KOFFIJHUIS ZOMERZORG. ZOMER-CONCERTEN. Moom- en fioffijljuis öc tlink. BUITEN LAJNÖSCH E BERiGTEN KENNISGEVING. Op Zondag den Ó6dcn Junij d850 lil den namiddag zijn de Liedertafel.-:voorafgegaan door muziek naar liet socicleits-gebouw in den Hout gelogen en vervolgens naar de Kerk terugge keerd, alwaar de oefeningen een aanvang hebben genomen. Bij den wedstrijd der Liedertafels is de eerste prijs toegewezen aan Eutonia van Amsterdam; de tweede aan de vcreeriiging van Botterdam; de derde aan Amfion van Rotterdam; en is eene medaille verleend aan Frisia, als van de verst afgelegene plaats herwaarts gekomen. LEEUWARDEN, 12 Junij. De jaarlijksche Algemeene Vergadering van de leden der Broederschap van Notarissen in Nederland, die gisteren voor de eerste maal hier ter stede plaats hadwerd door ongeveer 80 leden uit de onderscheidene provinciën bijge woonden is met een maaltijd besloten. Deze instelling telt thans 380 le den. De vergadering zal in het volgende jaar gehouden w orden te Middelburg. EN«ELA.\ D, LONDEN, 11 Junij. Het committé voor de daarstelling van een gebouw voor de groote ten toonstelling alhier had 245 ontwerpen ontvangen. Bij het verslag zijn twee lijsten gevoegd van architectenwier ontwerpen bijzondere vermelding ver dienen. De eerste bevat 70 namen en is eene lijst dergenen die regt hebben op eene gunstige en vercerende onderscheiding. De tweede is eene lijst van hen die op eene nog grootere onderscheiding aanspraak mogen maken; daarop bevinden zich slechts 18 namen, te welen: drie van Engelsche en 13 van Fransche architecten, benevens die van een Amslerdainsch en van een Weener architect, de naam van den eerste is die van den Heer M. G. Tétar van Elven. PRUISSEN. BERLIJN, 12 Junij. Heden middag ten 12 ure is het Vorsten-collegie der Duitschc Unie onder het Voorzitterschap des Hecren von Sydow geopend. De wolmarkt alhier is afgeloopen, nadat de prijzen in de laatste dagen eenigzins gedaald warenofschoon zij hooger bleven dan in het voorgaande jaar. De overgchleven voorraad is dan ook weinig belangrijk. Opmerkings waardig is hetdat zich op deze markt voor het eerst Australische wol be vond welke geprezen wordt. OOST E1* li IJ K. WEENEN, 8 Junij: Volgens officiële bekendmaking zal op 1° October de Ooslenrijksch-Hongaar- sche tusschen-toilinie opgeheven worden. Ook verwacht men spoedig cene constitutie voor de Italiaansche provinciën. De boekdrukkers te Presburg hebben order om niets te mogen drukken dan met het imprimatur van den Generaal-Plaats-Kommandantzullende anders door den krijgsraad gestraft worden. In Oostenrijk zijn alzoo, bij den weder invoer van de censuurdc Generaals tot Censoren aangesteld. IlfGEZONDElV. Voor eene Weduwe ter dezer stede, die haren man den kostwinner, en twee volwassene dochtersden steun des gezins in het vorige jaar aan de Cholera verloren had, terwijl zij zelve ter nederlag, en niet wist, dat cene harer dochters aan hare zijde stierf, is door den waardigen Predikant van Eek en Wiel den Wel-Eerw. zeer Gel. Heer II. v. Rombouts aan zijnen ambtge noot, den Wel-Eerw. Inckel overgemaakt op den 11 «te» Junij de som van veer tig gulden, zijnde een deel der opbrengst van een zijner werken, en van gelden verzameld door eenige menschenvricnden en ZWEw. ter beschikking gesteld voor gezinnen die hijzonder door de Cholera hebben geleden. De dag van vreugde voor geheel Leyden was een dag aan bemoediging voor deze Weduwe. Hulde wordt toegebragt aan den waardigen P.ombouts, die van uit zijne kleine landgemeente tot zegen is aan menig braaf gezin in grootere steden mogt zijn voorbeeld dat uitwerken, dat rijken zich vereenigden aan welken de herders den verborgen nood van waardige gezinnen kunnen bekend maken; menig gezin zou dan voor armoede bewaard blijven. Leyden13 Junij 1850. STADS BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving van den Heer Gouverneur van Zuid- IIolland, in dato 4 Februarij 1850 (Provinciaal-Blad N°. 17) houdende, om, door bet aansporen der Ingezetenen tot milddadigheid, zoo veel mogelijk mede te werken tot het wel doen slagen der jaarlijksche Collecte, welke, ten ge volge van Zijner Majesteits dispositie, van den 16<ien November 1820, N". 