het gebruik daarvan onkundig wasverbrokenzoo zou deze gemeenschap reeds veel vroeger aangeknoopt kunnen worden. Men zal thans twee blijvende en welvoorziene kabels leggen, ieder waarvan vier omwoelde lijnen zullen bevattende gezamenlijke kosten daarvan zullen 40,000 bedragen. Dus zullen er acht onderscheidene lijnen bestaan en de gemeenschap naar Indië zal tot Triest toe loopen. Uit de volgende opgavevoorkomende in het blad the Express en be trekking hebbende op de operatien door de voornaamste brandwaarborg-maat schappijen in Engeland gedaan, blijkt niet alleen de onmetelijke rijkdom men hier te lande in veler bezitmaar tevens ook het hooge gewigt der ondernemingen, die hier bij wijze van associatie beproefd worden. De maat schappij the Sunverzekert jaarlijks voor eene som van 140,000,000; the Phenix voor 85,000,000de maatschappij van het graafschap Middle- Sex voor 43,111,316 the Alliance voor 35,220,592 the Imperial voor 32,198,457; the Globe voor 24,633,924 en the Guardian voor 21,247,130. Van Devonport wordt van den 6<ten dezer geschrevendat het Neder], Stoomschip Merapi, Luit. lslc kl. H. J. van Maldeghemna de benoodigde steenkolen te hebben ingenomen, dien morgen van den wal te Millbay was afgestoken en bij de terugkomst der met verlof aanwezige officieren naar Batavia zou vertrekken. De Engelsche bladen roemen zeer den bouw van dezen bodemen de houding en tucht der Nederl. zeelieden. BEL«I E. Zaturdag avond ten elf ure is de belangrijke regtszaak voor het hof van assises van Henegouwen, welke in zoo hooge mate de algemeene aandacht heeft gewekt, afgeloopen. In die zitting heeft eerst de Procureur des Ko- nings nogmaals het woord gevoerd, en in krachtige bewoordingen de schuld van heide trachten aan te toonen. De Heer Lachaud pleitte daarop voor den Graaf en in zoo wegslepende taal dat velen der aanwezigen tot tranen toe bewogen waren; voor het eerst, gedurende den langen duur dezer regtszaak, was de Graaf de Bocarmé zelf ook ontroerd. In eene daarop gehouden avondzitting heeft de Heer Harmignies nog ter gunste van de Gravin gespro ken, waarna de uitspraak is gevolgd. De Graaf de Bocarmé is ter dood veroordeeld en bovendien in de kosten van het geding, met bepaling dat de teregtstelling op een der openbare plei nen der stad Bergen in Henegouwen zal worden voltrokken. De Gravin is vrijgesproken en onmiddelijk op vrije voeten gesteld. De Graaf zeide, zoodra t'j zijn vonnis had aangehoord, op ontroerden en zacliten toon: sik ben geheel onschuldig aan de misdaad waarvoor ik veroordeeld ben." Zoodra de Gravin de uitspraak gehoord hadverliet zij hare zitplaatszonder een enke len blik op haren echtgenoot te slaan. FRAMBRIJK. PARIJS, 15 Junij. In de twee laatste dagen is het in de zitting der Wetgevende Vergadering bij de derde beraadslaging over de wet op de Nationale Gardezeer onstuimig toegegaan. De ultra-republikein Arnauduit bet departement van de Arriège die vroeger Secretaris der Vergadering was en gematigd in zijne uitdrukkin gen heeft ditmaal zoodanig buitensporige beginselen verkondigddat de Voorzitter Dupin hem verbood langer te spreken. Onder anderen zeide hij, dat de soldaat geenszins aan de hem gegevene bevelen behoefde te gehoorza men maar de inspraak van zijn geweten behoorde te volgen, en wel degelijk het regt had om nategaan, of de hem van hoogerhand gegeven last in over eenstemming was met de algemeene wet. Hij is door