Het behoeft geen betoog dat bij bet sluiten van zulk een vredes-verdrag eoomin eenig regt van Duitscbland opgegeven, als van de tot dusver gevolgde staatkunde afgeweken wordt. Veeleer strekt het tot bewaring der reglen van Duitscbland, vermits men weigert aan de vorderingen van Denemarken toe te geven, en aan den wenscb der Hertogdommen, dat aan hen zelve over gelaten mogt worden zich met Denemarken te verstaan, voldaan wordt, door dien bij het voorgestelde verdrag niets omtrent ben wordt bepaald. Daar de instructien der Deensche gevolmagtigden hen niet in staal stelden om zich bepaald omtrent deze voorstellen te verklaren, zoo werd de Gene raal von Below naar Kopenhagen gezonden ora ze aldaar te doen gelden en een stellig antwoord daarop uit te lokken. Dit antwoord wordt spoedig verwacht. Onderscheiden üuitsche bladen spreken bet verspreid gerucht tegen als zou de Koning der Nederlanden toegetreden zijn tot bet Muncher Vier- Koningen Verbond. Voor ruim 30 jaren werd te Wiesbaden een moord gepleegd, waarvan in weerwil van alle nasporingen door de Policie gedaan, de dader niet ont dekt kon worden. Deze, door de wroegingen van zijn geweten vervolgd, beeft zich onlangs zelf aangeklaagd. Het was de broeder des vermoordendie de volgende verklaring heeft afgelegd: »ik ben de dader, ik kan niet leven of sterven, voor dat ik voor mijne zware misdaad zal geboet hebben mijn ge weten laat mij geene rustzoo lang de straffende hand der geregtigheid mij niet getroffen heeft." Hij zal eeflang voor bet bof van assises te regt staan. BSABEN. KARLSRUHE, 22 Mei. De staat van beleg zal nog niet worden opgeheven omdat onder de lagere slanden en vooral onder de handwerkslieden nog groote gisting bestaat, en de communistische grondstellingen onder hen nog veel aanhangers vinden. Onder de bevolking ten platte lande werd echter eene meer gunstige stemming waargenomen. De Regering legt ijverig de band aan de reorganisatie van bet leger, waarbij men zich vleit dat de krijgstucht weldra op den vorigen voet zal her steld zijn. OOSTEMBIJK. WEENKN, 18 Mei. De Regering zon voornemens zijn om in Hongarye eene amnestie te doen afkondigen, en bij die gelegenheid de bestaande tollinie tusschen dit land en a de overige Oostenrijksche Staten op te heffen. De Wiener Zeilung maakt heden den staat der ÜDantien over het jaar 1849 bekend. Het te kort bedraagt 141 millioen 11., dat over bet eerste kwartaal van 1850 slechts 18 millioen. Deze vermindering van bet te kort over bet laatste kwartaal, geeft reden tot tevredenheid, vooral wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat de gewone begrooting voor oorlog van 55 millioen, thans tot 120 mill, is opgevoerd, en dat de Hongaarsche kroonlan den, in plaats van 20 mill., slechts 1 mill, hebben opgebragt. Evenwel beeft men voor als nog weinig hoop om de begrooting voor oorlog tot de voormalige hoogte van 55 millioen terng te brengen. De uitgaven zijn bij alle departe menten ver boven de ramingen, o. a. die voor het ministerie van bir.nenl. zaken met 4 millioen, de hofhouding met millioen, enz. In 1849 is door de Schatkist uitgegeven voor bijna 239 millioen flore- nen waarvan 41 voor renten der Staatsschuld en bijna 158 voor de gewa pende dienst. De ontvangsten hébben 144 millioen bedragen. Te Triest heerschte na de beslissing van het Grieksche vraagstuk, we der veel handel en bedrijvigheid. Er werden ook onderscheiden oorlogsvaar tuigen uitgerust. Rusland zou bij de Turksche Regering verlof hebben gevraagd, om met 40 schepen de Dardanellen door te zeilen naar de Middellandscbe zee. GESIEKENBA1V1S. ATHENE, 8 Mei. De Britsche Gezant, de Heer Wyse is den 4d«° bij den Koning ten geboore toegelaten, om eenen brief zijner Koningin te overhandigen houdende kennis geving van het overlijden der Koningin-Weduwe van Engeland. De Koning bad hem met de meeste heuschheid ontvangen, en van de jongste gebeurte nissen geenerlei gewag gemaakt. Denzelfden dag was de Admiraal Parker met de vloot naar Malta gestevend. Bij bet voorbij zeilen van den mond der havenwaar bet Fransche stoomfre- gat lag, lieten al de Engelsehe schepen de Fransche vlag waaijenen begroet ten haar ter eere van den verjaardag der proclamatie van de republiek met een saluut, hetwelk door genoemd Fransch schip beantwoord werd. Kort voor het vertrek van den Admiraal Parker, was een aantal gezagvoer ders van opgebragte schepen hem komen bedanken voor de goede behande ling, die zij en hunne