Hieronder telt mente Londen, tePatHi, Perionen ronder midden van bèstsan 20 000 10,000 Publieke vrouwen 7500012000 Benrzersnijders, dieven en ilnikeri 115 000 9,000 Opkoopers van gestolen en gesloken goederen 3 000 600 Bedelaars lö.oco 9,oco Totaal 229,000 40.600 Voorts is de berekening dat de slechte bevolking voor Londen 170 in woners van de tooo en voor Parijs 52 op de 1000 bedraagt. In den loop van het jaar 1831 heeft de politie in de enkele stad Londen 72 824 per sonen gesrresteerddat is te zeggen 1 op de 18» Het Journal d'Anvers doet de volgende vergelijkende mededeellng omtrent den aanvoer van koffij in verschillende havens, van 1 Januari} tot 1 Julij 1832, en van I Januarlj tot I Jnly 1833! In 1833. 1° l83*. Te Hamburg 15,500,000 ponden. 27,500,000 ponden. Bremen5,500,000 9,000,coo Amsterdam 9,300,000 9,000,000 Rotterdam 8,000,000 13,400,000 Antwerpen 10,000,000 10,800,000 Havre8,300,000 9,700,000 Triest 5,500,000 13,200,000 Engeland 18,400,000 19,500,000 Totaal 80,500,000 ponden. 112,100,000 ponden. Hieruit blijkt, dat er in dit jaar 31 millioenen ponden koffij minder dan In het vorige z{jn aangebragt, 's Gkavenhage den 28 Augnsrn». Gisteren morgeD is Zijne Exc. de baron van Zuylen, ad interim met de portefeuille van bnitenlandiche zaken beiast, nlt deze residentie naar het Loo vertrokken. Men schryft deze reis toe aan de gisteren morgen nit Londen cntvangen depeches, die het berigt hebben overgebragt van eene laatstleden Zatordag door de Confe rentie gehouden zitting, waarin ook onze gevolmagtigden, doch niet de Belgische, moeten zijn tegenwoordig geweest. De beraadslagingen hadden drie uren geduurd en bij dezelve gehandeld zijn over den toldie op de Schelde zou moeten geheven worden, zonder dat men daaromtrent even. wel tot eenen bepaalden uitslag zou gekomen zijn. De Conferentie was onbepaald niteengegaan, en, naar het zich liet aanzien, zouden derzelver bijeenkomsten voorloopig zijn geschorst. Men verneemt, dat by eene missive van den minister van finantien, van den 12 Angustns, de gouverneurs der provinciën zijn onderrigt ge worden, dat de verklaringen vrij van zegel zullen zijn, welke door den burgemeester of secretaris der gemeenten moeten worden gesteld onder de opgaven, die door de belanghebbenden bij het bestuur der gemeente, waaronder de betrekkelijke goederen gelegen zijn, moeten worden inge. dtendwegens de eigendoms-veranderingeDwelke vaste goederen hebben ondergaan en voor de dien ten gevolge vervaardigde uittreksels nit den legger. Dip verklaringen des burgemeesters of secretaris zullengelqk be kend is, inbonden, dat by de titels, in de opgave beschreven en aan hem vertoondecht bevonden heeft. Deze vrydom van zegel zal echter alleen worden toegekend wanneer namelijk de bewuste verklaringen alleen en uitsluitend ten doel hebbenhet uitscel van veranderingen in de leggers te handhaven. Den 30 Augustus. Naar men verneemt, is de baron van Zujlen van Kejeve/tme benevens den baron de Mcy van Streef kerknaar het Loo was vertrokkenten einde met Zqne Maj. den Koning te confereren over den inhoud der jongste uit Londen ontvangen depechesheden middag in deze residentie teruggekomen. Omtrent den inhoud der bedoelde depeches zyn reeds verschillende gernchten in omloop gebragc, doch tot biertoe is in dit opzigt nog niets stelligs bekend geworden. Breda den 29 Augustus. Z. K. H. de Prins Veldmaarschalk is Diogs- dag