de Bergpartij luide toegejuicht, en de Heer de Flotte beeft aangevoerd, dat zij, die thans den Heer Arnaud het verder spreken hebben belet, juist dezelfde zijn, die in 1830 een adres aan het leger hebben uitgevaardigd, waarbij hetzelve dank werd gezegdomdat het ongehoorzaam was geweest en niet op het volk bad geschoten. De Afgevaardigden zijn, zonder besluit, in verwarring uiteengegaan. Men begint hier en daar een aanvang te maken met het vereenigen van zang met de gewone muziekbij de verschillende corpsen van bet leger. Te Marseille is een sterk detachement van het tiende linie-regement ingescheept ten einde de in Kabylie gedunde gelederen van dat regement aan te vullen. SABBIIIE. TURYN, 9 Junij. De Regering heeft depêches ontvangen van baren buitengewonen gevol- magtigde te Rome waarin gemeld wordtdat de pogingen der Regering om zich met den Pauselijke Stoelomtrent Kerkelijke aangelegenheden van on dergeschikt belang te verstaanzoo goed als mislukt zijn. Hij zaleven als in bet vorige jaar de Heer Pinellionverrigter zake wederkeeren. De Aartsbisschoppen Franzoni en Marongin zouden door de Regering uitgenoodigd wezen om afstand van hunne betrekkingen te doenten einde tot een schikking met den Paus te kunnen komen. Onderscheiden circulaires van den Staats-Secretaris te RomeAntonelli aan de Bisschoppen hier te landezijn in beslag genomen. ITALIË, ROME4 Junij. De Minister van Oorlog heeft alle burgerlijkemilitaire en geestelijke op perhoofden aangeschreven, om de werving van soldaten met al hun invloed te bevorderen. De roeraten moeten zijn van 1836 jaren, ongehuwd en van de R. C. Godsdienstzij ontvangen een handgelddoch die dit afslaat eene medaille met bet opschrift: Vrijwilliger, te dragen op den linkerborst. De Pauselijke Regering houdt zich bezig met het plan eener gedwon- gene leening uit te schrijventen bedrage van een millioen scudi (rijksd.) a»RÜISSEiS. BERLIJN14 Junij. Naar men verzekertis onze Regering voornemensallen tegenstand te gen baar besluitwegens het herstel der provinciale landdagen met na druk te keer te gaanen zoo ambtenaren zich daar tegen verzetten deze te ontslaan. De Keizer van Ruslanddie den 13dcn hier verwacht werdis uit Warschau den 10deD naar Petersburg teruggekeerddaags daarna is de Kei zerin derwaarts vertrokken. De Prins van Pruissen komt naar Berlijn terug. Dc Bondsvergadering en ook hare uit zeven leden bestaande Commissie hebben heden eene zitting gehouden. Deze laatste heeft slechts gehandeld over bet in dienst houden van de beambten der ontbondene provisionele cen trale Bondscommissie. Voor de marine zal vooreerst eene bijzondere af- deeling van bestuur in stand gehouden worden. Van eene ontbinding der Duitsche vloot is vooralsnog geen sprake. De militaire Bondscommissie is almede op nieuw georganiseerd. Eene verblijdende omstandigheid is het, dat de door de onderscheidene Stalen verschuldigde bijdragen voor de Bonds- kas naar behooren betaald worden. Beijeren heeft onlangs zijn bedrag van fl. 300,000 voldaan. Pruissen heeft de besluiten der Bondsvergadering, welke genomen zijn vóór dat de Pruissische gevolmagtige weder zitting namniet als geldig erkent. Het instandhouden der hooge Rijntollen geeft, even als vroeger, be stendig aanleiding tot bittere klagten. De eigenlijke scheepvaart heeft bijna geheel opgehouden. De vrachten bestaan meestal uit steenkolenijzererts kalksteenen en andere voorwerpen van