eqoipagies van de Engelscben genoten hadden. De schepen dieterwijl zij onder beslag lagen schade geleden haddenwaren op last van den Admiraal hersteld, en de Britsche officieren hadden bij in schrijving eene aanzienlijke som bijeengebragt voor de aangehouden Grieksche zeelieden. Men zegt ook dat de Heer Wyse van Lord Palmerston den last zou hebben ontvangen ora bij de Regering aan te dringen op de spoedige voldoening der achterstallige renten van de door de Mogendheden gewaarborgde Grieksche leening. VEREENI«»E STATEN. Jn de stad Holland in het graafschap Sheboygan, zijn bij de verkiezing van gemeente-beambten, 9 Nederlanders en 3 Amerikanen gekozen. Het goud nit Californië blijft steeds naar New-York toestroomen. In eene enkele week is er voor 2£ millioen dollars aangevoerd. Tijdingen van daar van 1 April melden, dat de goudgraving aldaar nog geene vermindering ondergaat; eenige gelukkige goudzoekers moeten een stuk van bet edele metaal ter zwaarte van 8£ pond en een ander gezelschap een klomp van 93 pond opgedolven hebben. De wetgevende vergadering van Californië heeft eene wet aangenomen, waarbij de in de mijnen arbeidende vreemdelingen verpligt worden, een hoofd geld van 25 doll, per maand te betalen. Men rekentdat, naar luid der aanteekeningen van den havenmeester van S. Francisco, van April 1849 tot April 1850, in Californië zijn aange- bragtmet 1011 schepen, 43,500 personen, en dat van deze bodems om trent 14,500 schepelingen aldaar te lande zijn gebleven. Onder deze 58,000 personen waren ter naauwernood 1800 vrouwen en nog veel minder kinderen. Op het meer van Eric zijn twee Canadasche stooinbooten geweldig tegen elkander gestoten. De eene, die een gedeelte van het Engelsehe 23sle rege- rnent inhad, is in weinige minuten acht vademen diep gezonken. Doctor Grantham, 24 soldaten en 13 vrouwen en kinderen hebben bij dit ongeluk het leven verloren. CHINA. HONGKONG, 30 Maart. Een bijzondere brief van daar deelt hel volgende mede: De banden die de Chineesche maatschappij eeuwen lang zamensnoerden beginnen losser te wor den. Het is zeker, dat vrijzinnige beginselen worden besproken in alle ver enigingen van letterkundigen het jonge China die veel invloed op de politiek der Chinescbe regering beginnen te krijgen. Zij beginnen langzamer hand de plaats in te nemen die de Fransche philosopher) indertijd bekleedden; eene gewisse aanduiding van eene maatschappelijke en polilieke omwenteling. De nieuwe Keizer is overmoedig en eigenzinnig, hij heeft zijne opvoeding onder de letterkundigen ontvangen en is geheel doortrokken met hunnen geest, die wel hekend is als den vreemdelingen zonder onderscheid vijandig, en het is een slecht teeken dat de oude en trouwe en gematigde Ky-ing die volstrekt niets met de letterkundigen ophad van den Raad des jeugdi gen Keizers is uitgesloten. 'sGRAVENHAGE, 25 Mei. Z. K. H. Prins Maurils heeft een ourustigen nacht doorgebragt en bevindt zich niet beter. AJLABEMÏE-NSEÏJWÜ. PROMOTIE AAN DE EEYDSCHE IIQOGESCHOOL. Den 25,len Mei de Heer G. H. Saltet, van Amsterdam, in de Geneeskunde, na openbare verdediging zijner Dissertatie: de Tuberculosi Glandularum Lymphaticarum. PROMOTIE AAN DE UTRECIITSCHE HOOGESCHOOL. Den 21sten Mei de Heer J. D. Lyon, uit Suriname, in de Geneeskunde, na verdediging zijner Dissertatie, exhibens: Duos casus febris intermit- tentis, KERKNIEUWS. GRONINGEN, 23 Mei. Rij de Waalsche Gemeente alhier is, ter vervul ling der vacature, gemaakt het volgende drietal: Ds. van Hamel, te Haar lem; Roulet, Candidaal te Leyden en Busken Hnët, Candidaat te Utrecht. AIYEMENTIEN. OndertrouwdJ. W. SPEET met Letden, 24 Mei 1850. E. J. RAMAKERS. Algemeene Kennisgeving Bevallen van eene DOCHTER, A. W. II. COEBËRGH, geliefde Echtge noot van W. F. C. A. TRUFFINO. steenrijk te lerderdorp, 25 Mei 1850. Eenige Kennisgeving. Mede namens wederzijdsche betrekkingen, betuigen de ondergeteekenden hun hartelijken dank, voor alle hun geschonken bewijzen van deelneming, hij gelegenheid hunner Huwelijksverbindtenis. F. W. B. VAM BELL. J. N. I. van BELL, Noordwijkerhoüt 24 Mei 1850. Brown. Bij Vonnis der Arrondissemenls-Regtbank te Legdenin dato 21 Mei 1850, is JOHANNES HENDRIK WARTJOUWwonende te Legdenwegens ver zwakte geestvermogens, op zijn verzoek onder Ciaratele gesteld, waar van aankondiging geschiedt in voldoening aan Art. 499 Burg. Wetb. De Officier van Justitie, D. TIEBOKL SIEGENBEEK.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3