LEYDSCHE MAANDAG, 8 DECEMBER. BUVNEJVLANDSCIIE J5EBIGTEN. Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdas Avond De Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven LEY DEN6 December. Zitting van den Gemeenteraad van gisteren. Afwezig de Heer P. H. Taets van Amerongcn. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en met eenige wijzi- ging goedgekeurd. Ten gevolge eener opmerking uit de notulen voortvloeijende wordt met 17 tegen 7 stemmen beslist, dat de deskundigen, die het onroerend goed, dat voor den borglogt des Ontvangers zal verbonden worden, zullen waarderen, door Burgemeester en Wethouders zullen worden aangewezen. Tegen stem men de Heeren Bucaille, Ilartevelt, Luzac, van Oulcren Stoffels, Lezwijn en Krantz. De Burgemeester doet mededeeling van eenige ingekomen stukken, welke voor de leden in de leeskamer ter inzage zullen worden nedergelegd. De Burgemeester brengt in behandeling de vraag of het wenschelijk is dat in deze gemeente eene Kamer van Koophandel en Fabrieken worde ingerigt en wel gelijk tot dusverre van 9 leden. Met algemeene stemmen in toestein- menden zin beantwoord. De Burgemeester doet eenen brief van de medische faculteit aan de Hooge- school alhier voorlezenwaarbij deze haren wensch uitdruktdat de Raad zich met het door den Stads-Architect geleverde plan omtrent een nieuw te bouwen ziekenhuis vereenigen moge, daar dat [dan volkomen aan het doel beantwoordt. De Burgemeester brengt alsnu in behandeling art. "12 van de tusschen ge committeerden uit den vorigen Baad en gecommitteerden uit Ileeren Curato ren der Leydsche Hoogcschool voorloopig vastgestelde voorwaarden, van afstand van lxct Nosocomium Academicum, volgens welk artikel bij latere eventuele scheiding der verceniging van Stedelijk en Akademisch ziekenhuis, het zie kenhuis weder in twee deelen zal kunnen verdeeld worden, zoodat Stad en Iloogesehool elk dus weder een afzonderlijk ziekenhuis zal hebben. Naar aanleiding van aanmerkingen door de Ileeren Sikkel Groos, Gevers en Stoffels gemaakt, stelt de Heer van Outeren de beslissing der vraag voor: of men de deliberation zal voortzetten op den grondslag der besluiten, reeds in den vorigen Baad genomen. Met 22 tegen 2 stemmen wordt in toestemmen- den zin besloten. Tegen stemmen de Heeren Gevers en Stoffels. Art. 12 wordt vervolgens mede met 22 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de Heeren Luzac en Gevers. De Burgemeester stelt liet houden eener avondzitting voor. Daar eenige leden daartegen bezwaren opperenwordt dat voorstel in stemming gebragt. De stemmen staken en wordt als nu de vergadering tot de volgende week uitgesteld. Vergelijkende Staat van de opbrengst der opcenten en eigene middelen ten behoeve dezer Gemeente geheven, gedurende de maanden November 1850 en 1851. 1850. opcenten 4,032.08 ,3 eigen midd. - 355.29 J 4,987.37 I opcenten 8,152.60 2 1 eigen midd. - 226.42 l 8,379.02 Wijn1,452.30 n opcenten 2,698.28 eigen midd. - 1,038.41 •Jo l 3,736.69 g f opcenten 213.54 Bjg jgigenmidd. - 135.20 du l 348.74 ƒ18,904.12 Minder in 1851 ƒ1,605.66. De Staats-Courant bevat het volgend berigt omtrent de droogmaking van het Haarlemmermeer: Even als voor alle polders en droogmakerijen was de maand November wegens de veelvuldig gevallen regen en sneeuw ongunstig voor de onderneming. De middelbare stand van het Meer, volgens de Staats courant van 5 November jl. met den laatsten October op 3,62 el beneden A. P. bevondenis dan ook op den laatsten November op 3,52 el beneden dat peil waargenomen. De waterspiegel is alzoo 10 duim gerezen. - Te Nijmegen is de Heer J. C. van Piijneveld, Doctor in de Wijsbegeerte, Colonel, Chef van het wapen der Artillerie in Nederlandsch Indië, Lid van de Maatschappij van Ncderlandsche Letterkunde, den 29sten November in den ouderdom van 52 jaren overleden. Eenige maanden geleden was hijtot herstelling zijner gezondheidnaar het Vaderland overgekomen. - Ilet Prov. Geregtshof van Noordbrabant heeft W. Sehijvcnaar, die de woning van zijnen broeder te Kruisland uit wraak had in brand gestoken, waarbij die broeder was omgekomentot de straf des doods veroordeeld. Voornoemde misdadiger, die zich na het feit eenigen tijd in België had opge houden, had zich, door gewetensangsten benaauwd, vrijwillig aangegeven. - Uit Belgie meldt men, dat er bevelen naar de grensvestingen gezonden zijn, om ze in staat van verdediging te stellen. 