren AO opcenten op de directe belastingen opgelegdter vergoeding van schade aldaar bij een volksoploop in 1848 aan eenige ingezetenen toegebragt. PARIJSMaandag middag 12 .fanuarij. Telegraphisch Berigt. De Moniteur deelt lieden het verwachte besluit mede van de ontbinding der Nat. Garde door gansch Frankrijk. Het besluit is daarop gegrond dat de Nat. Garde een waarborg moet zijn niet tegen het gezagmaar tegen de wanordehet oproerdat men door alle burgers zonder onderscheid te wapenenden burgeroorlog heeft voorbereid. Zij zal op nieuwe grondslagen worden ingerigt. De President benoemt al de Officieren. Een ander besluit benoemt den Generaal de Lawoestine tot bevelhebber dei- Nat. Garde te Parijs. T0SCAXE. FLORENCE, 29 December. Bij het doortrekken van een detachement Oostenrijksche troepenontstond in eene naauwe straat eenige belemmeringwaardoor de voetgangerswat digi; op de gelederen drongen. Onder deze was de Heer Mather, uit Soulh Shields. Onverhoeds ontvangt hij een slag met hot vlak van den degen, keert zich omen wordt door een anderen Officier inct de vlakke hand in liet aangezigt geslagen. Hierop zich eenige woorden latende ontvallen werd li ij door een derden Officier met I iet scherpe van den degen zoo hevig op liet hoofd getroffen, dat zijn hoed doorscheurde, het bloed hem van het voor hoofd gudste en hij op de straat nederstortle. Terstond werd hij naar een hospitaal vervoerd, waar hij eenige dagen zou moeten blijven. De Engelsche legatie heeft hij den Prins Lichtenstein om opheldering en genoegdoening gevraagd. Het antwoord was ver van voldoende. De Prins heeft alleen liet gedrag des Officiers afgekeurd die den Heer Mather met de hand in het aangezigt sloeg, en dien dag geene dienst verrigtte, maar prijst de handelwijze der overigen. Voorts verzekert de Prins dat de Ileer Mather de Officieren vuistslagen wilde geven, hetwelk deze ten stelligste ontkent. Zijn hoed met brecden randkenteeken der Ilaliaansclie liberalenschijnt dc aan leiding te zijn geweest. Den volgenden dag bedankten verscheiden aanzienlijke Engelsche familien alhier voor de uitnoodiging tot een hal ten Ilove waarop de Toskaansche Minister hun beloofde de zaak nader te doen onderzoeken. Inlusschen is dit niet de eenige willekeurige daad der Oostenrijksche militairen alhier. Bijna da gelijks worden arme Italianenvoor een enkel woord of wat onvergenocgden blik, met stok- of sabelslagen gestraft. Voegt men hierbij, zegt de schrij ver van een brief over bovenstaande gebeurtenisden levendigen kruistogt tegen dc Bijbels, op aanhitsing van den Pauselijken Nuntius, het dage lijks in hechtenis nemen van mannen en vrouwen voor gcenc andere mis daad dan het bezit van een Italiaansch Nieuw Testamentdan schijnt wat rondom mij gebeurt mij een droom uit de middeleeuwen toeen valt het mij moeijelijk te gelooven. dat ik mij in de geboorteplaats der grootste man nen van Italië en in de bakermat der kunst bevind." FBSUISS&TS. BERLIJN, 10 Januarij. Er zijn hier valsche Russische coupons ontdekt; zij waren door een' vreem deling bij eenen juwelier betaald, die ze eerst voor echt hield. Ia het afgeloopen jaar is voor den Dombouw ontvangen ruim 33,290 thai., behalve de 50,000 thai, die de regering jaarlijks bijdraagt. Van 1842 tot 51, heliepen de ontvangsten 481,260 thai., waarhij nog komt de toelage van den Staat, 522,000 thai. Beijercn heeft tot in 1848 jaarlijks 16,000 thai, gege ven, maar is sedert achterstallig gebleven. Van de onderscheidene aan de rivieren gelegen plaatsen ontvangt men berigt, dat het ijs of geheel verdwenen, of nagenoeg weggedreven is, zoodat de schipbruggen weder gelegd werden. IIAMBUR G. 9 Januarij. De vóór twee jaren alhier opgerigtc Iloogeschool voor Dames, zal gesloten worden niet uit gebrek aan redevoeringen, maar uit gebrek aan geld. Wei- ligt had zij meer deelneming gevonden, als de leden dezer inrigting zich meer met haar eigenlijk doel, de opvoedkunde hadden bezig gehouden, dan met de hoogere en zedelijke staatkunde. Men had bij haar eene hergpartij eene uiterste regter en regterzijdeeene uiterste linker en linkerzijde en een centrum. Van deze stad zijn in 1851 met 84 schepen 12,405 landverhuizers vervoerd; in 1850 bedroeg dit getal 7,062 en in 1849 5,489. Bovendien zijn er meer dan 8,000 geexpedieëerd door Hamburger agenten over Huil en Liverpool. Aan de predikers van de Duitsch-Katholieke godsdienst in AVurlemberg is het gebruik der Protestantsehe kerken ontzegd, omdat zij zoo min de Protestantsche als de Roomsche Godsdienst sparen, en aldus dc kerkelijke gastvrijheid schenden. STABS BERIGTEN. Nationale Jtlilitie. Ligting van het Jaar 1852. Oproeping tot de Inschrijving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDENgezien hchhende art. 51, 52, 53, 56, 57, 60 lot 68, en 166 der wet van den 8sten Januarij 1817, alsmede art. 5 der wet, van den 27slcn April 1820 Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, alsmede van hen, die vroeger onder de Gemeenten Oegstgeest, Leyderdorp en Soeterwoude woonachtig zijn geweest, doch, volgens dc laatstelijk opgenomen grens scheiding, tot hel gebied dezer Gemeente zijn overgegaan, dat de inschrijving voor de ligting der Nationale Militie van dit jaar geschieden moet voor de zoodanigen, welke geboren zijn in het jaar 1833. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheid welke redenen tot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebbenen of zij zich tegenwoordig of af- wezend of in Militaire dienst bevinden verpligt zijn zich te doen inschrij vendat Ouders, Voogden of Bloedverwanten, in dezen, voor hunne naast- bestaanden of pupillen, mitsgaders Begenten van publieke Gestichten, voor de onder hun beheer staanden, de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doenen daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat onder de Ingezetenen ten deze ook worden gerekend de vreemdelingen, die den zetel van ban vermogen of hun verblijf in het Koningrijk komen vestigen; alzoo zij, even als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken tot de gemeenschappelijke verdediging van den Staat, welke hun veiligheid en bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, alle de in de termen vallende Ingezetenen, om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis:

Leydse Courant | 1852 | | pagina 3