KENNISGEVING. OPROEPING VAN SCHULDEISCHERS. Koffëjhuis "Zomer zorg. AKADEMIE-IVIEUWS. PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE HOOGESCIIOOL. Den 14<lcn Mei den Heer F. A. Loudon, ran Oost-Indiën, in de Regten, na verdediging van eenige Quaestiones Juridicae Inaugurates. Dienzelfdcn dag den Heer J. Loudon, van 's Gravenliagcin de Regten, met Theses. PROMOTIE AAN DE GRONINGER HOOGESCIIOOL. Den 9den Mei de Heeren J. Medervan Winschotenen R. Pabus Cleve- ringa, van Appingcdambeide in de Regten, na verdediging van eenige Quaestiones Juris Inauguralis. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den ls,en Junij niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelin gen, alsmede de Militairen, welke tot de laatste ligting behoord hebbende, 1 derzelver finaal ontslag hebben bekomen, en niet weder in dienst zijn getre den,) hij ontdekking, alsnog achter de teekening, tot sluiting, door het hoofd van de Regering aan het einde van het register te plaatsen, zullen wor den ingeschreven, met de bijvoeging van het woord: ambtshalveen dezelve volgens art, 9, door den Schuttersraad zullen worden verwezen tot eene geld- j boete, en daarenboven dadelijk, zonder lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden; terwijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse ge- bragt te worden: alles onverminderd zoodanige strafbepalingen als, uit krachte der Wet van 31 December 1822op hen mogten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand, om voor zoo veel hij van geen bewijs zijner doop of geboorte voorzien is, voor die, welke alhier geboren zijn, hetzelve te komen afhalen ter Secretarie dezer Stadvan heden af aan's morgens van 10 tot 'snamiddags 1 uur; terwijl diegenen welke elders geboren zijn, zich hetzelve onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen znllende een ieder verantwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner doop- of geboorte-akte, door eene verkeerde opgave van het geboorte jaar, abusivelijk wierd ingeschreven. Dat de belanghebbenden bij deze nog worden herinnerddat zij bij de in schrijving tevens zullen moeten opgeven hunne Woonplaatsbenevens het Wijk en Nummer hunner huizen derzelver beroep en dat van hunne Ou ders zoo die nog in leven zijnalsmede den tijd van derzelver inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen Gehuwd of Ongehuwd zijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoe veel van elk geslacht: wordende de gehuwden aangemaandom zich van een extract uit het huwe lijks-register te voorzien, om daarop door de Heer der Gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeren, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de algifte dier huwelijks- extracten worden gevaceerd ter Stads Secretarie, van heden af, des voorraid- dags van 10 tot des namiddags ten 1 ure. Dat eindelijk Studenten, Geëmployeerden in huizen van negotie, bedienden en werklieden, moeten ingeschreven worden in de Gemeenten, waar zij hunne studiën of werkzaamheden uitoefenen, of dienstbaar zijn, zoo als zulks ook het geval is van Klerken van Advokaten en Notarissen dat Ambtenaren en Geëmploijeerden (al wonen zij elders) zich moeten laten inschrijven in de plaats, alwaar zij hunne ambtsbetrekkingen uitoefenen; dat zij, welke buiten 'stands werkzaam zijn, of zich aldaar op de studiën toeleggen, in de Gemeente hunner vorige woonplaats, en laatstelijk Schippers, ter plaatse waar zij het laatst gewoond hebben, of de belasting voor hun vaartuig betalen, ingeschre ven moeten worden. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloopeeen iegelijk in de termen van dezelve vallendebij deze wordt opgeroepenom zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel: op Dingsdag 2G Mei voor de bewoners van Wijk 1II en IIIop Woensdag 27 Mei voor de bewoners van Wijk IV, V en VI, en op Donderdag 28 Mei voor de bewoners van Wijk V'il en VIII, allen 'svoormiddags van 10 tot 1 ure; met uilnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptclijk, ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hehbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaanzullende wijders het tijdstipdat de regis ters ter bezigliging zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de Wet, vóór 1 Julij aanstaande, geheel zal moeten zijn afgeloopennader wor den bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. M". besluit, van 7 September 1828 Staatsblad n°. 