22,073,029 fr. bezuinigd worden. De vloot zou bestaan uit 10 linieschepen 8 fregatten, 18 korvetten, 24 brikken, 12 transportschepen en 24 kleinere schepen; voorts uit 10 stoomfregatten, 12 stoomkorvctten en 34 andere stoom schepen; de bemanning zou uit ongeveer 20.000 matrozen bestaan. De gansche begrooting bedraagt 1,655,692,541 fr., waaronder voor de schuld 455,396,796 fr., voor de verschillende Ministeriën 962,418,126 fr., en voor de kosten der monopoliën en de perceptie der belastingen 156,522,509 fr. Het totaal der inkomsten is geraamd op 1,441,732,007 fr.waaronder voor de directe belastingen 426,040,014 fr. en voor de indirecte belastingen 703,025,000 fr. Er zou alzoo voor het jaar 1849 een tekort van 213,960,534 fr. bestaan. De laatste Zitting der Vergadering heeft niets bijzonders opgeleverd. De petitiën voor en tegen hare opheffing trokken weinig aandacht. De Heer Grévy heeft zijn verslag omtrent het voorstel van den Heer Rateau gelezen en besloten tot behoud van het besluit van 15 December en tot volharding der Vergadering in haren arbeid. Maandag worden de beraadslagingen er over geopend. De Regering heeft weder een club doen sluiten, de Broederschap genaamd. De Hoogleeraar Michelet heeft Donderdag 11. zijne lessen bij het College de France geopend. Bij de begrafenis van den Heer Rey Oud-Bevelhebber van het stadhuis op den 15den Meiheeft ieder geheim genootschap en verecniging een Gezant schap van 60 personen gezondendat ongeveer een getal van 7000 Afgevaar digden uimaakte. Er liggen te Bordeaux twaalf schepen zeilree naar Californië om in Februarij met wijn en brandewijn te vertrekken. Er zijn in het departement Lot ernstige onlusten uitgebarsten, we gens de betaling der buitengewone belasting van 45 Centimes. De onge regeldheden begonnen te Nozac een detachement linietroepen hetwelk der waarts gezonden was, moest voor de opgestane landlieden de vlugt nemen tot aan Gourdon, in welke stad ook de landlieden binnendrongen, die zich naar den Onderprefect begavenen er op aandrongendat hij een verzoek schrift zoude onderteekenen, waarin op het opheffen dier belasting werd aangedrongen. Deze weigerde zulks, waarop de landlieden het hotel van den Onderprefect plunderden, terwijl hij zelfs ter naauwernood door de vlugt ontkwam, na aan de grofste mishandelingen te zijn blootgesteld. Den 20stCD dezer begaf het garnizoen van Cahors met den Prefect van het departement, zich naar de plaats des opstands, terwijl belangrijke versterkingen van troepen van Montauban en Pcrigueux zijn afgezonden. ITALIË, ROME, 14 January. In weerwil van vele pogingen om de verspreiding van den Pauselijken brief tegen te gaan of er den invloed van te onderdrukkenbegint zich bij de bur gerij het verlangen naar de terugkomst van den Paus te openbaren. Het ministerie is al bevreesd dat de kiezers voor de constituerende vergadering niet zullen opkomen en heeft als voorloopige Regerings-Commissiezoo hier als in de legatiën, de instelling van een zoogenaamd comité voor het openbaar welzijn bevolen om voor alle tegenwerking te doen waken en de tegenstre vers strengelijk te doen straffen. Daarentegen heeft de Kardinaal Baluffi, in het bisdom Imola een brief uit gevaardigd om alle deelneming aan de constituerende vergadering te verbie denen heeft de Generaal Zucchi de troepen bij dagorder aan hunnen eed herinnert. De Prins van Canino, zoon van Lucien Bonaparte, is alhier benoemd tot