gen vermoord zijn. Er werden nieuwe troepen naar liet tooneel van den opstand overgebragt. Een der laatst overgebleven verdedigers van bodewijk XVI, de lieer Squimbre, is te Orleans in 91-jarigen ouderdom overleden. Hij diende bij de Cent-Suisses en behoorde onder de dapperen, die op 10 Augustus den Ko ning tegen liet graauw verdedigden en bijna allen in het paleis der Tuileriën werden omgebragt. Aan deze ramp ontkomen, had de Heer Squimbre zich te Orleans met der woon gevestigd. §PAK «I E. MADRID30 Maart. De Heer Martinez de la Roza, tot dusver Gezant van Spanje bij het Hof van Rome, is benoemd tot Vice-President van den Koninklijken Raad. De Commissie tot onderzoek van het wets-ontwerp op de regeling der staatsschuld, heeft verslag uiitgebragt, waarbij tevens melding werd gemaakt van de bijzondere meeningen der Heeren Vilehes en Llorente. De commissie zegt in haar verslag dat zij voortdurend en met den mees- I ten ijver aan het onderzoek van het wetsontwerp had gearbeid, uithoofde zij bouwde op de plegtige, in de troonrede afgelegde verklaring, dat de rege ring, na zoo vele jaren van oorlogen en woelingen, van het eerste tijdperk van vrede gebruik zoude maken, om met betrekking tot de regeling dei- schuld een ondubbelzinnig blijk te geven van haren tot een spreekwoord geworden goeden trouw. Het was eene onmogelijkheid om bij de regeling der schuld, strikte regt- vaardigheid tot grondslag te nemen. Met leedwezen erkende de commissie, dat het voor de natie ondoenlijk was, aan hare gezamenlijke verpligtingen te voldoen. Deze heilige pligt heeft de commissie echter trachten te bereiken door met het oog op eene regeling, de meest denkbare onpartijdigheid en regtvaardigheid op den voorgrond te stellen. De grondslagen van het regerings-ontwerp aannemende, heeft de commissie er echter, in overeenstemming met het gouvernement, eenige wijzigingen in gehragt. Rij de in de eerste klasse als vernietigbaar aangewezen schuldwerd weggelaten de Differeds van 1834, daar zij reeds geheel geamortiseerd zijn. Rij de tweede klasse voegde men de Differeds van 1831. Rij de schuld, begrepen in art. 5 van het ontwerp, voegde men die, voortspruitende uit den tabak en het zout, welke in 1823 in beslag genomen werden, daar zij hiertoe dezelfde aanspraak heeft. Op verzoek der schuldeischers van den staat, met vier belangen dit heter overeenkwam, zullen ook stukken ter grootte van 4000 realen uitgegeven worden. De commissie was van meening, dat door de goederen a contant te ver- j koopen, waarvoor volgens art. 14 van het ontwerp vernietigbare schuld moest in betaling genomen wordenhet dubbel voordeel wordt verkregendat j de koopers niet blootgesteld worden aan de daling der fondsen, die zij daar toe moeten inkoopenen daarentegen de houders der fondsen regtstreeks kun- j nen amortiseren. PKVISSEN. RERLIJN, 5 April. j Onze Regering heeft nog hij tijds besloten tot terugkeer tot den ouden I Hondsdaghetgeen door de meeste Unie-regeringen zeer goed is opgenomen. Saksen-MeinungenAltenburg, Coburg-GothaWeimar, Reuss, Frankfort, RremenHamburgLubeck en Raden hebben zich reeds bereid verklaard1 1 om overeenkomstig de Pruissische uitnoodigingeen Gezant naar de Bonds vergadering te Frankfort heen te zenden. Men hoopt eindelijk langs dezen weg tot eenige bepaalde uitkomst te geraken. Dit besluit verwekt groote blijdschap in Noord-Duitschlandterwijl het i in de meeste Zuid-Duitsche staten teleurstelling geeftdaar Oostenrijk bij de nieuwe Bonds-organisatie door