NOTIFICATIE. t aardappalen, 1 plumpudding on 1 pint porter; de jongelieden kre gen daarbij neg thee en tabak en de kinderen eenige versnaperingen. Het getal schepen der marine in werkelijke dienst bedraagt 199, voerende 2718 stukken, en zijn bemand met 29,217 koppen. Gedurende liet laatste halfjaar van 1849 hebben de West-Indische stoombooten niet minder dan 12,670,705 dollars aan goud en zilver in ba ren stof en munt le Southampton aangebragtin het eerste halfjaar van 1849 was slechts 10,570.655 dollars aangevoerd. De aanvoer van edel metaal, uit alle oorden der wereld gedurende het afgeloopen jaar te Southampton ontvangen, bedraagt de ontzaggelijke som van 33,943,275 dollars (bijna 87,000,000). Eerstdaags wordt alhier 100,000 in goud uit Rusland verwacht. Onlangs is te Edinburg eene vergadering van vrouwen gehoudentot afschaffing oïer slavernij. RELG1 K. BRUSSEL, 3 Januarij. Den 31steD December telde de handelsvloot 154 bodems, zijnde één min der dan 1848; er zijn in 1849 7 schepen gebouwd en 9 verongelukt. In Belgisch Luxemburg is ten gevolge van de menigte gevallen sneeuw de gemeenschap zeer moeijelrjk. FRANKRIJK. PARIJS, 3 Januarij. De Minister van Finantiên heeft een ontwerp van wet ingediendstrekkende j tot verlenging, voor drie maanden, van het besluit, waarbij verzet is uitge sproken tegen de vereffening der zoogenaamde civile lijst van den laatsten Koning. Dat ontwerp is naar de bureaux verzonden. In hetzelve komt voor: Den 24sten Februarij 1848 beliepen de schulden 33 millioenen; reeds zijn 10 12 millioenen, door de opbrengst van den verkoop van onroerende goe deren afgedaan, nog is voorhanden een bedrag van omtrent 10 milliocnen eerlang zal nog verkregen worden eene som van 5 millioenen, voortsprui tende uit den eigendoins-overgang van dergelijke goederen. In de zitting der Wetgevende Vergadering van den 2den is de door het Ministerie gevraagde urgentie van het wetsontwerp over de gemeente-onder wijzers met 308 tegen 307 stemmen verworpen. De officiële receptiën door den President der Republiek op het Elysée bij gelegenheid van bet nieuwe jaar zijn luisterrijk en talrijk geweest. Het getal volksvertegenwoordigersdat zich derwaarts heeft begevenwas zeer groot; men zag er leden van alle Partijen, behalve die der Bergpartij. Of schoon de President bepaald had dat de anders gewone officiële toespraken achterwege zouden blijven heeft hij echter tot het Corps Diplomatiek en de geestelijkheid eenige woorden gerigt. Op den laatsten dag des afgeloopen jaars is den Generaal Changarnier door eene deputatie van hen, die daartoe gelden hadden bijeengebragteen ceredegen ter hand gesteld op welken dit opschrift prijktDe verdedigers der orde aan den Generaal Changarnier; 16 April 1848 29 Januarij en 13 Junij 1849." Door de Hertogin van Orleans is eene vrij aanzienlijke som herwaarts overgezonden, om te vcrdeelen onder eenige arme familiën, welke zij gewoon was des winters onderstand te verleenen. Op den oudejaarsavond werd hier een zeer zonderling feest gehouden. De 144 gotenruimers dezer hoofdstad vereenigden zich aan een grooten maal tijd, om de luisterrijke overwinning te vieren, door hen op de ratten bevoch ten, die de onderaardsche gangen ondermijnden en wier aantal tot zesmaal honderdduizend was gestegen. Alles liep in de beste orde af. De Heer War ton heeft zestigduizend francs voor de zesmaal honderdduizend rattenvellen betaald, welke som onder de honderd vier en veertig overwinnaars verdeeld is, tot wier eer hier mag worden bijgevoegd dat zij die gelden terstond in de spaarbank belegd hebben. De Italiaansche berigten melden niets naders nopens den terugkeer van den Paus te Rome. SPANJE. MADRID, 26 Deeember. Men blijft steeds verzekeren, dat de Heer Bravo Murilio de portefeuille van Finantiên zou nederleggen, en deze weder aan den lieer Mon zou worden op gedragen. De Senaat heeft gisteren de beraadslagingen begonnen over het beheer der Finantiên Vrijdag zal hij die voortzetten. De toestand des lands is volgens de Clamor Publico allerellendigst. Het verbodstelsel heeft de welvaart ten gronde gerigt, en in het beheerder geldmiddelen heerscht de schromelijkste verwarring. Te Salamanca zijn twee Franschen in hechtenis genomen, als beschul digd van hel namaken van biljetten der hank van San Fernando. Zij hebben de plaats aangeduid, waar zij voor twee milloen aan nagemaakte biljetten verborgen hadden. OOSTENRIJK. WEENEN, 31 December. De Keizer doet al het mogelijke om zich bij het volk bemind te maken. Hij verleent driemalen in de week een bijzonder gehoor en eenmaal 's weeks een openbaar, en ontvangt bovendien wel 300 verzoekschriften daags. Men verwacht hier met 1°. Januarij de nieuwe wet op de drukpers. Er is nog geen uitzigl, dat de staat van beleg der hoofdstad spoedig za® worden opgeheven. Ook op het verblijf van vreemdelingen wordt zeer naauw- keurig toezigt gehouden. In Hongaryë bestaan thans vier partijenuit de overblijfselen der voorma lige twee partijen ontsproten. 