Te Birmingham is den 29stc" Ju 1 ij eene massa valsehc Ooslenrijfesclie bankbillcllen in beslag genomen. De Ooslenrijksclic regering, de lucht gekre gen hebbende, dat in Engeland zulke billetten vervaardigd weiden met het doel om ze later in Oostenrijk te verspreiden, en dat zekere James Hill te Birmingham daarbij de voornaamste deelhebber was, zond berigt daarvan her waarts over, hetwelk tot de gevangenneming van dien persoon leidde. Men vond voor M 15,000 van de bedoelde valsehe billetten bij hem, alsmede een aantal valsehe billetten van de banken van andere landen. In het Icrsche Kerspel Tamlaghtard is een man overleden in den Imo gen ouderdom van 105 jaren. BELCiE. BRUSSEL, 8 Augustus. In den Moniteur leest men: Het gerucht schijnt zich verspreid te hebben, dat alle maatregelen betrekkelijk de passen in België opgeheven zouden wor den, en dat men voortaan vrijelijk in dal land toegelaten zou worden en er zou knnnen reizenzonder cenen pas te moeten vertoonen. Dit is eene dwaling, tegen welker nadeelige gevolgen bet van belang is bet publiek te waarschuwen. De speciale dienst voor de verificatie der passen nan de grenzen is voorloopig opgeheven dat wil zeggen dat bij de aan komst der spoortreinen aan de grensstations, de reizigers somtijds niet allen genoodzaakt zullen worden om hunne passen te vertoonen. Maar uit den genomen maatregel volgt geenszins dat men vrijelijk in het land binnenkomen en er reizen kan zonder voorzien te zijn van behoorlijke en door de Belgische legatie geviseerde papieren; zullende die papieren voortdurend op de eerste aanvrage der bevoegde autoriteiten, hetzij in bet binnenste des lands, hetzij aan de grenzen moeten vertoond worden. De Brusselsehe Indépendance deelt eerst een brief mede nit Smyrna van een reiziger die de landerijen gezien heeft, welke de Sultan aan den Heer de Lamartinc heeft geschonken. Die briefschrijver prijst alles hemelhoog, luchtstreek, vruchtbaarheid, geschiktheid tot allerlei bedrijf; verhaalt dat er 7 dorpen op liggen en een kasteel, en dat er 35,000 stuks vee zoo maar zonder meester rondzwerven. Een ander berigt zegt dat de Lamartine naar Frankrijk terngkeert, en bevat bijzonderheden omtrent het tegenvallen van dat geschenk, en dat de lucht er den Heer de I.amartine niet bevalt en nog een ander berigt meldt dat bij den 7deD Aug. met zijne echtgenoot van Malta tc Marseille is aange komen. IRAKHREJK. PARIJS, 8 Augustas. Den 13den zal de Ilooge Raad van onderwijs, bij de nienwe wet ingesteld, zijne eerste gewone zitting houden; de Minister van Onderwijs is ambtshalve Vcorzilter; de Heer Thiers is door den President der Republiek tot Onder- Voorzitter benoemd. Do Wetgevende Vergadering heeft eergisteren bare laatste zitting voor de schorsing gehouden. Het ongeduld der leden om te vertrekken was zoo grootdat niet minder dan dertien ontwerpen van wetzonder noemenswaar dige discussie, in die zitting aangenomen zijn. Daaronder bevond zich de begrooting van ontvangsten voor 1851, die met 420 tegen 162 stemmen werd goedgekeurd. Het vertrek van den President der Republiek uit Parijs is thans stellig op den 12den dezer bepaald. Volgens het thans officieel bekend gemaakte reisplan zal bij den 12dBn van Parijs naar Dyon vertrekken, den 13deD aldaar verblijven; den 14de" over Chalons en Macon naar Lyon reizen en na een ver blijf aldaar van twee dagen den 