LEYDSCHE COURANT.,';,». 1844. WOENSDAG V' 20 NOVEMBER. BINNENLANDSCHE RERIGTEN. De Courant wordt driemaal in de week uitgegevendes MaandagsWoensdags en Vrijdags. De Maandagsche Courant wordt, uit hoofde van den ZondagZaturdag avond verkrijgbaar gesteld, en de Advertentiën voor dat nommer worden Zaturdag vóór drie ure verwacht. De prijs van deze Courant is f3.voor de 3 maanden. LEYDEN, 19 November. De Jaarlijksche Algemeene Vergadering van de Leden der alhier gevestigde Maatschappij voor Toonkunstis gisteren avond in den Schouwburg als naar gewoonte gehouden. Nadat de Leerlingen der Muzijkschoolen de Leden van het orchesthetwelk grootendeels uit dilettanten was zamengestcld hunne plaatsen hadden ingenomenwerden de Afgevaardigden uit de Plaatselijke Schoolcommissieen de beide Muzijkgezelschappen Musis Sacrum en Sempre Crescendo binnengeleiden opende de Wel-Ed. Achtbare Heer Wethouder der Stad, Dr. van Hoorn, Commissaris-Voorzitter der Maatschappij de Vergadering met eene korte toespraak. Aangenaam was het ons daaruit de bevestiging te erlangen dat deze plaatselijke inrigting, zoowel in hare Muzijkschoolals in hare Zangvereenigingeenen voortdurenden bloei blijft genieten, aan hare bestem ming, de verspreiding namelijk van eene grondige muzijkale kennis onder alle standensteeds blijft beantwoorden en de staat der kasniettegenstaande de ongunstige tijdsomstandigheden en de verminderde welvaart onzer Stad weder om in het laatsteMaatschappelijke jaar een voordeelig slot opgeleverd heeft. Het muzijkale gedeelte der plegtigheid werd nu door het orchest met eene ouver ture geopend, en gaven eenige der Leerlingen van de School proeven hunner gemaakte vorderingendoor het uitvoeren van de volgende muzijkstukken Eerste Afdeeling. Divertissement voor Piano van J. Kalliwodauitgevoerd door J. Bake. Trio voor drie Fluiten van Calluitgevoerd door J. L. J. Proot, A. L. F. Hazenberg en 11. C. Coebergh. Kinderliederenuitgevoerd door de Vierde Zangklasse. Air Suisse voor Piano a 4 m. van F. 11 ünten, uitgevoerd door E. M. en J. van Kaathoven. Air varié voor Clarinet, uitgevoerd door P. A. Froschart. Concertino voor Viool van Viottiuitgevoerd door K. Knippenberg. Motett van F. Mendelssohn Bartholdy, uitgevoerd door de Derde Zang klasse. Ouverture der Freischiitz van C. M. v. Weber voor twee Piano's A 8 m., uitgevoerd door A. F. van BemmelenS. II. Koppeschaar, J. C. Broers en W. Bake. Tweede Afdeeling. Adagio en Rondo voor Violoncel van B. Romberguitgevoerd door J. .1. Bake. Air varié voor Piano van Kalkbrenner, uitgevoerd door W. F. G. Nicolaï. Divertissement voor Fluit van Kalliwoda, uitgevoerd door J. L. J. Proot. Kinderliederen, uitgevoerd door de Vierde Zangklasse. Fantasie voor Piano a 4 tn. van Osborneuitgevoerd door A. F. en A. A. van Bemmelen. Concertino voor Viool van Viotti, uitgevoerd door J. A. van der Cliys. Motett van F. Mendelssohn Bartholdy, uitgevoerd door de Derde Zangklasse. Invitation a la Valse voor Piano van C. M. v. Weber, uitgevoerd door J. C. Broers. Philomelen Wals van J. Straus, voor twee Piano's a 8 m. en klein orchest, uitgevoerd door de Leerlingen. De Commissaris-Secretaris las hierop het verslag van de volgende bevorde ringen, eervolle vermeldingen en eereprijzen, welke aan de meest verdienstelijke leerlingen, ter belooning of aanmoediging, op besluit van Commissarissen wa ren toegekend. Zang. 3(lc Klasse (lste Sopraan een prijs aan A. C. J, Zuureervolle melding aan A. M. Felix en J, F. Neeb(2dc Sopraaneen prijs aan H. P. van Kaathoven, eervolle melding aan: J. .4. Coeberg, J. Th. van der Aar en C. J. C. Zuur(lsle Alteen prijs aan W. Bakeeervolle melding aan S. H. Koppeschaar; (24e Alt,) een prijs aan W. F. G. Nicolaï, eervolle melding aan J. van Kaathoven. 