OOSTENRIJK. TRIEST, 31 Augustus. j)e Aartshertog Frcrlerik is alhier aangekomenwaar alle logementen en vele particuliere huizen met vreemdelingen opgevuld waren, die derwaarts ge stroomd zijn om de leesten hij te wonenwelke, bij gelegenheid van het ibezoek des Keizers en der Keizerin, gegeven moesten worden. B O H E M E PRAAG1 September. De Israëlitische geleerde H. Litteris alhier, heeft Homerus in het Hc- breeuwsch overgezetbegeleid met den Griekschen tekst. De vertaling vindt veel bijval hij allen die over de voortbrengselen der Israëlitische letterkunde .mogen oordeclen. Vlaemsch België.) PRÜI§SE1Ï. BERLIJN, 8 September. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft van den Russischen Gezant alhier eene officiële mededeeling ontvangen en hekend gemaakt, bevattende, dat de Regering van Polen zich thans in de onmogelijkheid bevindt, vreemde landverhuizers op staats-domeinen als kolonisten aan te nemen, daar over al de landerijen van genoemd domein reeds beschikt is. Ook die landverhuizers, welke voornemens zijn zich op landerijen van particulieren in Polen te vesti gen, zijn gehouden vooraf door vertoon van de met de grondeigenaars gesloten en door de Regering goedgekeurde contracten, te bewijzen, dat zij in hunne ves- tiging geslaagd zijn. Zoo dit niet het geval is, is de Russische Gezant belast, het teeltenen van het verlof, om zich in Polen te vestigen, te weigeren. TRIER9 September. Men meldt dat de 19jarige Gravin van Droste Vischering uit Munster, een achternicht van den bekenden Aartsbisschop Clemens Augustinus van Keulen, die sedert 3 jaren aan een pijnlijke verlamming van het linkerbeen leed, op een vurig gebed voor den H. Rok eensklaps genezen iszoodat zij zonder krukken de kerk verliet. BEIJEREN. WURZBURG, 9 September. Alhier heeft zich eene vereeniging gevormdmet het doel om voor de leden van hetzelve, voor gemeenschappelijke rekening, brood te bakken. De oprig- ters hebben die Vereeniging daargesteld met het doel om goedkooper brood te eten, daar hetzelve naar hunne meening te duur verkocht werd. Werkelijk eten nu de leden dier Vereeniging het brood reeds een stuiver goedkooper an het getal der deelnemers vermeerdert dagelijks. WURTEMBERG. STLTTGARDT, 3 September. Het eerste deel van Uhlands werk over de Duilschc volksliederen' is heden in het licht verschenen. De dichter heeft zijn arbeid getiteldOude Hoog- en Fiederduitsche Volksliederen niet verhandelingen en aanmerkingen. LUXEMBURG. In 1824 is alhier een handschoenenfabriek opgerigtsedert dien tijd heeft deze tak van nijverheid zulk eene nitbreiding hekomen, dat er nu hier drie fabrijken werken met 3 a 4000 werklieden. Gewoonlijk ging het fabrijkaat voor Parijsch door, doch toen in 1841 Z. SI. de Koning-Groothertog voor de eerste maal het Groot-Hertogdom bezocht, vereerde II. D. een der drie Fabrij ken met een bezoek, en verwonderde zich dat dit fabrijkaat voor Fransch doorging en verlangde dat het voortaan ten hove zou worden gezonden met het eigen merk der fabrijk. HESSEN-B ARMST ABT. Darmstadt2 September. Tegenwoordig wekken de Chirurgische operation van Dr. von Herfï alhier groot opzien. Hij heeft namelijk de longlering in onderscheidene gevallen, met gun- st.igen uitslag, door middel eener sedert eenigen tijd niet onbekende operatie, genezen. De zitplaats dér etterzakken wordt door de stethoskoop bepaald en de etter door het openen der borstholte en der longen naar huiten ontlastde genezing zelve wordt door inspuiten van geneesmiddelen in de wond bewerkt. "Wij hebben tot nu toe van deze operation geen gewag gemaaktomdat wij eerst het resultaat wilde afwachten. Thans kunnen wij de verzekering geven dat erin onderscheidene gevalleneen gunstig gevolg is waargenomen en dat geene dezer niet zeer gevaarlijke operatiën mislukt is. HAMBURG. 4 September. Op de Beurs verhaalde mendat eenen arbeidsman van den Heer Banr te Altona eene erfenis van 1^ millioen dus 18 millioen guldens, uit Deme- rary is te beurt gevallen. De Heer Baur werd met vragen bestormd, en van hem is men het volgende te weten gekomenLord Stanley heeft dezer dagen van den Gouverneur van Demerary herigt ontvangen, dat aldaar iemand over leden isdie in de bank van Altona een kapitaal heeft gevestigdhetwelk met de renten lt millioen moet bedragen, en dat zijn zoon in die stad moet wonen. Lord Stanley heeft hiervan kennis gegeven aan Lord Aberdeen en deze heeft den overste Hogdeszaakgelastigde van Engeland alhiergelast de zaak te onderzoeken. Lit dit onderzoek is gebleken, dat de zoon de werkman van den Heer Baur is, die weinig van zijnen vader had vernomen. Hij blijft vooreerst in dienst