het huJproepen werd *00 jammerlijk dat hij er keen Hen. Maar Mj kwam te laat, hij vond de jonge varkens wroetende in de ingewanden van het kind. Landau den 16 Augustus. In de zitting van heden, heeft de president jia gevraagd te hebben of de beschuldigde nog iets te zeggen hadden de acten geresumeerd. De jury heeft daarop ieder der beschuldigden, ais niet schuldig verklaard. Volgens de uitspraak van de Jury, zijn de beschul digden Scharpft en Eijjlen dadelijk ontslagen doch de anderen als voor de correctloneele regtbank gedagvaard zijnde, werden nog gevangen gehouden. Verscheidene oneenigheden hadden er gedurende de zittingen tusschen ge burgers en militairen plaats gehad, hetgeen droevige gebeurtenissen deed ie gemoet zien toen de afgevaardigden hunne uitspraak hadden gedaan doch daarop is niets bijzonders voorgevallen. Tegen de soldaten echter waren aan de buitenmuren der kerk verscheidene schimpschriften aangeplakt, bij alle gelegenheden werden zij met smaadwoorden bejegend, en vooral den officieren ongepaste uitdrukkingen toegeduwdhetgeen natuurlijk den wre. vel en den haat der militairen bad gaande gemaakt. Van hier dan ook dat de soldaten en burgers dikwijls handgemeen geworden zijn, en door de eersten wederkeerig allerlei baldadigheden gepleegd werden, De advokaat Golsen verzocht, na de vrijspraak der beschuldigden door de gezworenende provisionele vrijlating van Dr. Stebenpfeifferdaar de Staat niet te vrezen haddat hij zich zijnen regters zoude onttrekken vermits bij nog steeds een pensioen van 1400 gulden bleef genietenook de beschnldigde Becker bood aan den noodigen borgtogt te stellen om van de provisionele gevangenis bevrijd te zijn. De verdedigers der overige beschuldigden deden dezelfde vraag, en de heer Schneider drong op de teruggave van Dr. WfirtUs eeresabel aan. Het hof renvoijeerde de beschuldigden wegens hun verzoek om vrijla ting tegen borgtogt, aan de respective Correctionele Regtbanken naar welke zij verwezen waren, en beval de teruggave van Dr. Mirth's eere sabel, Dr, Siebenpfeijfer's brieven en Rest's handelsboeken aan de eigenaars, vermits deze voorwerpen niet tot het onderzoek der Correctionele politie behoorden. De Hambacher vaandels bleven echter in regterlijke bewaring. Hiernevens geven wij de bevolking ja het Duitsch verbond begrepen, zoo als I Oostenrijk Pruissen Beiieren Saksen Hanoveren <5. Wurtemberg 7' Baden Keur-Hessen 10 984 I iff. 10,103,092. 4,24478 7' 1,438.033- 1,560,425. 1,596 663. 1,225.830. 653.115 Hessen 748,474. Holstein427,169. Luxemburg 312 3C0. Saksen-Weimar 234,052. Saksen-Meiningen 138,294. Saksen-Altenburg 116,044. Saksen-Gotha 155,061. 16. Brunswijk35G59<>, 17, Meckl.-Scbwerin 456 002. 18. Meckl.-Strelitz 86,454. 19, Oldenburg259,111, 20. 21. 22. »3. H, 25, 26. 27- 28. 29. 30. 31. 32. 33- 34- 35- 36, 37* 38. op van de verschillende stoten, dezelve In dil jaar is opgemaakt: Nassau364241. Anhalt-Dessau61.283. Anhalt-Kötten 36 752. Ai halt.Beroburg 40,838. Schwarzbnrg Sondersh. 52,356. RudoUradt. 62,081. Hohenzoll. Hechingen 21570. Sigmaringen. 