A0. 18«. L E Y D S C II COURANT. MAANDAG, y° pet -XL a .7 OCTOBER. Burgemeester eto Wethouders dfr Stad Le'yden, maken bij deze bekend, dat Van af den i6den October aanstaande binnen deze Stad zullen ^cvesried en den volgende dag, 's morgens ten acht uregeopend zijn de navolgende Kantoren \oor her Kadaster en van de regten van HypotheekRegistratieZegel en Succecssieals: Kantoor N®. 1 voor het tweede Arrondissement der Provincie Zuid Hollandvoor de Hypotheken en het Kadaster. Bewaarder Mr. H. A. néderrürgh. Kantoor N®. 2 voor de gemeenten, uitmakende het ie Kmltoti van het 2c Arrondisse ment, voor de Registratieen.de Ontvangst wegens Successie en Z gel, egt enz Ontvanger P. df, haan, Jr.. Aldus afgekondigd ingevolge eene aanschrijving van den Meer Staatsraad, Gouverneur Van Zuid-Holland, van den 5 October 1842, op den ioden daaraanvolgende. i. G. or MEY. Mij tegenwoordig, v. PUTTKAMMER. Burgemeester en Wethouders der Stad LeydeN; Gezien het besluit van den Heer Staatsraad, van Zuid-Holland, van den isren October 1840 (Provinciaalblad n°. 104). Herinneren by deze de Ingezetenen dezer Stad aan dc hun bij art. 42, in verband met art. 27 der wet van den 29Sten Maart 1833 Staatsblad N°. 4) opgelegde verpligting tot het doen van Suppletoire aangiften, 7.00 betreffende het in gebruik komen, betrekken of meubeleringdel- panden, welke op den 15de» Mei dezes jaars buiten gebruik waren 9 *ls wegens de vermeerdering, uitbreiding, verwisseling of aanschaffing van Haardsteden, Deuren en Vensters, Dienst en Werkboden of Paardenwanneer zij inde termen van het boven aangehaalde artikel vallen; en zulks, ten einde de toepassing te voorkomen der strafbepalingen, in de Artt. 35 en 39 der boven aangehaalde wet vervat. Leydenden 13. October 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. G. de MEY. Tet ordonnantie van dezelve, v. PUTTKAMMER. Burgemhester en Wethouders der Stad Leyden, brengen bij deze ter kenhisse van de PatentpHgtige Ingezetenen dezer Stad, dat tot de afgifte der gezegelde Patentbla den voor het diénstjaar 1842 en 1843 zal gevaceerd worden op elke Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag dezer maand October, ter Secretarie d«zer Staddes namiddags Van 5 tol 7 uren. Leydenden 13. October 1842. J. G. DE MEY. Ter ordonnantie van dezelve, V. PUTTKAMMER. NEDERLANDEN. Let den, 16 October. De Staatsciekant van Zaturdag bevat het volgend Programma voor de opening van de gewone vergadering der Staten-Generaal, te 's Gravenhage OD M"odag den I7dcn October 184a: An. I. Des middags ten twaalf ure zullen de leden van de Staten-Gene raal zich In de zaalbestemd tot de vergadering van de Tweede Kamer begeven, en zich in eene algemeene vergadering vereenigen, onder voorzit ling van den door Zijne Maj. benoemden President van de Eerste Kamer, ken einde Zijne Maj. af te wachten. Art. a. De Ministers, Hoofden van Ministeriele Departementen, de Kan selier der Orden en de leden van den Raad van State, zullen zich des middag» ten één ure mede in bovengemelde zaal vervoegen. Art. 3. Zijoe Maj, de Koning, de vergadering der Staten-Generaal zul lende openen, zal ten één ure met den volgenden trein van Hoogstdeszelfs Paleis afrijden! a. Een commando cavallerie; i. De Hoffourier en twee rijknechts te paard; c. De Kamerheer-Ceremoniemeester, rijdende in eene koets met twee paarden bespannen, gaande een lakkei naast ieder portier; d. Acht Kamerheeren van Zijne Maj., in twee hofkoetsen, ieder met zes paarden bespannen, gaande naast ieder portier twee lakkeijen; De Kamerheeren zullen zich volgens hunnen rang plaatsen, de jongsten Vooruit rijdende