len vooraf ten minste 18 maanden in de cellulaire gevangenissen werden op gesloten en vervolgens naar de Berinudes of naar Gibraltar worden gezonden, om aan de fortificatie- of andere publieke werken te arbeideneerst daarna zullen zij naar de afgelegenste Koloniën in Australië worden verzonden, en aldaar nog onder strenge tucht onderworpen zijn. Lord Grey heeft erkend, dat het vorige strafstelsel niet aan de verwachting heeft voldaan. De Kanselier der schatkist heeft den 15Jen verslag gedaan omtrent den finantielen toestand des lands. Die toestand was allezins gunstig. De in komsten voor het loopende jaar eindigende 5 April, geschat op 52,262,000 zouden waarschijnlijk 52,785,000 belooper». Bij de uitgaven zou men op een overschot van 2,252,000 mogen rekenen. Voor het volgende jaar liet zich echter geen zoo gunstige uitkomst verwachten, daar er, om verschil lende redenen, eene vermindering in de opbrengst der tolregten te voorzien was van 4 a 500,000 Voor 18501851 rekende men op een overschot van omstreeks 1,500,000 Ten aanzien van het gebruik daarvan moest men, na de aanzienlijke vermindering van belastingen in de laatste jaren in de eerste plaats bedacht wezen op de uitdelging van schuld. Gedurende de laatste 20 jaren toch waren leeningen ten bedrage van 35 triillioen aan gegaan, terwijl uit het overschot der inkomsten slechts voor 8 millioen was afgelost, zoodat gedurende 20 jaren van den diepslen vrede, de staatsschuld met 27 millioen verhoogd was, en het allezins raadzaam moest geacht worden op eene verdere vermindering daarvan bedacht te zijn. Daartoe wenschle hij de helft van het overschot der inkomsten te besteden. De we derhelft stelde hij zich voor aan te wenden, tot verligting der lasten die op de kleine landeigenaars drukken. In den loop derzelfde zitting heeft Lord John Russell aangekondigddat door het gouvernement eerlang eene voordragt zou worden gedaan, om den post van I.ord-Stedehouder van Jerlarid af te schaffen. BELGS E. BRUSSEL, 17 Maart. Bij de begrooling voor het dienstjaar 1851, door den Minister van Finan- tiën aan de Kamer der Vertegenwoordigers aangeboden, worden de ontvang sten geraamd op 116,409,550 fr. en de uilgaven op 114,864.335 fr. en het batig slot bij gevolg op 1,545,214 fr. FRAI1RUI, PARIJS, 17 Maart. De Regering heeft berigt ontvangen, dat de Admiraal Parker den 24stCD Februarij opgehouden had met de gewelddadige maatregelen tegen de Griek- sche schepenen dat hij den lsten Maart bevel had gegeven tot het opheffen der blokkade. De wetgevende Kamer heeft de derde beraadslaging over de wet op het onderwijs ten einde gebragt en die aangenomen met 399 tegen 237 stemmen. Ook is de wet goedgekeurd, waarbij de Regering gemagtigd wordt om voor- loopig T2,- gedeelte der belastingen te innen. Eergisteren had de President der Republiek de Heeren Thiers, Moléde Broglie en de Montalamhert bij zich ontboden, om een hunner de portefeuille van den Minister van Binnenl. Zaken, Barrot, die aftreedt aan te bieden; zij hebben dien echter geweigerd. De wijziging van het Ministerie, die ten gevolge van de benoeming der Demokratische C'andidaten te Parijs ontstaan was, bepaalt zich tot de benoe ming van den Procureur-Generaal Baroche tot Minister van Binnenlandsche Zaken ter vervanging van den Heer Ferdinand Barrotdie tot Gezant van Frankrijk bij het Sardinische Hof benoemd is. De Moniteur van den ÏG1160 behelst de heide hesluiten van den President der Republiek, waarbij die be noemingen gedaan zijn. De Minister heeft reeds de zaken aanvaard, Als bewijs, hoeveel vreemdelingen deze stad tijdens de jongste verkie zingen verlieten uit vrees voor oproer diene het volgende op den Noorder Spoorweg werd die week ontvangen 410,509 francs, en daarvan ware 174,448 fr. betaald door bijna een en zestig duizend reizigers. In de vorige week waren er slechts 40,000 reizigers vervoerd. Op de publieke verkoopingen van huizen was mede niets van de hand te zetten. Aan het Journal des Debats wordt uit Napels van den O"1"" geschre ven, dat de Paus den 2dcn April naar Rome zou wederkeeren. SARDINIË. TURYN11 Maart. De Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren de wet tot afschaffing van de voorrcglen der geestelijkheid met 120 tegen 34 stemmen goedgekeurd een voorgesteld nieuw artikel, strekkende om de ten-uitvoer legging der wet af hankelijk te stellen van de goedkeuring derzelvc door het hof van Rome, werd met 120 tegen 34 stemmen verworpen. Daarop zijn de beraadslagingen begonnen over de wet tot vermindering van het aantal der wettelijke feest dagen. De Kamer van Afgevaardigden heeft heden de beraadslagingen over de wet tot vermindering van het getal der wettelijke feestdagen voortgezel. Ook deze wet ontmoet, even als die tot afschaffing van sommige voorregten der geestelijkheid, veel tegenstand; na de sluiting der algemeene beraadslagingen zijn onderscheiden voorstellen gedaanom de verdere behandeling der wet onbepaald uit te stellen. De meerderheid heeft die echter verworpen en be paald dat de beraadslaging over de artikelen der wet den volgenden dag zou plaats hebben, Voorts heeft de Kamer met 107 tegen 42 stemmen nog