De Commissie van de Tweede Kamer, belast met bét aanbieden aan Z. M. van eene lijst van drie Candidaten voor het Voorzitterschap, beeft zich heden van bare taak gekweten. De Vrijmetselaars loge l'Union beeft tot haren voorzittendcn Meester, in plaats van wijlen den Heer G. W. Verwey Mejan, gekozen den Heer C. A. Rid der van Rappard. Ttveede Bi:ime»' ties' SHu lest-Hesieraa Zitting van Zaturdag 12 October. Uit liet, aan Z. M. aangeboden drietal is tot Voorzitter benoemd de Heer Duymaer van Twistdie liet Voorzitterschap met eene aanspraak aanvaardt. De Vergadering is overgegaan tot de zamenstelling barer afdcelingenge durende de twee eerste maanden, de uitslag is als volgt: Voorzitters. 2(tc Voorzitters Is,c Afd. de Ileeren van der Linden. Engelen 2lle Luyben. Heemskerk. 3<,e v Backer. Boreel. 4I,C Wichers. van Goltstein. 5''e a u de Man. Sloet tot Oldhuis. AMSTERDAM, 11 October. In het cellulair Huis van Arrest beeft Klaas Volkers, zich in den nacht van 8 op 9 dezer door ophanging van bet leven beroofd. Hij was dezelfde, wiens poging tot zelfmoord reeds eenmaal door zijne medegevangenen in bet oude Huis van Arrest was verijdeld. Lang reeds had hij liet voornemenen herhaalde malen te voren gaf bij er kennis van. Hij weigerde boeken, wan deling en toespraak en bad de in zijne cel hangende Bijbelspreuk omgekeerd; hij loochende, volgens zijn eigen zeggen, bet bestaan der Godheid en haatte bet, geheele menschdom. Nog weinige oogenblikken vóór zijnen dood gaf hij aan zijn wrevel in vloeken en schimpen tegen zijne bewakers lucht. Hij was geen gewoon misdadiger, geen alledaagsche gaauwdief, maar hoogstwaarschijn lijk het, hoofd der bende Volkers. Deze lieden zullen op 29 dezer te regt staanbeschuldigd o. a. van den beruebten diefstal bij den goud- en zilver kashouder Manikus, aan den Helder; van dien aan bet Tolhuisje en van onderscheidene andere diefstallen, betzij als hoofddaders, betzij als mede- pligtigen. Men verzekertdat onder de verbeteringen in bet belastingstelselwaar van in de Troonrede gewag gemaakt wordt, zoude behooren eene afschaffing, geheel of ten deele, van sommige accijnsen, en wel inzonderheid van die op de brandstoften, terwijl men daarentegen bedacht zou zijn op de invoering van eene belasting op de coupons. Bbl BUITEMiANDSCHE BERIGTEN. BELGIË. OSTENDE, 11 October. De Koningin Louise Marie Charlotte IsabellePrinses van Orleansdochter van wijlen den Koning van Frankrijk Lodewijk Philipsis heden morgen even acht ure, in den ouderdom van ruim 38 jaren overleden. Zij heeft tot bare laatste oogenblikken hare helderheid van geest behou den en beeft den vorigen dag ten twee ure de troostmiddelen der kerk ont vangen, waarbij zij verlangd beeft dat hare kinderen zouden tegenwoordig zijn. De Koning en de geheele familie der Koningin waren er ook bij. De Koning is ontroostbaar. S TT AL IE. ROME1 October. De Paus heeft gisteren het reeds lang aangekondigde geheim-consistorie in bet Vaticaan gehoudenen als Kardinalen benoemdde Aartbisschoppen van Nicaea, R. Fornari, Pauselijk Nuntius bij de Fransclie Republiek; van Tou louse, P. T. D. d'Astros; van Toledo, J. J. Boimel y Orho van C'apua, J. Cosenza; van Besancon J. M. A. C. Matbieu; van Sevilla, J. J. Romo; van RlicimsT. Goussetvan OllmiitzBaron von Scmcran Beckh van Keulen, J. Geissel; van Braga (Portugal) P. P. de Figueredo de Cunha e Melloen die der onlangs door Z. II. gevestigde Metropolitaankcrk te West minster, N. Wiseman, Apostoliek Vicaris van het district van Londen; voorts den Bisschop van GubioJ. Peccien dien van Breslau M. Diepenbroeken Mgr. RobertiAuditeur-Generaal der Apostolieke Kamer. De allocutie, door den Paus in dit consistorie gehouden, is nog niet bekend. PKVISSÜS. BERLIJN 9 October. Alhier is eene Maatschappij opgerigt voor kolonisatie vim centraal Ame rika en reeds zijn voorloopig 5,000 aandeelena 200 till, elk uitgegeven. De landerijen worden voor de kolonistendoor vooruitgezonden arbeiders ge reed gemaakt. Reeds hebben zich 600 gezinnen aangemeldvan de 500 eerste inschrijvers bekomt ieder door het lot een bebouwbaar stuk land van 32 acres als vrij eigendom. De Regering begunstigt de onderneming aan welker hoofd eenige hooge ambtenaren en industriëlen staan. JIESSEtf-KASSEL.. Eene bezending uit de officieren en eene van liet Hof van Appèl naar den Keurvorstzijn vruchteloos gebleven. De Keurvorst blijft onvatbaar voor alle vertoogen. De schilderij die de Const. Zeitung van hem en zijne voor vaderen ophangtis niet geschikt om zijn huis of zaak een goed hart tc doen toedragen. Zijn overgrootvader die van 176088 regeerdeging tot de Piooinscbc kerk over, dreef den afschuwelijken soldaten-handel met Ame rica, en zag den dood zijner onderdanen aldaar, met verlangen te gernoet, omdat ieder gesneuvelde hem betaald werd; waarom hij zelfs zijn Bevelhebber aldaar aanschreef om toch liet volk zoo veel mogelijk bloot te stellen opdat lnj het meeste geld zou trekken. Zijn