4de klasse. Een prijs aanA. J. van Trotsenburg en J. Bake. Eervolle melding aan: I'. H. J. J. Le Lièvre, W. van Trotsenburg, C. A. Loef Schup- bovenA. M. van ZantenA. W. VeekmansC. II. KluitE. M. van Kaat hoven C. W. II. van KaathovenJ. M. Schretlen en J. M. Couvée. Bevorderd van de 4dc tot de 3dc klasse: J. C. II. Bohrt, A. A. W. Iluhrecht, J. C. D. de PlanqueA. P. BeyerinckJ. E. Muller en C. D. Boursse Wils. Orgel en Pedaal. 4dc klasse. Eervolle melding aan W. F. G. Nicolaï. Piano. 2dc klasse. Een prijs aanJ. C. Broers en A. F. van Bemmelen. Eervolle melding aan: W. Bake. Bevorderd van de 3dc tot de 2de klasse, S. II. Koppeschaar. 3de klasse. Een prijs aan: J. van Kaathoven, J. F. Neeb en J. W. Pronk. Eervolle melding aan: W. F. G. Nicolaï, H. P. van Kaathoven, J. Bake, II. M. Adriaans en A. A. van Bemmelen. Bevorderd van de 4de tot de 3dc klasse: J. C. H. Bohrt, J. Bake, J. W. Pronk, C. A. Loef Schuphovcn M. P. van Kooten, E. M. van Kaathoven, A. M. van Zanten, A. M. Pronk, A. P. en L. G. P. Pruys van der Hoeven, C. P. LePoole, M. E. van Mannekus, J. G. II. van llanswyli, G. II. Ilasebroek en C. D. Boursse Wils. 4de klasse. Een prijs aanG. H. HascbroekC. H. van der Chys en A.J. van Trotsenburg. Eervolle melding aan: E. C. Broers, 11. U. en L. C. Levoir, J. M. Schretlen, J. Reynvaan, A. H. Kruseraan en W. H. Fischer. Guitaar. 4de klasse. Een prijs en bevordering van de 4de tot de 3dc klasse aan A. P. Beyerinck. Viool 2de klasse. Een prijs aan J. A. van der Chys. Bevorderd van de 3de tot de 4de klasse, J. A. van der Chys en K. Knippenberg. 3de klasse. Een prijs aan K. Knippenberg. Eervolle melding aan P. P. P. Kist. Bevorderd van de 4de tot de 3de klasse: P. P. P. Kist, H. A. Neeb en J. C. II. Bohrt. 4dc klasse. Een prijs aan J. Th. van der Aar, bij loting tegen C. W. H. van Kaathoven, aan welken laatste hiervan een getuigschrift wérd overhan digd. Eervolle melding aan: P. J. Mess en S. Le Poolc. Violoncel. 3de klasse. Een prijs en bevordering van de 3de tot de 2dc klasse, aan J. J. Bake. Fluit. 3de klasse. Een prijs aan J. L. J. Proot. 4de klasse. Eervolle melding aan H. C. Coeberg en A. L. F. Hazenberg. Clarinet en Oboë. 4de klasse. Een prijs aan P. A. Froschart; terwijl de leerling voor de Oboë P. J. Duiverman, voor eene belooning in aanmerking zoude gekomen zijn, indien hij niet te kort, eerst sedert Februarij 11., bet onderwijs had bijgewoond. De Commissaris-Voorzitter betuigde hierop, namens de Commissarissen der Maatschappij zijnen dank aan de Afgevaardigdendie deze plegtigheid met hunne tegenwoordigheid vereerd hadden aan de Dilettanten, wier talent het aangename der bijeenkomst verhoogd had aan den verdienstelijken Directeur en de onderwijzers der school, van wier onafgebroken ijver en doelmatig onder wijs de leden der Maatschappij in de vorderingen der leerlingen de beste be wijzen hadden erlangd en eindelijk aan de leden der Maatschappijdie met eene aanzienlijke en talrijke vrouwenschaar ter Vergadering opgekomenook hierdoor hunne belangstelling hadden doen blijkenwaarop Zijn Ed. Aehth. de Vergadering sloot. Zeker zal ieder die het wel meent met den roem onzer stad en de bevordering van beschaving onder derzei ver inwoners, met onzen wensch instemmendat op de onvermoeide pogingen ook door de Maat schappij voor Toonkunst daartoe aangewendsteeds even gunstige uitkomsten mogen verkregen worden. Volgens het overzigt van den staat van het Hervormde Kerkgenootschap in de Nederlanden, opgemaakt bij de Algemeene Synodale Commissie, en door haar aangeboden aan de algemeene Synodale Vergadering, op den 5deB Julij 11.beliep het getal zielenstandplaatsen en Predikantenals volgt PROVINCIËN. Getal Zielen. Getal Standplaatsen. Getal Predikanten. 214,174 176 205 385,063 194 256 Noord-Holland 276,709 154 198 110,575 99 114 80,545 66 80 197,866 197 212 121,865 66 85 157,203 148 159 Noord-Braband 44.739 91 96 63,716 42 48 Totaal 1,642,455 1,233 1,453

Leydse Courant | 1844 | | pagina 1