schappijten minste in naamerkendenin oproer gebragt. Zij plunderen de reizigers, en de wanorde is zoo verre gekomen, dat de Pacha in bet begin van Augustus troepen uit Dschedda tegen hen uitzond, en verklaarde, dat bij ze zelf wilde aanvoeren. Hij heeft 3 a 4,000 man slecht betaalde troe pen met welke bij niets kan uitvoeren. Over het algemeen verkeert bet overschot der Turkscbe heerschappij aan de Roode zee, in een' zeer wankel baren toestand. Do Sultan bezit de Abyssinische haven van Massowa waar eene bezetting ligt, die aldaar gekoloniseerd is, en met een deel van de op brengst der tollen betaald wordt. Zoo lang Massowa in handen van den Pacha van Egypte was, wist bij zijn aanzien daar wel te bandhaven, om dat hij oorlogschepen in de Roode zee had maar nadat het weder onder de Turken geraakte, is bet bezit bezwaarlijk geworden. Ubié, Koning van Si- gré, heeft, sedert hij weder in het bezit van zijn land is, een dergelijk plan gemaakt, 0111 de kust, die in handen van den Scheich van Arkiko is, en bet eiland Massowa te bemagtigenom zoodoende eene zeehaven te bekomen waaraan bet Abyssinië geheel ontbreekt, daar een zoodanig bezit hem tot een bebeerscher van den Abyssinischen handel moet maken. Hij wilde reeds in bet vorige jaar eenen togt naar de kust ondernemenmaar de Heerjacobis, de Katholijke Vicaris-Generaaldie een' grooten invloed op hem uitoefent, ont ried het hem. Onderwijl is de zaak zoo natuurlijk, en zijn voordeel daarbij zoo in bet oogloopend, dat hij nu weder op dat plan is teruggekomen. Men weet hier dat hij er voorbereiding toe gemaakt heeft, maar weet de uitkomst nog niet. De Turken hebben geen middel om zich tegen zijn plan te ver zetten zij hebben geen oorlogsvaartuig in de Roode zeeen Osman-Pacha heelt geene troepen die hij er heen kan zenden. Het is zeer wenschelijk dat Abyssinië zich aan de kust uitbreide, en de Turksche tol van Massowa, zoo wel als de afpersingen die de Scheich van Arkiko uitoefent, onderdrukke. Dat de Turkendie het gansche zuider en middel gedeelte van de Roode zee verloren hebbenen zich met moeite te Dschedda en Yambo handhaveneen' tol aan de Abyssinische kusten behouden, is maar een misbruik en eene hin dernis in bet verkeer met dat land en als Koning Ubié matige tollen en te gelijk zekerheid van verkeer in de streek tusschen de kusten en het hooge land invoertzal de gansche zeevarende wereld hem voor zijne verovering dankzeggen. Men hoort ook dat HusseinScherif van Mokka, eindelijk zijn lang voorbereiden heirtogt tegen Aden heeft ondernomendie echter in de daad waarschijnlijk alleen tegen Sauna is gerigt, ofschoon hij voor het volk zich van het voorwendsel van een' oorlog tegen de ongeloovigen mag bediend hebben om de stammen te vereenigen doch hij kan niet hopen om Aden met geweld te nemennoch ook het uit te hongerendaar het zijne levens middelen geheel van de zeekant trekt. ALKEKIË. ALGIERS25 September. De stammen, die de.Franschen te Dellys hadden aangetast, waren wederom tot rust gekomenzoodat hunne dreigende houding voor het oogenblik slechts cenige vrees heeft ingeboezemd en de overzending van troepen door den Gou verneur geheel onnoodig zal zijn. Abd-el-Kader bevond zich in eenen ellen- digen toestand met 400 man niet ver van Melillaen Abd-er-Rhaman zou zich thans, indien hij wilde, zeer gemakkelijk van hem kunnen meester maken en hem uitleveren, en aldus een der punten van het vredesverdrag nakomen. TEXAS. GKIEKBSLA K S3. A'l'llENE12 September. Overeenkomstig bet Koninklijk besluit zijn