LEYDSCHE COl li A M'. N". i s# 1851. VRIJDAG, 19 DECEMBER. /V - BI.\XE\LAXI)SCIIE BERIGTEN. Da Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt vit Zaturdag Avond. Ï'ÏS JjE&Gfc»! De Prijs der Courant is f 13 in het jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN, 18 December. Zitting van den Gemeenteraad van gisteren. Afwezig de 1111. Mp. C. C. Bucaille, Mr. II. Cock, Dr. J. Adriaans, Dr. I C. W. 11. van Kaathoven en B. F. Kranlz. De Notulen van de vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester brengt ter tafel Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuidbolland van I den lGt6" dezer maand, ten geleide strekkende van een afschrift van Z. SI. Besluit van den 12<Ien bevorens n°. 3 hij welk besluit op het advies S van den Gemeenteraad van Leyden bij den Koning voorziening vragende tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 23stcn Septem- I ber 1851, waarbij deze vergadering hare goedkeuring heeft geweigerd, aan eene tusschen hen en den Kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente aldaar gcslotene overeenkomst aangaande het toekomstig beheer over het I Huiszittenhuisdoor Z. SI. is beslist: dat het besluit van Gedep. Stalen van I Zuidholland van 23 September 1851 te regt is genomen. Eene missive van den Breeden Kerkeraad der Nederduitsche Hervormde kerk alhier van den 16den dezer maanddaarbij kennis gevende dat hij zich ge- I noodzaakt heeft gezien te besluitenom de aanhangige procedures voorttezetten. I Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 2<icn I dezer maand, waarbij de Begrooting over de dienstdoende schutterij te Leyden, I voor het jaar 1852, in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 5814.40 wordt goedgekeurd. Er is na lecture besloten deze stukken aan te nemen voor kennisgeving. De Burgemeester legt nog voor Diverse requeslen houdende het verzoek om met de vacerende betrekkin gen van Agent van Kazernering of Commissaris van het Delftsche en Haagsche volkschuitenveer te worden begunstigd. Voorstellen van de Raadsleden Leembruggen en Olivier ter opheffing van de vleeschhal zoodanig als deze thans bestaaten tot afschaffing van de broodzetting. Er is omtrent deze stukken beslotendezelve ter inzage der leden in de Leeskamer neder te leggen. De Burgemeester brengt in behandeling de door Gedeputeerde Staten van Zuidholland gemaakte aanmerkingen op de begrooting van 1852, medegedeeld bij missive van den Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland van den 9den dezer maand, zijnde a. dat in de omschrijving van art. 78, onvoorziene uitgaven ter beschik king van het plaatselijk bestuur, de woorden: ter beschikking van het plaatselijk bestuurzullen behooren weg te vallenvermits de Gemeentewet geenc gelden ter beschikking van Burgemeester en Wethouders builen de begrooling toelaat; h. dat inlichtingen worden gevraagd omtrent een verschil, hetgeen bij ver gelijking bestaat tusschen in deze begrooting onder art. 80, 81 en 83 voor 1851 als toegestaan uitgetrokken sommen, en die welke als zoodanig in de begrooting van 1851 voorkomen. En door Burgemeester en Wethouders hieromtrent bij hun rapport zijnde voorgesteld om a. hoezeer het nimmer de bedoeling is geweest de onder art. 78 voor onvoorziene uitgaven uitgetrokken gelden ter beschikking van Burgemeester en Wethouders te stellen de woorden ter beschikking van het plaatselijk bestuurdoor te halen b. vermits er geen verschil in het bedrag der buitengewone 'uitgaven over 1851 bestaat, als zoowel in de begrooting over 1851 als in die over 1852 eene som van 5300 uitmakende, waarvan echter de aard niet op nieuw afzonderlijk is vermeldhieromtrent de noodige inlichtingen mede te deelen. De Vergadering heeft zich met dit rapport vereenigd. De verdere behandeling van de Instructie van den Secretarisvan art. 25 tot het einde. En nadat de deliberation over deze artt. waren afgeloopenwaarbij ver scheidene amendementen op dezelve zijn aangenomen, is eindelijk de geheele Instructie in deliberatie gebragt en met