nnorligd, hetwelk door 1" schepen uil Engeland le Odessa wordt aangevoerd. Men schat de koslen dezer grootsclie onderneming op G niillioen guldens, Thans is het nieuwe tuighuis te Petersburg op den regter oever van de Ncwa voltooidhet heeft 2,800,000 zilv. roeb. gekost. TEREENIGDE STATEN. In de Boodschap van den President der Vereenigde Stalen wordt ten opz'gte der In trekkingen tot Europcsche Staten hoofdzakelijk het volgende vermeld: «Hoewel wij het geluk hebben van met de vreemde natiën in vriendschap pelijke betrekkingen te slaan, zijn wij echter niet ongevoelig gebleven voor de heroertpn en oorlogen, die in andere gedeelten der wereld hebben plaats gehad. En wij hebben eene bijzondere reden tot dankbaarheid jegens Hem die de lotgevallen der volken regelt, dat wij le midden van al die botsingen onze onafhankelijke eri onzijdige stelling tegenover de verschillende oorlogvoe rende mogendheden hebben kunnen handhaven. Onze betrekkingen tot Groot-Biitannie zijn van den meest vriendschappe lijk Ti aard. Ten gevolge van de onlangs plaats gehad hebbende wijziging van de Brilsche scheepvaart wetten zullen de Engelsehe schepen, die uit Engelsehe of vreemde havens komen, overeenkomstig de hij ons bestaande wetten, in onze havens met voortbrengselen van den landbouw en de nijverheid van alle werelddeelen worden toegelaten op voorwaarde alleen dat zij dezelfde regten en lasten betalen, als de schepen der Vereenigde Staten. Gelijkerwijze zullen onze schepen in de havens van Groot-Britannie worden toegelaten op dezelfde *001 waarden als de Engelsehe schepen. Men mag hopen, dat de bedoelde maatregel van wetgeving voor de heide landen zeer voordeelig zal zijn. «De weinig belangrijke moeijelijkheid tusschen onze regering en de Fran sdie, is uit den weg geruimd en wij verwachten den nieuwen govolmagtig- den minister der bevriende zuster-repuhliek. »De Heer Donelsononzen gezant te Frankfort, die aldaar maanden is verbleven, in de hoop eencr vcreeniging der Duitsehe Staten onder ééne staats regeling, is teruggeroepen, omdat zoolang Pruissen een onafhankelijke staat is, en wij onze diplomatieke betrekkingen te Bellijn onderhouden, eene mis sie te Frankfort overbodig is. «Onderrigt dal een groot aantal fortuinzoekers in de Vereenigde Staten krijgstoerustingen in den zin hadden tegen het eiland Cuba, heli ik gemeend aan de eer der Vereenigde Staten verpligt te zijn, het wettig gezag dezer re gering le doen gelden om die uitrusting tegen te gaan. «Ik heb met naauwgezethrid alle bemoeijenis niet de oorlogen en twisten, die onlangs Europa beroerd hebben vermeden. «Grduende den jongsten strijd tusschen Oostenrijk en Hongarije scheen er eenig uitzigt le bestaan dat het laatslgernelde eene onafhankelijke natie zon kunnen worden. De maglige tussehenkomst van Rusland verijdelde de hoop der Magyaren. De Vereenigde Stalen hebben zich in dien strijd niet ge mengd; maar de natie heeft een levendig deel genomen in de llongaarsche zaak ril in de tegenspoeden san een volk hetwelk eene moedige maar vrueh- telooze poging gedaan had om zich te bevrijden. «Gedurende het afgeloopen jaar hebben wij onze eischen ten aanzien van Portugal met vernieuwde klem doen gelden. De gedurige omwentelingen en <le verwarde staat van zaken in Portugal werden vroeger als de voorname reden hijgehragt van de vertraging in het vorleenen van sehavergoeding aan or ze medeburgers. Maar thans, nu de slaat van zaken aldaar veranderd is, doet het mij leed te moeten zeggen dat deze aangelegenheid nog niet ver- eflentl is. «Met Rusland, Oostenrijk, Pruissen, Zweden, Denemarken, Belgiede Nederlanden en de Itali.iansehc Stalen onderhouden wij voortdurend de ge wone vriendschappelijke betrekkingen. «Gedurende de jongste omwentelingen in de Pauselijke Staten, heeft onze zaakgelastigde te liome zijne geloofsbrieven niet kunnen overhandigen. De staat van zalen in dat land was zoo ongeregeld, dat het niet raadzaam werd geacht hem ten aanzien van het overhandigen zijner geloofsbrieven andere in struction Ie geven, tot op den 25<len Junij jl., als wanneer hij gemagtigd werd om naar eigen oordeel zijne credentialen aan de bestaande regering in te dienen, wanneer hetzelve hem voorkwam voldoende waarborgen van duur zaamheid op te leveren, of wel, zoo dit het geval niet rnogt wezen, de ver dere gebeurtenissen al te wachten. Sedert dien tijd heelt te Home eene nieuwe omwenteling plaats gehad, en