geringe waardeterwijl koloniale goe deren en andere handelsartikelen uit de Nederlandenthans veel goedkooper en in groote hoeveelheden over land vervoerd worden. De Rijnoever-Staten schijnennaar men verneemtgeneigd te zijnde tollen eenigzins te ver minderen hiermede is bet kwaad echter niet geheel weggenomen. Boven dien zal wel nog lange tijd verloopenalvorens deze geringe vermindering zal plaats grijpen. Behalve de onberekenbare nadeelenwelke uit dezen staat van zaken voor het handelsverkeer ontstaan, worden tevens vele lion- derde huisgezinnen die van de scheepvaart alsmede van het lossen en laden van vrachtgoederen bestaan broodeloos gemaakt. Men hoopt algemeen dat op het loffelijke voorbeeldreeds door Nederland gegevende Duitsche oever- staten zich mede van hunne zijde zullen beijveren, om, door de opheffing der Rijntolleneen nieuw leven aan het handelsverkeer te geven. De Prins von Metternich en zijne gemalin, zijn den 1 l'lc" uit Brussel te Keulen aangekomen en hebben van daar de reis over Bonn voortgezet naar den Johannesberg. Te Keulen is hij aan 't station van den spoorweg door de menigte met smadelijk gefluit ontvangen, 'tgeen door alle beschaafde en weldenkende lieden is afgekeurd. De meer dan 70-jarige grijsaart wenscht op den Johannesberg zijne overige dagen buiten het gewoel der wereld te slijten. M A .11 BUR. Cf. 13 Junij. In het kwartier St. Pauli, alwaar de wanorden hebben plaats gehad, zijn 1344 man Oostenrijkers en 180 paarden gelegerd. Eenige personen zijn gevangen genomenonder anderen een burgerdie zich opentlijk hevig tegen den overmoed der Oostenrijkers uitliet. Hij is door de stads regering terug gevorderden onder borgtogt ontslagen. De zaak zal onderzocht worden. Enkele gevangene burgers zijn naar Altona gevoerdalwaar het Oostenrijksche hoofdkwartier is gevestigd. Van de gewonden personen zijn weder 2 overleden. Een bejaarde commies van een groot handelhuis alhier heeftdoor het schieten der Oostenrijkers zijne dochter verlorendie zich op de straat bevondeen commies van een ander handelhuisdie op weg naar Altona wasis door een kogel in zijn rug getroffen en overleden. De Regering wenscht het vertrek der Oostenrijkersdoch hun Generaal heeft nog meer versterking aangevraagd. VESIEEMGDE STATEW. Uit de onlangs geëindigde volkstelling blijkt, dat de bevolking in de vrije Staten bedraagt 13,533,328 vrije inwoners en 119 slaven, in slavenhoudende staten 6,393,757 vrije inwoners en 3,175,783 slaven; en in de districten en territoiren 160,824 vrije inwoners en 3,687 slaven. oosT-mniE. BATAVIA, 22 April. Den 19dcn Maart jl. is op Onrust van stapel geloopen, 's lands schoener brik Sylph. Dit vaartuig, dat gedurende verscheidene jaren in Indië goede diensten heeft bewezen, is voor het grootste gedeelte uit djatiehout vernieuwd en zal, nu spoedig in dienst gesteld, onder de beste vaartuigen behooren van eene soort, die door hare snelle bezeildbeid en andere goede eigenschappen, als oorlogsbodem voor deze wateren zoo bijzonder geschikt is. Op den lslen Febr. was 's lands stoomschip Phoenix ter reede van Ba tavia aangekomen, overvoerende den Resident van de wester-afdeeling van Borneo en drie Chinesche afgevaardigdensedert welken tijd bij bet gouver nement de beraadslagingen, omtrent het beëindigen van deze onlusten, onaf gebroken werden voortgezet, en den 27stcl> Maart besloten met de verklaring,

Leydse Courant | 1851 | | pagina 2