welke strekte om de wet ook op latere Pauselijke hullen en rescripten van toepassing te makenliet andere om de afkondiging en het in werking bren gen van zoodanige acten strafbaar te verklarenterwijl ook aan particulieren bet regt tot het aanvangen van vervolgingen ten deze, zonder voorafgaande toestemming des Procureurs-Generaalwerd toegekend. In de zitting van beden verlangde de eerste Minister Russell dat bet Iluis op deze zijne beslui ten terug zou komen, en al de door den Heer ïhesinger voorgeslagen amen dementen weder intrekkenbehalve die welke op de inleiding der wet be trekking hadden. Desniettegenstaande werd bet eerste der genoemde amende menten met 208 tegen 129, bet tweede met 175 tegen 124 stemmen aange nomen. foor den aanvang der eerste dezer stemmingen hadden al de Ierscbe leden het Huis verlaten, liet ontwerp is aan het Iloogerhuis gezonden. Ter verdere uitvoering van het besluit van September 1850, waarbij de Katholieke hiërarchie in Engeland weder opgerigt wordt, heeft de Paus bij breve van 23 Junij jl.verscheidene Bisschoppen in Engeland benoemd en wel voor de Bisschopszetels te Southwark, te Plymouth, te Salford, te Shrewsbury, te Clifton en te Nottingham. De Timesdit berigt mededeelende, voegt er bij, dat men daarin ziet, hoe weinig indruk de door de Regering voorgedragen titelbill op den Paus of op de benoemden moet hebben gemaakt. De Heer Tupper heeft, naar aanleiding van het houden der groote Ten toonstelling, eene hymne voor alle Natiën vervaardigd, die door D'\ Wesley op muziek gebragt en in dertig verschillende talen vertolkt is. De ontvangsten bij de directie der Tentoonstelling bedragen 196,234 welk aanzienlijk bedrag, gevoegd bij de 77,700 vroeger hij die directie, door vrijwillige bijdragen en inschrijvingen van elders, ontvangen, een totaal van 273,934 maakt. Daarmede zullen nu alle onkosten van het het gla zen paleis enz. ruimschoots kunnen goed gemaakt wordenen de verdere ont vangsten kunnen strekken om het gebouw tot eenen wintertuin in te rigten. In eene steenkolenmijn nabij Gradley in Worcesterhire hebben Dings- dag 11. door de vlamvatting der gaslucht9 arbeiders het leven verloren. Uit Oost-Indië wordt het volgende verschrikkelijke voorval gemeldOp 5 Mei vierde de Majoor Lowel het huwelijk zijner dochter met den Luit. Smith. Des avonds was een prachtige maaltijd aangerigt in den tuindie door een hoog staketsel van het groote wond van Dakka was afgescheiden. Plotseling hoort men een schot van den op post staanden schildwacht en voor dat men den tijd heeftom naar de oorzaak te vernemenspringt een ontzag gelijke tijger over het staketsel, vat het zoontje van den Chirurgijn des rege- ments aan en verdwijnt even snel zonder dat alle pogingenom het ondier zijne prooi te ontrukken eenig gevolg hadden. De moederdie bij dit vreeselijk voorval tegenwoordig wasis door den schrik zoodanig getroffendat haar leven in gevaar verkeert. FRMHRIJK. PARIJS, 6 Julij. De Commissie, belast met het onderzoeken der petitiën nopens de herzie ning der Constitutie, is met haren arbeid gereed; de verzoekschriften ter gun ste der herziening zijn gezamenlijk van 1,100,000 onderteekeningen voorzien, terwijl 12,103 de verlenging van het gezag van den President en 370,511 de herziening en die verlenging willen. Het verslag nopens dit onderzoek zal eerstdaags aan de Vergadering worden aangebodenzoodat de openbare beraad slagingen daarover waarschijnlijk den 14icn dezer zullen aanvangen. In de omstreken van Calais werd een jongeling die