heden de Kamers door den Ko ning met de volgende aanspraak geopend Mijne Hceren de Afgevaardigden en Senatoren »Het is met overeenstemming van den troon en der natie, dat het verte genwoordigend Regeringsstelsel is ingevoerd. Deze zelfde opregte en wettige overeenstemming zal onze instellingen langzamerhand ontwikkelen verleven digen. Mogt de Goddelijke Voorzienigheid onze pogingen begunstigen! Mijne betrekkingen met de vreemde Mogendheden zijn zeer vriendschappe lijkik gevoel mij gelukkig dit u aan te kondigen, u herinnerende, dat wij eene bijzondere dankbaarheid aan diegenen schuldig zijn die onze worsteling zoo zeer begunstigd hebben en die onze onafhankelijkheid verdedigen. Mijn Minister zal u den staat van het beheer en die der finantien doen kennen. In overweging nemende, hoezeer eene stellige zuinigheid onze onver anderlijke regel moet zijnzal hij u de middelen aanvragen ten behoeve der openbare diensten om onze toekomst door nuttige werkzaamheden voor te bereiden. De regten van het roemrijk voorleden zullen niet miskend worden. De luister der heilige Godsdienst zal het voorwerp van de zorg der regering zijn zoowel als hare bevestiging door de wetten, welke het bestuur barer tijdelijke belangen vordert. De ontwikkeling van bet openbaar onderwijs en de volmaking der inrig- ting van ons leger, welks pligt het is de zekerheid van den staat en de naauw- keurige opvolging der wetten te waarborgenzal ook het voorwerp uwer be- moeijingen zijn. »U«e taak, Mijne Heeren is om mijne regering te helpen in de vervulling van hare werkzaamhedenom haar de moeijelijkheden te doen overwinnen welke aan het bestuur der zaken schadende, zoowel de algemeene als de bij zondere belangen zouden bcnadeelen. Ontwerpen van wetdie geschikt zijn om zoo spoedig mogelijk door de vrijheid van allen, de zekerheid van ieder te waarborgen, aan onze vlag het vertrouwen hetgeen wij waardig zijn te bevestigenen den landbouwnij verheid, handel en het zeewezen te beschermen, zullen door mijn Ministerie aan uwe gewigtige beraadslagingen onderworpen worden. De wetgeving te vereenvoudigendezelve te wijzigenom baar in over eenstemming te brengen met den toestand der natiezal eene der bezigheden dezer zitting zijn. «Gelooft, Mijne Heeren, dat de liefde voor het vaderland op dezen plegtigcn dag mijn hart zeer levendig doet kloppenals ik beschouw hoe zwaarwigtig de bezigheden zijn, welke gij gaat beginnen en welk eenen invloed zij op de toekomst van Griekenland zullen uitoefenen. Laat ons alleonze krachten inspannen door opregte medewerkingdoor ware wijsheid, om te bewaren en vruchtbaar te maken al wat uwe luister rijke bezigheden en uwe groote opofferingen voor het Vaderland hebben ver worven Laat bet ons tot eer zijnzelfs de gedachtenis van eenige treurige gebeurtenissen uit te wisschendat het eenig spoordat zij zullen nagelaten hebbeneene nieuwe vaderlandslievende naijver zijom het goede te doen en er in te volharden, opdat wij in den weg van regt en geregtigheid mogen gaanwelke alleen ons dierbaar vaderland tot den voorspoed en roem kunnen geleiden. Zoodanig is de vurige begeerte van mijn hart. Daar mijn geheel leven toegewijd is aan de verdediging van onze vrijheden en de ontwikkeling van den nationalen voorspoed, zoo vraag ik uwe ondersteuning voor deze grootsche taakmet u de bescherming van den Allerhoogsten inroepende Ik verklaar de zitting der Kamers voor dit jaar geopend." Z. M. had zich onder het gebulder van het kanonnaar de. vergaderzaal begevende Koningin had