van dien Heerdie een Advocaat heeft belastom de erfe nis te regelen. ENGEL ANU. LONDEN 8 September. De schependie het eskader moeten uitmakenhetwelk de Koningin en Prins Albert heden op den togt naar Schotland zou vergezellen zijn behalve de Victoria and Albertaan boord waarvan II. D. de reis doen 5 stoomschepen. De prijs van het ijzer, die sedert eenigen tijd gedurig hooger was ge stegen, is deze week op 50 sh., bijna zonder koopers, gedaald. De fluctua tion in dit artikel zijn in dezen jongsten tijd buitengewoon aanmerkelijk geweest. Voor weinige maanden was de prijs van 85 op 70 sh. gestegen en heden daalt dezelve 50 sh. De rijzing werd grootcndeels aan manoeuvres van speculanten toegeschreven, en vele lieden houden zich overtuigd, dat de daling van heden geene andere oorzaak heeft. De guano-handel neemt sedert eenigen tijd eene groote ontwikkeling aan. Geen dag schier gaat voorbij zonder dat er eenige met deze meststof bevrachte schepen van Ichaboe in Londen aankomen. Hetzelfde heeft plaats in Liverpool en in andere havens van Groot-Brittanje. FRANKRIJK. PARIJS, 10 September. Het stoomschip de Groenland, welke op de kusten van Marokko is gestrand, was te Rochefort gebouwdde machine had 820,000 francs gekost. Een stoomfregat met al deszell's toehehooren, wordt op eene waarde van drie mil- lioenen francs geschat. Een Fransch Officier, die de brieven van den Keizer van Marokkko, Abd-er-Rhaman, aan zijnen Zoon, welke bij de verovering der legerplaats in de tent des laatsten gevonden zijn, onder de oogen heelt gehad, meldt, dat men hartelijk gelagchen heeft over den scheldnaam, dien de Sultan in de correspondentie met zijnen Zoon aan de Koningin van Engeland geeft. Toen de Keizer zijnen Zoon de nota van den Heer Drummond-Hay, Consul-Generaal van Engeland, mededeelde, schreef hij: »Zie hier wat die vervloekte too- verheks van eene Koningin van mij eischt." MARSEILLE, 9 Augustus. Gedurende den laatsten tijd zijn van hier eenige niet onbeduidende bezen- dingen van geld naar Corfu en Calabrië, aan de agenten der Londensebe alilee- ling van het Jeugdig Italië, gedaan. BELGIË. BRUSSEL, 11 September. Men schrijft uit Rome De Abt P.een onzer sterrekundigen, heeft eene nieuwe Staartster ont dekt in het teeken van den AVaterman. Zij is nog maar gelijk met den hori zont en dus door de nevelen bedekt, en kan met eenen verrekijker gezien worden. Men zegt dat die Staartster groot is, haren loop naar 'tNoorden heeft, en weldra te Brussel zal gezien worden. GEND11 September. Twee merkwaardige planten zijn tegenwoordig in vollen bloei in den hof van den Bloemist Alexander Verschalfelt, namelijk de Bonapartea Juncea en de Amaryllis Josephinae. Het is de eerste maal dat de Bonapartea bloeit bij bloemisten dezer stad. De eerste is oorspronkelijk van Peru, en de tweede van de Kaap de Goede Hoop. De prachtige bloem, Rose la Reine genoemd, staat op dit oogenblik in vollen bloei, in den tuin van den Heer Jan Verschaftëlt, in de Holstraat. WEST-KAPELLE, 4 September. Negen personen zijn den 3de" dezer in volle zee door den loods N°. 5 schipper Ocket, van een gewissen dood gered. Bij het maken van den dijk te AVest-Kappel worden platte bodems van takkehossen gemaakt, welke in de te maken zeedijken met aarde gevuld worden nedergelaten. Zoodanig broos vaartuig van takkehossen, met 9 werklieden, was den vorigen morgen van Domburg naar West-Kappel vertrokken, maar door den hevigen N. O. wind in volle zee gedreven. Den volgenden dag ziet de loods iets in zee drijven, hetwelk hij voor den bodem van een vergaan schip houdt. Naderbij geko men ziet men 9 mcnschen in den grootsten nood en om hulp roepende op eene laag takkehossen drijven, staande tot de knieën in het water, hebbende zonder eten of drinken nacht en dag op zee rondgezwabberdzonder hoop op redding, verwachtende elk oogenblik, dat de takkehossen van elkander zonden gaanen zij hun graf in de zee zouden vinden. Men kan zich hunnen toestand verbeelden en den angst, in welken zij den nacht hebben doorgebragt. Zij werden in den loods opgenomenvan het noodige voorzien en te West-Kappel aan land gezet. STAD BERIGT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Leyben, brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat bij Hun Ed. Achtb. van den Heer Controleur der Directe Belastingen is ontvangen het Vierde gedeelte van het Primitieve Kohier der Patentendienst 1844 en 1845welke op den 3dcn dezer maand is executoir verklaard, en dat hetzelve aan den Heer Ontvanger is verzonden. Ley den den lldcn September 1844. DU RIEU, Ter ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1844 | | pagina 3