gehouden, deel te nemen; terwijl Jhr. van Scherff, Gevolmagtigd Gezant, van Nederland bij den Duitschen Bondgelijke last is opgedragenvoor zoo veel het Hertogdom Limburg hetreft. Reeds is de Baron Willmar uit de Residentie naar Duitschland vertrokken. - De Staats-Courant van heden hevat de wet van den 21stcn December 1850 houdende nadere voorziening ter verdere voortzetting der werken tot Droogmaking van het Haarlemmer-Meer welker eerste artikel hepaalt Tot verdere voortzetting daarvan wordt de som van ƒ8,000,000 vastge steld hij de wet van 1839 en nader geregeld hij die van 1843 verhoogd met een milliocn negen honderd zestien duizend drie honderd vier en veertig gulden tachtig cents ten gevolge waarvan de hierna vermelde artikelen van den staat der kosten van evengemelde droogmaking, hij de laatstgeinelde wet vastgesteld worden aangevuld met de sommen daarnevens uitgetrokken te weten I. Werken ter voorziening in de behoeften van Rhijnlands uitwatering, de verruiming van het Katwijksche Kanaal en van den Rhijnshurgschen Vliet met de daartoe behoorende sluis-en hrugwerkenstoomgemaalsluis en boezem te Spaarndam mitsgaders de verruiming van het Spaarne 214,533.23 J. II. Schadeloosstellingen voor in te nemen grondenge houwen en andere eigendommen- 22,500.00 IV. Leverantie van stoomwerktuigen ter uitmaling van het Meer, stichting van gebouwen tot plaatsing van de zelve reparatiën en brandstoffen daartoe benoodigdmits gaders het personeel daartoe vereischt wordende- 108,000.00 VII. Verkaveling der droogte maken landen, het schie ten van togtensloten en waterleidingenaanleg van vaarten en bruggen- 1,096,375.50 VIII. Onderhoud der reeds voltooide en nog te maken werken- 90,000.00 IX. Kosten van het personeel, politie- en justitie-kos- tenreis-, verblijf- en bureau-kostengrond- en polder- lasten der ingenomen eigendommenadsistentie hij opne mingen, afbakeningen, vervaardiging van modellen, nemen van proeven kosten van procedures en andere dergelijke uitgaven- 153,000.00 XI. Onvoorziene uitgaven- 231,930.06J. ƒ1,916,344.80 - Gisteren avond heeft er in het Hotel van het Ministerie van Justitie hij den tegenwoordigen President van den Ministerraad, eene buitengewone vergadering van dien Raad plaats gehad. Gisteren is alhier overleden de Heer B. van der Haersedert den jare 1816 Secretaris der stad 's Gravenhage. AMSTERDAM3 Januarij. De Nederlandsche Regeringgebruik makende van het regthaar hij artikel 28 van het den 29sten Julij 1846 met België gesloten handelsverdrag verleend, heeft, hij een schrijven van den 9llcn December 11., aan de Bel gische Regering hekend gemaakt, dat gemeld handelsverdrag met 1 Januarij zal ophouden van kracht te zijnen tevens voorgesteld onderhandelingen te openen over eene schikking welke in de plaats van het verdrag van 1846 zal treden. De Belgische Regering heeft vruchteloos getracht deze opzegging van de gesloten overeenkomst te voorkomen en het voorstel om over een nieuw handels- en scheepvaartverdrag te onderhandelenaangenomen. Het Journal d'/Invers beschouwt deze opzegging als een ernstig en voor België zeer nadeelig feil en voorspelt dat Antwerpen als handels-stad geheel door Rotterdam in de schaduw zal worden gesteld. AmstCour.) In den avond van 31 Dec. is te dezer stede, door middel van een valschen sleutelde huisdeur van de Kasthouders de Gebroeders AVeijgel op den Nieuwendijkgeopend. De daders hebben uit eene lade onder den toonbankde sleutels der verschillende kasten genomendie zij ledigden. Het grootste gedeelte der gestolen voorwerpenbestaat uit gouden en zilve ren horologiën, de gezamentlijke waarde wordt op ƒ6000 begroot. Er is nog geen spoor der bedrijvers gevonden. De Gchr. Weijgeldie gewoonlijk den een om den ander 'savonds hij hunne moeder, mede op de Nieuwendijk woonachtig, gaan avondmalen, hadden zich juist op dien avond, bij gele genheid van de verwisseling des jaars, te gelijk van huis hegeven, en tus- schen 11 en 12 ure is de diefstal gepleegd, daar de jongste der beide broeders, te middernacht te huis komende, huis en winkel open en beroofd vond. In het jaar 1850 zijn alhier geboren 4004 zonen, 3904 dochters, te zamen 7908 kinderen. Overleden 6912 personen. Gehuwd 2340 paren. Er hebben 33 echtscheidingen plaats gehad. ARNHEM, 2 Januarij. In den nacht van het oude op het nieuwe jaar heeft men in het dorp Oosterbeek weder een slagtoffer te betreuren gehad van de gewoonte, om hij die gelegenheid geweer- en pistoolschoten te lossen. Een persoonhij andere lieden aldaar in de kost zijnde, opende des nachts de deur en schoot in de duisternis zijn geweer, met hagel geladen, met dat noodlottig gevolg, dat hij zijnen kostbaasdie zich juist naar huis begaf, zoodanig trof, dat deze terstond daarop den geest gaf. De bewerker van dit ongeluk heeft zich zeiven hij de justitie aangegeven. APELDOORN, 2 Januarij. Op den eersten dag des jaars waren in eene herberg, eenige jongelieden nog in drinkgelag na elf urehet uur voor de sluiting