BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. lien in hunne denkbeelden omtrent de onzekere uitkomsten daarvan bevestigd. Maar is dit bevreemdend als men denkt aan den gespannen toestand en de onrustige stemming van jongelieden van 16 of 1719 of 20 jaren, die voor zulk eene geheel vreemde regtbank verschijnendie maanden achtereen den wijden omvang der meest uiteenloopcnde vakken hebben nagegaan die rus teloos bun geheugen dan met dezedan met die kundigheden hebben be laden en die nu eindelijk in weinige uren rekenschap zullen geven van al dat geleerde, hetwelk welligt naar eenen geheel anderen maatstaf zal beoor deeld en volgens gansch andere beginselen zal getoetst wordendan zij en hunne leermeesters konden verwachten, is het te verwonderen, dat zij in de laatste dagen en uren hij de gedachte aan den onzekeren uitslag van zulk een onderzoek, als gejaagd waren? Vervolg hierna). 's GRAVENHAGE27 December. Z. M. heeft den Heer F. van de Poll, Staatsraad in buitengewonen dienst, benoemd tot Ridder met de Star van de Luxemburgsclie orde van de Eikenkroon. Z. M. zal Woensdag den 8sten Januarij openhaar gehoor vcrlcenen. -Z. M. heeft onderscheiden Zee-Officieren in rang bevorderd. H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van Z. K. H. Prins Hendrik, zijn gisteren middag, ruim 2ure, met eenen extra spoortrein, in goeden wel stand van Soestdijk in deze residentie aangekomen. II. M. heeft het huiten- verblijf Buitenrust, aan den Scheveningschen weg, betrokken. - De Minister van Oorlog zal aanstaanden Dingsdag geen gehoor verleenen. Heden nacht is alhier overleden de Ileer Mr. W. II. HofstedeRaads heer in den Iloogen Raad. De afdeelingcn van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn gisteren vergaderd geweest, om te onderzoeken de ontwerpen der Staatsbegrooting voor den jare 1851 en andere aanhangige wets-ontwerpen. Al de hoofdstukken der Staatsbegrooting voor 1851 zijn nu door de Tweede Kamer aangenomen, en wel met de volgende meerderheid: I, Huis des Konings met algemeene stemmen. 11, lïooge Collegien van Staat en Kabi- 55 tegen 7 33 III, Depart. van Buitenl. Zaken 49 14 33 IV, 56 6 33 V, Depart, van Binnenl. Zaken 57 33 2 33 VI, Dep. v. d. Herv. en and. Eerediensten 47 33 16 33 VII, Depart, voor den B. K. Eeredienst 55 6 33 VIII, 00 b 2 33 IX, A, Nationale Schuld algemeene 33 IX, 53 tegen 8 33 X. Depart, van Oorlog 49 33 14 33 XI, Depart, van Koloniën algemeene 33 XII, Onvoorziene uitgaven algemeene 33 De wet op de middelen 44 tegen 15 33 Tegen het H',c Hoofdstuk de Ileeren: Dommer van Poldersveldt, Taets van Amerongenvan Akerlakenvan DoornHoffmanMackay en van Lynden. Tegen het IIIdc Hoofdstuk de Heeren: Bots, Taets van Amerongen, de Poorter, Jongstra, van der Heyden, van Doorn, Reinders, van Goltstein, Sloet tot Oldhuis, Storm, Luyben, Zylker, Schooneveld en Westerhoft. Tegen het IVde Hoofdstuk de HeerenDommer van PoldersveldtTaets van Amerongen, Hengst, Jongstra, van Goltstein en Luyben. Tegen het Vdc Hoofdstuk de Heeren: van Hall en van Goltstein. Tegen het VIde Hoofdstuk de Heeren: Storm, Hengst, Reinders, van Hall, Taets van Amerongende PoorterEngelenDommer van PoldersveldtStorm van 's GravesandeSchooneveld, Boreel van Ilogelanden, Gevers van Ende geest van der Lindenvan Zuylen van Nyeveltvan Goltstein en de Voor zitter. Tegen het VIIdc Hoofdstuk de Heeren: Storm, Hengst, Reinders, van Hall, de Poorter en Dommer van Poldersveldt. Tegen het VlIIste Hoofdstuk de Heeren: Ilugenlioltz en Reinders. Tegen het IXde Hoofdstuk de Heeren: v. d. Heyden, Jongstra, Zylker, van der Veende PoorterHugueninHengst en van Wylich. Tegen het Xde Hoofdstuk de Heeren: Zylker, van Akerlaken, Westerhoff, Metman, Ilugenlioltz, Taets v. Amerongen, Reinders, Hengst, de Poorter, van der HeydenStormDommer van Poldersveldtvan der Linden en Sloet tot Oldhuis. Tegen de wet op de middelen de Heeren: de Poorter, van Wylich, Rein ders, Zylker, van Lynden, van der Veen, Hengst, van der Heyden, Mackay, Jongstrade LimpensHugueninde Lom de BergDommer van Polders veldt en Westerhoff. Eerste Hamer ter Stateit'deneratul. Zitting van Vrijdag 27 December. In deze zitting heeft de Voorzitter berigt gegeven, dat door de afdeelingen benoemd zijn tot hare Rapporteursvoor het wets-ontwerp tot aanvulling der wet van 14 September 1849 omtrent provinciale belastingen in Fries land; omtrent die tot heffing van provinciale belastingen in Noordholland, FrieslandOverijsselDrenthe en Limburgen omtrent dat tot regeling der ontvangsten en uitgaven van het Pensioenfonds voor Burgerlijke Ambtenaren over het jaar 1851 benoemd zijn de Heeren de Brauw, Borski, van Heec- keron van Wassenaar en Martens van Sevenhoven. Voorts is bepaald dat op morgenZaturdagonmiddelijk na afloop der verkiezing van den