PUBLICATIE. LEYDSCHE SCHOUWBURG. ETA LIE, ROME, 29 October. De Commissie van Kardinalen heeft het bevel over de Pauselijke troepen aan den Franschen Generaal Levaillant ontnomen, en den Generaal zijn ontslag gegeven. De Colonel der Romeinsche rniterij Pellegrini, is tot Commandant van de eerste Romeinsche afdeeling benoemd. Het houden van conciliën begint in ons land navolging te vinden. De provincie Ckambery heeft bet eerste voorbeeld gegeven, en die van Vercelli en Genua zullen weldra volgen. Eerlang zou te Savona een concilie geopend worden. Uit Napels wordt aan het Journal des Débats van den 30sten geschre ven, dat de Paus naar Bcnevent vertrokken was, waar hij eenige dagen zal doorbrengen, en dat de reden, waarom hij zich naar zijn eigen gebied begeven beeft, gezocht moet worden in zijne begeerte, cm weldra naar Rome terug te keeren. Van Benevent zou hij per scheep naar Civita-Vecchia vertrekken. De terugkeer van den Paus zou tegelijker tijd plaats hebben met het terugroepen van bel grootste gedeelte van bet Fransche leger. HAMBURG. 6 November. In de Sleeswijk-Holsteinsche Landsvergadering beeft de Chef van het Depar tement voor de Buitenlandsche Zakenvon Ilarbou, eene mcdedeeling gedaan, omtrent den stand der zaken met Denemarken, waarvan het slot dus luidde: De interimaire toestand, waarin bet Hertogdom Slecswijk tot nu toe ver keert, is zeker niet geschikt geweest om een waren vrede voor te bereiden. De vredesonderhandeling is dan ook zoover men weet, tot beden nog niet geopend geworden; en of het zonder voorafgaanden oorlog wel tot een vrede komen zal, dit laat zich thans met bepalen; reeds uit hoofde van de verschil lende uitlegging, die aan de vredes-preliminairen van 10 Julij jl. gegeven wordt. Voor het geval van oorlog zijn de toerustingen voortgezet geworden en de Hertogdommen zijn door geene handeling der Regering ten nadeelc hunner krachtsontwikkeling gebondennoch wat betreft de wijze hoenoch wat aangaat den tijd waarop zij hunne magt zouden willen doen gelden. De al- gemeene staat van zaken is, gelijk men weet, voor het oogenblik nog niet van dien aarddat men heter dan vroeger zou kunnen vooruitzien op welke wijze het vraagstuk wegens de Hertogdommen opgelost zal worden. Maar wat ons ook beschoren zij, het gevoel van eensgezind te zijn en het besef dat het regt op onze zijde iszal ons staande houden en het vertrouwen op eene lioo- gere magt zal ons niet verlaten. Deputation uit 75 gemeenten van Sleeswijk-IIolstein hebben een adres aan de Landsvergadering opgesteldwaarin zij bij de Regering aandringen om de opgedrongen vreemde heerschappij af te wijzen en wanneer niet spoedig een vrede op billijke gronden tot stand komtden oorlog te hervatten door de Hertogdommen alleen. BURGEMEESTER en AVETHOUDERS der Stad LEYDEN, Gehad hebbende het verzoek van Pieter Swinkels, wonende alhier, strek kende ter bekoming der vereischle vergunning, om zijnen Paardenstalstaande cn gelegen achter des requestrants woonhnis aan de Koepoortsgracht, binnen deze Stad, Wijk II. N°. 126, te mogen vergrooten. Gelet op Zr. Ms. besluit van den 31sten Januarij 1824, rakende vergun ningen ter oprigting van sommige Fabrijken cn Tralijken; Brengen bij deze ter kennis van alle daarbij belanghebbenden, dat tot het hooren der Eigenaars cn Bewoners van naastbijgelegene en helendende Pan den ten opzigte der Inl'ormatiën de Commodo et Incommododoor Burge meester en AVethonders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Stad op Maandag den 12dcn November aanst., des middags ten twaalf ure; zul lende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen opgemeld verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl bij verzuim daarvan zij ge houden zullen wordenzich tegen de inwilliging niet te hebben .verzet. Burgemeester en AVethouders voornoemd, DU RIEU. Ley den8 November 1849. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en AVETHOUDERS der Stad LEYDEN, gezien heb bende het Koninklijk besluit van den 23sten October jl.houdende voorschrif ten ter uitvoering van dat van den 19dcn derzelfde maand betrekkelijk de derde algcmeene tienjarige Volkstelling Staatsblad N°. 