BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. Daarna zijn al de 14 wetten tot bekrachtiging van prov. belastingen in de onderscheidene provinciën, zonder beraadslaging met algcmeene stemmen aan genomen, zoo ook al de heden aan de orde gestelde naturalisatie-wetten. De Commissie voor de petitien heeft daarna verslag nitgebragl op onder scheidene in hare handen gestelde adressen. De zitting is daarna opgeheven tot morgen, als wanneer het met België gesloten tractaat in behandeling zal komen. Zitting van Donderdag 18 December. In deze zitting is ingekomen een ontwerp van wet tot vaststelling van het Reglement op het beleid der Regering in de Ned. AVest-Indische bezittingen. Aan de orde is het ontwerp van wet tot goedkeuring van eenige bepalin gen van het verdrag, tusschen Nederland en België, wordt na eenige be raadslaging besloten, dat dit tractaat met gesloten deuren zal worden be handeld en daartoe overgegaan. HARDERWIJK, 15 December. Naar men verneemt, is de justitie hier thans op bet spoor van een ver moedelijk gepleegden moord. Bij gelegenheid van onderlinge hooggaande on- eenigheid tusschen zekeren slaapsteêhouder en de vrouw, waarmede hij in ongehuwden staat leefdemoet de laatste den eersten gedreigd hebben ecne vóór vier jaren door hem gepleegde misdaad aan het licht te zullen brengen. Zij moet er bij gevoegd hebbendat het slagtoffer van die gruweldaad in den kelder begraven lag. Men zegtdat beide personen in hechtenis genomen zijn en de bevoegde magt reeds een onderzoek in loco heeft gedaan. N,Rott. C.) de zittingen van den militieraad over de kantons 1521 alhier in plaats van te Gouda zullen worden gehouden. 2°. Burgemeester en Wethouders alhier aan te schrijvenomingevolge art. 116 der Wet van 8 Jan. 1817, tot dat einde een geschikt lokaal, be nevens vuur en licht te verstrekkenen 3°. Te kennen te gevendat bij gelegenheid der vaststelling van de dagen waarop de zittingen der militieraden zullen moeten worden geopendnader inagtiging zal worden verleend om de eerste en de tweede zitting van den militieraad, over de hierboven gemelde kantons, behalve alhier, ook te Gouda te doen houden. Men verneemt, zegt het Dagblad van 's Gravenhagedat onder de zeer aanzienlijke legaten, door wijlenden Bisschop van Curium, bij uiterste wilsbeschikking vermaakter ook een iswaarbij aan de Protestantsche armen te Oegstgeest een kapitaal van 5000 geschonken wordtwaarvan de jaarlijksche renten meer dan het dubbel bedragen der somwelke de Bisschop bij zijn levenjaarlijks aan die armen deed uitreiken. Te Ilaaften is den 14den de nieuw gebouwde kerk der Protestantsche gemeente plegtig ingewijd. Zij is een eenvoudig, doch statig gebouw en doet den bekwamen Architect R. Murman eer aan. Te Rotterdam is den 16dcn de nieuwe kerk der R. K. gemeenteaan de Wijnhavenplegtig ingewijd. Zij is in Romeinschen stijl gebouwd, binnen den korten tijd van bijna één jaar, onder opzigt van den Architect II. J. de Ilaas, en doet zich ook wat het uiterlijke aangaat, sierlijk en schoon voor. Te Naarden is eene vrouw het slagtoffer geworden van het misbruik van sterken drankdaar zijin beschonken staatvoorover in het vuur ge vallen en bijna geheel verbrand is. Ongeveer 35 jonge lieden van het instructie-bataillon te Kampen zijn dezer dagen als corporaals naar de verschillende regimenten opgezonden; een 60-tal jonge lieden zijn tot corporaals-titulair bij het bataillon benoemd. Te Berlijn is de Hoogleeraar in de philologie K. T. Franz, in den ouderdom van 45 jaren overleden. 