42 825. Lichtenstein 6,156. Reus (oudste tak) 23 044. (jongstetak}. - 59>99'- Lippe Dermoid79,884, Schaumburg Lippe 23,694. Waldeck 56,546. Hesse Homburg 22 929. Lubeck 46,562* Frankfort54,061. Bremen52,055. Hamburg 150,202. Totaaal 36,342,121. De geheele bevolking van Pruissen, die staten er onder gerekend, die liet tot bet Duitsch Verbond behooren, was 13,099,805. Bevolking van de Fransche koloniën in 1831: 1'. Martinique. Bevolking van blanken 23,417, waarvan 11,618 mannen 11,789 vrouwen slaven 86,299 waarvan 41,825 mannen en 44,474 vron- jenj de geheele bevolking bestond dus uit 109716 zielen. Guadaltupe en onderboorighedenbevolking van blanken 22,324, («rvan 10.555 mannen en 11.769 vrouwen. Slavenbevolking 97339. waar in 47.259 mannen en 50,080 vrouwen de geheele bevolking 119 663 zielen. 3° Cuiana. Bevolking van blanken 3786, slavenbevolking 19 261. In |tze kolonie waren 266 geboorten en 417 sterfgevallen. Deze onevenre- jheid welke bijzonder onder de slaven opgemerkt wordtia aan de oneven- Mijtheid van de seksen toe te schrijven. Terwijl er 7483 mannen van 14101 jarei) werden geteld waren er slechts 5835 vrouwen zoo dat de be. lolking jaarlijks vermindert. De gansche bevolking in 1831 was 23,047. 40. Isle de Bourbon. Bevolking van blanken 27,645 inwoners, waarvan 4059 mannen en 13,586 vrouwen. Slavenbevolking 70285, waarvan 16803 mannen en 23,482 vrouwen; de gansche bevolking 100,558 zielen, jnder welke 2628 vrije Indianen begrepen zijn. Frankrijk telde in de drie laatste jaren bet volgende aantal koopvaar- Itei, te weten: 1°. Jannarjj 1830,14,724 Schepen. i®. I®. I832,15,031 M 1°. m 1833» 15,224 n GROOT. BRITANNIE. Londen den 21 Augustus. Uit die stad wordt gemeld dat het berigt loot eenige dagen reeds medegedeeld, dat geloofsbrieven gezonden waren |mt Lissabon aan lord William Russel, als gezant bij H. Al. Mariage- (tond was. Gisteren avond is in het huis der lords de derde lezing der bill ter mincipatie van de negerslaven in onze West-Indische koloniën finaal door jïjaan. Nadat Maandag avond de billter vernieuwing van het charter der Engel, jtke bank in het huis der gemeenten finaal was doorgegaan, heeft daarvan |literen avond in het huis der lords de eerste lezing plaats gehaden is de tweede lezing van tegen morgen bepaald. De baron Fagel keert naar Holland terugen heeft voor zijn vertrek fde bijeenkomsten met de vreemde gezanten gehad. Een Engelsch dagblad bevat betrekkelijk de verhandelingen der Con. ferende het volgende Wg vernemen, dat de Hollandscbe gevolmsgtigden van hun hof depêches Ontvangen hebben, in antwoord op de door hen gedane aanvraag om nadere (titruciienen dat deze depêches van gunstiger aard zijn dan de vroegere, petniettemin hebben de heeren van de Weijer en de generaal Goblet van Run gouvernement nog geene genoegzame volmagten ontvangen om de foaferentie in staat te stellen de onderhandeling opzigtelijk de financiële raag tot een gunstig eind te brengen. De som over welke het geschil boptbedraagt ongeveer twee millioen sterling. De heer van de Weijer («klaartdat de uitgaven der Belgische regering tot bet onderhoud van lat leger en tot de andere dienstensedert het traktaat van November !t aom welke men aan Holland verschuldigd zou geweest zijnbijaldien «zelve tot dat traktaat toegetreden ware, verre te boven gaan, en dat karetiboven het Fraosche gouvernement tegen haar met eene geweldig groote lardering opkomt voor de kosten zijner tusscbenkomtcdie almede voort, leproten is nit de weigering dei KoDings van Holland om tot het traktaat f* te treden." De Belgischs gezantendie meermalen dezer dagen aan het mir.i-terie van bnitenlandscbs zaken hebben gewerkt, hebben, nevens vorst Talleyrand eene conferentie gehad met lord Palmerston. Ook de heer Dedcl heelt eene bijeenkomst met dezen minister gehad. Gisteren heeft de Conté, rentie e^ne zitting