gestorven scheen reeds naar het kerkhof gebragttoen hij plotseling de kist openbrak en de dragersdie de vlugt namennazette. POKTÜCIAL LISSABON, 29 Junij. Bij een Koninklijk besluit was bevel gegeven, met de heffing der belastin gen en met de openbare uitgaven vooreerst en tot dat de nieuwe Cortes over de staalsbegrootirig zullen hebben beslist, op denzelfden voet voort te gaan. Tevens heeft de Regering eenige verlaging in de accijnsen gebragt en de belasting op de werkpaarden afgeschaftover welk besluit de bevolking zeer tevreden was. SPANJE. MADRID, 2 Julij. Gisteren heeft de Kamer der Afgevaardigden met 129 tegen 56 stemmen een voorstel van den Heer Pidal om de regeling der schuld alsnog uit te stellen verworpen. Er schijnt dus in Spanje eenige overtuiging te ontwaken, dat de handhaving van eerlijkheid en goede trouw een dure pligt is der natie, die zij niet dan tot eigene schade en schande kan verwaarloozen. In dien zin heeft de voorzittende Minister Bravo Murillo in de zitting van eergisteren ge sproken. Het te kort der begrooting dat 200 millioen realen [de lezer schrikke niet voor die geweldige som't zijn realen of zoo als ze hier in den Spaanschen tijd heettenstukken van achten d. i. van 8 in een Ned. gul den, dus 25 mil. Ned.] bedraagt, zeide hij, mogt geen hinderpaal zijn om aan de heilige verpligting te voldoen, die sedert zoo vele jaren op Spanje rust. De heerschende vredede daardoor toenemende welvaartgaf reeds vermeerderende inkomstenen een verbeterd beheer zal vele uitgaven over tollig maken. De Kamer ontving deze deelneming met veel goedkeuring. Bij de opening der beraadslagingen verklaarde de Oud-Minister Mon zich tegen het ontwerp. Dat een Oud-Minister het niet altijd eens is met de ont werpen van zijn opvolger gebeurt meerdoch bewijst er niet altijd tegen. De Senaat heeft het ontwerp tot regeling der schuld met 62 legen 25J| stemmen aangenomen. 'T S A N E Bij besluit van den 27slcn Junij heeft de Groot-hertog magtiging verleend, om voor de schatkist met een bankiershuis te Livorno eene geldleening van 12 millioen lire aan te gaanmet verpanding der ijzermijnen van Elba ent der ijzersmelterijen van Follonica Valpiana en Cecina. ClffiSTENK Ï<J lï. "VVEENEN, 3 Julij. HH. MM. de Koning en Koningin van Saksen hebben gisteren een bezoek bij Z. M. komen afleggenzij zullen eenige dagen vertoeven. Eenige Joodsche kapitalisten uit Rusland zijn hier aangekomenom zich naar Hongarije te begeven en aldaar land aan te koopen. I» ETC E MARKEN. KOPENHAGEN, 30 Junij. Het Ministerie heeft zijn ontslag gevraagd en verkregen. Graaf Moltke is met het zamenstellen van een nieuw Bewind belast. Volgens een der bladen is deze maatregel beraamd met het doelom de integriteit der monarchie te handhaven, en aan al de deelen des lands het genot te verzekeren van de in de thans bestaande Grondwet opgenomene vrijzinnige beginselen. Zoo veel is zeker, dat de benoeming van een nieuw Bewind, waaraan denkelijk het opvolgen van gewijzigde beginselen, ook ten aanzien van het buitenland, verknocht zal zijn, geene bijzondere opgewondenheid onder de bevolking heeft te weeg gebragt. VEREENIGDE STATEN. De Overheid te New-York houdt de hand aan de bepalingen die in het belang der landverhuizers tegen het overladen van schepen gemaakt zijn. In de eerste helft van Junij zijn de Kapiteins van acht Engelsche en van achttien andere vreemde schepen tot geldboeten, gezamenlijk ten bijdrage van 3467 dollars veroordeeld, omdat zij meer landverhuizers, dan hunne schepen naar