onze zaakgelastigde wacht op de vestiging van eene regering, duurzaam genoeg om diplomatische betrekkingen met hetzelve te kunnen aan knoppen." Verder woidt het erkend dat het deficit in de schatkist, op ruim zes tien millioen, driehondeid vijf en zeventig duizend dollars begroot, hoofdza kelijk door liet voeren van den oorlog met Mexico is ontstaau. De President verlangt dat toestemming verleend worde tot het leenen der noodige gelden om dat le kort te dekken. Vooits raadt hij de striktste zuinigheid in het aanwenden en uitgeven der publieke gelden aan. Volgens de Amerikaansehe bladen is de vermaarde voorstander der matigheid, Vader Matthew, inet 33 stemmen tegen 18, als lid van den Se naat aangenomen. Reeds nagenoeg 800 schepen worden in den handel van de Vereenigde Staten met Califorriië gebezigd; van 1 tot 12 December waren er 36 groote schepen heen gestevend. WEST- INDIE. CURACAO, 1 December. O 7 Met den handel dezer kolonie gaat het thans naar wensclivermeerderde bloei en vooruitgang zijn alleiwege te bespeuren. Men ziet nieuwe huizen houwen en anderen verfraaijen, terwijl de huurwaarde stijgende is; een on tegenzeggelijk bewijs van vermeerdering van welvaart en van bevolking. Uit St.Thomas hebben zich twee lakken van handelshuizen hier gevestigd, waar onder dat van het beroemde bankiershuis Rothschild en Comp. Even zoo vestigden zich hier twee huizen, vroeger op St. Domingo beslaande. Men heeft over algemeen de beste verwachtingen voor de toekomst. ADVERTEKTIEK. De gift van 200 ten behoeve van het Heilige Geest of Armen Wees- en Kinderhuis alhier, door een onbekende hand aan den ondergelcekende uitgereikt, is ook door zijne mede-Regenten van dat Weeshuis meteen dank baar gevoel voor den edelmoedige in ontvang genomen. Ley den 15 Jan. 1850. fl. C. HUYSER. W E R E. It E X re» tïiirit&V A wE4K8S-B!HS>fi80 81E, met Gouden lietting1 en Bitisilz. Die dezelve teregt brengt hij den Roekhandelaar P. ENGELS, in de Nie tüiitdeiii ontvangen. uwsteeg te Leydenzal IPijF en Twintig fcene genezing van zware zinkingen, door de fillen van Hoiloway, wordt bevestigd door den Heer James Rocdford, op Forth Philip, welke bekend maakt dat zijne echtgenoot, Mevrouw Eydia Rocüfoud, sedert 15 maanden aan zinkingen in het hoofd was lijdende, en ofschoon zij de hulp der beste geneeshec- ren had ingeroepen gecne ver- ligting in hare pijnen kon be speuren. Het verhemelte van den inond was tevens zoo sterk daarvan aange daan dat zij niet dan met veel moeite spreken kon. Men raadde haor aan de Pillen van llOLLOWAT te gehrijiken, en door dezelve werd zij weder geheel hersteld. Deze bewondrringswaardige genezing is in de nieuwspapieren van Fort Philip tot nut van het lijdende menschdom hekend gemaakt. De Pillen van HOLLOWAY zijn ook zeer aanbevelenswaardig in alle gevallen van jicht. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes Pillen ƒ0.90, ƒ2.10, ƒ3.30, 7.75, 15.50, ƒ23.50. Potjes Zalf a ƒ0.90, ƒ2.10, ƒ3.30, ƒ8.15 15.9023.90. Te bekomen te 's IJertoyenbosch hij J. STRAATMAN, alsmede te Londen Strand 244, I/ollotvay's Etablissement. BEURSPRtJS tin SCHULDBRIEVEN. MAANDAG, 14 JANUARIJ. Nederland, Werkelijke Schuld a 2} pCt- Dito Certificaten 3 Dito dito 4 Amortisatie Syndicaat 3 Handelmaatschappij4} O. I. Leening4 Dito Holl. Spoorweg Aandeden Rijn-Spoorweg 4 Haarlemmermeer5 Rusland,Obl.noPEl798enl816 "4 Dito dito 1828 en 18.29 5 Cert. bij dito 1831 en 1833 5 Dito 1S40 *4 Dito bij stieglitz C°. 4 Dito dito Nieuwe 4 Inschrijving in Assign. 6 Certificaten van dito e 6 Polen Certificaten4 Dito Aandeelen met Loten. fl. 250 f Dito dito 1835 500 Spanje,Leen.bijaiidoinv.85 a 5 pCt. Dito dito Onbep. Stukken 5 Dito Obligatiën3 Dito Binnenl. a 6 m. 3 Coupons Ardoins Oostenrijk, W. B. bij Goll. 5 Dito4 Dito Metall.5 Dito Nieuwe 5 Dito 1847 2.1- Belgie 4} Dito bij rothschild 2} Brazilië, 1824 200 Portugal te Londen3 Dito dito4 Venezuela2} Mexico,5 Amerika, Bankactiën Grieken a Koet s van Laagst.kocrs. ïloogst.koers. 55 55} 64.J 64} 85 85} 83} 86 84,} 84} 86} 37} 105} 106 105 105} 94} 94} 86} 86} 85 85} 84 84} 65} 66} 141} 142} 13 13} 38} 38} 30 30} 84 9} 89 89} 82} 83} 87} 88} 43} 44} 47} 48} 88 88} 34} 35} 36 36} 29} 30 28} 29} 3} 31 Gebleven® 55i Gil 854- 81.r 874 105 105 O U 85 844 G6 134 38 30 ,'u 894 83 871 48 884 34f 364 29 J 29 A 3| 5 Dj 5 3 het Geld: Beleening 23 pCt. Prolongatie 3 pCt. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 4