BUITENLANDSCHE BERIGTEN. Bij de aanstaande wederopening der Zittingen van de Staten-Generaal achten wij het niet ondoelmatig mede te doelen de naamlijsten der beide Ka mers, zoo als dezelve voor het aanstaande zittingjaar (1845—1846) zijn za- mengesteld, met bijvoeging, wat de Tweede Kamer betreft, der jaren van aftreding, zijnde de namen der leden, die in het vorige jaar gecnc zitting hebben gehad met cursijve letters gedrukt. EERSTE KAMER. F. A. Graal" van der Goltz. J. W. Dedel. A. W. Baron van Pallandt van Beerse. Jhr. 11. B. Martini. Mr. A. van Gennep. J. H. van Lijnden van Lunenburg. Mr. A. G. Verheijen. Jh'. Mr. G. G. Clifford. Mr. C. G. Bijleveld. Mp. C. W. Baron du Tour van Bel- linchave. G. Graaf Sehimmelpenninck. A. W. J. J. Baron van Hugenpolh van Aerdt. D. 11. Baron Chassé. A. van der IIoop. H. R. Trip. Graaf W. A. W. van Limburg-Stirum- Noordwijk. Jhr. Mr. O. van Swinderen v. Rensuma. Baron A. W. van Bricncn van de Groote Lindt. P. 4V. Baron de Liedel de Well. M. Piepers. Mr. P. A. Brugmans. Mr. M. C. van Hall. J. W. Baron Hnyssen v. Katlcndyke. Mr. J. G. van Nes. Jhr. Mr. 4V. L. F. C. Ridder van Rappard. TWEEDE KAMER. Jaren van Aftreding. n00rd~braband. 1846 Jhp. Mr. J. O. de Jong van Beek en Donk. Mr. R. P. Romme. 1847 Mr. J. L. A. Luyben. Mr. J. A. Mutsaers. Mp. L. D. Storm. 1848 Mr. P. Gouverneur. Jhr. L. J. B. van Sassc van Ysselt. Gelderland. 1846 Baron C. A. J. van Nagell tot Ampsen J. F. 11. Jhr. Nedermeijer, Rid der van Rosenthal. 1847 E. W. van Dam van Isselt. Mr. J. M. de Kempenaer. 1848 Mr. M. J. de Man. Mr. L. Scheers van Harencarspcl. Zuid-Holland. 1846 E. P. de Monchy. Mr. J. C. Faber van Riemsdijk. Jhr. Mr. D. T. Gevers van En- degecst. Mr. G. W. Verwey-Mejan. Mr. L. C. Luzae. Mr. S. II. AnemactPz. 1847 Mr. P. C. Schooneveld. M. A. F. H. Hoffman. 1848 Mr. C. B. Nederburgh. Jhr. W. Boreel van Ilogelandcn. Mr. P. Timmers Verhoeven. A. van RijcïcevorselHa. Noord-Holland. 1846 Mr. C. A. den Tex. Mr. J. Corver-Hooft. 1347 Jhp. Mr. II. Backer. Jhr. Mr. P. van Akerlaken. Mr. II. A. van Bleijswijk. Jaren van Aftreding. 1847 Mr. J. J. Uytwerf Sterling. Mr. J. S. van Naamen. 1848 Mr. J. Enschedé. jhp. Mr. D. Hooft, Jbz. Mr. G. van Leeuwen. Zeeland. 1846 Mr. J. de Backer. 1847 Jhr. Mr. J. Snouck Hurgronje. 1848 Mr. J. F. Bijleveld. Utrecht. 1846 Mr. J. K. Baron van Goltstein. 1847 Mr. N. P. J. Kien. 1848 Dr. II. Menso. Vriesland. 1846 I)r. S. Brouwer. Mr. G. Hiddema Jongsma. 1847 Mr. N. van Heioma. Mr. S. Baron van Heemstra. 1848 Mr. A. Telting. Overijssel. 1846 Mr. A. J. Duymaer van Twist. 1847 J. C. Baron van Haersoltc van Hacrst. 1848 Mr. G. J. Bruce. Mr. W. H. Cost Jordens. Groningen. 1846 Jhr. Mr. J. E. van Panhuys. Mr. B. Wiehers. 1347 Mr. IT. J. H. Modderman. 184$ Mp. C. Star Busmann. Drenthe. 1847 Mr. G. Kniphorst. Limburg. 1846 J. J. F. M. II. Corneli. 1347 Mr. M. P. 11. Strens. 