LEYDSCHE COURANT. VRIJDAG, 12 SEPTEMBER. V;-v De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaterdag Avond. N°. 11 'C' t i De Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke nommcrs worden tegen 10 Centen afgegeven BINNEXLANDSCHE 15E RIG TEX. LEYDEN, 11 September. Tot Leden van den Gemeenteraad zijn benoemd de HII. M'. A. O. E. Grate van LIMBURG STIRUM1035. Mr. G. P. van OUTEREN1003. A. IIARTEVELT Jz969. B. F. KRANTZ817. A. LIBRECHT LEZWIJNC7G. Mr. J. BAKE666. Prof. J. van der HOEVEN661. Dr. C. IV. H. van KAATHOVEN655. Prof. A. II. van der BOON MESCH648. Mr. H. GEVERS. 640. Mr. II. COCK632. P. II. Baron TAETS van AMERONGEN613. M. G. ten SANDE613. Mr. J. C. BUCAILLE593. S. LE POOLE563. Mr. M. II. A. LISMAN545. Er zal eene herstemming plaats hebben over de IIII. Mr. C. .J. Luzac. 541. Dr. II. R. de Breuk 467. H. P. Stoffels 530. Mr. P. G. Ilubrecht. 446. Mr. N. Olivier 527. J. B. de Moen 444. Mr. D. Tieboel Siegenbeek. 520. J. I. van Wensen. 394. 4V. P. KluitJr. 517. T. W. J. v. d. Aardwegh. 391. A. C. Leembruggen. 488. Mr. N. Sikkel Groos. 389. Dr. J. Adriaans 484. Dr. F. Dozij 388. J. A. de Freinery. 472. Mp. S. Tak 383. W. C. Bacrt 469. G. H. Ysselsteyn. 372. Baar de kortheid des tijds het onmogelijk maakte om een Af schrift van de Namen der overige gestemde personen en 't getal der Stemmen, vóór het ter perse gaan van dit nommer te beko men, zal de mededeeling daarvan in het volgend nommer ge schieden. Z. M. heeft tot tweeden Commissaris van Politie alhier benoemd, den Heer D. A. Hendriks, thans Inspecteur van Politie der eerste klasse te 'sGravcnhage. De Staats-Cour. bevat het volgend Programma voor de opening van de Vergadering der Staten-Generaalte 's Gravenhageop Maandag den 15den September aanstaande. Art. 1. Des middags ten 12 ure zullen de Leden der Staten-Generaal zich begeven naar de zaalbestemd voor de zittingen van de Tweede Kameren zich in eene Algemeene Vergadering vereenigenonder voorzitting van den door Z. M. benoemden President van de Eerste Kamer. Art. 2. De Ministers, Hoofden van Ministeriele Departementen, de Kan selier der Ordenen de Leden van den Raad van State zullen zichdes namiddags ten één ure, mede in die zaal vervoegen. Art. 3. Z. M. de Koning, de Vergadering der Staten-Generaal zullende openen, zal ten één ure met den volgenden trein van het Paleis afrijden: a. Een kommando cavalerie tot opening van den trein. I. Een Hoffourier en twee rijknechts, te paard. c. De Kamerheer-Ceremoniemeester, gezeten in eene koets met twee paar den bespannen, gaande één lakkei naast elk portier. d. Acht Kamcrheeren van Z. M.gezeten in twee koetsen, ieder met zes paarden bespannengaande twee lakkeijen naast elk portier. De Kamer- heeren plaatsen zich volgens hunnen rang, rijdende de jongsten vooruit. e. De Groot-Officieren van 'sKonings Huis, gezeten in twee koetsen, ieder met zes paarden bespannen, gaande twee lakkeijen naast elk portier. Een kommando cavalerie. g. Z. M. de Koning, en II. K. II. de Prinsen tegenover Iloogstdenzelve gezeten in eene koets niet acht paarden bespannen gaande één rijknecht naast elk paarden vier lakkeijen naast elk portier. De Luitenant-Generaal Chef van het Militaire Huis des Konings rijdt regis, en de Genoraal-Majoor waarnemende Gouverneur der Koninklijke residentie links van de koels; achter dezelve volgen de Officieren van het Militaire Huis almede te paard, rijdende twee aan twee, de oudsten in rang vooruit. h. Een kommando cavalerie, tot sluiting van den trein. Art. 4. De trein zal rijdendoor het Noordeindeover de Plaatsover het Buitenhof; naar het Binnenhof. Art. 5. De trein gekomen zijnde aan de vergaderplaats der Staten-Gene raal, zal Z. M. aan de deur van het Hotel ontvangen worden door eene Commissie uit de Vergaderingdewelkevoorafgegaan door den Kamerheer- Ceremoniemeester, de Kamerheerenen de Groot-Officieren