BEKENDMAKING. voor tc betalcnc belasting al of niet, in ccne andere gemeente wordt voldaan; zullende ccbler diegenen, welke derzei ver belasting-betaling in eene andere gemeente ten aIczc zullen willen doen gelden, verpligt zijn, om daarvan vooraf aan bet Stedelijk Bestuur kennis te geven, en des gevorderd, aan dat Bestuur de bewijzen van die betaling tc vertooncn. «Art. 5. De belasting wegens panden, in compagnieschap bezeten, opge- bragt wordende, zal aan ieder eigenaar voor zijn aandeel worden toegerekend, mits de personen, welke daaruit hunne stemgcrcgtigdheid of bevoegdheid tot bet kiezcrscliap zouden willen ontlecnen, werkelijk als mede-eigenaars van zoodanige panden op de registers der Ontvangers van de directe belastingen bekend staan. Art. 6. Wat aangaat het bedrag van belastingen wegens verhuurd wor dende huizen of andere eigendommen, waarvoor de eigenaars zijn aangeslagen, doch door de huurders aan ben restitutie geschiedt, zal dit bedrag onder de opbrengst der eigenaren blijven, als alleen daarvoor bij de Ontvangers bekend staande. «Art. 7. Zij, welke gehuwd zijn, hetzij in gemeenschap van goederen, of daar builen, met vrouwen, die de bepaalde somme in de bovengemelde be lastingen opbrengen, znllen, ofschoon ter zake van bunnen eigen aanslag niet bevoegdniet te min ter uitoefening van het stemregt worden toegelaten wanneer zij de overige vcreischtcn in zich vcrecnigen zooals ook de vader van een minderjarig kind, hetwelk de bepaalde somme in de belastingen opbrengt, wanneer hij uit eigen aanslag niet reeds tot bet stemregt rnogt bevoegd zijn tot de uitoefening van hetzelve zal toegelaten worden, indien hij de overige vercischten bezit, hetgeen evenzeer bet geval zal zijn ten opzigte van een' meerderjarigen zoon of eenen der meerderjarige zoons van eene moeder-weduwe, welke zich in gelijk geval bevinden mogt. «Art' 8. Zoodanige moeders-weduwen, welke verlangen zonden, dat die uitoefening geschiede zullen verpligt zijn dengenen van derzelver zoons, door wien zij, bij voorkomende gelegenheden, de uitoefening tot weder opzeggings toe zouden begceren verrigt te hebben, aan het Stedelijk Bestuur kenbaar te maken, om daarvan de noodige aanteekening te kunnen houden tot narigt; terwijl het voorschreven Bestnur de moeders-weduwen, voor zoo verre die aan hetzelve mogten bekend zijn, of door hetzelve ondersteld worden in de ter men te dezen te verkceren, met de vorenstaande bepaling zal bekend maken. «Art. 9. Het zal onverschillig zijn of de opgegevene zoon gehuwd ol on gehuwd is, en al of niet bij de moeder-weduwe inwone, mits hij den ouder dom van 23 jaren vervuld lielibe, en alle verdere vercischten (dat omtrent de bclastings-belaling alleen uitgezonderd) in de stemgeregligden gevorderd wor dende, liezitte, voor zoo verre hij namelijk niet reeds uit eigen hoofde het stemregt uitoefent, daar er door eenen persoon niet meer dan eene stem kan worden uitgebragt. «Art. 10. De zes voorgaande artikelen zijn ook tot de bevoegdheid, om tot het kiczerschap te worden benoemd, toepasselijk, behoudens de verdere vercischten der kiezers, volgens de bepalingen van art. 23 van dit Reglement. «Art. 22. Een derde deel der kiezers zal om de drie jaren naar toerbeur ten aftreden; de aftredenden zijn echter weder verkiesbaar enz. «Art. 23. Niemand kan binnen de Stad kiezer zijn, ten zij bij den ou derdom van 25 jaren bcelit vervuldbinnen het Rijk of deszelfs koloniën ge boren is, of brieven van naturalisatie bekomen beeft, of wel bij wetduiding voor Nederlander gehouden wordt, binnen de Stad stemgeregtigd is, en voor een' inboorling der Stad, of met eene burger-dochter gehuwd zijnde, gedu rende de laatste driejaren, en voor een' inboorling van het Rijk of genatura- liscerden gedurende de laatste zes jaren, Stads ingezeten is geweest, (zonder dat echter afwezendheid ten gevolge van bedieningendoor of van wege don Koning opgedragen, in deze hinderlijk zal kunnen zijn) en voorts jaarlijks in dc verponding en verdere beschrevene Rijksmiddelen, buiten het patent- regt, op den voet der stemgeregtigden, betaalt eene som van ten minste hon derd en vijf gulden. «Tot kiezers zullen daarenboven niet kunnen worden benoemd zij, die van ecnig ambt, post of bediening, door den Koning mogten zijn ontzet, of wel ontslagen, anders, dan met vermelding, dat zoodanig ontslag op bun ver zoek of honorabel is gegevenzoo lang zij door den Koning van de onbe voegdheid om benoemd tc worden, niet zullen zijn ontheven. «Ook zal tot kiezer niet kunnen benoemd worden hij, die aan eenen reeds benoemden kiezer in den eersten of tweeden graad van bloedverwantschap, of zwagerschap bestaat. Twee personen, zich zoodanig beslaande, te gelijker tijd wordende benoemd, zal bet lot tusschen hen beslissen; terwijl voorts de bepalingen van art. 48, 49 en 50, ook in deze zullen toepasselijk zijn. «Art. 48. Voor aan elkander verzwagerden zullen te dezen opzigte niet ge houden worden zij, wier huisvrouwen elkander in een' der gemelde graden bestaan." enz. «Art. 49. Opkomende verzwagering gedurende bet zitting hebben, zal van het gevolg zijndat bij die de verzwagering veroorzaaktzal moeten ophou den verdere zitting te hebben. «Art. 50. Indien de vrouw, door welke de verzwagering is ontstaan, over leden is, zal de zwagerschap gerekend worden op te houden." EXTRACT uit het Koninklijk besluit van den 24stcn December 1829, N°. 