kamelen, welke de Hertog van Montpensicr en de Maarschalk Bngeaud naar Frankrijk gezonden hebben. De wijfjes leveren melk, die inzonderheid door 'sKonings zuster, Madame Adelaide, gebruikt wordt. De drie mannetjes werken in eene machine, welke eene pomp aan den gang brengt. Er is, zoo men zegt, ook een jonge leeuw, die zoo tam is, dat de Koning hem in zijne slaapkamer en in zijn schrijt'kabinet aanhoudend bij zich heeft. Hij verzelt ook de Koninklijke familie bij hare wandelingen in het park. In den omtrek van Forbach een stadje in het departement de Moezel, heeft men ter diepte van 265 Ned. ellen, een rijke en uitmuntende laag steenkolen ontdekt. Te Curis au Mont-d'Or, kanton Neuville, in den omtrek van Lyon heeft een vlijtig werkman tot uitspattingen en daardoor tot gebrek verval len, zijne vrouw willen dwingen een haar toeliehoorend klein vast goed te verkoopen of te bezwaren, en op hare herhaalde weigering, eerst haar en twee kleine kinderen vermoord, en vervolgens zijne overige kinderen, zijnde twee zoontjes, van welke de oudste 11 jaren had bereikt, en is daarop zijne daad in koelen bloede bij zijne buren gaan verhalen, zijn' knecht gelukkig noemende, uithoofde van zijne afwezigheid, daar hij dezen, als hij hem had gevondenhetzelfde lot zou doen hebben ondergaan. Hij is gevankelijk weg gevoerd. De verkooping van schapen van de vee-artsenschool te Alfortin het departement van de Seineheeft een grooten toeloop van koopers uitgelokt. Een Engelsche ram is verkocht voor ƒ200; een groot aantal gold van 150 tot 200 guldens. De Zwitsersche Regering heeft aan de onze gevraagdof zij zich wilde belasten om de veroordeelde Lucerners, wegens het deelgenootschap aan den laatsten opstandnaar Amerika te doen overbrengendat zij hun op die voorwaarde genade wilde verleenen. Het Kabinet heeft dit geweigerdzeg gende niet de beul van Zwitserland te willen zijn. HAVRE, 17 Mei. Het getal vreemde landverhuizerswelke thans onze stad vervullenis zoo aanmerkelijk, dat het viseren hunner passen de beambten eiken dag tot 8 ure des avonds bezig houdt. BELGIE. ANTWERPEN, 20 Mei. Ofschoon de wet der graanbijters sedert Vrijdag avond door den Senaat ge stemd is, is zij door den Moniteur nog niet afgekondigd. Volgens een loopend gerucht zou de Koning geweigerd hebben die wet te onderteckenen. Dit zou van wege Z. M. een bewijs van vaderlijke bezorgdheid voor 's volks belangen wezen. Wij zullen het afwachten. TURNHOUT, 19 Mei. Men verneemt dat de Stedelijke Raad, in zijne zitting van den 15dcn dezer, heeft beraamd over het afstaan van een gedeelte grond met eenige gebouwen in de kazerneaan de Jcsuitenom daarin een collcgic te slichtenals mede om hun eene jaarlijksche som van 2,000 frs. toe te staan. De Kempe- naer is van oordeeldat men de bedoelde gebouwen gerust kan afstaan omdat er alhier toch geen garnizoen ligtmaar vindt eenige zwarigheid om nog 2,000 frs. aan de Jcsuiten toe te leggen, daar dit weder op den ar men werkman zal drukken. Hij stelt dus voor, aan de leerlingen van buiten de stad per hoofd jaarlijks 20 a 25 frs. te doen betalen, waaruit de benoo- digde 2,000 frs. zouden gevonden worden. AKADEMlE-NIEirWI PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE IIOOGESCIIOOL. Den 21slcn Mei, de Heer D. J. C. Uuttenberg, van Zwolle, in de Regten, na verdediging zijner Quaesliones Juridicae Inaugurates. DORDRECHT, 21 Mei. Maandag II. is door den breeden kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier, ter vervulling der bestaande vaca ture, veroorzaakt door het overlijden van den WelEerw. heer A. F. van der Scheer, gemaakt het navolgend Twaalftal van predikanten DD. van Ilaeften te Goes, Blom in 't Woud, Broedelct te Wijk bij Duur stede, van der Scheer te Giessen-Nieuwkerkde Klerk te Oost-Zaandam, Rut gers van der LoelT te Zutphen, van Staveren te Kedichem, Boonacker te Leerdam, Nicrmcijcr te 's Heer Arentskerke bij Goes, Lefevre de Montigny te Nieuwe Tonge, Wildschut te Brummcn, Bruinier in de Oude Wetering, de laatste met het lot tegen Struick te Poederooijen en Peaux te Ettcn. Uit dit twaalftal is gemaakt het volgende Zestal: DD. Blom, van Ilaeften, Broedelet, de Klerk, Rutgers van der Loeft', en van Staveren. Waaruit vervolgens gemaakt is het navolgende Drietal: DD. Blom van Ilaeften en Rutgers van der Loeff. Hieruit is ten slotte Beroepende WelEerw. heer Ds. A. Rutgers VAN der ioetfpred. te Zutphen. DEVENTER19 Mei. Ter vervulling der bestaande vacature is het na volgend Twaalftal van Predikanten gemaakt: DD. Metslar te NorgHuyzers te Pietersburen Muntinghe te Menaldum Berns te Renswoude, Esschcr te Wageningen, Blom in 'tWoud, Witkop te Mctslawier van Voorst tc WormerRutgers te Kolham, Sinnige Damstó tv BellingwoudeJentink te Harlingenvan Hasselt te Sneek bij herstemming tegen Wansleven te Lochum, Sannes te Schildwolde, Thoden van Velsen te Ferwerd en Sonius Swaagman te Stads Kanaal. STADS BERIGTEN. KEUR OP HET ONTVANGEN EN HERBERGEN VAN PERSONEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad LEYDEN, brengen ter ken nis van de Ingezetenen, dat door den Stedelijken Raad is vastgesteld de na volgende Plaatselijke Verordening of Keure, waarvan afschrift aan Gedepu teerde Staten dezer Provincie is ingezonden KEUR op het ontvangen en herbergen van personen. Art. 1. Geen Kolïijhuis, Slijterij of Tapperij zal mogen opgerigt of, reeds bestaande, door een ander persoon worden overgenomen, zonder schriftelijke kennisgeving daarvan aan den Directeur van Polieie. Art. 2. Gemelde neringen zullen ten elf ure des avonds ophouden, ter wijl na dat uur niemand deze huizen mag bezoeken of daarin aanwezig blij ven. Het is den Koflijhuishouders, Slijters en Tappers niet geoorloofd, alsdan iemand in dezelve toe te laten, en de aanwezigen moeten, des noods met behulp der Polieie, verwijderd worden; zijnde het hun evenzeer verboden, om na elf ure des avonds vóór of buiten hunne woningen gelagen te zetten of hoedanig anders ook aan iemand drank te verstrekken. Art. 3. Het blijft aan HH. Burgemeester en Wethouders voorbehouden, om, op daartoe bij behoorlijk request te doen verzoek, van Art. 2 zoodanige vrijstellingen tot kennelijk wederopzeggen toe te verleenen, als zij, behoudens de handhaving eencr goede Polieie, raadzaam zullen oordeelen. Bij feestelijke of bijzondere gelegenhedenis de opheffing van het bepaalde bij Art. 2 aan Burgemeester en Wethouders verbleven. Art. 4. De KoflijhuishoudersSlijters en Tappers zullen niet tappen aan kinderen beneden de 16 jaren, en aan geene kinderen, van welken ouderdom ook, in de Godshuizen dezer Stad verpleegd, en als zoodanig kenbaar of bij hen bekend. In geval van brand zalin den afgezetten kringaan niemand sterke drank verstrekt wordentenzij op Jast of verzoek van de Directie van den brand. Art. 5. Geene Muzijk- noch Danspartijen zullen openlijk aangekondigd noch gegeven wordendan na bekomen schriftelijk verlof van het Iloofd van het Plaatselijk Bestuur. Art. 6. Logementhouders, Herbergiers, Slaapstedehouders en in het alge meen elk, die kamers verhuurt ter vernachting van vreemdelingen of reizi gers, zullen eiken avond vóór elf ure, ter Directie van Polieie alhier, volgens een tc geven voorschrift, eene duidelijke, met inkt geschrevene en ondertee- kende opgave doen van ieder' persoondie bij ben zal vernachten. Van later dan te elf ure des avonds aankomende personen, zal de aangifte den volgenden morgen vóór negen ure geschieden. Art. 7. Geene vreemdelingenwaaronder diegenen worden verstaandie buiten het Koningrijk woonachtig zijnzullen zich binnen deze Stad mogen ophouden, tenzij de rcispasscnwaarvan zij houders zijn, binnen twaalf uren na hunne aankomst, worden overgelegd ter Directie van Polieie, alwaar dezelve blijven berusten tot de reizigers weder vertrekken. Art. 8. De vreemdelingendie van geene reispassen zijn voorzienzullen door diegenen, bij welke zij hun intrek genomen hebben, binnen twaalf uren na hunne aankomstworden gebragt voor den Directeur van Polieie. Deze vreemdelingen zullen aan den Directeur van Polieie opgave doen om trent het oogmerk van hunne komst hier te Lande, van hunne voor- en toenamen, beroep en woonplaats, de oorzaak, waardoor zij van geene reis passen zijn voorzien, en de plaats, werwaarts zij voornemens zijn te reizen. Art. 9. De Logementhouders en andere in Art. 6 opgenoemde personen zullen de bij hen intrek genomen hebbende vreemdelingen, inet de hier voren staande bepalingen bekend maken, en in alle gevallen van dcrzelver aankomst, binnen den tijd en op de wijze als in Art. 6 is vermeldter Directie van Polieie kennis gevenzullende zij geene vreemdelingen herbergendan die van een behoorlijk verlof tot verblijf voorzien zijn. Art. 10. Alle overtredingen zullen door den bevoegden Regter worden ge straft met eene boete van één tot vijf guldenten voordeele der .Stedelijke kasof bij onvermogen met eene gevangenis van één tot twee dat/enen bij herhaling met eene boete van vijf tot tien guldenof bij onvermogen met eene gevangenis van één tot drie dagen. De Beambten van Polieie en der Nachtwacht zijn met de handhaving dezes belast. Zullende afschrift dezer worden ingezonden aan II. II. Gedeputeerde Staten dezer Provincie, ingevolge Art. 70 van het Stedelijk Regerings Reglement. Aldus vastgesteld door den Raad der Stad Legdenden 8slcr' Mei 1845. De Burgemeester, DU RIEU. De Secretaris v. PUTT KA MME R. Zullende de bovenstaande Keure met den lstCD Junij aanstaande ter exe cutie worden gelegd. En ten einde niemand hiervan onwetend zij zal deze worden gepubliceerd en aangeplaktwaar zulks gebruikelijk is. Aldus gedaan te Legdenden 15den Mei 1845. Burgemeester en Wethouders der Stad Legden, DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. Afgekondigd ten overstaan van Burgemeester en Wethouders der Stad Legdenop heden den 15deI1 Mei 1845. DU RIEU. Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1845 | | pagina 3