LEYDSCHE COURAN WOENSDAG, 25 JÜNÏJ. m.\.\K.\i,AM)SC)il] BERIGTEN. BUITEALANDSCHE BERiGTEiX. Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt uit Zaturdag Avond N°. 76. De Prijs der Courant is ƒ13 in het jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 1(( Centen afgegeven. LEYDEN24 Junij. Bij besluit van den 20stcn dezer heeft Z. M. tot Schoolopziener in de eerste afdeeling van het tweede schooldistrict van Zuidholland, ter vervanging van wijlen den Heer A. Blussé de Jongebenoemd den Heer L. Robbe, te Katwijk. De derde Algemecne Vergadering van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunstop Vrijdag en Zaturdag den 20sten en 2lsten dezer alhier gehouden, in de Stads-Gehoorzaalhiertoe door de Rege ring welwillend afgestaan, werd behalve door de leden van het Hoofdbestuur cn de Afgevaardigden van verreweg de meeste afdeelingendoor onderschei dene leden zoo uit deze stad cn omstrekenals van elders bijgewoond. Na dat de Voorzitter der Maatschappij de leden op eene gepaste wijze had welkom geheeten aan deze plaats, hadden de beraadslagingen plaats over eenige wij zigingen in de wet en werden de rapporten der verschillende vaste com- missiën gehoord en de overige voorstellen behandeld. Tot Leden van het Hoofdbestuur werden gekozen in plaats van de aftredende leden Prof. G. E. Voorhelm SchneevoogtProf. F. C. Donders en J. N. Ramacrde Heeren Prof. F. W. KriegeralhierDr. G. A. N. Allebéte Amsterdamen Dr. A. Maas, te Schiedam. Tot plaats waar de vierde Algemeene Vergadering zal gehouden worden werd gekozen Groningenop Vrijdag ten 2 ure hadden de vergaderingen der sectiën plaats voor Anatomische en Physiologische we tenschappenvoor inwendige Pathologie en Therapie, Chirurgie en Verlos kunde in de verschillende zalen van hel Museum Anatomicumwelke door vele leden werden bijgewoond. Na afloop der werkzaamheden vereenigden zich de leden aan eenen gemeen- scbappelijken maaltijd, welke naar aller genoegen is afgeloopen en menige aangename herinnering achterlaat. - In 1351 zijn hier ter stede gedurende de maanden Mei en Junij ter markt gebragt 31,107 Lammeren. In 1850 bedroeg dit getal 29,859. Bij circulaire van den 21sten dezer heeft de Commissaris des Konings i i Z.-lIolland aan de Gemeentebesturen te kennen gegevendat uit twee onderscheidene gemeenten bij hem het berigt is ontvangendat zich aldaar een dolle hond vertoond heeft, die eenige personen aangerand en andere hon den gebeten heeft. Onder verwijzing naar zijne circulaire van den S"1™ Augustus 1850, heeft hij hun aanbevolenom onverwijld de noodige maatregelen van voorzorg te nemen en om het laten losloopen van honden zonder muilbanden binnen hunne gemeente gedurende eenigen tijd te verbiedenonder kennisgeving dat de hondendie des niettemin gedurende den bepaalden tijd Sosloopende en zonder muilband zullen worden gevonden door de polieie-beambten be- hooren doodgeslagen te worden. Een berigtgever uit Schiedamin de N. Rott. Cour.mededeclende dat door de Regering dier plaats reeds maatregelen van voorzorg genomen waren voegt er bijhet ware te wenschendat door de Lands-regering een afdoende maatregel werd genomen, ten einde te voorkomen, dat aan honden vrijheid voorlaan geen menschenlevens meer wierden opgeofferd. Onbegrijpe lijk en onverantwoordelijk is het uitstel van zulk een maatregel bij de zich telkens herhalende vreeselijke en ontzettende gevolgen van dollehonds- beeten. Den 28stcn Jul ij zal eene totale zonsverduistering plaats hebben. Be halve in de jaren 1654, 1666 en 1788, heeft men er hier geene zoo gezien. Tot de versehijnselcn waarvan de nu ophanden verduistering zal vergezeld sijnbehoort, dat de maan, omgeven van een zilverkleurigen ring, en de sterren zigtbaar zullen worden aan het uitspansel. De eclips vangt aan ten 3 ure in den namiddag. Te Dordrecht heeft de aanbesteding plaats gehad van de fondering der Gaz-fabriek, welke is aangenomen voor ƒ12,800 door den Heer Rijnsaard te Fijnaard. 