der tapperijen bepaald. Een der Veldwachters hen willende verwijderen geraakte met een der aan wezigen handgemeenmet dat ongelukkig gevolgdat hij ter zelfverdediging denzelvenna eenige worstelingzoodanig hij den das greepdat er al zeer sjioedig de dood op volgde, hetwelk eerst bemerkt werd toen men den ver- slagene in verzekerde bewaring wilde stellen. BUITENLAIVDSCHE BERIGTEN. BWfiELAlSD, LONDEN1 Januarij. Twee inwoners van een plaatsje nabij Manchester ontmoetten elkander, eenige weken geleden, in de straten van Liverpool. De een, die ongehuwd was, wandelde alleen, de ander hield een jong meisje onder den arm, in wier hijzijn hij zijne wettige vrouw geheel scheen te vergeten. De naburen schudden elkander in het voorbijgaan de handen ieder ging zijnen weg maar op eens viel liet den ongehuwde in liet paartje op den voet te volgen, en weldra vernam hij dat zijn buurman twee plaatsen op een naar Amerika bestemd schip gehuurd had. Te huis gekomen waarschuwt hij de verlatene vrouwdeze spoedt zich naar Liverpool en geeft den Kapitein van het zeilrêe liggend vaartuig hare treui'ige omstandigheden te kennen. «Verlies geen tijd, antwoordt de brave man, ga naar huis om uwe reishagaadje te halen, kom hier terug, en ik heiast mij met het overige." De vrouw deed zoo, en werd in stilte aan boord genomen, terwijl de Kapitein gelegenheid vond om de mededingster even stil te ontschepen, het anker ligtte en vertrok. Men kan zich de gewaarwordingen des ontrouwen echtgenoots voorstellen toen hij, in zijne kajuit gekomen, zijne wettige vrouw daar ontmoette. Te Liverpool heeft des morgens vroeg van den tweeden Kersdag het vol gend zonderling voorval plaats gehad. Eenige gaauwdieven waren bezig in een magazijn van goud en zilver in te breken en daartoe een gat in een win kelluik te zagenom zoo de hinnengrendels te hereiken. Dit hoorde de winkelbediendedie alleen in huis washij stond stil opvoorzag zich van een touw met een strik en bleef op de wacht staan. Weldra kwam er een arm van een der gaauwdieven doorwaarop de bediende den strik om dien arm sloeg. Nu maakte hij geruchtmaar de huren hoorden het nietde gevangene riep zijne makkers toedat zij hem den arm zouden afkappen doch de winkelbediende hoorde weldra een doodsgereutel en alles werd stil. Tegen den morgen zagen de voorbijgangers het schouwspel. De gaauw- dief was door zijne makkers gedood met een dolk, die nog in den wond stak. De bediende hield in huis den arm van het lijk nog vast, hij maakte nu op nieuw gerucht en de zaak werd van heide zijden opgehelderd. Die trouwe jongeling heeft alzoo door zijne slimheid en tegenwoordigheid van geest zijn meester voor groote schade en zich zeiven voor den dood behoed. De Heeren TongeCurry Comp., aanzienlijke reeders te Liverpool hebben eene circulaire doen drukkenwelke betoogtdat de voorzeggingen omtrent de noodlottige gevolgen der scheepvaartwetten valsch warenen zich geenszins verwezentlijkt hebben. Te Kingstown-upon-Thames bevindt zich een oud zeeman, van bijna 100 jarendie met bedelen eene sobere hete broods ophaalt. Geboren 1 Mei 1751, kwam hij in 1773 aan boord en diende onafgebroken tot 1327. Hij maakte al de ontdekkings-reizen mede met den beroemden Cook, en was er bij tegenwoordig, toen deze op het eiland Owhyhee gedood werd. In 1798 nam hij te Spithead deel aan den opstanddie op de vloot uitharsteen of schoon hij nog jaren daarna diende, ontzeide hem de Admiraliteit alle aan- sptraak op pensioen en ondersteuning. De Heer Harris te Alexandria heeft weder papyrus-rollen ontdekt, die gedeelten der boeken van de Ilias van Homerus en van de spraakkunst van Tryphon van Alexandrië behelzen. BELifiE®, BRUSSEL, 1 Januarij. Het getal kinderen dat in de laatste weken in ons land vooral in Brabant is gestorvenis zeer aanmerkelijk. In Brussel alleen stierven bijna 300 kinderen heneden de 8 jaren, meerendeels aan mazelen en roodvonk. In 1850 zijn uit Antwerpen met 40 schepen7016 landverhuizers naar Amerika vertrokken. In 1848 vertrokken er ruim 11 en in 1849 ruim 10,000. F15. A XT Si BSS.SÏi. PARIJS2 Januarij. De Hertogin van Orleans heeft, hij gelegenheid van den Nieuwejaarsdag, 5,000 fr. gegeven voor de armen dezer stad. Gisteren heeft op het Ministerie van Financien de inschrijving plaats gehad voor 1,543,547 fr. rente 5 pCt. en van 193,217 fr. rente 3 pCt. De Heeren Gebroeders v. Rotschild hadden voor dc5pCts. een aanbod gedaan van 94.50, het comptoir national van 93.25 en de Heer Leinercier de NerviUe namens de Ontvangers-Generaal van 94.65. Aan dit laatste, zijnde het hoogste bod, is derhalve de toewijzing geschied. Ook voor de 3 pCts. is het aanbod van de compagnieschap der Ontvangers-Generaal, zijnde 56.60, aangenomen, ter wijl het aanbod van de Gehr. v. Rothschild slechts 56 fr. 50 c. bedroeg. Naar de daling te oordeelen, welke heden op de beurs heeft plaats gehad, schijnt deze uitkomst geen gunstigen indruk gemaakt te hebben, daar men

Leydse Courant | 1851 | | pagina 2