17den naar Strasburg vertrekken, alwaar bij den 21slen zal aankomen, na zich op de reis tc Bourg, Besancon, Dole, Bel fort, Mulliauscn en Colmar te hebben opgehouden. Van Strasburg zal de President over Saarburg, Luneville, Nancy, Mctz, Vcrdnn en Chalons den 28stin tc Parijs terugkeeren. ITALIË, ROME, 31 Jnlij. Den 29,tcn dezer is eene verordening van den Minister van Finantiën ver schenen, betrekkelijk de intrekking van het papieren geld, zoo als het ge noemd wordt, maar die eigenlijk strekt om een gedeelte van het papieren geld in renlegevende schuldbrieven te converteren. Het thans in omloop zijnde papier bedraagt eene som van 6.948,850 scadi. Daarvan worden vijf millioen verwisseld tegen certificaten op de openbare schatkist die geen gedwongen koers meer hebben, maar daarentegen 5 ten honderd renten zullen dragen. Het overschot van nagenoeg 2 millioen zal voorloopig in omloop blijven. Tot aflossing vart de nieuwe certificaten zullen jaarlijks 500,000 scudi uit de staats-inkomsten aangewezen, en bovendien de 100,000 scudi daartoe worden gebezigd, welke volgens eene onlangs uitgevaardigde verordening door de gees telijke goederen moeten opgebragt wordenzoodat de gebeele schuld in tien jaren afgelost zal zijn. Het zal thans blijken, zegt een berigt uit Rome, welke mate van vertrou wen de tegenwoordige Regering geniet. Aan pogingen om hare bedoelingen te verijdelen zal bet niet ontbrekenen zij zullen, bij het wantrouwen het welk de Italiaan in bet algemeen tegen dergelijke operatien koestert, mis schien niet vrachteloos zijn. Intussehen zal het gunstig werken, dat dë stor tingen niet in klinkende munt behoeven te geschieden en dat een ieder het papier gaarne uit den omloop zal zien verdwijnen. In allen gevalle echter zal er een geruime tijd moeten verloopcnalvorens men de vrachten van den nieuwen maatregel plakken kan, terwijl aan den anderen kant bet uitzigt op nieuwe belastingen, noodzakelijk om bet bestaande tekort Ie dekken niet zal bijdragen om liet crediet te verheffen. PRÜISSEiK. BERLIJN, 7 Augustus. Ten einde officieren en onderofficieren terug te houden de dienst te verla ten en zich bij het SIceswijk-Holsleinsche leger te verbinden, is doorliet Departement van Oorlog herinnerd, dal zulken hunne aanspraak op de mi litaire wedawen-kas verliezen. Prins Frederik der Nederlanden is bier aangekomen en heeft zich naar Potsdam bij den Koning begeven. In de provincie Pruissen is eene béndc ontdekt die valsehe banknoten van 25 th. inaaktcn. Zij waren zoo riaauwkcurig, dat men ze van de echte bijna niet kon onderscheiden. In de Uegerings-kas te Koningsberg heeft men ontdekt dat reeds voor eefie Som van 5000 tb. aan die noten ontvangen was. Twee ambtenaren zijn, als verdacht van niedcpligtighcidin hechtenis ge nomen. H. M. de Koningin der Nederlandenreizende onder den naam van Gravin van Burenheeft den 8stcn dezer te Keulen nachtverblijf gehouden eri is den 9Jen per stoomboot Rijnwaarts Op vertrokken. MANOTER. Onze Regering is meer dan ooit werkzaam, om zich met zijne handelswe gen aan Nederland te verbinden, bijzonder door kanalisatie, waartoe de Ecms het geschikste voorkomt. Er zijn daaromtrent reeds vele voorstellen in over weging die later aan de Stenden zullen voorgelegd worden. OOSTE9IRMK. WEENEN, 5 Augustus. Men verneemt, dat de vermindering van bel leger nog van grooter omvang zal zijndan