55), roepen bij deze op alle personen, welke als ge huwd of als weduwenaars met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar, in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de alge- ineene rol der Schutterij te worden gebragt, doch sedert dien tijd door het overlijden van derzelver vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verlo ren, om in die klasse te verblijven, en dus alsnn in de eerste klasse der voor dit jaar daar te stellen algemeenc Schutters-rol geplaatst moeten worden om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis aan Ilun Ed. Achtb. te gevenof zich daartoe ter stads Secretarie aan te melden des morgens tusschen 10 en 1 ure, vóór de aan te vangen inschrijving, en dus uiterlijk tot 25 Mei aanstaande;zullende, wanneer deze Kennisgeving door de belanghebbenden mogt zijn verzuimd, en hij dus, dien ten gevolge niet hij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders proces-verbaal tegen hem moeten worden opgemaakt en aan de Regtbank toe gezonden ten einde op de nalat.igen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der Wet, van 6 Maart 1818 Staatsblad n°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ50 en eene gevangenis uiterlijk van drie dagen, hetzij afzonderlijk of wel beide de straften te zamen genomen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks ge bruikelijk is. Aldus gedaan en gepubliceerdbij UIL Burgemeester en Wet houders der Stad Leyden, op den 14dcn Mei 1846. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve v. PUTTKAMMER. 7. M. heeft goedgekeurd de door de Keikeraden der Herv. Gemeenten te Vlissingen, Oudelande en Lollum uitgehragte beroepen op D3. Gann Dun, te Scheveningen en de Candidaten Doorenhos en Stroman de Grave. AMSTERDAM, 12 Mei. Door den breeden Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente alhier, is de volgende nominatie uitgehragt, ter vervulling der va cature veroorzaakt door het overlijden van den Wel-Eerw. Heer H. J. Wunder. Zestal: DD. Anspach, Th. Dr. te Deventer; van Harencarspel, te Leeuwarden; van Marken, Pijzei en Veder, Th. Dr., te Dordrecht, en Wunder, te Tharnen. Drietal: DD. Anspach, van Marken en van Harencarspel. ADYEKTENTIE1V. Vijf en Twiutigjarige Echtvereeniglng van C. VLIELAND en A. M. DOLL, en Ecliirereeniging van G. FREERS en M. C. VLIELAND. Letden. 14 Mei 1346. Heden ontsliep, in de hope des beteren levens, mijne onvergetelijke Echt genoot DIRKJE ZUURDEEG. Zij bezweek, na een langdurig lijden, in den hloeijenden leeftijd van 27 jaren, en laat mij, uit een allergelukkigst huwe lijk van slechts vijf jaren, twee kindertjes na. Lisse, 13 Mei 1846. J. KOOY, TWEEDE OPROEPING, De Schuldeischers in den boedel van den gcfaillcerden ROELOF BOERMA RETTERICH, Kojjijhuis-Billard-, Kolfbaan- en Stalhouder onder Soe- terivoudein het Etablissement genaamd DE VINKwelke op de Vergade ring ter verificatie van den 14dc" Mei 1. 1. niet zijn verschenen, worden bij deze opgeroepen om op Woensdag den twintigsten Mei 1800 zes-en-veertig des voormiddags ten 10 ure, te verschijnen ter Vergaderkamer der Arrondis- sements-Regtbank te Leydenten einde alsnog overgegaan kunnen worden tot de verificatie hunner vorderingen en verdere werkzaamheden. Wijders wordt aan de Crediteuren bekend gemaakt, dat in de gehouden Vergadering bereids over een door den gefail leerden aangeboden aceoord is geraadpleegd hetwelk reeds door velen is aangenomen en onderteekenden hun te kennen gegevendat bij gelegenheid der tweede verificatie verder over gezegd accoord geraadpleegd zal worden. De Curator in voornoemden boedel Mr. S. TAK. Alle Schuldeischers in het Faillissement van JAN ABRAHAM van NIEROI', Timmerman en Koopman, wonende te Leydenwier Schuldvorderingen nog niet zijn geverifieerd worden bij deze opgeroepen om in persoon of bij ge- magligde te verschijnen op de Tweede en Laatste bijeenkomst, ter verificatie van dezelvenop Woensdag den 27sten Mei 1846, des Voormiddags ten 11 ure, in de Gehoorzaal der Arrondissements-Regtbank te Leyden. Tevens worden de Schuldeischers uitgenoodigdom alsnog de bewijzen hun ner vorderingen vóór dien tijd in te leverenten huize van den ondergetce- kende te Leyden. P. van OUTEREN, Leyden14 Mei 1846. Curator. PROGRAMMA voor het Eerste der 8 XOIIEK-CONCEIITEIVonder directie van den Heer F. DUNKLER, Kapelmeester bij het Corps Grenadierste 's Hageop Woensdag den 20stcn Mei 1846. Eerste Afdeeling. 1. Marclie Militaire. 2. Ouverture par Reissiger. (Ahncn- schalz.) 3. Rondo sur an Tliême de Gungl's, oblige pour Clarinette, par Dunkier. 4. Früh'lings-Gemiilhs Klange, Wel- zer, par Dunkier. 5. Grande Fantaise Dramatique sur les Martyrs, par Snel. 6. Les Mousquetaircs de la Reine Pas redouble, par Dunkier. Tweede Afdeeling. 7. Ouverture de l'Opera: La Sirene d'Auber. 8. Cavatine de Donizetti, oblige pour petite Clarinette. 9. Favorite-Polkapar de Goedecke. 10. Fantaisie Composce 4 l'usage des Concours d'Harmonie, parDunkler, oblige pour Flute, Clarinette, Sax- llorn et Trompette. 11. Scène et Air de la Reine de Chypre de Halevy, obligé pour Je Sax-IIorn. 12. Charles VIPas redoublépar Dunkier. Ofschoon het Kerste Concert niet anders dan op Woensdag kan plaats hebben, zullen de overige evenwel op Dingsdag om de 14 dagen gegeven worden. Dc Biiteelvenings-Ijijst ligt nog altijd geopend, terwijl de Introductie voor Mi IE, Studenten en vreemdelingen als naar gewoonte blijft. Aanvang des Avonds ten ZES ure.

Leydse Courant | 1846 | | pagina 3