bevelhebber van het Akademisch legioen. Te Milaan is den 15dcn cene nieuwe oproeping aan de uitgewekenen gedaanom vóór het einde dezer maand terug te keeren zij die er aan ge hoor geven zullen in het genot van amnestie worden gesteldde onwilligcn worden met strenge straffen bedreigd. PRVI§SËS. Te Acken aan de Elbe heeft eene opgeruide volksmenigte den Burge meester van Schöneheck, voormalig Afgevaardigde, die eene vergadering van handwerkslieden leidde, gruwelijk mishandeld, en ook een' ander persoon, die hem wilde redden, doch die door sommigen voor Schneider zelf werd aangeziengeslagen en gewond. OOSTENRIJK. WEENEN 20 Januarij. In den Rijksdag te Kremsir is den 20stcn wederom tot President dier ver gadering gekozen, de Heer Smolka, die in October II. te Weenen die betrek king bekleeddezoodat nu de oppositie weder de overwinning heeft behaald. De Gouverneur van Welden heeft het volgende legerberigt bekend ge maakt Volgens mededeclingen uit het hoofdkwartier Ofen van den 15dcn dezer, heeft de Veldmaarschalk Vorst Windisch-Gratzhij de steeds voortgaande bezetting van het grootste deel van Hongarye door de Keizerlijke troepen reeds verordend, dat er drie militaire districten zullen worden gevormd. Zoo zijn de comitaten van Presburg, Neutra, Trentschin, Arva, Liptau, Turocz, Sohl, Bars en Komorn onder bevel van den Luitenant-Veldmaarschalk von Kempen, met de hoofdzetel in Presburg; de comitaten van Pesth, AVeissen- burg en Grari onder het bevel van den Luitenant-Veldmaarschalk Graaf Wrbna, met den hoofdzetel in Ofen, en eindelijk de comitaten van Barany, Tolna, Sornogy Szalad Vrsprèm Oedcnhurg Eisënburg, Raab en AVicsel- burg onder de bevelen van den Generaal-Majoor Baron Buries, met den hoofd zetel te Oedenburg, geplaatst. De Luitenant-Veldmaarschalk Csorich, die met 8 bataillons, 6 escadrons en 36 stukken in last had, de terugtrekkende vijandelijke kolonne onder den aanvoerder Görgey, in de rigting van Ipoly-Sagh over Leva te vervolgen en naar Schemnitz terug te dringen, was reeds den 15dcn in die rigting voort getrokken terwijl de colonne van den Generaal-Majoor Götz naar den kant van Neusohl en Kremnitz oprokte. Het opperhoofd der opstandelingen Meszaros zwerft in de omstreken van Erlau. De brigade van den Generaal-Majoor Ottinger heeft reeds den 13den den vlugtenden vijand te Szolnok vervolgd deze stad bezet en aldaar een groot korenmagazijn huit gemaakt. De inwoners dezer streek, zoo inede die van Ketskematzijn door den besten geest bezield en hebben de hun zoo lang onthouden manifesten en proclamatiën met gejuich ontvangen. l!it alle reeds bezette declen des lands komen voortdurend deputatien met verklaringen van onderwerping te Olbnulz bij Z. M. den Keizer aan. De colonne onder den Overste Horwalh heeft Vrsprém en Stuhlweisscn- hurg bezetdie onder den Overste Graaf Althann heeft den 15den ten 2 ure des morgens eene vijandelijke afdecling van 300 man onder Medniansky en Vihar-Andor, die in het woud van Bakony omzwierf, in het klooster Bakony-Bél overvallen, 10 man gedood, en verscheidenen gevangen gemaakt, die daarop volgens het standregt behandeld en doodgeschoten zijn. Aan onze zijde werden slechts twee man ligt gewond. De Ncdeilandsche Gezant, Baron van Heeckeren heeft den 18de" te 011- mutz aan den Keizer zijne geloofsbrieven overhandigd hij had dien middag bij den Keizer het middagmaal gebruikt, en den avond in eene familiekring, bij de Keizerin-moeder doorgehragt. Alle vrees voor verdere overstrooming van den Donau is nog niet ge weken, daar het ijs nog vast en hoog opeen gestuwd is. Onderscheiden huizen hebben grootc schade geleden en staan op liet punt van instorten. FRANKFORT. 