Vorst Schwartzenberg ontworpenalleen de eerste mogendheid bleef, en Pruissen met Beijeren staten van den tweeden rang zouden zijn. In Oostenrijk is men zeer uit het veld geslagen en de i i Ministerraad heeft onmiddelijk een bode aan den Keizer naar Italië afgezonden. Het gerucht loopt, dat de Heer Bonin namens Pruissen de Bondsvergade ring zal gaan bijwonen. Men spreekt echter ook van den ex-Bondscommis- saris in Keur-IIessenGeneraal Peucker. De koude was in Noorwegen in het laatst der vorige maand weer met groote gestrengheid ingevallen. HEISE\-KASSEIi. De berigten hangen voortdurend een allertreurigst tafereel op van den toestand des lands. De gemoederen worden meer en meer van het Bestuur verwijderd door tallooze vonnissenwelke de exceptionele regtbanken uit spreken en meest alle aanzienlijke familiën treffen. Het vertrek van de Bondstroepen zou zeker het teeken tot eene algemeene omwenteling zijn. OOSTENRIJK. WEENEN, 3 April. Binnenkort zal de kolonisatie-wet voor Hongarije worden afgekondigd. Zij wordt als zeer noodzakelijk geschouwd, daar onder anderen zich bij den Rid der von Hohenhlum die eene kolonisatie maatschappij had opgerigtniet minder dan 5200 partijen hadden aangemelddie uit verschillende Staten van den Duitschen Bond gekomen meerendeels tot den bemiddelden stand behoorden. Nadere berigten uit Triest bevestigen dat de Decnsche, in Oostenrijksche dienst getreden, Admiraal Dahlerup, bij den Keizer in ongenade is gevallen en gepensioneerd zal worden. Men schijnt thans het opperbevel over de vloot aan een Amerikaanschen Officier te willen opdragende marine te vermeer deren, nieuwe arsenalen en werven aan te leggen, enz. Daar de tot dus verre door Hongarije en Croatië geleverde bouwmaterialen niet voldoende zijn bevondenwil men die uit andere vreemde gewesten ontbieden. De Keizer zar mede Pola bezoeken, dat bestemd is hoofdzetel der Oostenrijksche marine te worden. Door den aanhoudenden regen en het smelten van de sneeuw in het ge bergte, is de Donau op onderscheidene plaatsen buiten zijne oevers getreden. Tusschen Ehingen en Biberacht staat alles onder water. De hierdoor veroor zaakte schade is reeds zeer beduidend. In Hongarije zijn de landbouwers hoogst ontevreden over de invoering van het tabaksmonopolie. Om dit plan der regering te verijdelen, hebben zij onderling beslotenniet meer tabak aan te kweekendan tot hun persoon lijk gebruik noodig is. Men verzekert, dat de Oostenrijksche regering ernstig denkt aan het sluiten eener groote leening, ten einde orde in bare finantiën te brengen. Eene pogingom eene zoodanige leening bij het huis Rothschild te sluiten is mislukt; men schijnt het nu te Amsterdam te willen beproeven. FR A1VKFOKT. 5 April. Koning Otto van Griekenland is den lsteq te Ilanovcr aangekomen. Den 2llen dezer werd des avonds 8 ure, op Mainlust alhier, eene proef genomen met de door den mechanicus Olf vervaardigde galvanische zon. De uitwerking was verrassend; men kon op een afstand van 200 schreden den glans des lichts naauwelijks verdragen, en op eene dubbele lengte der plaats Mainlust nog goed lezen. Toen men den toestel de rigting over de Main gaf, verscheen eene rij der aan den overkant liggende huizen zoo verlicht, dat men alle voorwerpen kon onderscheiden. II. K. II. de Erfprinses van Saksen-Meinungen-Hilburghauzengeboren Prinses Charlotte van Pruissendochter van Prinses Marianne der Nederlan den, is den lstcn dezer van een zoon bevallen. CALIF0RIIE. Aan een in het Handelshl. medegedeelden