opvolger Frederik Willem I was niet veel beter, en ruimde het land van wege zijn zedeloos leven, zijn natuurlijke afstammelingen werden bij menigte geadeld bij de Gravin Hessenstein bad hij drie en twintig kinderen. De tegenwoordige Vorst Frederik Willem II groeide in ondeugd op, zijne gierigheid en hebzucht evenaart zijne zedeloos heid. Hij verhief eene burgerdochter tot Gravin von Reichenbachdie zich gelijk stelde met zijne Gemalineene edele Prinses van Pruissendie do achting en liefde des volks bezatzoodat zijn volk waarlijk geen reden heeft om hem eenige achting of liefde toe te dragen, wiens diep verdorven Huis in overmoed de pligten van mensch en vorst straffeloos met voeten meent te kunnen treden. GRIEKENLAND. ATHENE, 26 September. De drukpers houdt zich nog altijd bezig met de kerkelijke aangelegenhe den. De strijd over bet door Griekenland aangenomen kerkelijk statuut duurt voort, en terwijl de Russische partij Griekenland wegens-de aanneming daarvan gelukkig prijstvoorspelt de Engelscbe partij den ondergang der Gricksche onafhankelijkheid daaruit. De waarheid zal ook hier wel in het midden liggen, en bet nadeel, genoegzaam opgewogen worden door de zede lijke voordooiendie eene wedervereenigmg der afgescheiden kerken onver mijdelijk moet opleveren. De Archimandriet Apostolides die vroeger de onderhandelingen in Con- stantinopel gevoerd en het concordaat gesloten heeftvertrekt heden naar St. Petersburg met eene zending aan het Russische hof. Deze heeft niet enkel de officiële kennisgeving van de kerkelijke wedervereeniging ten doel, maar ook de regeling cencr andere aangelegenheidwaarbij Griekenland groot belang beeft. In de laatste jaren zijn namelijk in Rusland een aantal rijke Grieken gestorven, die hun vermogen tot bepaalde, algemeen nuttige einden aan den Griekschen Staat vermaakt hebben. De uitlevering van die nalatenschappen welke verscheiden inilliocnen drachmen bedragen, ontmoet hinderpalen in de Russische wetgevingwelke de genoemde geestelijke moet trachten uit den weg te ruimen. Hij wordt vergezeld door twee jongelieden kweekclingen van het geestelijk seminariedie zich naar St. Peterburg bege ven om aldaar hunne theologische studiën tc voltooijen. WEST-INDIK. St. GEORGE d'ELMINA, 31 Julij. Zoodra bier bet stranden van de Engelscbe brik Norma te Axim bekend was, is de Gouverneur van der Eb met een detachement militairen van bier, daarheen vertrokken, om zoo veel mogelijk van bet gestrande te redden en bet onbeschaamde stelen der negers te belettenhetwelk door den komman- dant van het Hollandsclie fort te Axim ten gevolge van gebrek aan magt niet kon verhinderd worden. Voor zooveel er kon geborgen wordenis zulks verkocht aan den Heer Oldfieldvan Sierra Leona. De gansche equipage van bet gestrande schipis door de Rntterdamsche brik St. George de la Mina Kajrt. J. J. van der Ebkosteloos naar bet fort Elmina overgebragtdaar deze ongelukkigen van alles ontbloot en beroofd waren. Alle Nederlandsche ambtenaren en verdere Europeanen op de Nederlandsche forten, genieten de beste gezondheid. De handel is echter bij voortduring onvoordeelig en staat de behoefte in geenen deele aan de aanvoeren gelijkterwijl de palmolie steeds duur en schaars blijft. De brik St. George de la Mina zag zich genoodzaakt naar de benedenkust te vertrekken om zich van bare lading te ontdoen en zal even als alle andere schepen, op nieuw lang ter kuste moeten vertoeven. De Indiër deelt de volgende tijdingen mede: Volgens particuliere berigten zijn de onlusten op Banka nog op verre na niet gedempt. De invloed van den muiteling Amir schijnt eer toe dan af tc nemen. De resident van Banka is met de stoomboot, die de Europesche brievenmaal in Junij 11. te Batavia bragt, aldaar aangekomen, naar men zegt, om niet den Gouverneur-Gene raal maatregelen te beramen ten einde krachtdadiger den opstand te dem pen. Op het hoofd van Amir is een prijs gesteld van 1000 Sp. matten en op die van do voornaamsten zijner volgelingen, een prijs van 100 Sp>. matten. In de maand Julij 11. beeft zich te Batavia eene vereeniging gevormd, welke onder anderen ten doel heeft, de uitgave van een zuiver natuurwe tenschappelijk tijdschrift. Tot dus verre bestaan de leden uit de Heeren D1'. BleekerD' ScbwanerMaierDr. CroockewitMelvill de Carnbée en Cornets de Groot. Vermoedelijk zullen zicli nog anderen daaraan aansluiten. Spoedig zal met de uitgave van dit tijdschrift een begin worden gemaakt. STA1ÏÜ BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN brengen mits deze ter kennisse van de Patentpligtige Ingezetenen binnen deze Stad, dat tot de afgifte der ingevulde Patentbladen over het dienstjaar 1850/51zal gevaceerd worden ter Stedelijke Secretarie op MaandagenBingsdagenDon derdagen en Vrijdagen den 7, 8, 10, 11, 14, 15, 17 en 18lle» dezer maanddes namiddags van vier tot zes ure. DU RIEU. Leyden, 4 October 1850. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 2