e. De Groot-Officieren van 's Konings Huis, gezeten in twee koetsen met zes paarden bespannen, gaande twee lakkeijen naast ieder portier; f. Een commando cavallerie; g. Zijne Maj. de Koning te paard, begeleid door HH. KK. HH. de Prih- sen, en gevolgd door de Officieren van Hoogstdeszelfs Militair Huis; h. Een commando Cavallerie tot sluiting van den trein. Art. 4. De trein zal rijden Over den Kneuterdijk den Langen Vijverberg, den Korten Vijverberg het Binnenhof. Art. 5. De trein aan de vergaderplaats der Staten-Generaal gekomen kijnde, zal Zijne Maj. aan de deur van het Hotel ontvangen worden door eene Commissie van Hun Edel Mogenden, door de vergadering uit haar midden te kiezen, dewelke, voorafgegaan van den Kamerheer-Ceremonie meeater.de Kamerheeren en de Groot-Officieren van 's Konings Huis, Zijne Maj. zal geleiden naar de zaal der Staten-Generaal, Het Militair Huis des Konings volgt onmiddellijk. Art. 6. De Groot-Officieren van 's Konings Huis plaatsen zich achter Zijner Majs. zitplaats, de Kamerheeren en het Militair Huia des Konings ter regter en linker zijde van den troonde Kamerheer-Ceremoniemeester wat Voorwaarts, ter regter zijde van den troon. Art. 7. De zitting geëindigd zijnde,gaat Zijne Maj. met denzelfden trein, Waarmede Hoogstdezelve binnen gekomen was, en in de orde bij art. 3 ver. jbeld naar het paleis terug, kullende de trein deh volgenden weg nemeni over het Buitenhof; de Plaats, den Kneuterdijk, naar het Paleis. Art. 8. Salvo's van het geschut zullen het afrijden van tijne Maj. van het Paleis, en het oogenblik dat Hoogstdezelve de vergadering van de Staten. Generaal verlaataankondigen. Ingevolge art. 99 der grondwet zal de gewone Vergadering der Staten. Generaal aanstaanden Maandag, door Zijne Maj. den Koning, op de gebrui keiijke wijze, worden geopend. Men acht het alzoo niet ondoelmatig, thans mede te deelen de lijsten der leden, waaruit deze Kamers, in de aan- s aande Zitting, zullen zijn zamengesteidmet opgave, voor zoo veel tfê leien det Tweede Kamer betreft, van de jaren hunner aftreding. EERSTE KAMER. Bel Noord-Braband. 1844. 1845. Graaf F. A. van der Goltz. Baron F. G. van Lijnden van Heramen. J. \V. Deoel. Baron A. W. van Pallandt van Beerse. jhr. H. B. Martini. Graaf F. C. van Hcerdi tot EversDerg, Mr. A. van Gennep. Jhr. J. Jarges. Jhr. j. H. van Lijnden van Lunenburg A. G. Verheyen. Jhr. Mr. G. G. Clifford. Tammo Sypkens. C. G. Byieveld. Jhr. T. M. Lycklama k Nyeholt. Baron M. C. W. du Tour van linchave. Graaf G. Schimmelpenninck. TWEEDE Jaren van aftreding. 1843. J. D. Baron van Tuyl van Seroos- ker van Heeze en Leende. Mr. R. P. Romme. Mr. J. L. A. Luyben. Mr. A. j. Ingenhousz. Mr. J A. Mutsaers. r__ Mr. F. Gouverneur. Jhr, L. vaD Sasse van IJsselt. Gelderland. 1843. J. A. C. Baron van Nagell tot Ampsen. Jhr. Mr F. T. Nedermeijer, Ridder van Rosenthal. 1844. E. W, van Dam van Isselt. Jhr.Mr.W. L.F. C. van Rappard, 1845. Mr. M. J. de Man. Mr. R.Scheersvan Harencarspel. Zuid-Holland. Mr. J. G. van Nes. Mr. G. W. Verwey-Mejan. Mr. L, C, I.uzac, Jhr.J. C. R. van Hoorn van Burgh. Jhr. Mr. D. T. Gevers van En- degeest. Mr. S. H. Anemaet Pz. A. van Ryckevorsel Hz. Mr. P. C. Schooneveld. Jhr, O. Repelaer van Mole, naarsgraaf. Jhr. W. Boreel van Hoogelanden. Luit.-Gen. Graaf J. van den Bosch. Mr. C. B. Nederbnrgh. Noord-Hollasd. 1843. Mr. J. Corver Hooft. Mr. C. A. den Tex. 1844. Jhr. Mr, A. Warih. Jhr. A. Backer. Mr. P. van Akerlaken. I843. 1844. 