schappelijke wrardig'neid vindt, in hoagstdeszelfs groot vader, Zjne Mij. den Keizer van Oistenrijk. O ak in het school der regren van den algemeen geachten hoogleeraar Ducurrof heaben ongeregeldheden plaats g'had, naar het scnijnt, omdat deze heer, van zijnen leerstoel, den jnoogleeraar Portelts had verdedigd, De generaal g 'iroga is van Bajjonne te Bordeaux aangekomen. Het hof der Pairs heeft hedenten getale van 24,8 vergaderdbij éénpar.ge onderteekenmguit spraak gedaan in de zaak van den graaf 4,; Kergolaj en denzelven gelet dat op zijn bevel de brief, van den 23 September wiens schrijver hij erkent te zij a geplaatst is in de Q latidienne en de Ga teite de Framedat die brief til z.jo geheel en be paaldelijk ter plaatse, beginnende met de woorden: zonder eenig regt. en eindigende met deze: ons een maal zal worden terug gegevenaanhitsing bevai tot verachting van *s Konings gouvernement, en beleedi- ging tegen den persoon des Konings, veroordeeld tot zes maanden gevangenis en 500 franken boere. De heer in Brian en Genoude zijn, uit denzelfden hoofde, wegers het plaatsen van dien brief, elk tot eene maand gevangenis en 150 fr, boete verwezen, voorrs alle drie lolldaertijk in de kosten van het pleitgeding. De kamer der afgevaardigden heeft heden de voor gestelde wet op de rekeningenmet 261 tegen 23 stemmen, aangenomen. De.heer Gauial heeft, daartoe door drie bureaux bevoegd, een ander ontwerp voor. geleien, strekkgude., om den minister, aan wign eenig verzoekschrift door de kamer verzonden wordt, te bewegen om den verzoeker binnen drie maandeu ant woord te doen geworden. A L G 1 E R Si De generaal Ciauzel zet onafgebroken zijne ontwer pen voort, ter bevrediging van het Algerijnsche grond gebied, en ter ontwikkeling der kolonisatie. Voor het oogenblik heefc hij Algiers verlaten, en zich, aan het hoofd van eenige troepen naar de stad Medea bege- ven ten eir.de de bendendie nog de partij van den bei van Titeri aankleven, te verstroojjenen de gemeen schap van de kust met het binnenste van Afrika te ver zekeren. Deze togt zal van kotten duur zijn. NEDERLANDEN. Tweede kamer der Staten.generaal.' Zitting van Maandag den 29 November, In deze zitting is het ontwerp van wet ter aanvulling der wet tot beteugeling der woelingen van kwilijk ge' zinden, ten einde aan de veroordeelden het regt van 1 hooger beroep te verzekeren, aangenomen met ntftcgeu 5 stemmen. Zitting van Dingsdag den 30 November. De zitting van heden heeft te half twee uren tea'.' aanvang genomen met de voorlezing van eene koning- lijke boodschap, ten geleide van een ontwerp var wet't en memorie van toelichting, strekkende, om de reeds,-, bij koninklijke besluiten van den 6 en 8 October I. i.!- {Vervolgap de volgende bij Ja.)

Leydse Courant | 1830 | | pagina 1