de bestaande verordeningen mogten bevatten aan boord hadden. De nieuwe President der Republiek van PeruGeneraal Echeniqueheeft deze betrekking met een manifestgedagteekend den 20sten April jl.aan vaard. Dit merkwaardige stuk houdt hoofdzakelijk het volgende in: In plaats van te redetwisten over afgetrokken onderwerpenmoet ons doel zijnhervormingen naar de behoefte en de vatbaarheid des tijds tot stand te brengen. Bepaling en versterking der magt van de burgerlijke overheden en uitbreiding van den werkkring der gemeentebesturen is noodig, ten einde tot die maatschappelijke verbeteringen, welke de natie verlangt, te geraken. Onder deze behoort vooral het aanleggen van openbare wegende bevorde ring van land- en mijnbouwde oprigting van scholen en crediet-inrigtin- genverder eene verbetering van het circulatie-middelthans uit een men gelmoes van vreemde muntspeciën bestaande, welke maatregel, gelijk andere van dien aard, thans bij den goeden staat der schatkist uitvoerbaar is. »IIet is ongerijmd, door bescherming kunstmatig daargestelde nijverheids takken, die met de natuurlijke geschiktheid van land en volk niet slrooken, te onderhoudenwant dat zou ons dwingen duur te betalen hetgeen wij voor minder prijs kunnen koopenen zou derhalve aan het algemeene eene belasting ten behoeve van enkelen opleggen. »A1 wat de handelsbeweging gemakkelijker maakt is wenschelijk, vooral eene vereenvoudiging in hetgeen de tollen betreft. In een landhetwelk als het onze, eene uitgestrekte en openliggende zeekust heeft, en zijne open bare inkomsten vooral uit invoerregten put, is een hoog en verbodsbepalin gen behelzend tarief eene ongerijmdheiden zoodanig stelsel zou Peru in dien onnatuurlijken en inoeijelijken toestand brengenwaarin andere natiën door overgeërfde dwalingen vervallen zijn. Al wat Peru behoeft is, aan den handel alle met het belang der schatkist vereenigbare vrijheid te gevenen de havens des lands gemakkelijk en veilig te maken. De patentregtendie thans kleine kooplieden en ambachtslieden drukkenbehooren te worden opgeheven." Na vermelding van hetgeen zijn voorganger tot herstel van het openbaar crediet gedaan heeft, geeft de President de verzekering dat hij dien navolgen en trachten zal den goeden naam zonder welken eene natie niet kan wel varen en zelfs niet kan blijven bestaan, op te houden. Hij zal daarom de weigerende magt aanraden, alle de verbindtenissen des Staats, van welken oorsprong of bedrag ookte erkennen. Verder beveelt de President aan, Europesche landverhuizers naar Peru te lokkenten einde een nieuw levensbeginsel in het maatschappelijk en poli tiek ligchaam te brengen. CHINA. HONGKONG, 26 Mei. Gisteren is hier de Zendeling Neumann en zijne echtgenootvan het Berlijner Zendelinggenootschapbehouden aangeland. De Zendeling Vogel ver toeft nog in het dorp Schigpaiwan. TschingkoejauChinesche Secretaris der Zendelingsvereeniging schrijft, dat men van alle kanten de heerlijkste getuigenissen omtrent de gevolgen der prediking des Woords hoorten dat het Woord des Levens sedert eene maand op meer dan honderd plaatsen wordt bekend gemaakt. De Chines Repository berigt omtrent den voortgang van den opstand in het zuidwesten van China, dat de opstandelingen het zuiden van de pro vincie Kwangsi in hunne magt hebben en Tient-teh (Hemeldeugd) tot Keizer hebben uilgeroependie zware belastingen op den handel heft. Ook Kwei- lin-fu de hoofdstad der provincie Kwangsi is in hunne handen gevallen.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 2