1848 A. II. T. Baron Michicls van Vcrduynen. ROTTERDAM, 13 October. Men verneemt met zekerheiddat aan de vier alhier ter stede gestation- ncerde deurwaarders der directe belastingen op het onverwachts en zonder dat men bepaaldelijk de reden daarvan kan bevroedeneen eervol ontslag uit hunne respective betrekkingen is verleend. Naar wij levens vernemenzou een gelijke maatregel zich over de gcheele provincie uitstrekken. LEEUWARDEN, 10 October. Gisteren hield het Fricsch Genootschap van Geschied-, Oudheid- en Taalkunde zijne tweeënvijftigste algemeenc vergadering. Bij die gelegenheid heelt de Heer J. van Leeuwen eene Redevoering gehouden tot onderwerp hebbende j) eene vergelijkende beschouwing van het leven en karakter der Raadpensiona rissen Johan de Wit en Casper Fagel. Onder de rapporten was er een van tie Ilceren W. Eekhoff en J. J. Bruinsma, betreffende eene ingraving, in eene terp nabij Wirdum. Het is gebleken, dat deze uit opgeworpen aarde bestaat, en zeer waarschijnlijk gediend heeft tot eene woon- en begraafplaats in het heidenschc tijdperk. Het Genootschap heeft besloten, alle grondbezitters en landbouwers uit te noodigenom op alles wat bij vergraving van terpen voorkomtaeht te gevenen berigtcn dienaangaande aan de Hecren IV. Eek hoff en J. J. Bruinsma, te Leeuwarden, als werkende Leden te doen toe komen. WES T-INDIE. SURINAME27 Augustus. De ziekte onder de Europeschc kolonisten was tot den 15<lcn dier maand klimmende geweest, zoodat het getal der overledenen tot op honderd was aangegroeidsedert laatstgemelden datum was hierin echter eene merk baar gunstige verandering gekomen. De ziekte scheen uitgewoed te hebben, zoodat tot den 23sten van gemelde maand men slechts vier nieuwe sterfgevallen te betreuren heeft gehad. Men ging met kracht en ijver voort, om voor eene meer doeltreffende huisvesting der kolonisten te zorgen. Op het voorstel van den Wel-Eerw. Heer van den Brandhoff was beslotenom niet verder voort te gaan met het oprigten van woningen op den grond Voorzorg, maar om den post Groningen tot het verblijf der kolonisten in te rigten. De laatste met het schip Phoenix aangebragte en voorloopig op de plantagic Mijn Vermaak gevestigde 35 kolonistenwarenbehalve cenigc oogontstekin gen, gezond en wel te moede. Die welgemoedheid (dus zegt de administrateur van finantiën in zijn rapport aan den waarnemendcn Gouverneur) heb ik ook bij de meesten dei- kolonisten op Groningen en Voorzorg ontwaard, niettegenstaande de door velen, in een zoo kort tijdsbestek van slechts weinige weken, geleden treffende ver liezen hunner bloedverwanten en betrekkingen en de treurige vooruitzigten ten aanzien van sommigen hunner, waarvan de hoop op herstel nog zeer onzeker scheenen hoezeer de Predikant van den Brandhoff mij te kennen gaf de gunstige gemoedsgesteldheid der kolonisten te moeten toeschrijven aan de belangstelling, die zij van de regering alhier ondervonden, zoo in voor ziening van geneeskundige hulp, als in spoedige en ruime verstrekking van aangevraagde benoodigdhedenzoo is het mij echter voorgekomendat de goede stemming en welgemoedheid bij de kolonisten hoofdzakelijk moet worden toegekend aan de volharding en moed die door den voornoemden waardigen bestuurder met de meeste kalmte en bezadigdheid, niettegenstaande hem het lot der vele lijdenden diep treft, voortdurend wordt aan den dag gelegd en die hem nog geenszins doet wanhopen