1845. Baron A. W. J. J. van Hugenpotfe van Aerdt. Baron D. H. Chassé. A. van der Hoop. H R. Trip. Gtaaf W. A. W. van Limburg Stirum Moordwijk. jhr Mr.O. van Swinderen van Ren in ma, Jhr. Mr. H. M. A.J.van Asch van Wijclt. Baron A. W, van Brienen van de Groote Lindt. Baron P. W. de Llede! de Well. M. Piepers. Mr. P. A. Brugmans, Baron H. Merkus de Koclt, Mr. M. C. van Hall. Jhr. E. van Weede van Dijkvelt, KAMER. I Jaren van aftreding. 1844. Mr. H. A. H. van Bleiswijk. Mr. J. J. Uitwerf Sterling. 1845. Jhr. Mr. D. Hooft Jbz. F. C W. Drtiyvestein. Mr. Joh. Enschedé. Zeeland. 1843. Mr. J. de Backer. 1844. Mr. J. Snouck Hurgronje. 1845. M. J. G. Hinlopen. Utrecht. 1843. Mr. J. K. Baron van Golstein. 1844. W. R. Baron van Heeckereti vait Brandsenburg. 1845. Dr. H. Menzo. Vriesland. 1843. Dr. S. Brouwer. Mr. T. S. Tromp. 1844. Mr. N. van Heloma. Mr. W. B. Buma. 1845. Jhr. Mr. P. R. J. van Vegelin van Claerbergen. Overijssel. 1843. Mr. R. S. van der Gronden. 1844. J. H. Graaf van Rechteren cot Appeltern. 1845. Mr. G. J. Bruce. Mr. W. H. Cost Jordens. Groningen. 1843. Mr. J. Gockinga. Jhr. Mr. J. E. van Panhuys. 1844. Mr. H. J. H. Modderman. 1845. Mr. C. S ar Bnsman. Drenthe. 1844. Mr. G. Knipnorsc. Hertogdom Limburg, 1843. J. J. F. M. H Cornell. 1844. Jhr. M. P. J. F. Petit. 1845. Jhr. A. H. T. Michiels van Vera duynen, Uit 's Gravenhage meldt men van den I5den dezer: Zijne Maj. de Koning heeft op de stoomooot te Rotterdam, op welke de jonggehuwden naar Duitschland zullen vertrekken, een bezoek afgelegd, om te zien of alles in order was. Zijne Maj. heeit nog tot Ridders der orde van den Nederlandsehen Leeuw benoemd H. D. Kamerheeren en Referendarissen bij liet kabinec des Konings, Mr. AC. Baron van Sntuckaert van Schauburg en Mr. E. J. M. Graal van if landt. Zijne Maj. heeft aan den gepensionneerden Majoor Rottiers, vergunning verleend tot het dragen van het Kruis van honorair lid van de Orde van Malta. Zoo men wil, zou Zijne Maj, Koning IVillem FrederikGraaf van Nassau, zich binnen kort uit Duitschland naar het Loo en's Gravenhage begeven en aldaar zijn verblijf voor goed vestigen. Eergisteren avond heeft in den Koninglijken Franschen schouwburg dezer Residentie de tweede gala-voorstelling, ter gelegenheid van het Zaturdag jl. gesloten huwelijk, plaats gehad. Even als Dingsdag avond, is deze voor stelling door HH. MM. den Koning en de Koningin, HH. KK. HH. den Prins van Oranje, den Erf-Groothertog en de Erf-Groothertogin van Saksen-Wei. mar en de verdere leden van hec Koninglijk gezin, benevens Z. D. H. den Herrog Bernhard van Saksen-Weimar, met zijne twee Zonen, bijgewoond» De zaal was zeer bezet en had hetzelfde luisterrijk aanzien als eergisteren avond. Zoowel bij het intreden als bij het verlaten van de zaal werd het Koninglijk gezin met de meeste geestdrift ontvangen en begroet. De voor stelling bestond in het zangspel le Dien ei la Bajadère, waarin de medewer kenden aan het bailee van den schouwburg re Amsterdam hunne ondersteu ning hebben verleend. Het werd gevolgd door een divertissemntzamenge. steld door den heer Uoitas van Hamme. Heden morgen om ach: ure hebben de Jonggehuwde Vorstelijke Perso nen zich naar het paleis van Zijne Maj. begeven, om afscheid te nemen en hun vaarwel aan hunne Doorluchtige Ouders toe te roepen. Eenige oogen. blikken daarna stegen HH. DD. in een rijtuig en deden hen HH. MM. de Koning en Koningin toi op den stoep van het paleis uitgeleide, het rijtuig naöogende, hetwelk huniiedierbare en geliefde Dechterwegvoerde. Dediepste aandoening was op het gelaat van alle personen, die getuigen waren van dac hartverscheurend vaarwel, te lezen. Het rijtuig werd voorafgegaan van de muzijk der lanciers en van een detachement der eerewaeht,

Leydse Courant | 1842 | | pagina 1