morgen vroegtijdig Nymegen gepasseerd, van het Loo naar het hoofd kwartier terugkeerende. AMERIKA. Een New-Yorks dagblad bevat het berigtdat de kapitein van het Hol- lardsch schip AztaBut geheten, plotseling verdwenen Is, zonder, dat men na het ntanwkenrigst onderzoek tot eenige ontdekking van zqn per- soon is kunnen geraken. Dit schip hadtoen bet op zee op deszelfs terugreis van Batavia de vijandeiyke maatregelen van Frankrijk en Engeland vernam, in de haven van New-York eene schuilplaats gezocht. Met de tyding van het staken derzelverwerden dadeiyk toebereidselen gemaakt om naar Holland te kunnen vertrekken. De kapitein had alle zijne scheeps- brleven in gereedheid, liet dezelve met eene boot naar het schip brengen, zeide aan den stuurmandat hy dadelijk aan boord zoude komenen men dan terstond na het innemen van den loods zoo vertrekken; sedert echter heeft men niets van hem vernomen. Een ander blad van die plaats echter meldt: Kapt. Eeot was, volgens berlgten uit Saratoga, in die plaats en zette zijnen weg naar Whitehall voort, vermoedelijk om over Lake Cbamplain naar Canada te vertrekken. Zoo de gernchten waar zijn, moet de arme Boet nier bij het volle ge not zqner veratandeiykv vermogens zyn daar hij alle zijne scheeps - pa pieren en kleederen aan boord liet, op het oogenblik dat bet schip zeil vaardig wis. T U R K Y E. Konstantinopel den 25 Jnly. Volgens het nienw verdrag tn«»chen de Porie en Rusland gesloten, moet deze laatste Mogendheid aan Turkse al dstgeen verschaffen wat noodzakelijk isom het Ottomannisch leger op zyn Enropeaansch te kleeden. Men verzekert, dat de Ulema's en de Mufti het 33ste versnit het 8ste hoofdstuk van het 3de boek des Corans aldus hebben uitgelegddat deze nieuwe organisatie in het krijgswezen eeD der pnnten van verpligting geworden iswelke het geloof aan de Muzelmannen oplegt. De Porte haalt vele vreemdelingen over om in zijn leger te dienen: de cavalarie alleen behoudt tot nu toe haar Aziatisch karakter. Men hoopte te Konstantinopeldat de generaal Guiileminot als ambassadeur den admiraal Reussin zou opvolgen. Men verneemtdat de Sultan twee van zijne voornaamste officieren toe bnitenlandsche zendingen benoemd heeft. Nomich-Pacha is bestemd voor de zending naar Parqs, en Achmet-Pacha voor die naar Petersburg. Dit bewijstdat niettegenstaande de Daauwe betrekking met Rusland de Porte echter ook in goede verstandhouding met de overige Mogendheden wenscht te leven. ZWEDEN. De AvgsbAllg. Zeitungheeft onder het rubriek Zweden, na vooraf over de aldaar heerschende influenza en derzelver verband met de chelera iets gezegd te hebben, het volgende: een ander natuurverschijnsel in het Oosten, was een ongewone harde winter. In Tiflis en Georgie.waar men volstrekt geene verbeelding vart den wioter bad, is die koode tot 30 gr. Raum. gestegen. In geheel Turkije, AzieSyrië, Griekenland is een winter geweest, welke men zich sedert menachen gehengen niet kan herinneren. In Smyrna heeft mes over de rivieren met schaatsen gereden, (n Alexaudrie viel tegen het einde van Februarij sneeuw en hagel, ver gezeld van heviges storm. Gedurende 5 tot 6 maanden IsJ'hct op d* Aegyptbche Susc regenachtig en koe! geweesten het ruwe weder duurt nog voort» RUSLAND. Petersburg den 4 Augustus. Den tyden dezer heeft Z. M. de Keizer, vergezeld van Prins Albert van Pruissen, de vloot voor Cronstadt in oogenrchonw genomen Zijne