23 Januarij. In de zitting van gisteren heeft het Duitsch Parlement de beraadslagingen voortgezet over de erfelijkheid of niet erfelijkheid des Rijksbestuurders. Er waren niet minder dan 45 redenaars ingeschreven, van welke 7 aan het woord kwamen. De Heeren Dahlmanv. Vinoke en Rumelin spraken voor de erfelijkheid der Keizerlijke waardigheid, aan Pruissen op te dragen: daaren tegen spraken llhland Fröbel, Ahrens en Bed a Weber (uit Tirol) voor een Rijks-opperhoofd, telkens voor 6 of 12 jaren uit het midden der Duitsehe vorsten te kiezen. Beda-AVebereen bekend ultramontaanverklaarde zich met veel nadruk tegen een Pruissisch keizerschap, en schaarde zich ten deze aan den kant der uiterste linkerzijde, ofschoon hij hij alle vroegere gelegenhe den met de uiterste conservatieve partij gestemd heeft, tot welke hij behoort. De gewone stelling der partijen is over het geheel door deze en het Oosten- rijksche vraagstuk geheel veranderd geworden en is op verre na niet meer zoo scherp afgebakend als vroeger. De Koning van Pruissen zou, naar beweerd wordt, wel degelijk den Rijkskroon aanvaarden, indien bepaald werd, dat hij erfelijk zon zijn. In de zitting van heden zijn alle voorstellen, zoowel omtrent de erfe lijkheid, als omtrent het levenslang opdragen van het Keizerschap aan een' der Duitsehe Vorsten, met groote meerderheid verworpen; hetzelfde lot on derging ook het voorstelom liet bekleeden van die waardigheid tot zes of drie jaren te beperken. Op het einde der zitting is besloten om morgen de beraadslaging over de staatsregeling voort te zettenzonder omtrent genoemd punt voor als nog iets vast te stellen. DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 18 Januarij. De Minister van Finantiën heeft in de zitting van den Rijksdag van gis teren verklaarddat de Koningwegens den minder gunstigen toestand van de schatkist, afstand deed van een gedeelte van zijn hem bij de begroo ting toegelegd inkomen. De Rijksdag heeft cene wet aangenomen, waarhij al de vrijstellingen van de krijgsdienst worden opgeheven voor hen, die na 1826 geboren zijn. VEREENIGDE STATEN. NEVV-YORK, 10 Januarij. De koopvaardijvloot der Vereenigde Staten is binnen een jaar, eindigende 30 Junij 1848, vermeerderd met 141 drieinastschcpen168 brikken, 392 vaartuigen voor de binnenwateren en 198 stoombootenallen in de A'er- eenigde Staten gebouwd. Aan de ui nat alhier was reeds voor 300,000 doll, nieuw uitgegraven goud van Californië ter essayering aangeboden; het was van een goed gehalte. Er waren ten aanzien van het goud vinden te Californië weder onder scheiden berigten ontvangen, maar de zucht om er heen te trekken ver minderde sterkdaar men ook vernam dat velen bedrogen uitkwamen. Andere berigten echter meldendat er weder nieuwe goudontdekkingen gedaan waren, die nog veel meer dan te voren opleverden. Deze berigten stemmen daarin nogtans overeen, dat de goudzoekers aan ziekteen gebrek aan levensbehoeften leden. Men beklaagde zich dat geene scheepsmagt op de kust van Californië aanwezig is, ter bescherming van het eigendom van burgers, en dat tot den isten Dec. ten minste reeds voor eene waarde lot 400,000 dollars aan stof-

Leydse Courant | 1849 | | pagina 2