Men spreekt kier veel van een artikel in een nieuw weekblad onder den titel van le Napoleon, dat geacht wordt de tolk van den President der Re- publiek te zijn, en waarin gezegd wordt dat bij de thans bestaande orde van zaken de Ministers geene nederlaag ondergaan, zoolang zij bet vertrouwen van den President der Republiek genieten. Onze zaakgelastigde te Bogota heeft protest ingediend tegen de wijze waarop aan de Fransebe Maatschappij de aanleg van een' weg door de land engte van Panama is ontnomen. Hij eiseht 80,000 Ir. schadeloosstelling, welke men gelooft dat de Regering van Grenada zal toestaan. Te Nantes is den 30sten Dec. jl. een jonge Chinees van Nankin aange komen. Hij is 22 jaren ouden behoort tot eene Cbineesche familie die reeds sedert zes geslachten Katholiek is en alle vervolgingen getart heeft. Thans is een barer leden zelfs priester. De te Nantes aangekomen Chinees kent slechts de Latijnsche taal en begeeft zich naar het collegie der Propa ganda te Rome, waar nog acht Chinezen zijn, die er ook voor liet geestelijk ambt studeren, en het voornemen hebben om, wanneer zij lot priesters ge wijd zijn, als zendelingen naar China terug te keeren. De Regering beeft een zaakgelastigde te Mecca aangesteld, tot bescher ming der pelgrims, die zich alle jaren uit Algerië in groot aantal derwaarts begeven. AVEENEN, 5 Jnnuarij. De Keizer heeft van den Minister van Finantiën onderscheiden gewigtige voordragten ontvangen, namelijk: omtrent de betaling der nog achterstallige renten van de 4J pCts. leening van 26)- inillioen de intrekking der Lom- bardysch-Veneliaansehe schatkistbiljetten ten bedrage van t4 millioen; de in trekking der Duitsehc muntbilletten ten bedrage van 3.1 millioen; in den loop des jaars 1850 moeten 14) millioen van de Sardinischc schadevergoeding inkomen; worden de hypothecaire inschrijvingen van 1842 ingetrokken, dan wordt de schuld met 16 millioen verligt; door middel van flnantiële operatie tot intrekking der Eombardisch-Venetiaanschc schatkistbilletten zoude eene aanzienlijke somme gelds in specie inkomen. In den loop dezer maand zullen 40,000 man bij Görz worden bijeen getrokken, welke door den Maarschalk Radetzky gevraagd zijn, om het leger in Italië te versterken. Den 31stcD December vierde de Medicinaalraad Dr. K. G. Hagen, te Koningsbergenzijn honderdsten verjaardag. GRIEHEKLllli». ATHENE24 December. Er is weder een nieuw Ministerie gevormdbestaande uit mannen wier meeningen en gevoelens aan allen onbekend zijn, zoodat het slechts een Mi nisterie van overgang kan wezen, daar men de verkiezingen schijnt te willen afwachten, om naar gelang van haren uitslag, mannen naar de keus van het volkin het Ministerie te roepen. VOOR WECIE1V. Men heeft bij Spitsbergen de overblijfselen van het daar gestrande schip Jochum Buchem, uit Hammerlëst gevonden. De bemanning, uit negen per sonen bestaande, had een gat in den grond gegraven, om eenigermate tegen wind en weder beschut te zijn deze negen menschen stierven een voor een van honger. De schipper had zich, om de smarten van den hongerdood te ontgaan, door ophanging van het leven beroofd. Uit twee brieven, welke men bij bem gevonden heeft en die hij met veel moeite, met behulp van eenige uit de schipbreuk geredde schrijfbehoeftenaan zijne vrouw gerigt had is men tot de kennis van den wanhopigen toestand gekomen waarin deze menschen zich bevonden hebben. Een stuk Russische zeep, dat men naast het lijk des schippers vond en waarin nog de sporen zijner tanden zalen, bewees genoegzaam, welk een verschrikkelijk einde deze ongelukkigen gehad hebben. STABS BERIGTEV. NOTIFICATIE. JVationale *11 i lil ie. Ligting van liet Jaar 1849. Oproeping lot de Inschrijving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende art. 51, 52, 53, 56, 57, 60 tot 68, en 166 der wet van den 8ste" Januarij 1817, alsmede art. 5 der wet, van den 27slen April 1820; Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stad alsmede van hen die vroeger onder de Gemeenten OegstgeestLeyderdorp en Seeterwoude woonachtig zijn geweest, doch, volgens de laatstelijk opgenomen grens scheiding, tot het gebied dezer Stad zijn overgegaan, dat de inschrijving voor de ligting der Nationale Militie van dit jaar geschieden moet voor de zoodanigen, welke geboren zijn in het jaar 1831. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheid, welke redenen tot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebben, en of zij zich tegenwoordig of af- wezend of in Militaire dienst bevinden verpligt zijn zich te doen inschrij ven; dat Ouders, Voogden of Bloedverwanten, in dezen, voor hunne naasl- bcstaanden of pupillenmitsgaders Regenten van publieke Gestichtenvoor de onder hun beheer staanden, de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doen, en daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat onder de Ingezetenen ten deze ook worden gerekend de vreemdelingen, die den zetel van hun vermogen of hun verblijf in het Koningrijk komen vestigen; alzoo zij, even als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken tot de gemeenschappelijke verdediging van den Staatwelke hun veiligheid en bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, alle de in de termen vallende Ingezetenen, om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis: Op Maandag den l i Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 12 en 3. En die van hel buiten-territoir der Stad. Op Dingsdag den 15 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 4 en 5. Op Woensdag den 16 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 6. Op Donderdag den 17 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 7 en 8. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd wel expresselijk de belanghebbenden, zich, door getrouwelijk op le komen, vrij te waren tegen de nadeelige gevolgen, welke uit nalatigheid in deze onvermijdelijk zouden voort vloeien; de boven opgegevene tijdsbepaling in het oog te houden, en bij de inschrijving zich te voorzien van hunne geboorte acte, alsmede schriftelijk op te geven hunne woonplaats, en het wijk en nummer hunner huizen; ten einde hierdoor voor te komen de onaangenaamheden, welke voor de ingeschre venen volgen moeten uit eene verkeerde spelling van den naam of een abuis in de opgaven der woonplaats, waardoor dikwijls de ingeschrevenen te vergeefs worden gezocht bij oproepingen, welke voor hun wezenlijk belang ge daan worden. Zullende er, van heden af, ter Secretarie gevaceerd worden ter aangifte der geboorte-acten voor diegenen welke binnen deze stad zijn geboren, 's morgens van 10 tot 1 ure. Aldus gedaan en gepuhlicecrd bij HM. Burgemeester en Wethouders der stad Eeyden, op den 3dcn Januarij 1850. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. NOTIFICATIE tot Oproepiny van Vrijwilligers voor de dienst der Nationale Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien hebbende Art. 30 der AVet, van den 8st™ Januarij 1837, Staatsblad N°. 1, waarbij aan elke Stad of plaats de vrijheid verleend wordt, om derzelver contingent in de Nationale Militie, geheel of gedeeltelijk, iri vrijwilligers te leveren, geven bij deze aan de belanghebbenden kennis, dat het daartoe bestemde Register, gedurende de maand Januarij 1850, (except Zon- cn Feestdagen) ter Secretarie dezer Stad, van 's morgens ten 10 tot 's namiddag ten 1 ure, zal openliggen, en noodigen mitsdien uit alle ongehuwde manspersonen, welke op den lsten Januarij 1850 hun 19lle jaar zijn ingetreden, en hun 30slc nog niet hebben volbragtten ware zij reeds in dienst der Nedcrlandsche armee of Nationale Militie hadden gestaan, in welk geval zij ook lot den on- derdom van 35 jaren zullen worden toegelaten; de lengte hebbende van 1 el, 5 palmen en 7 duimen, voorzien van hunne geboorte-acte en bewijs van goed gedrag en inwoning ten minste van 15 maanden binnen deze Stad, geteekend door den Heer der Gebuurte, waarin zij woonachtig zijnom zich tot de dienst der voornoemde Nationale Militie vrijwillig te verbinden, en daartoe in voormeld Register te doen inschrijven. Zullende aan hen wor den uitgereikt een handgeld van DERTIG guldens, zoodra zij tot de dienst, door den Militie-Raad, zijn goedgekeurd. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij II. H. Burgemeester cn AVcthoudcrs der Stad Leydenop den 31steD December 1849. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, V. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en AVETHOUDËRS der Stad LEYDEN, Gehad hebbende een verzoek van Jan tan der Lelie, wonende alhier aan de Hooigracht, strekkende tot bekoming der vereischte vergunning, om in het Huis staande cn gelegen aan de Beestenmarkt binnen deze Stad, AVijk A'. N°. 14, een Goudsmitsfournuis te mogen doen plaatsen. Gelet op Zr. Ms. besluit van den 31sten Januarij 1824, rakende vergun ningen ter oprigting van sommige Eabrijken en Trafijken; Brengen bij deze ter kennis van alle daarbij belanghebbenden, dat tot het hooien der Eigenaars en Bewoners van de naaslbijgelegene en belendende Pan den ten opzigte der Inlbrmatiën de Commodo et Incommododoor Burge meester en AVcthoudcrs zal worden gevaceerd op Maandag den 14'lcn Janua rij aanstaande, des middags ten twaalf ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen opgemeld verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl bij verzuim daarvan zij gehouden zullen worden, zich le gen de inwilliging van hetzelve niet te hebben verzet. Burgemeester cn AArethouders voornoemd, HU RIEU, Legden10 Januarij 1850. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1850 | | pagina 3