men eerst gcmeprid had. Het treurig lot dat Krakau door den zwaren brand getroffen heeft, wekt algemeene deelneming. De Keizer beeft 50Ü overgezonden en de Regering ƒ100,000 voor openbare gebouwen en bijzondere eigendommen aangewezen. FRANKFORT. Men zegt dat de gcmagligdcn van Luxemburg en Hessen-Darmsladt in het Staten-Congrcs verklaard hebben, dat zij niet zouden medewerken aan de in stelling van cenen op te rigten Raad voor gansch Duitschland, volgens de bedoelingen van Oostenrijk; dat hunne regeringen de voormalige bondsverga dering volstrekt niet in bet leven wilden doen terugroepen, nocli Pruissen daaruit verdringen, met welk Rijk zij in de meest gewenschte vriendschappe lijke betrekking stonden. Het Oostenrijksche kabinet beeft daarop zijne bedoe ling nader toegelicht en liet doen voorkomen dat men een nieuwe instelling verlangde ter regeling van al de gezamenlijke Duitsclic belangen, een plan waarvan Pruissen, volgens zijne vroegere voorstellen tot herziening der grond slagen van het Duilseb verbond, ook niet afkeerig schijnt. De Ilooglerraar in de Scheikunde te Halle, R. Marchand, is daar den 3deD dezer in blocijenden leeftijd overleden. HAMBURG, Uit de Hertogdommen wordt berigt, dat alle mededeelingen in de dagbla den, omtrent bet toezenden van geld en liet aankomen van vrijwilligers, zeer overdreven is. Er was naauwclijks geld genoeg ontvangen om 48 uren oorlog te voeren, en slechts 300 manschappen liaddén zich aangemeld. In een laboratorium te P.ensburg, waar men bezig was-granaten te vul len heeft eene ontploffing plaats gehad, waardoor het gebouw in de lucht gevlogen en bet gedeelte van de onde stad, waar liet laboratorium was, veel schade heeft bekomen; men meldt nog niet, hoe\eel menschen er bij omge komen zijn. DENERARKE1V. KOPENHAGEN, 5 Anguslus. Den 3dec dezer is dóór bet Ministerie van Oorlog de volgende bekendmaking in de Duitscbe taal uitgevaardigd w Daar liet zoogenaamde Slceswijk-Holsteinsche leger zich in openbaren op stand tegen zijn wettigen vorst bevindt, zoo worden allen, die niet in de Her togdommen Sleeswijk of Holstcin zijn geboren, en in het leger der opstande lingen als Officieren, Onder-Officieren of soldaten dienen of dienst nemen, aangemaand om deze, niet onder de bescherming van het volkenregt staande dienst onverwijld te verlaten. Bij gebreke van dien zullen zij, wanneer zij in gevangenschap moglen gerakenniet als krijgsgevangenen behandeld worden." Bij Wolilde is den 4dcn eene afdceling Sleeswijk-IIolsteinsclie jagers, met eene Deensche halve batterij en eenigc ruiterij slaags geraakt, waarbij de laatste eenig verlies hebben geleden. Overigens is er niets nieuws omtrent den toestand der vijandelijke legers bekend. Het leger is thans 44,000 man sterk en staat onder de bevelen der Generaals v. Krogh, Moltke en de Meza. Het is verdeeld14 bataillons in fanterie, 5 jagercorpsen, 6 reserve-bataillons, 5 verstërkings-bataillons, 3 re- servc-jagcrcorpsen 2 versterkings-jagercorpsen12 batterijen, 4 regementcn dragonders en 1 regement huzaren, VEREENIGDE STATEST. In Oregon ofColumbie, bet noord-westelijkst gedeelte der VerccnigdcStaten, ten noorden van Californië, mede aan de Stille Zuidzee gelegen, beeft men goudmijnen ontdekt, die in uitgestrektheid noch rijkdom voor die van Cali fornië behoeven onder te doen.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3