81, door de Districts-Commissie tot aanmoediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlanden zal worden gehoudenbrengen bij dezen ter kennis van de Ingezetenen dezer Stad, dat, ingevolge het verlangen van gemelde Commissie, de genoemde Collecte zal geschieden, door daartoe gequalificcerde personen, in geslotene bussen, op Maandag en Dingsdag, die zijn zullen den 17Jeu en 18,,en Junij aanstaande, aanvangende 's morgens ien liegen nre, aan de huizen der Ingezetenen, die verzocht worden op de uit reiking hunner liefdegiften orde te stellen. Burgemeesters en Wethouders, gaarne voldoende aan het verlangen in gemelde circulaire vervatnoodigen bij deze uit de Ingezetenen dezer Stad, om volgens hunne bekende liefdadig heid, ook in deze Collecte rijkelijk van het hunne hij te dragen, en meenen hierop bijzonder te mogen aandringen, uit hoofde eene milde bijdrage voor deze instelling hoogst belangrijk is. De opbrengst derzelve immers strekt eerst en vooral ter ondersteuniug van de zoodariigen, die in vroeyere oorlogen verminkt zijn; terwijl het overschietende ten behoeve van de deelgeregtigden na 1813 en voor de slaytojfers uil den strijd tegen oproer en geiveld wordt gebruikt. Vermits de uilgaven, zoowel van het primitive fonds, als van dat voor de slagtoffers uit den strijd met Belgie, door de inkomsten niet meer kunnen worden bestreden, niettegenstaande de vele beperkingen, die in het opnemen van deelgeregtigden zijn ingevoerd, zoo volgt daaruit van zelf, dat het kapitaal jaarlijks vermindert; weshalve het fonds de milde bijdragen der Ingezetenen bij voortduring dringend blijft behoeven, en Burgemeester en Wethouders zich alzoo, om derzelver bekende liefdadigheid, van den goeden uitslag dezer inzameling verzekerd houden. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij H. H. Burgemeester en Wethouders der Stad Leyden, op den KF0" Junij 1850, Burgemeester en Wethouders voornoemd DU RIEU, Ter Ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. KERKNIEUWS. LEEUWARDEN, 11 Junij. Heden is door den Breeden Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier, tot vervulling der bestaande vacature, nog voortdurende door het bedanken van Ds. Hugenholtz, Pred. te Geervliet, geformeerd het volgende twaalftalDD. van der Scheer, te Hoorn; Vinkc, te Delftshaven; Boonacker, tc Enkhuizen; van Voorst, te Almelo; Hamerstcr, Th. Dr. te Noordbroek; Kits van Heiningen, te Akkrum Roldanus, te Katwijk; Sluiter, te Vlaardingenvan Hasselt, te Sneek ter Haar Romeny, te Eemnes binnen; Boon, Th. Dr. te Medemblik van der Zwaag, te Dronrijp. De beide laatsten bij herstemming tegen Dü. Erdbrink, te Zutphen en Coolhaas van der Wonde, te Nieuw Beerta. Daar de Couranten die het berigt der Maskerade bevatten zijn uitverkocht, zal om aan de gedurige aanvrage te voldoen, van Maandag namiddag af dit berigt afzonderlijk te bekomen zijn. A ©VERTEN TIEN. E3et Mierde der Op Hinystltifj den 18'len Jwnij 185©. Aanvang des Avonds ten half zeven ure. Bij gunstig weder zal er cene BUITENGEWONE ILLUMINATIE plaats hebben. Enlrée Vrij. Aanvang des Namiddags ten 5 ure. Laatstleden Donderdag aan het Koffijhuis de Vink, een Zvvart-lVit Cieruite SHAWL; die ze mogt hebben gevonden, wordt verzocht de zelve te bezorgen aan het Bureau dezer Courant, kunnende men des verkie zende op eene billijke belooning rekenen. V'oor een 19-jarig JOSVGEIjIiVR der II. G., van fatsoen- lijken huize, vlijtig en onberispelijk in handel en wandel, verlangt men plaatsing in cene Ayotlieeli, alwaar hem tevens gelegen heid zou worden gegeven de Lessen van Professoren waar te nemen. Reeds is hij elders, waar zoodanige gelegenheid ontbreekt, ruim driejaren Leerling, en verslaat hij de Receptuur volkomen. Inclinerenden gelieven hunne opgaven en voorwaarden, bij franco brieven, onder de letters A. K. ML, in te leveren bij de Boekhandelaars II. W. HA ZENBERG COIIP., te Leyden. Tegen Augustus of November aanslaande wordt gevraagd eene bekwame HKUMENMEID liefst Protestantse): te Leydenop de Hoogewoerd Wijk III. N°. 450.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3