eenmaal mogt worden afgeweken, sal dit, land in den toestand teragkeeren waarin het zich bevond alvorens het tot den rang van een onafhankelijker! Staat verheven werd. Alle welgezinde lieden, welke ook voor het overige hunne politieke denkwijze moge wezen, moeten van de noodzakelijkheid door drongen zijn, zich om den troon te scharen, om daardoor Griekenland voor volslagen ontbinding te bewaren. Hij die het Koningschap aantast, maakt zich schuldig aan eene vernietiging der vastgestelde voorwaarden, waarop de erkenning der nationale onafhankelijkheid van Griekenland berust. Mogten alle Grieken, welke wenschen hun land in den rang behouden te zien dien het thans onder de Staten van Europa inneemt, van deze waarheid doordron gen zijn, die eene onherroepelijke voorwaarde is van hnn politiek bestaan. DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 3 .Junij. De berigten luiden nog niet vredelievend. De Regering gaat voort alles ten strijde toe te rusten. De wetgevende vergadering in Noorwegen heeft de vloot ter beschikking van den Koning gesteld en 2J millioen specie-thalers voor oorlogstoebcrcidse- verlcend. IIOLSTEIN. RENDSBURG, 4 Junij. Men verwacht hier binnen kort een bombardement van Flensburg door de DenenPrins Frcdcrik van Augustenburg is naar die stad teruggekeerd om op alles een waakzaam oog Ie houden. De vijand slaat thans werkeloos te Apenrade, Bou en Quars tegenover elkander. De Pruissisehe Generaal von Wrangel zou volmagt ontvangen te hebben, om naar eigen goeddunken te handelen en liet hevel hebben gegeven oin weer voorwaarts te rukken. VEREENICrDE STATEN. NEW-YORK, 24 Mei. Generaal Scott is hier aangekomen en hield het met Mexico te sluiten vre- destractaat voor geratificeerdeen koerier had Tampico bereikt met het berigt dat een genoegzaam aantal leden van het Mexicaansche congres zich te Quere- taro bevond en zich met de behandeling van liet vredesverdrag onledig hield. In Yucatan hadden de blanken met de Indianen een tractaat gesloten, op voordeelige voorwaarden voor de laatslen onder anderen afschaffing van het hoofdgeld, verkiesbaarheid der Indianen tot kerkelijke bedieningen, tu- ruggave van door de blanken weggenomen wapenen en handhaving van de tegenwoordige Indiaansche opperhoofden in hunne rnagt. Men hoopte dat deze concessien tot het bevestigen van den vrede zouden bijdragen; en op grond van dit vooruitzigt maakten de personendie naar Laguna en andere zeeha- vans gevlugt waren, zich gereed orn naar hunne woonplaatsen terug te kee- ren. Ondertusschen pleegden de Indianen in liet noorden en oosten van Yuca tan nog voortdurend vele wreedheden. WEST - IN DIE. De Vereenigde Vergadering te Demeraryheeft den Gouverneur de begroo ting voor het volgende jaar geweigerdtot dat men zon vernomen hebben wat do Regering in Engeland besloten had omtrent de suiker-koloniën. Ondertusschen wilde de Vergadering de bestaande belastingwet tot 15 Au gustus hernieuwendoch de Gouverneur verlangde, dat dit tot 30 September geschieden zoumen kon het niet eens worden, en toen is de Vergadering door den Gouverneur onbepaald verdaagd. Op St. Lucie was een Negeropstand uitgebroken, waarvan men echter nog geene bijzonderheden kende. 1 AKADEMIE-NIEÜWS. woners gemaakt te hebben, de Oostenrijkersdie naar Mantua terugkeer den, afgeslagen hadden. Een corps van 3 of 4,000 Oostenrijkers, aan het welk alzoo de terugtogt naar Mantua afgesneden was, stond, naar men zeidein den morgen van den 31stcn Mei in het open veld tusscheri Guidiz- zolo en Asola. PRUISSEN. BERLIJN, 7 Junij. Eene publicatie geeft heden de verzekering van volkomen rust en orde in de stad, en het nemen van maatregelen die het rustig houden van de wol markt in deze maand ten doel hebben. In de Zitting van den Rijksdag van gisteren waren verscheidene leden voor nemens de Ministers met uitdagende vragen of interpellation te bestormen doch de vergadering verklaarde ze niet te willen hooren. Er werd echter een vraag gerigt aan den Minister van Finantiën hoe 't met de vrijwillige leening stond; hij verklaarde dat er zoo weinig deel genomen werd, dat men tot eene gedwongene zou moeten overgaan. Hij erkent dat dit het volk slecht zal bevallen; niemand wordt gaarne tot liet leenen van geld gedwongen maar hij merkte opdat de Kamer door met spoed door te werken veel kwaads kan lenigen, omdat zulks het vertrouwen zal doen herleven en hij Minister, als hij geld krijgt, (indien hij dan nog Minister zal zijn), zich voor stelt wel van staatswege veel tot verpligting van den bekommerden toestand der arbeidende klasse te zullen kunnen doen. Wat de terugroeping van den Prins betrof, hebben de Ministers het