Griffier de beraadslagingen zullen plaats hebben over het wets-ontwerp tot afschaf fing der leges in zake van in- en uitgaande regten en accijnsen. Zitting van Zaturdag 28 December. In deze zitting is met 28 van de 35 stemmen tot Griffier dier Kamer ver kozen Jhr. Mr. J. A. Singendonckthans Commies-Griffier. De benoemde heeft dadelijk na het afleggen van den eed, zijne betrekking aanvaard. Aan de orde van den dag zijn de beraadslagingen over het ontwerp van wet strekkende tot afschaffing der leges, en tot regeling der kosten van toe- zigt en verificatie in zake van de in- en uitgaande regten en accijnsen. Een aantal leden hebben liet woord gevoerdde Minister van Finantiën heeft het ontwerp verdedigd en ten slotte gezegd, dat de afstemming, eene grievende teleurstelling voor hem zou opleverenen dat hij met leedwezen zou zien dat de eerste maatregeldien hij tot verbetering van deze aangele genheid voorstelde, zou schipbreuk lijden hij deze vergadering. Verworpen 35 SS L 1 BRUSSEL26 December. De som die op het stadhuis alhier gestort is voor een gedenkteeken voor wijle H. M. bedraagt ruim 50,000 fr.het getal inschrijvers ruim 51,000. - De Kamer van Vertegenwoordigers heeft in hare zitting van eergisteren met 52 tegen 16 stemmen het wetsontwerp aangenomen, tot huitenkoers- stelling der gouden munt. 3VAIVEL.S. De Commissie van Censuur heeft onlangs op de lijst van de verboden boe ken de volgende gesteld: de werken van Ovidius, Lucianus, Lucretius, Sophocles, Göthe, Schiller, Shakespeare, Goldsmith, Molière, Humboldt, Victor Hugo, de Lamartine, Paul de Koek, G. Sand en Thiers. De onlangs gemelde herigten omtrent eenen opstand op Siciliëzijn ge deeltelijk bewaarheid bevonden. In den omtrek van Palermo hadden zich verscheidene gewapende henden georganiseerd, die zich in de bergen ophiel den. De eerste krijgsbedrijven der tegen deze benden afgezondene Napelsche troepen waren met geen gunstigen uitslag bekroondhetgeen den moed der opstandelingen had aangevuurd. Vooral hadden eenige hattaillons Napelsche jagers veel geleden. De Generaal Pronio was aan het hoofd van eene aan zienlijke krijgsmagt, met artillerie, tot ondersteuning der jagers uit Palermo opgerukt. De gemeenschap der Regering met het binnenland was echter ge heel gestremd. Sommige der benden telden meer dan 600 gewapende op standelingen en men duchttedat weldra weder bloedige gebeurtenissen op het eiland zouden plaats hebben. PiaïTISSEiK. De Saar- en Moezel- Ze it ung berigt uit Luxemburg, dat er spraak was van eene vereeniging van dat Groothertogdom met de Pruissische Rhijn-pro- vincie, waarvoor Nederland dan eenige Rhijnstreken in Kleef en Gelder in ruil zou hekomen. met 26 tegen 9 stemmen. Voor de Heeren van Ryckevorselde Lidth de JeudeII. HooftMartens van Sevenhovenvan Beeck Vollenhovenvan SwinderenCost Jordens Bosch van Drakenstein en Blankenheym. Daarna is uitgebragt het verslag der afdeelingen over de hegrootingswetten. De Commissie heeft zich bepaald tot de opmerkingendat het der Kamer onmogelijk is geweest het voorloopig onderzoek nader voort te zetten, door dien de tijd bijna verstreken was. De Kamer heeft besloten, om van het nader onderzoek af te zien, onder ernstig en nadrukkelijk protest over de miskenning der regten van de Eerste Kamer en van de pligten welke op haar rusten. De Regering heeft geantwoorddat zij het betreurt dat de omstandigheden niet hebben toegelaten, dat de Eerste Kamer den noodigen tijd en zorg aan de begrooting heeft kunnen besteden, maar is daarbij overtuigd dat, haar geen gegrond verwijt kan worden gedaande zitting was zoo veel later ge opend. Zoo dikwerf de Kamers op het gewone tijdstip geopend wordt, zal de Regering zorgen dat de stukken vooraf gedrukt zijn. Met genoegen heeft de Regering gezien dat de Kamer geene stremming in den gang der zaken wil te weeg brengen. De zitting wordt bepaald op Maandag 30 dezer. LEEUWARDEN24 December. Zondag avond jl. heeft alhier door middel van uit- en inwendige braak een zeer belangrijke diefstal, ten huize van Mejufvrouw D op het Vliet wo nende en terwijl deze zich met de huisgenootenafwezig bevondplaats gehad. Behalve een juweelen boot met twee strengen gitten en een aantal gouden en zilveren voorwerpenheeft men zich meester gemaakt van 7 stuks Certificaten Work. Schuld, ieder groot ƒ1,000 aan nominaal kapitaal, ren tende 2£ pCt,. ten name van het Administratie-Kantoor Ketwich en Voorn - bergh N«'. 16976, 18134, 21360, 22298, 39972, 128304 en 155613, 4 Ardoins a 85 rentende 5 pCt. Nos. 128474211940625 en 54672 1 Bankbillet a ƒ200, 4 of 5 dito a ƒ100 en ongeveer 60 aan geld, waar onder 2 a 3 tiengulden-stukken. Het heeft de Justitie nog niet mogen gelukken de daders in handen te krijgen.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 2