Hier ter stede is, volgens the Globezulk een groote voorraad diaman ten zaamgcbragt, wegens de plaats gehad hebbende ongeregeldheden in de voornaamste steden van Europadat ze bijna onverkoopbaar zijn. In de onderscheiden gevangenissen in Ierland bevinden zich thans 12,328 personen. BELG1E. BRUSSEL, 29 October. Er is in de stoomgemeenschap op den Noorder-spoorweg weder eene aan merkelijke verbetering gebragt. De maatschappij heeft op dien weg 12 nieuwe locomotivcn aangelegd, die, in plaats van twee, vier drijfraderen hebben. Deze nieuwe werktuigen zullen, zegt men, zonder gevaar eene veel grootere snelheid aan de treinen kunnen bijzettenzoodat er op den overtogt tusschen Rijssel of Valenciennes en Parijsvisa versaminst genomeneen uur gewonnen en de reis alsdan geregeld in 6 uren volbragt zal kunnen worden. Voorts zal, te rekenen van den 21sten dezer maand, de verzending der Londensche depeches over Calais en de Noorder-spoorweg linie geschieden en driemaal daags plaats hebben. Ten gevolge van dat alles zal er voortaan in geheel Europa geen sneller gemeenschap bestaandan die van Parijs over Calais met Londen en over Valencienne met Brussel. FRANKRIJK. PARIJS, 29 October. Nadat I.odcwijk Napoleon in de Zitting van den 26sten dezer eindelijk in het openbaar is opgetreden en zich als Candidaat voor het Voorzitterschap der Re publiek heeft gesteldhebben zijne bij die gelegenheid voorgelezcnc woorden waarin hij zich uithoofde van zijnen naam als den ecnigen man voordraagt die het land kan reddenhem in de vergadering weinig bijval bezorgd en vindt zijne verkiezing vele bestrijders. Daar echter de meeste leden het er voorhouden, dat hij door overmagt van verkiezingen in de departementen toch zal worden benoemdtracht men tegen den nadecligen invloed zijner benoeming te waken. Daartoe zijn reeds twee besluiten genomen, 1°. dat de Voorzitter getrouwheid zal zweren (hoewel de eed is afgeschaft) aan de staats regeling en aan de republiek, en 2". dat de tegenwoordige vergadering in hare regtcn en bevoegdheid zal blijien tot dat de wetgevende vergadering zal zijn zamcngesteld en den Voorzitter alleen het uitvoerend betvind zal worden toegekend, bij welke beraadslagingen het vrij onstuimig is toegegaan. De gewezen Koning heeft aan zijne gelastigden alhier eene notariële akte van onvermogen gezonden. Het blijkt uit een uitstreksel uit de boedel beschrijving na het overlijden van Prinses Adelaide, dat alle eigendommen en bezittingen des-Kenicgs in Frankrijk waren gelegen of geplaatst. De stembus voor het Voorzitterschap zal den ÏO11011 en ll<ten December geopend zijn. De slemopneming zal in de kantons en afdeelingen daarvan ten minste twee dagen den 12dcn en 13den duren, en waarschijnlijk weder twee dagen in de hoofdplaats des departements, en als men dan het onver mijdelijk oponthoud rekent voor de aankomst van de processen-verhaal te Parijs en verdere werkzaamheden, zal de keuze wel niet voor 20 December bekend kuunen zijn. OOSTEN RIJ K. WEENEN 25 October. De berigten tot deze dagtcekening meldendat de bevelhebber van het kei zerlijk leger hetwelk de stad omsingelt, Vorst Windisch-Gratzop het protest van den Weener rijksdag tegen zijne proclamatie van den 20stcn, waarbij Weenen in staat van beleg verklaard werd, geantwoord heeft, dat hij gcenc volmagt had om met den rijksdag te onderhandelen en dien alleen als constituerende vergadering beschouwende, slechts eene wettige overheid kende, te weten den gemeenteraad, en dat deze aan zijne bevelen ondergeschikt was dat hij overigens aan de stad 2i uren uitstel verleende om de wapenen ne der te legen. Den 23steD had hij eene nieuwe proclamatie uitgevaardigdwelke in de volgende bewoordingen bevat is Ten vervolge op mijne eerste proclamatievan den 20sten dezer maand waarbij voor de stad Weenende voorsteden en de naaste omstrekende staat van beleg en de krijgswet afgekondigd isheb ik goedgevonden als verdere voorwaarden vast te stellen 1°. De stad Weenen, de voorsteden en de naaste omstreken hebben 48 uren na kennisneming van deze proclamatie hare onderwerping te verklarenen bij legioenen of compagniën de wapenen op eene nader te bepalen plaats aan eene commissie af te leveren, alsmede alle niet tot de nationale garde behoorende personen tc ontwapenen, met opgave der wapenen, die bijzonder eigendom zijn. 2°. Alle gewapende corpsen en het academisch legioen worden ontbonden de aula geslotende aanvoerders van het academisch legioen en 12 studenten als gijzelaars gesteld. 3°. Verscheidene door mij nog op te geven personen moeten uitgeleverd worden. 4°. Zoolang de staat van beleg duurt, moet de uitgave van alle dagbladen gestaakt worden, uitgezonderd de Wiener Zeilungdie zich alleen tot offi ciële mededeelingen zal moeten bepalen. 