!ÏUlTENLA«DSCHE BEÜI GTEi\ Verhoeven is gekozen met 39 van de 78 stemmen en de Heer van Rycke- vorsel, met 40 van de 78 stemmen. De Heer Timmers Verhoeven is geko zen bij de derde stemming tegen den Heer van Ryckevorsel, die toen 37 stemmen verkreeg; er waren toen twee blanco-biljetten in de bus. Ook de Heer van Ryckevorsel is eerst hij de derde stemming gekozen metgelijk hierboven gemeld wordt, 40 van de 78 stemmen. De Hoogleeraar Thorbecke erlangde toen 36 stemmen, terwijl 2 briefjes oningevuld waren. De Heer Mp. Crans heeft eens 17 en de Heer Mr. Dirk Donker Curtius eens 14 stemmen bekomen. Als leden van het Collegie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn herkozen: de Heer Quarles van Ifford met 74 stemmen; de Heer Hubrecht met 59; en de Heer Hoog met 69 stemmen. Gekozen is de Heer van Koets veld, van Delft, met 45 stemmen, in plaats van den Heer van Dam van Woordeloos, die bedankt had. Zijn mededinger was de Heer van de Wynpersse. Voor dc betrekking van Griffier der Staten zijn vier kandidaten gekozen namelijk: 1°. de Heer de la Paisièrcs, met 48 stemmen van de 77; 2». Ba ron Collot d'Escury, met 48 stemmen; 3°. Mr. Slingelandt met 44, en 40, van Tets, met 43 stemmen. De Heer d'Engelbronner verkreeg 14, 23, 24 en eens 36 stemmen. Ook zijn eenige stemmen ten deele gevallen, aan de Heeren Eysselll'Honorévan HoogstratenVogelsangVollenhoven L. Kluit, de Raadt Blanken, Weslreenen van ïiellandt, van Ravenstein Me- demblik enz. Het getal blanco-biljetten klom van 1 tot 10. De Minister van Finantien heeft ter kennisse gebragt van het alge meen, dat er thans ook gelegenheid is om zes malen in dc week van hier over Ostende brieven naar Engeland te verzenden of langs denzelfden weg in dat Rijk uit Engeland te ontvangendoch alléén voor de brieven waarom trent dit bepaaldelijk door cene duidelijke aanwijzing op het adres van de zijde der afzenders verlangd wordt. Deze brieven zullen voorts, in tegenover stelling van die welke langs den regtstreekschen weg verzonden wordenin beide landen aan eene gedwongene frankering over een gedeelte van den af stand onderworpen zijn. Het Stedelijk bestuur heeft de groote zaal in het gebouw der Tentoon stellingen aan den Boschkant aangewezen als locaal voor de Commissie tot af neming der examina ter toelating tot de Akademischc lessen. DEN HELDER, 5 Julij. Men verneemt, dat deze plaats eerlang het geluk zal hebben onzen geëer- biedigden Koning in baar midden te zien. Z. M. zal zich echter slechts een korten tijd alhier ophoudenom zich naar Engeland te begeven en wel met Zr. M5. stoomschip Cycloop, Kapt.-Luit. ter zee F. A. Coertsen, welke bodem tot dien einde in behoorlijken staat wordt gebragtom Z. M. waardiglijk te kunnen logeren. Naar men verzekert zou de goede uitslag waarmede de daarstelling van den electro-magnetischen telegraaf tusschen Amsterdam en Haarlem bekroond is, het denkbeeld hebben doen ontstaan om een dergelijken telegraal tusschen de hoofdstad en deze plaats in te rigtcn. UTRECHT, 7 Julij. 11. M. de Koningin is gisteren per spoortrein van 'sGravenhage over Am sterdam naar Soestdijk gereisd, om aldaar eenigen tijd, gedurende de afwe zigheid van haren Gemaal in Engelanddoor te brengen. De toevloed van vreemdelingen was gisteren te Arnhem weder zeer groothebbende een buitengewone spoortrein des avonds van daar moeten ontboden worden, om de bezoekers van Driebergen naar Utrecht en Amster dam terug te voeren, daar, van Arnhem af, al de plaatsen in de rijtuigen van den gewonen trein bezet waren. Een geweldig onweder, verzeld van zware hagelbuijenwelke ligt schade aan veldvruchten, doch vooral aan den tabak kannen hebben toegebragt, was voor de ontelbare wandelaars op dc schoone landgoederen tusschen Heel- sum en Dieren zeer teleurstellend. Het verbruik van tarwe beloopt in ons land jaarlijks 1,300,000 mudden, het verbruik van rogge2,360,000 te zamen 3.660,000 mudden, of 122,000 lasten. In ons land worden daarvan verbouwd 84,000 lasten; alzoo moeten er van buiten nog ingevoerd worden 38,000 lasten tarwe en rogge. Men heeft in Nederland 660,000 bunders bouwlandwelke kadastraal bere kendeene belastbare opbrengst hebben van 15£ millioen. Die 660,000 bunders geven 134,000 lasten tarwe, rogge, boekweit, gerst en haver. EINDHOVEN, 3 Julij. Heden nacht ten één ure is er in dc gemeente Leende brand ontstaan door het onweder, waarbij twee kapitale woningen eene prooi der vlammen xijn geworden. ZWOLLE, 4-Julij. Door de Provinciale Staten van Overijssel zijn ter vervulling van de beide vacaturen in het Provinciaal Geregtshof, opgemaakt de volgende drietallen 1°. Ter vervanging Tan Mr. J. E. Hubert: Mr. A. van de Graaff, Mr. L. J. Rietberg en Mr. 1. J. II. de Bruijn. 