's GRAVENHAGF.24 Junij. Bij den Minister van Finantiën is van een onbekende, onder het postmerk Arnhem van den 20slen dezer, een bankbiljet van ƒ25, ten behoeve van 's Rijks schatkist, ontvangen. Heden middag ten drie ure zal de Eerste Kamer der Staten-Generaal eene zitting houden. Z. K. II. Prins Frederik is Zaturdag avond op het huis de Pauw terug gekeerd. Van de 35 jongelieden, welke zich te Delft hadden aangemeld voor het examen, tot toelating op de Koninklijke Academie, zijn slechts 4 afge wezen, hetgeen in vergelijking van vorige jarenzeer weinig te noemen is. 'JTiveede S&amer der State n-fm ener aal. Zitting van Maandag 23 Junij. In de zitting van heden zijn eenige bijzondere wetten van ondergeschikt belang aangenomen. De afdeelingen zullen zich morgen, Dingsdag, bezig houden met het onderzoek omtrent1°. het ontwerp van wet nopens de Maasvaartreglen cn 2°. dat betreffende de Regterlijke Organisatie. MEDEMBLIK, 22 Mei. In deze stad, waar zooveel verslagenheid heerscht wegens het ten vorigen jare geledene verliesheeft eergisteren eene aangename gebeurtenis plaats ge had. Aan de Timmerwerf de Hoop van de Heeren T. J. Tinkelenberg en Zoon, is een nieuw tjalkschip, aan het Rijk verkocht, met het beste gevolg van stapel gelaten, en er bestaat gelegenheid om weder een nieuw kofscheepje bestemd voor het veer tusschen deze stad en Amsterdamte bouwen. Men hoopt zelfs dat een tweede schip tegelijk op stapel gezet zal kunnen worden. Zaturdag avond om 7 ure heeft het te Purmerende en in de omstreken zwaar gehageld. De glazen aan de zuidzijde der stad zijn meerendeels ver nield, en vogels zijn doodgeslagen; een jongen vond zelfs eene meeuw met gebroken vïerk. APELDOORN, 21 Junij. Eergisteren avond heeft Z. M. aan een groot aantal adelijke familiën uit den omtrekalsmede aan eenige officieren van verschillende rangeneen soiree dramatique gegeven in de tooneelzaal van het paleiswelke uitermate verfraaid en waarbij de meest verfijnde smaak en edele kunstzin aan den dag is gelegd. Na afloop daarvan hebben al de aanwezigen de eer genoten ten hove te souperen. Het voorplein van het paleis was bij deze gelegenheid geillumineerd. ES ft'«Si 2, A NB*. LONDEN, 20 Junij. Het Huis der Gemeenten heeft 11. Vrijdag de beraadslaging over de bill tegen het voeren van kerkelijke titels door Roomsch-Katholijke geestelijken hervat, en is de tweede bepaling der bill met 150 tegen 35 stemmen aan genomen. De derde en laatste bepaling, strekkende om de Bisschoppen der Protes- tantsche Episcopale kerk in Schotland hunne tegenwoordige titels te laten behoudenwerd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarop werd nogmaals een voorstel gedaan om de wet op Ierland niet toe passelijk te verklaren doch na eene lange beraadslaging met 255 tegen 60 stemmen verworpen. De verdere beraadslaging is tot den 23slen dezer verdaagd. Lord Brougham heeft het initiatief genomen van een voorstel waardoor eene belangrijke wijziging zou gebragt worden in de studie voor de regten. Het zou niets meer of minder gelden dan binnen de hoofdstad eene universi teit voor die studie op te rigtenwaardoor men bij de balie zou kunnen ko men om dit plan te verwezenlijken, dient hij zich de medewerking te ver zekeren van de verschillende ligehamen die sedert onheugelijke tijden het uitsluitend privilegie hebben van toelating lot de balie der hoofdstad. De Hertog van Wellington heeft jl. Maandag avond tot viering van den verjaardag van den veldslag bij Waterloo, naar gewoonte, een gastmaal ge geven aan Hoofd-Officierenwelke dien slag bijgewoond hebben. Weder werd een twaalftal der ten vorigen jarp aanwezige strijdmakkers gemist Het aan-

Leydse Courant | 1851 | | pagina 1