55 en 56) bren gen bij deze ter kennis der ingezetenen, dat, ten gevolge van 'sKonings bovengemeld besluit, de bedoelde telling of omschrijving zal worden aange vangen op Maandag den 12dcn November aanstaande; en dat door Commis sarissen, die daartoe zullen worden benoemd, aan de huizen der Ingezetenen biljetten zullen worden rondgebragt, om dezelve voor of uiterlijk op den 26sten November daaraan volgende terug te halen, waarop ieder gehouden zal zijn in te vullen (of, indien hij daartoe niet in staat is, zulks door een ander geschikt persoon, of, des noods, bij de ophaling der biljetten, door Commissarissen zelve te doen invullen) de juiste namen en voornamen van bet hoofd des huisgezins, zijnen ouderdom, geboorteplaats, beroep, gehuw den of ongehuwden staat en godsdienst, cn voorts ook alle deze omstandig heden van zijne vrouw en bij hem inwonende kinderennaar rang van ou derdom, en dus met uitzondering van die kinderen, welke zich op Acade miën, Leer- of Kostscholen bevinden, die op de plaats van hun tegenwoordig verblijf moeten worden ingeschrevenvoorts van de mannelijke en vrouwelijke dienst- en werkbodenvoor zooverre die in het huis van hunnen meester woonachtig zijn; mitsgaders van alle afzonderlijk inwonende personen (ten zij die vreemdelingen waren en geen jaar alhier gevestigd zijn geweestals wanneer deze niet behoeven te worden ingeschreven; dat personen in gestich ten van weldadigheid gealimenteerden dus ook de aanwezigen in de gast en ziekenhuizen, zoowel als die zich in kostscholen bevinden, door de hoofden dier inrigtingen of wel door de opzigters niet aan Commissarissen, maar aan het Plaatselijk bestuur zullen moeten worden opgegeven zullende de verdere onder voogdij staande personen, aan gemelde Commissarissen, door hen, bij wie dezelve inwonen, met vermelding van de plaats, waar hunne ouders (zoo die nog leven) of voogden woonachtig zijn, worden opgegeven; moetende de Administratiën van huizen van correctie en gevangenissen, almede de noodige opgaven van de gevangenen invoege voorschreven dircctelijk aan het Plaatselijk bestuur doen; terwijl alleen van de militairen (vermits de hoofden der corpsen ook eene uitvoerige opgave inzenden moeten van hunne onderhoo- rige manschappen) de op zich zeiven wonende Krijgslieden verpligt zijn de gevraagde opgave te doen aan bovengemelde Commissarissen; zijnde voorts bij Z. M. besluit verder bepaald, dat de"A'olkstelling plaats heeft naar het wer kelijk verblijf in den strengstcn zin des woords toegepast, zoodat ieder per soon inboorling of vreemdeling, ingeschreven wordt in de gemeente, waar hij den nacht van 18 op 19 November heelt doorgebragt. Burgemeester cn AVethonders vertrouwen dat al de ingezetenen volijverig zullen zijn, om mede te werken tot bereiking van Z. M. geëerbiedigd ver langen, ten einde door eene behoorlijke opgave, te kunnen slagen in de daarstelling van volledige volksregisters binnen dit Rijken dat mitsdien op niemand hier ter Slede toepasselijk zal behoeven gemaakt te wordende strafbepaling, wegens voortdurende nalatigheid of weigering in de te doenc opgave, overeenkomstig art. 1 der AVet van den 6dcn Maart 1813 Staats blad N°. 12) houdende eene boete van ten minste ƒ10, en ten hoogste 100, of eene gevangenisstraf van ten minste één cn ten langste veertien dagen of wel boete cn gevangenisstraf te zamen, welke bij opgemeld besluit tegen de weigerachtigen is vastgesteld. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd, cn aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Aldus gearresteerd door Burgemeester en AVethonders der Stad Leyden, op den 8sleQ November 1849, en ten zelfden dage afgekondigd. DU RIEU, Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. AttAfflEME-MEUWS. PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE HOOGESCIIOOL. Den 9den November de Heer C. Mirandollevan 's Gravenhagein de Reg- ten, na verdediging van zijn Specimen, continensQuaestiones duas e Jure Neerlando. Dienzelfden dag den Heer F. J. A. H. Vermeulenvan 's Hertogenboschin de Regten met Theses. AESAERTENÜTIEIV. Heden beviel zeer voorspoedig van eene welgeschapen DOCHTERmijne geliefde Echtgenoot C. E. MERLYN. leyden, 6 November 1849. J. van 'T HOOFT. Eenige Algemeene Kennisgeving. 'sGravenhage, 6 November 1849. Heden beviel voorspoedig van eene DOCHTER, J. II. AVTTEAVAALEchtgenoote van Mr. G. M. van der LINDEN. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling, bij onze Echtvcrbindtenis ondervonden, betuigen wij, ook namens onze wederzijdsche Ouders en Be trekkingen onzen innigen dank. A. A. COCKUYT. Leiden, P. M. COCKUYT, 10 November 1849. Jesse. Voor de vele blijken van hartelijke deelneming, hij het overlijden van Mevr. de AVed. TIDEMAN ondervonden, betuigen de Ondergeteekenden bij deze hunnen opregtcn dank. Leiden, D. L. van MARLE. 10 November 1849. J. van MARLE, Geb. Tideman. Onder Directie van den Heer A. PETERS. Rlaanduy IS November 1S49 (S°. 41). IfiilJio de V'vijknecht Historisch Romantisch Tooneelspel uit de Middeneeuwen, in 5 bedrijven, benevens een Voorspel, genaamd: de JTongere Zoon door Charlotte Birch-Pfeiffer, met vrije gebruik making van den Roman van Storch, vrij vertaald uit het Hoogduitsch, ver sierd met nieuwe Costumes en Dccoratiën. Nooit alhier vertoond. Om de uitgebreidheid dezer Voorstelling geen nastuli. Aanvang ten ZES ure.

Leydse Courant | 1849 | | pagina 2