algemeene stemmen vastgesteld. Een adres van Commissarissen van de Onderwijzers-Kw eekschoolopgerigt door het departement Leyden der Maatschappij: Tot Nut van 'tAlgomeen, houdende het verzoek om onder behoorlijke verantwoording aan den Raad, op den voet van art. 8 van het Reglement, met eene jaarlijksche bijdrage uit de Stedelijke kas te worden gesubsidieerd en ondersteund. Hieromtrent hebben Burgemeester en Wethouders bij bun rapport voor gedragen het verleenen eener jaarlijksche toelage ten bedrage van 200, onder gehoudenheid tot het jaarlijks doen van rekening en inleveren van bcgrooting; deze gelden over 1852 te vinden op ac som voor onvoorziene uitgaven uitgetrokken. En heeft de Raad zich met deze conclusie vereenigd nadat een amendement door den Heer Gevers voorgesteld om deze toelage bepaaldelijk tot wederop- zeggens toe te verleenen, met 15 tegen 4 stemmen was verworpen, waarbij de Heer van dor Hoeven als Commissaris dier school zich builen stemming heeft gehouden. Voor dit amendement hebben gestemd de IIH. Leembruggen, de Moen, Gevers en Stoffels. Een request van M. van der Ark houdende bet verzoek om pensioen als Torenwachter, uit welke betrekking hij op zijn verzoek in den loop dezes jaars is ontslagen. En heeft de Raad zich met de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders vereenigd en dit verzoek alzoo gewezen van de hand. Een request van N. Leget, strekkende om zijne jaarwedde als Ilooikeurder van f 100 te verhoogen en te stellen op 300. En is de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders om dit verzoek te wijzen van de hand nadat een amendement van den Heer le Poole nader gepreciseerd door den Heer van Outcren om deze jaarwedde op 150 te bepalen, met 14 tegen 6 stemmen was verworpen, waarvoor de I1II. le Poole, van Outeren, van der HoevenLisman, van der Boon Mesch en Ysselsteyn hunne stem hadden uitgebragt, aangenomen met 14 tegen 6 stemmen. Tegen hebben gestemd de IIH. le Poole van Outerenvan der Hoeven Lisman, van der Boon Mesch en Ysselsteyn. Een request van S. A. Wètrens en II. van DorstenKeurmeesters en Af slagers der Vismarkt, houdende om hun te verleenen eene jaarlijksche toelage of het geheele marktgeld aan hun toe te leggen of om hun het 1/3 van het marktgeld te ontnemen en alsdan de kosten voor de reiniging der markt voor rekening der gemeente le nemen. En heeft de Raad zich vereenigd met de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethoudersstrekkende dat bet verzoek worde toegestaan om onder behoorlijke verantwoording van het 1/3 gedeelte van het marktgeld, de reiniging der markt voor rekening der gemeente te nemen. De onderhandsche aanbesteding voor den tijd van één jaar aan de tegen woordige aannemers: a. Van het schoonhouden der Haarlemmcrtrekvaart. b. Van het schoonhouden van stadswaterende singelsloten en de vaart tot Zwammerdam. c. Van het onderhoud der bruggen, bcschoeijingen en buizen langs bet Ulrechtsche trekpad. d. Van het onderhoud van het puinpad tot Bodegraven. En beeft de Raad hiertoe onder goedkeuring van Gedep. Staten besloten. Uithoofde van het te vergevorderde uur, is de behandeling der verordening betrekkelijk de afkondiging der plaatselijke verordeningen, tot eene nadere vergadering uitgesteld. Eindelijk was nog aan de orde van den dag gesteld, de benoeming van 2 leden om met den Burgemeester de Commissie voor het teekenen en afgeven der Certificaten voor de nationale militie uit te maken. En zijn om met den Burgemeester het stembureau daartoe uit te maken aangewezen de IIII. de Moen, Leembruggen en Taets van Amerongen, terwijl bij de opening der stembiljetten gebleken is dat tot deze Commissie zijn be noemd de IIII. Ysselsteyn en Gevers. Z. M. heeft pensioen verleend aan den Ileer P. de Haan als Ontvanger der registratie en domeinen alhier, ter somma van ƒ2186. De Commissaris des Konings in de Prov. Zuidhollandheeftbij be sluit van 15 December jl.goedgevonden 1°. Te bepalendat voortaanen te beginnen met de ligting van 1852

Leydse Courant | 1851 | | pagina 1