Maj. bevond zich op de stoomboot Hora, voor dewelke alle de schepen gedefileerd hebben, terwyi zq zich in het een- train van de twee vleugels der vloot bevond. Na vele evolutien, beval Zijne Maj,, dat de vloot zich in tweeën zou deelen, van welke het eene Cronstadt moest verdedigen, en het andere trachten, om de haven binnen te komen. Ook deze manoeuvre met spoed en jnistheid ten uitvoer ge. brsgt zij "de, maakte Z. M. een einde aaD den strfid, door een gegeven teeken zqoe groote genoegdoening te kennen gevende. Het fregat van den Admiraal werd bij de stoomboot van Z. M. geroepen, vanwaar de Keizer zijne goedkeuring personelijk aan den admiraal becnigde, en hem bedaDkte voor den goeden staat van het eskader. Nadat Z. M. bevel aan de vloot gegeven bad, om naar Cronstadt terng te keeren, is Hoogsdezelve naar Petershof gevaren, en ten half 9 ure des avonds aangekomen. PORTUGAL. Uit Lissabon werd van den 6 Augustus geschreven, dat het volk geheel rn«tig en lijdelijk ia sedert Don Pedro's troepen de stad bezet hadden: maar dat de regering eenige ongernstheid openbaart. Echter begint de streoge rekrutering van alle mannen van 18—50 jaren sterk tegen te staan, zelfs aan hun, die de zaak van Donna Maria toegedaan waren, dit scheea hun toe eene inbreuk te zijn op de vrqheid, welke men wilde daaratellen. Ook hinderde het geweldigdan Don Pedrt den markies de Palmella van het bewind had verwijderd, als mede de strenge maatregelen, welke hfl tegen de geestelijkheid genomen had. Men voegde daarbq de zorg, welke het gouvernement nam om het getal deserteurs, en de toeneming van de troepen van Don Miguel te verbergen. Andere berigten van later datum, en van minder partjjclgen aard Iniden anders. Men zegt, dat de Koning van Zweden de eerste is, welke het gouver nement van Donna Marta erkeot. De heer van Rautzowzon gelast ge worden zijn door Z. M., om de functien van Zweedsch konsul-generaal en ambassadeur by Harer Majesteit» regering te aanvaarden. ITALIË. Napels den 4 Angnstns. In den loop der vorige week is een groote raad van minister! gehouden, waarby de KoniBg in persoon het voorzitter schap heeft waargenomen. Deze buitengewone zitting heeft tot vele ge rnchten aanleiding gegeven, vermoedende men, dat daarin over gewigtige onderwerpen gehandeld iadie met den staatkundigen toestand des lands in verband staan. Ook zijn er door het ministerie van bnitenlandsche zaken naar verschillende kanten renboden afgezondenwaardoor het geloof aan eene ophanden zijnde groote verandering in het regering»stelsel meer en meer velt wint. Ondertusschen stelt een dagbladte Msrseille uitkomende de Napelsche zaken als zeer verontrustend voor, het maakt gewag van eene groote gisting, welke in de hoofdstad plaats vondt en van een oprukken van het in opstand zqnde landvolk naar de hoofdstad. Het volk zoo na eene verandering baken, de jongelingschap bezield zyn om de eenheid In Italië te zien daargeateld, het genootschap der Gievene Italia allen omvatten, en men van niets anders hooren spreken dan van vrqheid eenheid onaf. hankelykheid enz. Echter komt dit alles uit eenen zeer onzekeren bron voort. ZWITSERLAND. Op de terugzending van de Bazelsche afgevaardigden nit den Landdag van Zurich is den tasten te Bazel eene vergadering gehouden waarin met 43 tegen 28 stemmen besloten iszich naar de omstandigheden te schikkenen zich van de Samer-conferentie te verwijderen. Te