duitschland, BERLIJN den 14 October. Onze Staats - Courant rekent het legerkorpsdat door den Prins Scherbatovt naar het leger van den Donau wordt gevoerdop 36,000 man. Z. H. is den 7 September van Jassij naar Fockschan vertrokken en werd voot Silistria verwacht. Dat Dagblad stelt verder de officiële berigten van den 20 September tegen over die genen, welke de Allge- vteine Zeitung en de Hamburger Zeitunguit Bucharest hebben medegedeeld ten aanzien van het terugtrekken des Russisclien legers van Sehumla op Bazardschick. [|Zie onze vorige, artikel Berlijn Den 16 October. Er zijn hier twee leger-berlgten bekend gemaakt vaa de krijgtverrigtingea voor Farna. Volgens het eerste, van den 26, September, zyn er twee bressen bijna geheel voltooid, en had men, den 2<sten eene vijandelijke redoute met de bajonnet ver- overd. Het tweede, van den i October, luidt als volgt* Sedert eenige dagen bad men vernomen, dat een sterk Turksch korps in aantogt was, met oogmerk om het beleg van Varna te doen opheffen. Volgens het zeg gen was het door den Groot-Vizier van deze zijde van Kamtczyk afgezonden, om zï-h te vereenigen met Otner Frione, die Sehumla verlaten had aan het hoofd van eene bende Albanezen. Spoedig daarop gaven de Russische voorposten kennis van het aanrukken des vijands en er werd eene sterke divisie uitgezonden o'in hem te ver kennen; doch de moeijelijkhedendie de grond ople verde, verhinderden juiste berigten iu te winnen over het voortrukken van den vijandals mede over zijne sterkte, en bij deze verkenning onderging het regement jagers te voet van de garde een aanmerkelijk verlies; de Chef van dat regement, de Generaal-Majoor Hartung, de Adjudant des Keizers, de Overste larger, de Overste Buise en tien Officieren sneuvelden. Den volgenden dag liet de vijand zich zien voor de stelling der Russen, aan den zuidkant der zeeêngte van Varna; doch daar was het Russisch corps ver sterkt en onder bevel van den Luitenant - Generaal BiUrorn gesteld. Den 27sten werd de Luitenant-Generaal Sucnozonet me" de eerste brigade van de ligte kavalerie der garde, de tweede brigade van de 19de divisie infanterie en twee batterijen naar den linkeroever der zeeêngte van Varna gezonden, om den regtervlengel van Omer Frione te bedreigen. Deze beweging werd zoo snel en in zoo goede orde uitgevoerd, dat daardoor liet Turksch leger bij het dorp Hadgi Hassan Laar in handen der Russen viel en de Turken daarbij een vaandel en ongeveer vijf honderd man verloren. Ondertusscheii kwam Prins Evgeniui van Wurtemberg uit het leger voor Sehumla aan, met de eerste brigade der 19de divisie, en ver- eenigde zich, na het 20ste regement jagers aan zich getrokken te hebben, den 28sten met liet corps van Suchozonet. Dien dag had de Generaal Bi.'trom een erustigen aanval afgeslagen. De vjjand die sedert zijne komsc bezig was met zich te verschansenverliet met aau- Het vervolg op de volgende bladi.)

Leydse Courant | 1828 | | pagina 1