noodig geacht, dat de naaste troonop volger den loop dezer handelingen moest hijwonen, en zouden zij met be scheidenheid alle beoordeeling het hoofd bieden, in vertrouwen dat de verga dering ook met den geest der zachtmoedigheid moge bezield zijn. Op de vraag van een der Afgevaardigden waar de Pruissisehe Regering tegenwoordig de zetel acht te zijn van Oostenrijk, te Inspruck waar de Keizer is, of te Weenen, waar de verantwoordelijke Ministers zich bevinden, heeft de Minister von Arnim geantwoord dat er zich thans twee Pruissisehe Gezan ten in Oostenrijk bevinden, een die zijn ontslag had gevraagd, en een andpr die hem zou opvolgen; deze kwam aan toen de Keizer reeds vertrokken was, en is toen naar Innspruck gereisd, gene heeft verlof bekomen oin zich naar Ischl te begeven. Verder is voorgesteld, dat de vergadering plegtig verklaren zon: 1°. Vaste- lijk besloten te hebben hij hare beraadslagingen over de staatsregelingdie onvervreemdbare regten der natie vast te stellen, die door de openbaring van eenen nieuwen wereldgeestaan de toekomst zijn toegezegd geworden. 2°. Zoo spoedig mogelijk eene voldoende gelijkheid tusschen de maatschappelijke en nijverheids-betrekkingen daar te stellen, en het belastingstelsel op billijke be ginselen te gronden. 3°. Om alle reactionnaire poging, tot hoog verraad tegen de Natie en den wil des Konings te verklaren. 4°. De regering bij te staan in het te keer gaan van alle regeringloosheid. BODEMEN. PRAAG, 4 Junij. Het Slavonisch congres is den 2licn dezer te Praag bijeengekomen. Tot Voorzitter is Palacki gekozen. Het aantal bedraagt nog geen 300van welke geestelijken, onderwijzers en studenten het grootste deel uilmaken. Den 26sten Junij zal de Rijksdag te Weenen worden geopend. Voor elke 50,000 inwoners wordt één vertegenwoordiger gekozen, wier tractement op ƒ300 Ned. 's inaands is bepaald, behalve 2.50 reiskosten voor iedere mijl afstand. De stemgercgtigdcu moeten burgers zijn van den staat en 24 ja ren oud. In dit congres waarop alle Slavonische stammen vertegenwoordigd worden, heeft zich eene groote inoeijclijkheid opgedaan, daar verscheiden redenaars in zulke verschillende Slavonische tong vallen spraken, dat zij elkander slechts half of in het geheel niet verstonden. Te Lemberg hebben de officieren van het garnisoen een manifest aan het leger uitgevaardigdter bescherming van Keizer en Vaderland onder eene behoorlijke vrijgevige staatsregeling. HONCfARYE. PESTII29 Mei. Men verneemt door renboden dat in Slavonic eene tegen-omwenteling is uitgebroken tegen den Opperbevelhebber van Croatiëzijne oproepingsbrieven waren opentlijk verbrandhij zelf tot verradar verklaard en de Slavoniërs hadden besloten met de Hongaren in vriendschappelijke betrekkingen te blijven. GRIEKENLAND. ATHENE, 21 Mei. De Russische Gezant aldaar den Heer Persiani, heeft aan de Russische Con suls in dit land den navolgenden brief toegezonden In dezen tijdwaarin de revolutionnaire geestwelke de meeste Staten van Europa ontbindt, ook zijn gif schijnt te willen verspreiden over dit land, waar ik den last ontvangen heb mijn verblijf te houden, is het mijn pligt mij tot u te wenden om de instructiën van welke gij voorzien zijt, aan te vullen, en u eenige regelen voor te schrijven, welke u tot rigtsnoer zouden kunnen strekken voor het door u te houden gedrag in de mocijclijke omstan digheden waarin wij ons bevinden. Het politiek bestaan van Griekenland is san het lot der monarchie verhonden zoodra van de monarchale instellingen PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 9{,CD Junij de Heer F. de Keverberg, van Kessel (Prov. Limburg), in de Regten, met Theses. Den 10den dito de Heer P. J. W. Teding van Berkhout, vau Olst (Prov. Overijssel), in de Regten, met Theses. Dienzei l'den dag de Heer J. J. Willet, van Amsterdam, in de Regten, met Theses. PROMOTIE AAN DE ÜTRECHTSCHE HOOGESCHOOL. Den 8stCD Junij de Heer G. H. G, Ras, in de Begten, na verdediging van zijn Specimende vinculi cognationis et ajffinilalis vi et ejjicacia in jure criminali. KERKNIEUWS. VLAARDIN'GEN, 7 Junij. Door den Kerkeraad der Herv. Gemeente alhier, is uit het vroeger vermeld zestal, het volgende drietal geformeerd: DD. Slui ter, te Terwolde; Vinke, te Beest; en Cats Wor, te Mijdrecht. BERIGT EN PR IJS-UITSCHRIJVING der Tweede Klasse van het Koninklijk Nederlandsch Instituut van WetenschappenLetter kunde en Schoone Kunstenaangekondigd in hare openbare Zittingden 25sten April 1848. De Klasse berigt dat op de Prijsvragen I. Een oorspronkelijk Blijspel in dichtmaatwaarin Vaderlandsche leden en karakters van onsen tijd worden voorgesteld

Leydse Courant | 1848 | | pagina 3