Schwyz betoond men zich niet zoo inscbikkeiyk. De regering van het kanton Neuchatelheeft beweerd dat de Samer-conferentie waa zaamgesteld om de begeerten vaD de andere kantent aan den Landdag te doen hooren en dat al wat daar verhandeld iaop de Bondsvergadering van 1815 gegrond wa». Het nieuw besluit van den [grooten raad van Bazel (stad), betreffen. de de gevorderde erkenning vaa den Landdag, is den 23 Augustus, door het nieuw afgezonden gezantschap der stad Bazeluit den raadsheer Min. deren de kantons-raden Oswald en Schmiedt bestaande, in de vergadering van den Zuricher Landdag voorgelegd. De Landdag heeft daarmede ge noegen genomen, hoewel men in denzelven nog al bedenkingen opperde, daar het toetreden tot het verlangen van den Landdag door Bazelniet dan ais een onvermijdelqk gevolg van de militaire bezetting kan beschouwd worden. Echter is het gezantschap toegelaten nadat zqoe geloofsbrieven ODderzogt, en door hetzelve de eed was afgelegd. De militaire magt van Zwitserland ia de navolgende De bondgenootschappeiyue troepen bedragen een getal van 66,332 man en daar elk kanton meer manschappen in dienst beeft dan zijn aandeel be draagt, kan men dezelve gerust op 72000 miliciens begrooten, waarvan de eudsten met uitzondering van de officieren en onder.officieren naauw. lijks den ouderdom van 30 jaren Ihebben bereikt. Bq dit cijfer moet men de troepen rekenen, die, volgens overeenkomsten, den vreemdeling dienen en die, ingeval van oorlog, alle huiswaarts moeien keeren. Behalven de bondgenootschappelijke couiiogenien beeft Zwitserland nog bare kantonnale reserven welker getal onoepaald ismaar die men op 6 man van de 100 kan berekenen, en die buiten het contingent, nog 120,000 man opleverenwelke voorts byna allen te vo^en iot de contingenten behoord hebben en even als deze gewapenduitgerust en georganiseerd zijn. Vervolgens komeh de mannendie hun tqd m de reserven uitgediend hebben, welker getal onbekend is, maar die voor het meerendeelopeen leeftfid van tnsschen de 45 en 60 jaren bereid zouden zqn 001 voor hunna bezittingen en hunne familien te strqden. Zwitserland bezit dan in bondgenootschappelijke contingenten 72 000 man. In vreemde dierst zijnde troependie ingeval van oorlog ['huiswaarts moeten keeren10000 Kantonnale reserven, bondgenootschappelijk georganiseerd 120,000 Totaal 202,000 man. DUITSCHLAND. Frankfort den 27 Angnstns. In een Franach dagblad treft men een statistiek sink aanIn hetwelk het getal van armen in verschillende linden wordt opgegeven: waaruit men tevens ziet, dat de onderscheidene bezig, beden waarmede zich de bevolking bezig houdt, zeer veel invloed op den staat der armen bezit. In 1826 was de verhouding van de armen tot de bevolking In de Ver- eenigde Staten van Amerikaéén op de 76 iBwoners. Zoodat in dit ge. west waar men zich uitsluitend op den landbouw toelegt, de armoede zeer gering is. In 1821 was er in Portugalalwaar de landbouw ook de voornaamste tak van bestaan uitmaaktéén op de 96 inwoners. Wurtembergwaar ook de landbouw sterk wordt beoefend, één op de 63. In 1826 was er in Frankrijk waar men zich zoowel op den landbouw als op den koophandel toelegt, één op de 84, In 1823 in de Venetiaanscbe landen waar uitslni. eend de koophandel wordt aangekweekt, éen op de 27. In 1826 in Groot. Britannicwaar fabrijkc» en Koophandel bestaan één op de 13, In Hol.

Leydse Courant | 1833 | | pagina 2