123. De buitengewone vacatures, welke, het zij door overlijden vertrek, of andere omstandigheden, in de stedelijke Kies kollegiënmogten ontstaan, telken Jarc in den loop der maand Septembergenoegzaam tijdig vóór bet tijdstip bij art. 26 der Stedelijke Reglementen, tot de bijeenroeping der Kie zers bepaald, en alzoo vóór de eerste week van de maand October, zullen moeten worden vervuld, op de wijze, voorgeschreven bij art. 12 en volgende van die Reglementen. Aldus gedaan en gepubliceerd, bij MI. Burgemeester en Wethouders der Stad Leyden, op den 30sten Julij 1849. DU RIEU, Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN brengen mits deze ter kennisse van dc belanghebbendendat van den lieer Controleur der Directe Belastingen zijn ontvangen twee Aanvullings-Kohieren voor de Be lasting op het Personeel en de Patenten, dienst 1849 en 1850, welke op den 3den dezer maand zijn executoir verklaard, en op lieden aan den Heer Ontvanger verzonden. DU RIEU, Leyden11 Augustus 1849. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BlJRGEMEESTEPi en WETHOUDERS der Stad Leyden brengen, uit naam van den Heer Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zuid-Holland, ter kennis van alle belanghebbenden, dat bij resolutie van Z. Exc. den Minister van Finanticn van 9 Augustus 1849bepaald zijn dc prijzenbet opgeld daar onder begrepen, waarvoor de Collecteurs, Splitters cn Debitanten der Staals- Loterij, de loten cn gedeelten daarvan, voor dc vierde week der trekking van de laatste klasse der 208ste Loterij, zullen mogen uitgeven, te welen: Bij Verkoop, Gcheclc Loten, 82.00. Halve- 41.00. Vijlde.16.40* Tiende. 8.20. Twintigste- 4.10. Wordende do belanghebbenden bij deze herinnerd, dat, bij art. 3 van Zr. Ms. besluit van 6 Januarij 1831, n°. 68 Staatsblad 2), uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling to regelen, cn dczelvo gedurig ter inzage voor bet publiek beschikbaar te hebben. DU RIEU. Leyden10 Augustus 1849. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. Uit plaatsgebrek moeten wij eene opgave van nog bij dc Vereeni- ying voor Cholera-lijders ingekomene giftentot een volgend nommer uitstellen. ADVERTENTIES!. Ondertrouwd Leyden, 10 Augustus 1849. J. A. SCHMIER met A. J. KARPESTEYN. Ondertrouwd t Leyden, 10 Augustus 1849. G. van LEEUWEN met E. M. C. WEENIG. Getrouwd: Leyden, 8 Augustus 1849. IL HIEBINK, en H. H. MEIJER, Wed. J. H. Fraisstnet. Heden overleed, na een jaar lijden, mijn geliefde Echtgenoot ANTONIUS JOHANNIS WILLEMSON, in den ouderdom van bijna 33 jaren. Die mijn lot kent, zal beseffen wat ik met zijne oude Moeder en mijne nog 5 jonge Kinderen verlies. De Affaire zal op denzelfden voet worden voortgezetterwijl ik mij aanbeveel aan mijne geëerde Begunstigers. Uiterlijke teekenen van rouw zullen niet worden aangenomen. Leyden, Wed. WILLEMSON, 6 Augustus 1849. Geb. tan der Linden. Strekkende deze tot eenige en algemeene Kennisgeving. Heden overleed aan eene kortstondige ziekte CORNEL1E ADELAIDEin den ouderdom van bijna 15 jaren teedergeliefde oudste Dochter van A. II. SEL.JEE, Leyden, A. SELJEE, 10 Augustus 1849. Geb. A. van Egmond. De Ondergcteekende bedankt voor de betoonde deelneming, bij de beval ling zijner Echlgenoit, J. II. MEERBURG. Bij Leyden, 11 Augustus 1849. De Ondergcteekende geeft langs dezen weg kennisdat hij zich op lieden gevestigd heeft als SiUOllIGKll TEK IBËCrKAF'ENilSmet aanbeveling in het belang van zijn gezin in de gunst en het vertrouwen zijner Stadgenooten. Legden11 Augustus 1849. J. H. DU SAAR. rMT'dBE: tegen September of eerder voor eene FATSOENLIJKE FAMILIE, eenige net fienieubeleerrte 14 A TIE BISop bet beste en fraaiste gedeelte der stad Leyden. Adres met franco brieven onder Lett. Aaan bet Bureau dezer Courant. De SCHULPKALKBRANDERIJ met de kapitale HEERENHUIZING genaamd Xec-Mtusten de daarbij behoorende Tuin en Grond te zamen groot circa 1 Bunder, staande cn gelegen onder de Gemeente van Oudshoorn bij de Opveiling slechts in bod gebragt op 6500, zal op Donderdag den 16^" Augustus 1849des voormiddags ten 11 ure in bet Logement de Vergtdde Roskamaan 's Molcnaarsbrugbinnen dezelfde gemeente worden afgeslagen en toegewezen.

Leydse Courant | 1849 | | pagina 3