1°. De Hongaren die zich niet naar de nieuwe- orde der dingen kunnen of willen schikken; en zelfs de op den 4deD Maarb 11. verleende staatsregeling als onuitvoerlijk beschouwen. De tweede partij is die der vereenigingsgezinden; die de nieuwe partij uitvoerlijk achten, maar alleen waarborgen verlangen voor het behoud der Hongaarscbe nationaliteit en dai* bereid zijn bet bewind te ondersteunen. De derde partij bestaat uit degenen, die het met hunne persoonlijke belangen overeenkomstig rekenen, om de tegenwoordige Oostenrijksche bewindslieden in alles en onvoorwaardelijk ten dienst te staan. De vierde partij bestaat uit echte radicalen, die de staats regeling niet uitvoerlijk verklaren. FRANKFORT. 31 Deeember. Het vertrek van den Aartshertog Johann is alsnu op morgen bepaald. Gis teren avond is van wege de troepen der Oostenrijksche, Beijersche en Frank- forter bezetting dezer stad den Aartshertogmet eenen fakkel-optogteene serenade gebragtwelke eene overgroote menigte had uitgelokt. De optogt voorafgegaan en besloten door Oostenrijksche dragonders, le paardvoorzien van brandende llainbouwenwas indedaad indrukwekkend. Na het aanhetfen van het Oostenrijksche nationale volkslied, heeft de Aartshertog zich op het balkon zijner woning vertoond en der menigte eenige woorden toegesproken die met een herhaald en uitbundig vreugdegejuich zijn beantwoord. Degene, die de duurzame vestiging van het Duitsch-Pruissisch-Verbond wenschen, beweren dat de oneenigheid lusschen de Regering en de Vertegen woordiging, alleen bestaat in het bezwaar der regeling van de binnenlandsche aangelegenheden, en de Regering, met een steeds klimmend tekort in de geldmiddelen, tot instandhouding van haar gezag, grootendeels op de onder steuning van vreemde bajonetten moet rekenen en dal bij de sterke partij van echte radicalen, die slechts naar het uitbreken van eenig oproer uitzien, om de maatschappelijke e-rde om verre te werpen eene aansluiting aan het be doelde Verbond gunstige gevolgen zoude hebbenter verzekering van orde en rust. STARS BERIGTEN. JVationale Jttilitie. Ligting van het Jaar 1849. Oproeping tot de Inschrijving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS her Stad LEYDEN, gezien hebbende art. 51, 52, 53, 56, 57, 60 tot 68, en 166 der wet van den 8slc" Januarij 1817, alsmede art. 5 der wet, van den 27slen April 1820; Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stadalsmede van hen, die vroeger onder de Gemeenten Oegstgeest, Leyderdorp en Soeterwoude woonachtig zijn geweestdochvolgens de laatstelijk opgenomen grens scheiding, tot het gebied dezer Stad zijn overgegaan, dat de inschrijving voor de ligting der Nationale Militie van dit jaar geschieden moet voor de zoodanigen, welke geboren zijn in het jaar 1831. Dat alle Ingezetenen zonder onderscheid welke redenen tot vrijstelling van de dienst zij ook zouden mogen hebben, en of zij zich tegenwoordig of af- wezond of in militaire dienst bevinden verpligt zijn zich te doen inschrij ven; dat Ouders, Voogden of Bloedverwanten, in dezen, voor hunne naast- bestaanden of pupillen, mitsgaders Regenten van publieke Gestichtenvoor de onder hun beheer staanden, de belangen moeten behartigen, door de bij de wet gevorderde opgave te doen, en daarvoor verantwoordelijk zijn. Dat..onder de Ingezetenen ten deze ook Worden gerekend de vreemdelingen, die den zetel van bun vermogen of hun verblijf in het Koningrijk komen vestigen; alzoo zij, even als de Inboorlingen, verpligt zijn mede te werken lot de gemeenschappelijke verdediging van den Staal, welke hun veiligheid en bescherming verleent. En roepen dien ten gevolge op, alle de in de termen vallende Ingezetenen, om te compareren in een der vertrekken van het Raadhuis: Op Maandag den 14 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 12 en 3. En die van het buiten-territoir der Stad. Op Dingsdag den 15 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 4 cn 5. Op Woensdag den 16 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 6. Op Donderdag den 17 Januarij 1850. Des voormiddags van 10 tot 2 ure, de bewoners van Wijk 7 en 8. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd wel cxpresselijk de belanghebbenden, zich, door getrouwelijk op te komen, vrij te waren tegen de nadeelige gevolgen, welke uit nalatigheid in deze onvermijdelijk zouden voort- vloeijen de boven opgegevene tijdsbepaling in het oog te houden, en hij de inschrijving zich te voorzien van hunne geboorte acte, alsmede schriftelijk op te geven hunne woonplaats, en het wijk en nummer hunner huizen; ten einde hierdoor voor te komen de onaangenaamheden, welke voor de ingeschre venen volgen moeten uit eene verkeerde spelling van den naam of een abuis in de opgaven der woonplaats, waardoor dikwijls de ingeschrevenen te vergeefs worden gezocht bij oproepingen, welke voor hun wezenlijk belang ge-

Leydse Courant | 1850 | | pagina 2