schatkist cenc zekere inkomst van ƒ1,300,000 te verschaffen; dus j 000,000 meer dan waarop zij thans is geraamd; dat de uitkomst van de voordragt nopens het zout is berekend naar eene vermoedelijk vrij juiste schatting van hetgeen thans jaarlijks aan de schatkist onttrokken wordten die omtrent de opheffing van sommige vrijdommen van accijns voor gedistilleerd naar den maatstaf van den verleenden vrijdomdat voorts een jaarlijksche invoer van steenkolen van ruim 400,000 tonnen van 1000 pond wordt aan gewezen door de statistiekhetgeen dusmet een regt van 25 cents per ton de voorgedragen uitkomst oplevert. De meerdere opbrengst die men van de zegelwet te verwachten heeft, zoo de voordragt der Regering aangenomen wordt, zal wel voor een deel worden opgewogen door de vermindering die er uit voortvloeijen zalmen heeft daarom dit onderwerp niet hooger dan op ƒ100,000 kunnen stellen. Wat de belasting op de renten betreft, eene naauwkeurige en gemoedelijke overweging van dit onderwerp heeft de Regering bevestigd in hare overtui ging, dat de raming, in 1849 gemaakt, vooral niet hooger opgevoerd moet worden. Het bedrag namelijk der renten van belastbare Nat. Schuld a onge veer 33 milliocn wordt begroot op983,591. Dat van allerlei andere inlandsche kapitalen op 6 millioen 180.000. Dat van vreemde renten beleeningen a 30 millioen900.000. Te zamen2,063591. Zitting van Dingsdag 11 Maart. In deze zitting heeft de Heer J. A. de Fremerv, benoemd voor het kies district Steenwijk, zitting genomen. De Hooge Raad heeft kennis gegeven, dat, ten gevolge van het overlijden van den Heer Mr. W. H. Hofstede, is opgemaakt een lijst van aanbeveling als volgt1°. Mr. M. Wiardi BeekmanRaadsheer in het Hof van Noordhol land 2°. Mr. M. J. Gelein Vitringain het Hof van Gelderland3°. Mr. S. Schmolck, in het Hof van Zuidholland; 4°. Mr. B. Servatius, Procureur- Generaal bij het Hof van Drenthe5°. Mr. W. J. C. van HasseltRegtcr in de Arrond.-Regtbank te Amsterdamen 6°. Mr. G. van YsselsteinRaads heer in het Hof van Zeeland. De dag der verkiezing zal nader worden bepaad. Na eenige verslagen van Commission is de zitting opgeheven. De afdeelingen hebben zich na den afloop der zitting bezig gehouden met het onderzoek van het ontwerp der gemeentewet. BUITENLAIVDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 8 Maart. Lord Grey heeft in het Lagerhuis gisteren medcdeeling gedaan, omtrent de wijzigingen in de wet op de kerkelijke titels, waaromtrent onderschei den leden hebben verklaard, dat zij niet beantwoordden aan het oogmerk waarmede de wet was voorgedragen en aan hetgeen de natie het regt had te verwachten. De verdere beraadslagingen zijn bepaald op Vrijdag. Er worden onderscheiden schepen uitgerust, om troepen naar de Kaap de Goede Hoop over te brengen. Voorleden week zijn 5 schepen uit Noorwegen met 3000 ton ijs aange voerd wegens het volslagen gemis aan irilandsch ijs. ITALIË, Volgens een Bonapartistisch bladdat te Parijs uitgegeven wordtzou er tusschcn de leden van het te Rome gevestigde Corps Diplomatique en het Fransche Gezantschap daar ter stede verschil van gevoelen zijn ontstaan over de plaats, waar de residentie van den Paus behoort te zijn gevestigd. Eenige Kardinalen en Gezanten van vreemde Mogendhedenzoudenzoo lang het kasteel St. Angelo alleen door de Fransche krijgsmagt bezet is gehouden pogingen aangewend hebben om den Pans te bewegen tot het verlaten van het paleis van het Vaticaan't welk geheel afgescheiden van de hoofdstad thans uitsluitend is geplaatst onder de bescherming van het Fransche geschut. De Pausondersteund door den Fransehen Gezantzou tot dusver h ebben geweigerdhet Vaticaan te verwisselen met het Quirinaalvan welk gebouw een gedeeltegedurende de belegering van Romeis gebezigd geworden tot verpleging der gekwetsten van het Republikeinsch Romeinsche leger. Het zou geenszins zeker zijn, dat de Fransche Gezant de bovenhand zal behouden, vermits de overige diplomaten hij den Paus volhouden, en het kerkelijk op perhoofd inderdaad zou beginnen te wankelen ten aanzien van hetgeen hem in dezen te doen of te laten staat. OOSTENRIJK. WEENEN, 2 Maart. De tollen hebben in 1850 in vergelijking van het vorige jaarin de Duit- sche en Italiaansche kroonlanden12 millioen fl. meer opgebragtzonder dat zij verhoogd waren. Het Dominikaner klooster te Praag ontving ten tweede male eene in structie uit Rome, om de oorspronkelijke gestrenge regelen dezer orde te herstellen. Even als de eerste keer heeft men ook nu wederom geantwoord, dat aan het herstel der oorspronkelijke regelen moeijelijk te denken valtdat niemand geneigd is een zoo gestreng leven te leiden als volgens de oor spronkelijke regelen gevorderd wordt, en dat ook de tegenwoordige toestand der orde het zeer bezwaarlijk zoude maken, aan de cischcn van den stichter der orde te voldoen. RIJ SLA IV 05. Op een gezamentlijk voorstel van de Keizerlijke Academie van Weten schappen en van de Maatschappij van Geschiedenis en Letterkunde te St. Pe tersburg heeft de Keizer besloten dat de duizendste verjaardag der stichting van het Russische Rijk, welke volgens de Russische geschiedkundigen in het jaar 852 plaats greep, in het aanstaande jaar met groote plegtigheid zal ge vierd worden te St. Petersburg en in de hoofdsteden van alle provinciën van Europeesch en Aziatisch Rusland. KAAP DE GOEDE ESOOP. 