aan eene onderneming waarvan hij het welgelukken van het grootste belang èn voor het moederland èn voor de kolonie beschouwt, en als zoodanig steeds zal blijven behartigen." ARABIE. Een Fransch reiziger, de Heer de Laval, heeft dezer dagen aan den Heer Champollion te Parijs geschreven, om hem cenige bijzonderheden mede te dcc- len, wegens de reistogtcn welke hij thans in Woest-Arabic doet. Ilij be schrijft Kerbela, eene der heilige steden, alwaar het hem, niet anders dan als Kurdisch hoofdman vermomdgelukt is binnen te dringen. Vóór hem was geen Europeer er nog geweestslechts waren de buitenwerken der stad door ecnige Engelschen bezigtigd kunnen worden. De twee raoskcën van Hassein en Abbas zijn de schoonste der Muzelmansche wereld. Het koepeldak van het eerste dezer gebouwen is van koper, en met gouden platen belegd. De wanden zijn van verglaasde tigchelsteenen en geheel het binnengewelf is aangevuld met spiegels met afgeslepen randen, aan parelsnoeren hangende, en met dergelijke hangstukken versierd. Het graf van den Iman Hassein is van onmetelijken rijkdom. Kerbela is hij voorkeur de stad voor de sccte der Shiïtenen de rijksten van Persie en Arabië vermaken aan heide moskeen geldsommen, ten einde na hunnen dood in dezen begraven te worden. Jaarlijks brengt eene karavaanwelke men de karavaan der dooden noemtuit alle oorden van Persië eene zeer groote hoeveelheid met kamfer gebalsemde lijken bestemd om bij Hassein en Abbas te rusten. A iL Cr El £6.1 JE r ALGIERS, 5 October. De markten van Bouffarick zijn gedurende September in weerwil van de Turksche vasten aanmerkelijk geweest. Zij zijn door 13,000 Arabieren be zocht er zijn 4,700 stuks rundvee en 7,100 schapen aangebragt die voor 301,187 francs zijn verkocht. Gisteren zijn hier twee honderd gevangenen binnengebragt meest vrouwen en kinderen van den stam van Sbcah die onlangs in hunne grotten door den Colo nel Saint-Arnault zijn vervolgd. Het gezigt dier ongelukkige, vermagerde, ha- velooze en hoogst morsige vrouwen was hartbrekend; een van haar hield een klein kind in de armen dat pas was gestorven. Deze Arabieren worden naar de provincie Bona vervoerd. Te Milsarah en Teniet-el-Ilad was alles rustig. De Arabieren kwamen in menigte met overvloed van graan, olie, vruchten enz. ter markt. Er wordt te Milianah zóó gebouwd dat het weldra eene geregelde kleine stad zal zijn. Ook te Bona was buitengewoon veel handel en uitvoer van graan en hooi. Om het vervoer van het laatste gemakkelijker te maken had het be stuur drie waterpersen van buitengewone kracht laten komen. Er is van hier een park van den vestingbouw naar de volkplanting van Ghelma vertrokken met bouwstoffen voor een nieuw dorp. Tc Pliilippeville verwacht men eerdaags drie nieuwe grondbezitters aan welke uitgestrekte gronden zijn afgestaan, en die door bunnen stand in de maatschappij en fortuin, de welvaart onzer provincie zeer bevorderlijk kun nen zijn. IJSLAND. 2 September. Nadat de vuurspuwende berg Hekla gedurende 19 jaren bad gerust is hij thans weder uitgebarsten, terwijl men gelijktijdig in het wester, noorder en

Leydse Courant | 1845 | | pagina 2