een wet aangeno men tot afschaffing van straffen tegen de schending van de viering van Heilige dagen. Daarna is nog met 128 stemmen tegen 7 een wet aangenomen waarbij bepaald wordt, dat geene geestelijke noch wereldlijke gestichten of zedelijke ligchamen, eigendommen kunnen verkrijgen, zonder Koninklijk besluit met voorloopig advies van don Staatsraad. STALIK. ROME, 6 Maart. De Spaansche Generaal Cordova heeft zich thans met al zijne troepen te Terracina ingescheept en de terugreis naar Spanje aanvaardzoodat thans geen Spaansche troepen meer in den Kerkelijken Staat zijn achtergebleven. Daardoor was dan ook de ongegrondheid gebleken van het dezer dagen ver melde gerucht, dat Spaansche troepen naar Rome op marsch waren, om in vereeniging met Frarische, Oostenrijksche en Napclsche corpsen de bezetting der hoofdstad uit te maken, tegen dat de Paus derwaarts terug zou keeren. Er wordt hier te lande sedert eenigen tijd een hoek verspreid, getiteld: Eenige weg tot bevrijding van Italiëwaarin als die weg de overgang tot de Protestantsche kerk wordt aangewezen. Het is door eenen Romeinschen Monnik geschreven, die aan de omwenteling deel nam. De Maarschalk Radctzky_heeft te Milaan afgekondigd, dat de goederen der Lombardyschc uitgewekenen, die nog niet teruggekeerd zijn, verbeurd worden verklaard. WURTEMBERG, STUTTGARDT, 16 Maart. Gisteren heeft Z. M. de Wetgevende Kamer met eene rede geopend waar van de aanhef aldus is: «Mijne Hoeren afgevaardigden! De toestand van geheel Duitschland en de inwendige aangelegenheden van Wurlenberg maken het mij tot voornaamsten pligt mijne gedachten met de meest mogelijke openhartigheid te ontwikkelen. Duitschland heeft sedert de Maart-gebeurtenissen van het jaar 1848 niet opgehouden de speelbal van partijzucht en eergierigheid te zijn. De Duitsche eenheidsstaat is een droombeeld en het gevaarlijkste aller droombeelden zoo wel uit een Duitsch als Europcesch gezigtspunt. Alle wegen, welke men ter bereiking van dit verkeerde doel reeds heeft ingeslagen en nog mogt inslaan zullen steeds tot het tegendeel, dat is tot verdeeling en ontbinding van het geheel, leiden. De ware sterkte en eendragt, de ware beschaving en vrij heid der natieberust vóór alles op het handhaven en eerbiedigen van de eigendommelijkheid en zelfstandighei 1 barer hoofdstammen. Elke geweldda dige ineensmelting van laatsgenoemde, elke absolute ondergeschiktheid van den eenen hoofdstam aan den anderen zou het begin onzer innerlijke ontbin ding en het graf van ons nationaal bestaan zijn. Voor de ware, voor de duurzame eenheid van het gemeenschappelijk vaderland bestaat er slechts een politisch mogelijke en practisch uitvoerbare regeringsvorm, namelijk de foederative. Gelukkig is deze vorm voor eene veel groolere sterkte en krachts ontwikkeling naar binnen en buiten geschikt, dan bij de vorige bondsconstitu- tie gewaarborgd was. Dat men deze waarheid eerst te Frankfort en daarna te Berlin miskende, is de eenige oorzaak van de tegenwoordige verdeeldheid en verwarden toestand. De onpartijdige geschiedenis zal het eens aan den dag brengen, welke bedoelingen en welke driften tot hel verbond van 26 Mei geleid hebben. De grootte en eenheid der natie hebben daarmede niets ge meen op de sympathie des volks kan het geen aanspraak maken het is eene kunstmatige proeve van een Sonderbunddat op den politieken zelfmoord van het geheel steunt, en daarom te midden der drie groote mogendheden van het vasteland, onbestaanbaar is in dagen van gevaar." Z. M. geeft daarna de hoop te kennen, dat hel door zijne Regering, in vereeniging met die van Saksen en Beijeren, opgestelde ontwerp ecner Duit sche Constitutie bijval moge vinden bij de overige Duitsche Staten, even als thans reeds de Keizer van Oostenrijk daaraan zijne goedkeuring heeft ge hecht. Ook omtrent de binnenlandsche aangelegenheden bevat de troonrede eenige ernstige waarschuwingen. De Koning wil in den rnihlsten zin des woords constitutioneel zijn, maar te gelijk ook verlangt hij, dat men van hem geene dingen vordere, die onmogelijk zijn, zoo als in de laatste twee jaren zoo dik wijls het geval was. Er is nog iets hooger dan de geschreven constitutionele wet, namelijk de band die de maatschappij verbindt. De Regering heeft kwijtschelding verleend aan een gioot aantal perso nen die van staalkundige misdaden beschuldigd waren; zij bedragen eenige duizenden tegen eenige honderdentegen welke het gerpgtelijk onderzoek wordt voortgezet. LUXEMBURG. 15 Maart. De proclamatie is openbaar gemaakt, waarhij Z. K. 11. Prins Hendrik der Nederlanden tot Stedehouder van den Koning-Groothertog benoemd wordt. Zij is gedagteekend van den 5dcn Februarij en luidt aldus: «Wij Willem III, enz, Gezien den zeer gunstigen invloed welken de tijdelijke tegenwoordigheid van Onzen zeer beminden Broeder, Z. K. 11. Prins Hendrik der Nederlanden, in het Groothertogdom Luxemburg, in de maand October II., gehad heeft; de gulle ontvangst, welke Hij er overal door de bevolking genoten heeft en de welwillende belangstelling, welke Hij daardoor behouden heeft in hpt wel zijn des Lands.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3