8 Januarij. De oorlog met de Kaffers op de grenzen is uitgebroken en de Britsche krijgsmagt heeft reeds een gevoelig verlies geledenzelfs was er een oogen- blik dat de Gouverneur Sir II. Smithwelke tot liet fort Cox was opgerukt met zijn geleidedoor de Kaffers bijna was afgesneden gewordendoch hij heeft zich met zijne bijhebbende manschapdoor den vijand henen geslagen zoodat het hem is geluktKing-AVilliams-Town te bereiken en zich aldaar in veiligheid te stellen. Eene afdeeling van 600 man, onder den Colonel M'Kinnon, was door de plaatselijke policie-bediendenwelke tot dus verre zich getrouw aan de Brit sche overheden hadden betoond, in eene bergengte geloktin welke zij door eene overmagt van Kaffersvan den stam van Gaikawaren overvallen waarbij 38 man «der Engelschenzoo officieren als anderen, buiten gevecht zijn geraakt. Het waren de Kaffersdie daarbij de eerste dadelijke vijande lijkheid hebben gepleegd. Na het behalen van dit voordeelhebben de Kaf fers drie koloniale militaire dorpenAVoburn Auckland en Jobannesberg aangetast en in de asch gelegden daarbij een deel der bewoners om 't leven gebragt. Alleen in Johannesberg zouden 26 mannen, 8 vrouwen en 11 kin deren vermoord zijndoch volgens een later herigtwaren de vrouwen en kinderen gespaard. De Gouverneur had bij zijnen terngtogt van het fort Cox, 250 scherp schutters te paard bij zich, welke zoo het schijnt geen verlies hebben gele den maar daarentegen den vijand veel nadeel hebben toegebragt. De dap perheid en bedrevenheid van dit corps't welk uit de hewoneas des lands is zamengesteldwordt hoogelijk geroemd. In Port Elisabeth is de Heer Stockenstroom verzocht geworden, om zich aan het hoofd te stellen van al de gewapende burgerszoowel uit die plaats als uit MancazanaSomerset en Uitenhage en met hen naar de grenzen te trekken. Tijdens de afwezigheid van den Gouverneur Smith, is de Colonel Sommerset gemagtigd, om eene algemeene wapening te verordenen. Men be greep, dat al de versterkte posten in Britsch-Kaffcrland bezet moesten blijven. Zij waren alle voor 6 weken van leeftogt voorzien, en hadden de middelen om een leger van hulptroepen de noodige ondersteuning te verschaffen. Men scheen overtuigd dat niets behoorde te worden verzuimd, om de Gaika's ge zamentlijk en eens vooral uit de Amatola's te verdrijven. Het verlies der Engelschen bestond in 48 doodenen 20 a 30 gewonden zoo officieren als soldaten. In de militaire dorpen waren, naar men jaere- kende, 70 personen vermoord. TRaGT?" NOTIFICATIE. Gedeputeerde Staten van Zuidholland Gelet op het 2dc lid van art. 73 der kieswet van den 4dcn Julij 1850 Staatsblad N°. 37)noodigen de in woners dezer provinciedie elders dan in Zuidholland aangeslagen zijn in 'sRijks directe belastingen, uit, om daarvan vóór den l5te» April aanstaande te doen blijken aan deze vergadering, door overlegging van het Aanslag biljet of van een uittreksel uit de Kohieren der directe belastingenten einde daarop worde gelet bij de opmaking der lijst van hoogst aangeslagenen voor de verkiezing van Afgevaardigden ter Eerste Kamer der Staten-Generaal zullende de bedoelde stukken behooren te worden ingezonden aan het Locaal van het Provinciaal bestuur van Zuidholland in het Korte Voorhout te 's Gra- venhagemet opgave vana. den naamde voornamen en de woonplaats van den aangeslagenenb. de plaats en dagteekening zijner geboorteen c. de dagteekening zijner naturalisatiezoo deze heeft plaats gevonden. Gedeputeerde Staten voornoemd 's Gravenhage 4 Maart 1851. VAN BYLANDT. Ter ordonnantie van dezelve, JUST DE EA PAISIÈRES. KERKNIEUWS. GOUDA, 8 Maart. De Kerkeraad der Hervormde gemeente alhier, heeft geformeerd het volgende twaalftal Predikanten, alpliabelisch gerangschikt: DD. Adriani, te AVaddinxveen; Bruins, te Leusden; Bijdendijk, te Asperen; van Ameyde van Duym, te Kedichem; Fabius, te Garderen; Houël, te Nu- mansdorp; Menzel, te Renesse en Noordwelle; Overman, te Gapinge; Rolda- nus, te Katwijk aan den Rijnter Ilaar Romeny, te Eemnes-BinnenVer beek, te Doorn; van Voorstte Almelo. MIDDELBURG7 Maart. Uit het bekend gemaakt twaalftal Predikanten heeft de Kerkeraad der Hervormde gemeente alhier, gevormd dit zestal: DD. Taats, te Harderwijk; Verhoeff, te Sluis; Molenaar, te Scheveningen Steenberg, te Dirksland; van Toorenenbergente A'lissingen; van Rhijn, te Chaam. En vervolgens dit drietal: Taats, Molenaar en van Rhijn. De collecte ten behoeve der noodlijdende kerken cn personen heeft in 1850 opgebragt 27,417.

Leydse Courant | 1851 | | pagina 3