gehouden waarbij de Belgische gezanten tegenwoordig zijn geweest. Onder de vele weddingschappen, welke in Engeland van tijd tot tijd plaats hebben is er eene van den hercog van Qneenbury welligt onbekena. De hertog wedde., dat by een brief in een uur tyds op een afstand van 50 Engelsche mijlen (eene Engelsche mijl is een groot kwartier uur?) zou doen bezorgen. De weddingschap werd aangenomen. De hertog deed, den brief in een bal sluitenen van afstand tot afstand goede kaatspelers plaatsen, die elkander den bal toewierpen, et) den brief kwam binnen het uur op de bestemde plaats aan, Volgens latere berigcen uic Portugal, bad de maarschalk Bourmont het beleg deD 7den opgebrokenen was alle bagaadjeveld-artillerie en am munitie medegenomendoch de verschansingen en sterktenwelke zij had den opgeworpen, zijn vooraf door hun vernield: de forten echter, die den ingang der Douro bestrijken waren nog bezer. Men zelde dat het voornemen van Bourmont was om zich mee Don Miguel en den hertog van Cadaval te vereenigen, en daarna dadelijk op Lissabon aan te rukkenande ren meenden dat zijn togt op Almeida gerigt was. Men zegt dat Don Pedro geheel L'ssabon doorwandelt, zonder wach. ten of wapenen, en dat eene gebeurtenis, welke bij zijne ontscheping plaata bad, gediend heeft om hem zoo populair te maken. Toen hij namelijk voet aan wal zettedewilden eenige officieren derpolicie met uitgetrokken sabel, hem plaats maken: Hij roept hen, beveelc hen hun zwaard iD de schede te steken, en toen zelf zijn degen trekkende, wierp hij denzelven in zee. Men denkt dat Don Miguel zich tot het uiterste toe goed wil houden, en indien Filla.Flor niet dadelijk de Bourmont te gemoec trekt, meent men dat hij nog lang het door hem bezette terrein zon kunnen be. waren. (Hij is echter volgens latere berigten opgebroken. Zie boven.) Volgens berigten uit Madrasvan het begin van Maartheerschte aldaar een schrikkelijke hongersnood, en stierf er een groot aantal menschen door gebrek aan het noodige voedsel. Een schip van Cromariy (Schotland) met volks verhuizers naar Que bec (Amerika) vertrokken, was eenige dagen onderzeil, toen men op het dek een schreijend meisje zag komen aap welke het tot nog toe gelukt was zich te verbergen. Zij vertoonde zich aan den kapitein mee haren bemin den en verklaarde hemdat zij heimelijk gehuwd warenmaar dat de ouders van haren beminden, om hunne vereentging te beletten, hem naar Amerika hadden doen inschepen. Dit besluit vernemende, bad zy voorge nomen met hem aan boord te gaan. Zij verzocht nu den kapitein, om een soort van huwlijks-plegtigheid te vierenom de passagiers te voldoen en om haren toestand meer aangenaam en fatsoenlijk te doen zijn. De kapi tein hiermede instemmende, liet een soort van huwlijks-contract opmaken, en in tegenwoordigheid van de geheele equipage, welke op het dek ver zameld was, werd het paar behoorlijk in een wettig huwlijk vereenigd. Na de plegtigheid werd het gelukkig paar door de artillerie van het schip, en door een driemaal herhaald houra van de equiqage en de passagiers begroet. Twee Engelschen deEssequibo, eene rivier in Amerika overgevaren zijnde, giogen een avontuur-reisje in het land maken; zich van de rivier verwijderende en na eenige uren op marsch te zijn geweestbevonden zij zich eensklaps midden in eene groep van kanibalen. Het hoofd van deze benden onthaalde de twee reizigers zeer wel, en bood htm een middag maal asnweldra dischte men visch op met eene