brief uit San Francisco dd. 1 Februarij ontleenen wij het volgende Op het berigt, dat in een nieuw district tusschen Trinidad-baai en de Klamath-rivier, op eene zandbaak aan de kust, over eene uitgestrektheid van 10 mijlen, the Gold Bluffs genaamd, eene aanzienlijke hoeveelheid goud was ontdekt, zijn vele schepen met eene massa gelukzoekers derwaarts vertrok ken. Sedert heeft men echter vernomendat de eerste berigten sterk over dreven waren. Velen hunner zijn reeds naar andere mijnen vertrokken die aanhoudend in de omsteken van de Klamath-rivier en hare zijtakken worden ontdekt en gezegd worden even rijk te zijn als al degene, die tot dusver in Californië zijn gevonden. Aan den mond der rivier bestaat reeds eene neder zetting die met der tijd belooft zeer gewigtig te zullen worden. De van alle kanten inkomende gegronde of ongegronde berigten van nieuw ontdekte goudstreken maken onze bevolking als het ware ijlhoofdig, vermits zij niet weet waarheen het eerst zich te wendenzoodat velen hunne zuur gewon nen schatten verkwisten met rond te trekken van de eene plaats naar de anderein de hoop van al grooter en grooter stukken goud te zullen vinden en niet tevreden zijn met hetgeen men in andere landen eene schoone vondst zoude noemen. Indien men eenige ladingen van de Gold Bluffs naar Europa konde of wilde brengenzoude dit ongetwijfeld eene goede speculatie wezen docli vreemde schepen zijn van den kusthandel uitgesloten. Jammer maardat de havens ten noorden van de haai van San Francisco gedurende het grootste gedeelte van het jaar moeijelijk te genaken en in den winter, wanneer de zuidweste winden waaijenschier ontoegankelijk zijnreeds zijn enkele schepen hij de poging vergaanen deze omstandigheid zal den snellen bloei der hooger aan de kust gelegen plaatsen zeer belemmeren er is echter eene stad aan de HumbohltbaaiUnion Town genaamd die sterk in voorspoed toeneemtter wijl een paar andere zoogenaamde steden die echter niets anders zijn dan drie of vier ellendige hnttenhet voorbeeld van hare mededingster schijnen te zullen volgen. Eene der laatste belangrijke ontdekkingen is die van eene bijzonder rijke zilvermijn, waarvan wij voortbrengselen hebben gezien en die gezegd worden 50 pCt. zuiver zilver op te leveren in het midden latende of hier overdrij ving bestaatkunnen wij evenwel verzekeren dat de mijn belooft veel te zullen renderen daar een deskundige berekentdat er 25 millioen dollars uitgehaald kan wordenvoor dat zij uitgeput zoude heeten. Als eene schaduwzijde van al dit fraais vertoonen zich de Indianen die de blanke gezigten beschouwen als eene bende vrijbuiters en indringers op hun wettig eigendom. Niet lang geleden hebben zij kleine troepen mijnwer kers overvallen en vermoorddie binnen hun bereik kwam en dit gebeurt tegenwoordig zoo dikwijls, dat het gouvernement genoodzaakt is soldaten te gen hen af te zendenten einde de goudzoekers te beschermen daar echter de Indianen zich bij groote benden vereenigenkan men een geregelden In- diaanschen oorlog te gemoet zien waarvan de uitslag geen andere zal we zen dan dat de Indianen worden uitgeroeid of tot ver achter de Sierra Nevada verdrevenaangezien het hekend isdat het gebergte aan deze zijde overal gouddeelen bevat. Men heeft van gouvernementswege getracht de Indianen te beschavendoch zij willen van niets weten. Het vreedzame goudgraven is mitsdien in sommige districten tamelijk lastig gewordenhoewel de ge

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3