2". Ter vervanging van Mr. R. S. van der Gronden: Mr. P. A. van Steenbergen, Mr. D. H. Wichcrlink en Mr. W. H. Jordens. ASSEN, 3 Julïj. Ter vervulling van de vacature in het Provinciaal Geregtshof door het overlijden van Mr. H. v. d. Wyck is gemaakt het volgende drietal: Mr. A. LomanNotaris alhier; Jhr. Mr. P. A. van Holtke tot Echten, Kantonregter te Hoogcveen en Mr. G. L. KniphorstNotaris te Meppel. CHINA. .In de Bombay Monthil Times van 20 Mei leest men het volgende: De vaartuigen door de Chinezen volgens het voorbeeld der Europeanen gebouwd zijn uitgerust geworden; zij doen onderscheiden kruistogten op de rivier hunne zeilen zijn wel niet groot, doch de schepen zijn ligt. Wij vernemen dat er troepen op de Europesche wijs geoefend worden, om in slagorde tegen de Europeanen te kunnen gesteld worden. De Chinezen hebben dus voordeel getrokken van hunne aanraking met de Engelsche troepen en schepen. MEXICO. 2 Junij. Santa-Anna lot eene eeuwigdurende ballingschap verwezenheeft zijne gevangenis te Perota verlaten, en zich naar Havanah ingescheept; al de goederen van den ex-president zijn in beslag genomenmen heeft hem niels anders gelaten dan zijne kleederen en 20.000 dollars, (de dollar geldt 2.50). Santa-Anna heett zich te Antigua, op 14 mijlen van Vera-Cruz ingescheept, hij vreesde die stad door te trekken, omdat hare inwoners alles hehalvegunstig voor hem gezind zijn. Hij wordt vergezeld van zijne vrouw, die slechts 16 jaren oud is, zijne dochter en eenige naastbc-staanden. Men meldt niet waar hij voornemens is zich te vestigen. Alles was te Mexico rustig. De Kapitein Elliott, Engelsch zaakgelas tigde van Texas welke zich naar Mexico had begeven 0111 over de erkenning van lexas te onderhandelen, heeft den 23sten Mei Vera-Cruz verlaten, om naar zijnen post te Galveston weder te keeren. Men verzekert, dat hij vol komen in zijne zending geslaagd is. Mexico zou toegestemd hebben Texas te erkennen tegen eene schadeloosstelling van 20,000,000 dol. en onder voor waarde dat Frankrijk en Engeland het behoud der grenzen waarborgden welke aan Texas zouden aangewezen worden. Door eenen zonderlingen zamenloop kwam Santa-Anna, uit Mexico ge bannen te gelijk te Havanah aan met den Generaal Bustamentowelke door hem vóór eenige jaren gebannen werd en dis nu door de nieuwe Regering is teruggeroepen. Er is eene algemeene amnestie afgekondigdin welke Santa-Anna ech ter riiet begrepen was. Hij heeft zich aan het tegen hem geslagen vonnis, vrijwillig onderworpen daar het met zijne keus overeenkwam. De ex-voor- zilter van het Congres, de eenige der voormalige Ministers, welke in de gevan genis is, heeft van die vrijstelling geen gebruik willen maken. De dagbladen van Jamaica deelen een uitvoerig berigt mede van de krooning van den jongen Koning van Mosquito, door de Engelsche agenten op den troon geplaatst. Zij hopen om op zijnen naam in dat gedeelte van centraal Amerika te regeren. De koning was, alvorens gekroond te worden, door den protestantschen predikant van Belize gedoopt. De voornaamste Engelsche autoriteiten dienden tot doopgetuigen. Eindelijk heeft het Engelsch geschut zijne kroonitig door salutschoten verkondigd. TUIIHÏE. KONSTANTINOPEL18 Junij. De Grootvorst Konstantijn van Rusland is hier aangekomrn. De Vorst heeft eene uilnoodiging om bij den Sultan ter maaltijd te komen niet aange nomen waarschijnlijk omdat bij zulke gelegenheden de Sultan niet zelf met zijne gasten aan tafel zit. Daarentegen zal Halil Pacha als Grootadmiraal den Prins als Russisch Admiraal een' luisterrijken maaltijd aan boord van zijn schip geven. Halil Pacha is vroeger te Petersburg geweest en kent den Vorst persoonlijk. De Vorst zal eenige weken hier blijven en dan over Maltha naar Italië reizen. REXEMARKEX. Bij het eiland Alsen zijn den 22stcn Junij in het westen nog ijsschotser) ge zien van 4 vademen omtrek en 6 duim dikte het was hij Kekenis nog zon dik dat het wagens kon houden, die er over reden, orn zand uit het meer te halen. In de laatste 14 dagen was echter de warmte van 1624° R. geweest (6486° Fahr.) SPANJE. MADRID, 29 Junij. De bezetting heeft gisteren nacht onder de wapenen doorgehragt. De Rege ring zou het berigt ontvangen hebben dat de patriotten eene beweging wil den teweegbrengen. Ondertusschen is de openbare rust wel niet gestoord ge worden, maar er heerscht toch altijd eene groote ongerustheid. De posten bleven gisteren verdubbeld. Tien officieren van het regiment der Koningin zijn afgezet, omdat zij zich ten gunste van den zoon van Don Carlos hadden uitgelaten. Deze beweging heeft echter geen verder gevolg gehadzoodal heden dc door dc Regering genomen voorzorgen, weder waren opgeheven. Dc Koningin

Leydse Courant | 1845 | | pagina 2