'sGRAVENHAGE, 18 December. Z. M. beeft aan al de Handboog- en Scherpschutterijen waarvan hij Be schermheer is, zijn portret, gelithographiëerd naar de schilderij van den Heer N. Pieneman, ten geschenke gezonden. Z. M. heeft den Kapitein-Luitenant ter Zee C. J. Eeg, en den Luiten, ter Zee 2de klasse J. Slcgtbenoemd tot Ridders der Orde van den Nederl. Leeuw. Z. M. heeft aan den Ileer Mr. P. J. A. M. de AVillebois, Advocaat- Generaal bij het Prov. Geregtshof in Gelderlandvergunning verleend om de Ridderorde van den Rooden Adelaar 4dc klasse te dragen, hem door den Koning van Pruissen geschonken. Bij Zr. Ms. besluitis met den lsten Januarij aanstaande benoemd tot Secretaris-Generaal bij het departement van Marine de Heer D. G. Muller, thans Referendaris bij dat departement, en tot Referendaris de gepension- neerde Kapitein-Luitenant ter zee J. Modera. Voorts zijn bij dit besluit, met ingang van den lsten April 1852, bij dat departement bevorderd: tot Iloofd-Commiesde Commies L. J. T. Broekhoff; tot Commiesende Adj unct-Commiesen C. Ebell en J. J. Verheysen tot Adj unct-Commiesende eerste klerken C. J. van der Mark en J. Scharp. En wijders zijn, ten gevolge eener reorganisatie van het departement van Marine, onder toekenning van een nader teregelen pensioen of wachtgeld, met den laatsten Maart 1852 eervol uit hunne betrekkingen bij gemeld de partement ontslagen: de Referendaris J. II. Padtberg; de Iloofd-Commies II. E. Morriënde Hoofd-Commies Titulair II. van der Mark; de Commiesen J. van Aken en J. B. Malherbe; de Adj unct-Commiesen F. J. Vierling en A. AV. C, Domis, en de eerste Klerken AV. A. van der Jagt en H. Hagedoorn. Bij besluit van den 13den heeft Z. M. benoemd tot Burgermeesters der gemeenten BeusicliemMydrecht, AA'ilnis en Oudhuizen, Oldenbroek in Overijssel, Noordeloos, Tienhoven (Ameide), Hodenpijl en St. Maartensregt, de Ilceren D. C. D. RijnbekJ. G. de A'oogt, Mp. C. J. R. Nobel, II. Bel, C. F. Gerdessen Timmermans, H. v. d. Poel en L. Kruvff. II. AI. de Koningin heeft gisteren de Tentoonstelling der schilderij valt den Heer C. Kruseman, de Kruisdraging voorstellende*, met een bezoek ver eerd en in zeer vleijendc bewoordingen hare goedkeuring deswege aan den vervaardiger te kennen gegeven. Naar het gerucht wilzegt de Nieuwsbodezou de Heer Thiers in deze residentie zijn aangekomen. Hij moet echter een streng incognito bewaren. Bierste Bdatner der Sta ten.Zienes'nat. Zit tin" van Dingsdag 16 December. <D O O In deze zitting zijn achtervolgens met algemeene stemmen aangenomen het wets-ontwerp tot regeling der ontvangsten en uitgaven van het burgerlijk pensioenfonds voor 1852dat tot goedkeuring eener dading over domaniale eigendommen onder de gemeente Zaamslag; dat tot overbrenging en aanwij zing van fondsen voor bet herstel van het muntwezendat tot wijziging van het IIlde Hoofdstuk der begrooling voor 1851en de wets-ontwerpen hou dende naturalisatie van G. II. R. Thomasset en Al. J. Y. Kramer. Ook is ingekomen het door de Tweede Kamer aangenomen wets-ontwerp tot goedkeuring eener overeenkomst, tusschen Nederland en Pruissen gesloten tot wering van den smokkelhandel. 