5°. Alle vreemdelingen in de residentie moeten, met opgave van eene wettige reden van hun verblijf, bij naine bekend gemaakt en aan hen die geen pas hebben, dadelijk de stad ontzegd worden. G°. Alle clubs blijven gedurende den staat beleg opgeheven en gesloten. 7«. Op een ieder, die tegen bovenstaande maatregelen, hetzij in persoon hetzij door pogingen tot opruijing van andere zich verzet, overtuigd wordt van deelneming aan het oproer, met de wapenen in de hand gevat wordt, zal de krijgswet worden toegepast. De uitvoering dezer bepalingen zal 48 uren na de uitvaardiging dezer pro clamatie moeten aanvangen in gevalle zulks niet inogt gebeuren zal ik mij gedrongen zien de allerkrachtigste maatregelen te nemen om de stad tot on derwerping te dwingen. Het academisch legioen is reeds tot 800 leden gesmolten en moet verklaard hebben, niet schuldig aan bloedvergieten te willen zijn en de wapenen te zullen nederleggen, zoodra het mogt verlangd worden. De omsingeling door de troepen is volkomenhet belegeringscorps beslaat uit 62 battaillons, 60 escadrons en 140 kanonnen, te zamen ongeveer 100,000 man. De geest der troepen is onberispelijk. De Keizer heeft tc Ollmütz den 23steD eene proclamatie uitgevaardigd waarbij hij den Rijkskag tegen den 15den November in het stadje Kremsir tc zamen roept. ZWITSERLAND. BERN, 25 October. De Regering van het kanton Freiburg had alle ambtenaren en ook de gees telijken bevolenden eed op de nieuwe staatsregeling af te leggen. De gees telijkheid weigerde, hetwelk vari de zijde der regering maatregelen van dwang uitlokte. Ten slotte rigtte zij de volgende opeisching aan den Bisschop Wij vorderen1°. U zonder beperking te onderwerpen aan deze staatsrege ling en aan de wetten des kantons, deze onderwerping te bevelen aan alle leden der geestelijkheid en hen uit te noodigen er hunne openbare en bijzon dere handelingen naar in tc rigtenen aldus het voorbeeld aan het volk te geven. 2°. Afstand te doen van alle aanmatiging of handeling in strijd met den tekst der staatsregeling en der wetten voornamelijk van het placet voor het bezetten van beneficiën zoo als ten onregte door de onlangs gemaakte synodale bepalingen is ingevoerd. 3°. Aan de voorloopige goedkeuring van den staat alle geestelijke bevelschriften, circulaires enz., die aan de geestelijk heid en geloovigen van het kanton gerigt wordente onderwerpen en het synodale reglement in overeenstemming te brengen met de wetten en regtcn van den staat. Deze opeisching schijnt een opstand onder de partij der geestelijkheid ver wekt tc hebben. De aanhangers van deri Bisschop hebben zich van Romont meester gemaakt; van daar wilden zij naar de stad Rue en verder naar Freiburg trekkenwaar zij de Regering wilden omverwerpen. Deze plannen zijn geheel verijdeld en den 25sten October in den avond werd te Bern gemeld, dat de Bisschop, geëscorteerd door eene compagnie karabi- niers, naar het kanton Waad land oprukte, om van daar op zijn verzoek naar de Franschc grenzen gerigt tc worden. TURKIE. BUCHAREST, 7 October. Er zijn hier sedert 12 dagen 23,000 Turken waardoor handel en nijver heid geheel verlamd isde levensmiddelen kunnen naauwelijks betaald wor den. Ook verneemt men heden met grooten schrik, dat zich hier nog 40,000 Russen zullen vestigen. Wegens den onuitwisbaren haat tusschen dezen en de Turken, ziet men eiken dag twisten en gevechten te gcmoct. TEREENIGDE STATEN. NEW-YORK, It October. De verkiezing van den Generaal Taylor tol President van het Gemcenebcst is zoo goed als zeker. In Mexico blijft alles vrij rustig. Men zeidc dat Santa Anna van Ja maica zou terug kuinen en nieuwe pogingen tot eene omwenteling beproeven doch de Regering won dagelijks in sterkte. Uit Yucatan had men berigt van onderscheiden gevechten, die tusschen de blanken en Indianen geleverd warenin een dezer waren 6 Amerikaansche officieren gesneuveld. STADS BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat van den Heer Controleur der Directe Belastingen is ontvangen een aanvullings Kohier voor de Belasting op het Personeel, dienst 1848 en 1849, welke op den 25slen dezer maand is exeeutoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger verzonden. DU RIEU, Ley den, 30 October 1848. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, ontvan gen hebbende eene Resolutie van IIH. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 27steu dezer maand ProvBlad N°. 81) houdende mededeeling van de voorloopig vastgestelde Lijst der hoogst aangeslagenen in de Rijksdireete belastingenvoor zoo verre de Provincie Zuid-Holland betreft, die verkiesbaar zijn tot afgevaardigden der Eerste Kamer; brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat gemelde Lijst van den 2den Novem ber tot den 9llcn daaraanvolgende ter Secretarie dezer Stad za!

Leydse Courant | 1848 | | pagina 3