van 'sKonings Huis, Iloogstdenzelve zal geleiden naar de zaal der Staten-Generaal. Het Militair Huis volgt onmiddelijk. Art. 6. De Groot-Officieren van 's Konings Huis en de waarnemende Gouverneur der Koninklijke residentie plaatsen zich achter Z. M. zitplaats, de Kamerheeren en het Militaire Huis regts en links van den Troon, en de Kamerheer Ceremoniemeester regts vóór denzelve. Art. 7. De zitting geëindigd zijnde, gaat Z. M. de Koning met dcnzelf- den trein, waarmede Hoogstdezelve binnengekomen is, en in de bij art. 3 vermelde orde, naar het Paleis terug; zullende de trein den navolgenden weg nemen: het Binnenhof; den Korten Vijverberg; den Langen Vijverberg de Plaatsbet Noordeindenaar het Paleis. Art. 8. Salvo's uit het geschut zullen bet afrijden van Z. M. van bet Pa leis, en het oogenblik waarop Hoogstdezelve bet Hotel van de Staten-Gene raal verlaat, aankondigen. De Minister van Financiën heeft, onder dagteekening van 24 Augustus jl.aan de Ileeren Arrondissements-Directeurs der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen doen afgaan de volgende missive: Het is mij gebleken, dat Deurwaarders, door belastingschuldigen verzocht, aangiftbiljetten, in zake van directe belastingen, voor hen in te vullen, voor die invulling geschenken in geld van hen aannemen. Het is mijn stellig ver langen dat deze verkeerdheid nergens meer plaats grijpe, en ik verzoek UEd. Gestrenge derhalve, tegen het aannemen van dergelijke geschenken een na drukkelijk verbod aan de Deurwaarders in uwe directie te doen uitgaan." Curatoren van het Gymnasium te Leeuwarden hebben belanghebbenden opgeroepen, oin te staan naar de betrekking van Rector, opengevallen dooi de benoeming van Dr. J. C. G. Boot tot Hoogleeraar te Amsterdamzij worden verzocht zich in persoon of schriftelijk aan te melden vóór den 20sten dezer. Uit Nijmegen wordt gemeld, dat er tot hiertoe tot leniging der schade, in eenige streken van Gelderland door den hagelslag veroorzaakt, omstreeks ƒ9000 was ingezameld. In bet jaar 1849 ontving de Hervormde gemeente te Dokkumvan iemand die onbekend wenschte te blijven, de aanzienlijke gift van /"2000, namelijk 1000 voor de diaconie en 1000 voor de kerk. In het vorige jaar, 1850, werd die gift herhaald, en op 24 Augustus jl. werd de ge meente, namens diakenen en kerkvoogden, bekend gemaakt, dat zij voor de derde maal gelijke som ontvangen hadden. Uit Roswinkel in Drenthe schrijft men bet volgendeDe antieke schoenendoor den arbeider B. Ros te Roswinkelop omstreeks 900 el af- stands van de zoogenaamde Valtherbrug gevonden, bevinden zich thans al- bier alwaar een gedaan onderzoek heeft bewezendat zij van Romeinschen oorsprong zijn. Van den Heer Conservator Dr. Janssen is men eene verhan deling wachtende over bet gemelde schoeisel, waarvan tot dusver nog geen exemplaar in het Museum van Oudheden te Leyden voorhanden was. Men schrijft uit Uithuistermeeden in Groningen, onder dagteekening van den 7den dezer: Wij moglen heden morgen uit den mond van onzen Eerwaarden, grijzen Leeraar, Ds. J. J. Damsté, vernemen, dat Z. W. Eerw. bij gezondheid aanstaanden Zondag morgen gedachtenis dacht te houden van zijne 60-jarige Predikdienst. Voorwaar eene gewiglige, hoogslzeldzatne ge beurtenis, vooral indien men daarbij in aanmerking neemt, dat Z. W. Eerw. nog op zijnen vergevorderden leeftijd in staat is, met gemak zijne predik beurten te vervullen, en zich van zijne catccbisatiën en herderlijk werk naar bchooren weet te kwijten. In den jare 1791 aanvaardde hij zijn leeraars- ambt te Wynjeterp en Duurswold, in Vriesland, werd van daar in 1794 beroepen te Bellingwolda of Oude Schans, vanwaar hij vertrok in 1795 naar Augustynisga en Surhuizen. Den 21sten Julij 1799 was het dat Z. W. Eerw. ter dezer plaatse zijne intrede deed. Een tijdvak van 52 jaren.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 1