zich op de trihune geplaatstvergezeld van hare statiedames en den Aide-de-C'amp des Konings. Z. M. is de zaal onder het driemaal herhaald gejuich van: Leve de Koning! binnengekomen; na het eindigen der aanspraak heeft hetzelfde gejuich zich doen liooren, alsook dat van: Leve de Koningin! Alle vreemde Gezantschappen waren bij deze pleg- tigheid tegenwoordig zoo ook de Engelsche Admiraal Turpin van zijne Etat- Major en Lord Clarence Puget vergezeld. ITALIË. NAPELS, 20 September. De Regering is thans ijverig bezig om het bestaande tarief van inkomende en uitgaande regten geheel om te wei ken en schijnt voornemens het eerste aanmerkelijk te verminderen, zoowel om elders voor Napelsche producten de zelfde voordeelen te erlangen, als wegens de overtuiging, dat te hooge regten aan de schatkist niets opbrengen, en tot groote schade der eerlijke kooplieden alleen de smokkelaars begunstigenwelke nergens gemakkelijker hun bedrijf kunnen uitoefenen dan in het Koningrijk Napels. MILAAN, 18 September. Er worden hier veel feesten gegeven ter eer van de wetenschappelijke Veree- niging van geleerdenbij een spiegelgevecht van vaartuigenhetgeen 11. Zon dag plaats had, waren meer dan 30,000 menschen van de fatzoenlijke klasse tegenwoordig. In het volgend jaar zal de Vergadering te Florence en in 1846 te Genua gehouden worden. PRUISSEX. BERLIJN, 29 September. De Regering heeft een plan goedgekeurd om, door middel van een' omweg, van den Sondtol bevrijd te zijndaar de onderhandelingen over dat onder- Men beeft alhier, digt bij den bron der rivier Pasigona, een versteend bosch gevonden; bet bestaat uit verscheiden bonderde regtopstaande boornen, die in den staat van steen verkeerd zijn. Boomendie zelfs r.og eenige sappen hebben, versteenen langzamerhand. RU SLAND. PETERSBURG20 September. Z. M. heeft, in naam van wijle dc Groot-Vorstin Alexandra, ƒ20,000 aan de armen van Warschau gegeven. Z. M. heeft bij besluit van den 28sten bepaald, dat het uitsluitend regt der Noordzee-havens om hunne waren in Finland op te slaan, met den 31sle» December ophoudt en datzelfde regt ook aan de Oostzec-havens wordt toe gekend. De Keizer heeft aan de Heeren Bury enz., de vermaarde Ingenieur te Liverpoollast gegeven tot een der gewigtigste werken die dc nijverheid in lang gewrocht heeft. Het betreft niets minder dan een ijzeren brug over de Newa over welke rivier thans slechts eene brug met booten (de Isaacsbrug) ligt, en welke vele moeijelijkheden in het druk verkeer aanbiedt. De ijzeren brug zal uit zeven bogen bestaan, de span van den middensten boog zal 156 voet bedragen, en van de drie bogen aan iedere zijde 143, 125 en 107 voet elk. De lengte van de brug zal niet minder dan 1078 voet beloopen. Het gewigt alleen aan ijzer zal ruim 8,000 ton zijnbehalve de uitmunten de balustraden en lampen, waarmede de Keizer dit kunstgewrocht wil sieren, en die het gewigt aan ijzer wel met tusschen dc 1,000 of 2,000 ton zal vermeerderen. Men rekent dat alleen het ijzerwerk 100,000 zal kosten. Verbazend zijn de krachten, tot de vervaardiging van deze brug aangewend wordende, welke de Waterloobrug te Londen verre overtreft. Er zijn 200 stoomwerktuigen toe bestemdmet elkander uitmakende eene kracht van 5,000 paardenkrachten. Het getal handen daartoe bestendig aan den gang, zal omstreeks 900 bedragen. Verscheiden werktuigen worden bepaaldelijk voor dezen gewigtigen arbeid vervaardigd, zijnde de meest omvattende, die in Engeland ooit uit den vreemde besteld is.

Leydse Courant | 1844 | | pagina 2