'B'tveede Biasner der Staten-fSeneraat. Zitting van Woensdag 17 December. In deze zitting zijn ingekomen 6 missives van de Eerste Kamer, houdende kennisgeving van de aanneming van even zoo vele ontwerpen van wet. FRANKRIJK. PARIJS, 16 December. In afwachting van den afloop der stemmingen, is aan eene Commissie van vijf leden het ontwerpen opgedragen van de grondslagen der staatsregeling. De Commissie bestaat uit de Ileeren Baroche, Rouher, Troplong en de Per- signy, met den Voorzitter der Republiek aan het hoofd. Eene afdeeling der consultative commissie, onder den naam van afdee- ling van bestuurbestaande uit 28 ledenis onder het voorzitterschap van den Heer Baroche benoemdom met de Alinisters te corresponderen. Iemand heeft voorgeslagen om de stemmingen van ja en neen aldus uit te leggenja, dat is: de President moet blijven; neen, dat is: hij moet niet heengaan. Alen denkt evenwel dat dit niet eens noodig zal zijn, en de Voorzitter door eene overgroote meerderheid zal worden benoemd. De taak van den nieuwen Prefect van Policie zal niet gemakkelijk zijn. 3) Alen verzekert mij (schrijft de part. Correspondent der Indépendance)dat eergisteren, twee mannen bij het Elysée zijn aangehouden, ter plaatse waar de A'oorzitter moest passeren, welke lieden volgcladene pistolen bij zich had den. Ik weet er geene bijzonderheden van, maar het feit is mij stellig ver zekerd." Alen verwondert zich dal nog steeds drie A'ertegenwoordigers uit de voormalige vergadering, de Ileeren Duvergier de Hauranne, Creton en Pisca tory gevangen blijven, daar zelfs de hoofden hunner partij in vrijheid zijn gesteld. De Heer Berryer spreekt in een brief aan den Graaf de Alontalcmbert, stellig het verhaal tegen, dat de vereeniging van de twaalf oude Konings- gezindenhunne partij zouden hebben aangeraden om voor den President te stemmen. De Indépendance deelt verder deswegens nog eene nota mede van een aanzienlijken onbekendedie daarin zegtDe dagbladen die deze trouwlooze fabels geloof doen verleenen, misbruiken het voorregt dat zij hebben om al leen te spreken, zonder dat eenige tegenspraak mogelijk zij. De Koningsge- zinden willen geenerlei overeenkomst treffen, zegt de schrijver, met eene revolutionnaire magt, die veroordeeld is om door revolutionnaire maatregelen te levenwelke haar snel tot haren ondergang zullen voeren. De lieer A. de Falloux ontkent mededat hij aan het Elysée zijne mede werking zon hebben beloofd. De Generaal Oudinot, Hertog van Reggio, heeft aan den President geschreven >3 Alijnheer de Voorzitter Ik lees in den Moniteur van hedende verheffing van den Generaal Vail- lant tot de waardigheid van Alaarschalk van Frankrijk. In naam der waar heid in naam der eeren met de veerkracht van een geweten zonder vrees en zonder verwijt, protesteer ik tegen de beweegredenen dezer benoeming." OudinotLouristonEug. Sue en Emile Peaudie op Alont Valerien gevangen gehouden werdenzijn op vrije voeten gesteld. De Bispjiop van Chartrcs heeft een brief aan de Geestelijken van zijn bisdom gerigt nopens de stemming op 20 en 21 dezer, waarin bij aanraadt voor Louis Napoleon te stemmen, omdat er, dus zegt hij, niets anders rest dan de verkiezing van dien Vorst of de zegenpraal der regeringloosheid. De Alinister van Binhenl. Zaken heeft aan de Prefecten een open brief gezonden betreffende het vieren van den Zondag. De Constitutionnel beschuldigt heden de wetgevende vergadering van een staatkundig komplot gesmeed te hebben. Onder de bij den Heer Baze een barer quaestorenin beslag genomen papieren vond men namelijk ver schillende decretenwaarbij der wetgevende vergadering de magt gegeven wordt, om de troepen regtstrccks op te roepen tot hare verdediging. Tevens

Leydse Courant | 1851 | | pagina 2