over heerlijke sausver volgens een stuk vleesch, en twee geroosterde pooien. De Engelschen, geloovende dat het apenvleesch was, verontschuldigden zich en zeiden, dat zij de gewoonte hadden nooit vleesch te eten als zij op reis waren. Het opperhoofd begon daarop de pooien met zeer veel smaak te kluivenen al gedurig etendevroeg hij aan zijne gasten, of zij de viscli naar bunnen smaalt gevonden hadden. Zij verzekerden hem diten zeiden dat vooral de saus delicieus geweest was. Gij hebt gelijk, hernam het opperhoofd, want bij alle mogelijke spijzen, is de beste saus die, welke men van men- schen-vleesch maakt. Journal de Frankfort,') F R A N K R IJ K. Parijs den 20 Augustus. Het vertrek der jonge Koningin Donra Maria naar Havreis stellig bepaald. De vlootvoogd Napier zal haar daar met het Portugescbe linieschip Joao Fl, komen at halen. De jonge Koningin zal aanataanden Maandag (den 2ÖstenParijs verlaten, en reeds gisteren is eene aanschrijving naar Havre gezonden, dat men aldaar voor de buis vesting der 40 personenwaarnu haar gevolg zal bestaanzor >en moet. Don Pedro beeft gewilddat zijne dochter op een Portngeesch schip te Lissabon aankwam ten einde het verwijtdat hij geheel en al aan den invloed van Engeland en Frankrijk onderworpen is, welk verwijt de ver schillende partijen niet nalaten hem te doen zoo veel mogelijk weg te nemen. Een Fransch zaakgelastigde zalnaar men zegt, de Koningin vergezellen, ten einde lacer als gevolmagtigd minister op te treden, en men meent, dat de plegtige erkenning van Donna Maria als Koningin van Portugal niet plaats zal hebben dan na hare aankomst te Lissabon. Een groot aantal legitimisten begeeft z>ch naar Bohetne, om de aan staanden geboortedag van den herrog van Bordeaux te helpen vieren. De Zwitsersche Hoogleeraar Rossiis bij koningiijke ordonnantie van den 16 dezertot Hoogleeraar ia de Staats - huishoudkunde van nee Fransen Collegie benoemd. De policie beeft zich meester gemaakt van drie bnsten van eene buitengewone grootte, voorstellende den Keizer Napoleon Joseph en Lucien zijnen broeders. Deze bnsten zijn getnaakc geworden op bevel van de vereenigde afdeelingen van de vereeniging van Julijde regten van den menschen de vrienden van de onafhankelijkheid. Den ij Augastus moest men dezelvebij wijze van processiedoor de stad Parijs dragen op de publieke plaatsen ten toon stellenen eindelijk met bloemen gekroondaan de voet van het onlangs opgerigt Napoleon's beeld ter neder zetten. Men schrijft aan een hooge personaadje de volgende woorden toe, omtrent de staatkundige duels, welke zoozeer in Frankrijk vermeerderen: De gewapende rede is niet altijd de beste. Het duel is tegenstrijdig met de zeden van eene natiedie er roem op draagt de afschaffing van de doodstraf gevraagd te hebben. Het doel is de vermetelste aanranding van de waardigheid des menschenhet is de foedale slavernij ten dienste van staatkundige drifteD." In Frankrijk is in de laatst verlopen weken op verscheidene plaatsen de bliksem ingeslagen, boewei dezelve somtijds hoegenaamd geene schade heefc aangerigt. MENGELINGEN; DOOD VAN DEN LA AT STEN TeLG uit het Huis van H O H E N S T A U F F E N. Na de nederlaag des legers van den jongen Conradinvlngtte hijbijna alleen midden door Italiëen begaf zich naar Rome maar bij vo„dt daar de poorten voor hem gesloten daarna Opper Italië weder trachtende te bereikenging hijniet verre van daarin eene visscners-bootdie hem

Leydse Courant | 1833 | | pagina 3