's GRAVENHAGE5 December. Z. M. heeft aan Mr. J. P. J. A. Graaf van Zuylen van Nyevclt, Nedcrl. Zaakgelastigde ad interim bij het Hof van Belgie, vergunning verleend om de Ridderorde van de Poolster aanlenemen en te dragen, hem door den Ko ning van Zweden geschonken; en aan den Heer G. L. C. 11. Graaf van Ran- zow, rentmeester van de Kroondomeinen en betaalmeester te Arnhemheeft Z. M. verlof verleend tot het aannemen en dragen van de Commandeurs-Orde van Isabella la Calholieahem door de Koningin van Spanje geschonken. Z. M. heeft Mr. C. Slichtenbreethans Substituut-Officier bij de Arrond. Regtbank te Zwolle, benoemd tot Griffier bij de Arrond. Regtbank te Deventer. Z. M. heeft bepaald, dat eervolle, langdurige werkelijke dienst bij dc schutterijen zal worden beloond met een eereteeken, hetgeen voor de officie ren bestaan zal in eenen zilveren gesp. waarop het cijfer der volbragte dienst jaren, van 15, 20 of 25 enz. is gesteld, te midden van eenen krans van olijf- en eikenloof, zich slingerende om en zich verheffende boven twee krui selings liggende zwaarden; voor de onderofficieren en verdere schutters, in een schildwaarop in verhevene letters voorkomen de woorden: trouwe dienst het schild geplaatst voor en gedeeltelijk bedekkende een trophée van vaandels en wapenen, waaronder, mede in verheven letters, half cirkelvormig is ge steld het woord schutterijhet geheel gevat in eenen krans van olijf- en eikenloof, waarboven zich eene stedelijke kroon verheft, alles van zilver. Het eereteeken wordt gedragen op de linker borst. Dat voor de officieren is vastgehecht en dat voor de onderofficieren en verdere leden der schut terijen wordt gedragen - aan een effen oranje gewaterd lint. Op een bur gerkleed kan het eereteeken in een verkleinden vorm worden gedragenmits overigens geheel overeenkomstig het voorgeschreven model. Het lint wordt nimmer zonder liet eereteeken gedragen. De Minister van Financiën heeft van een onbekende onder het postmerk Dordrecht300 ontvangenter voldoening van successie-regten in der tijd ter goeder trouwaan de schatkist onthouden. -Naar men verneemt zal de heer Ingenieur van der Kun zich eerstdaags uit deze Residentie naar Belgie begeventen einde over de verbinding der Belgische Telegraphischelijnen met die, in Nederland daar te stellen te on derhandelen. Eerste Earner der SHtaten-Genensat. Zitting van Vrijdag 5 December. De Voorzitter geeft kennis dat door de afdeelingen gekozen zijn: tot Voorzitters, de Heeren Philipse, de Brauw, van Swinderen en van Sasse van Ysselt; en tot Ondervoorzitters, de Heeren Cost Jordensvan Rhemenvan Beeck Vollenhoven en van Nispen van Pannerden. Zijn ingekomen de bij de Tweede Kamer aangenomen Hoofdstukken V, VI cn VII der Staatsbegrooting voor 1852. Dc Commissien van Rapporteurs voor de wets-ontwerpen1°. tot wijziging der pensioenwet voor de zcemagt; 2°. tot wijziging der pensioenwet voor de landmagt; 3°. lot naturalisatie van eenige personen; 4°. tot vaststelling der begrooting wegens den arbeid der gevangenen5°. lot aanvulling van het lVde Hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 18516°. tot verhooging der lie- 4,562.31 1851. 3,850.10} 712.20} 7,689.74}' 302.48} 7,992.23 f 1,166.00 1,341.77* - 1,974.44 f 3,316.21} 123.70} - 138.00 261.70} 17,298.46

Leydse Courant | 1851 | | pagina 1